ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

با استفاده از مبلمان سبز روشن محیط خانه خود را باطراوت و آرامش‌بخش کنید

مبلمان سبز روشن

تلاش برای آرامش و خوشبختی یکی از موضوعات مهم برای همه انسان‌ها در هر گوشه از جهان است. رنگ سبز روشن یکی از رنگ‌های سال ۲۰۲۰ است. با به کار بردن مبلمان سبز روشن می‌توانید آرامش و نشاط را در فضای داخلی خانه یا محیط کار خود ایجاد کنید.

 به کار بردن این رنگ در فضای داخلی یادآور شکوه چمنزار زیر نور خورشید است. در واقع، با استفاده از مبلمان و دکوراسیون به رنگ سبز روشن، افراد را به یاد زیبایی‌ها و سبزی طبیعت می‌اندازید و روحیه آن‌ها را تقویت می‌کنید.

رنگ سبز ارتباط تنگاتنگی با طبیعت دارد و با دیدن آن بلافاصله به یاد سرسبزی چمن، درختان و جنگل‌ها می‌افتیم.

شاید به همین علت باشد که رنگ سبز رنگی آرامش‌بخش و سرزنده است. با افزودن کمی رنگ زرد به رنگ سبز، رنگ سبز روشن که به مراتب گرم‌تر و روشن‌تر از رنگ سبز اصلی است، خواهید داشت.

با اضافه کردن این رنگ چه به عنوان رنگ اصلی و چه به عنوان دکوراسیون در طراحی فضای داخلی خانه می‌توانید فضایی گرم و آرامش‌بخش برای خانواده خود بسازید.

در ادامه ایده‌هایی برای طراحی فضای داخلی با استفاده از این رنگ سبز ارائه می‌کنیم.

کابینت‌هایی به رنگ سبز روشن

با رنگ‌آمیزی کابینت‌ها به رنگ سبز روشن در آشپزخانه‌ای که پنجره‌ای رو به باغ یا باغچه‌ای سرسبز دارد، هم هماهنگی خاصی با فضای داخلی و بیرونی ایجاد کرده‌اید و هم اینکه جوهره طبیعت را در فضای داخلی آشپزخانه خود به نمایش گذاشته‌اید.

 این رنگ در آشپزخانه‌هایی که دیوارهایی با رنگ‌های خنثی دارند نشاط و سرزندگی بیشتری ایجاد می‌کند.

رنگ سبز روشن دیوارها و ایجاد سبکی نو در طراحی فضای داخلی

با استفاده از رنگ سبز روشن در دیوارهای خانه می‌توانید سبکی نو ایجاد کنید. وجود دیوارهایی با این رنگ در ورودی خانه در کنار کمدها و قفسه‌هایی به رنگ سفید، فضای ورودی خانه شما را روشن‌تر کرده و بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

در خانه‌هایی که به سبک مدرن طراحی شده‌اند و رنگ سفید بیش از همه در مبلمان و اثاثیه آن‌ها به کار رفته نیز با وجود دیوارهای سبز رنگ، نوعی کنتراست ایجاد می‌شود و محیط داخلی روشن‌تر به نظر خواهد رسید.

مبلمان سبز روشن ؛ آرامش‌بخش و مناسب اتاق خواب

اتاق خواب بهترین مکان برای استفاده از آرامش رنگ سبز روشن است. با وجود دیوارهایی به رنگ سبز روشن در اتاق خواب، استفاده از طیف‌های مختلف رنگ سبز در تخت‌خواب، قفسه‌ها و کمد‌ها و نورپردازی مناسب می‌توانید یک اتاق خواب سرشار از آرامش برای خود طراحی کنید.

اگر کفپوش این اتاق به رنگ تیره باشد، سکون، آرامش و راحتی این اتاق خواب دوچندان خواهد شد.

مبلمان سبز روشن

هر چند رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ سبز روشن بهترین راه به‌کاربردن این رنگ در طراحی داخلی است، اما تنها راه کاربرد از این رنگ زیبا نیست.

 از مبلمان و اثاثیه با این رنگ نیز می‌توانید استفاده کنید. اضافه کردن مبلمان و اثاثیه هر چند کوچک با رنگ سبز روشن در اتاقی که رنگ‌های خنثی زیاد در آن وجود دارد، تأثیر بسیاری زیادی در ایجاد نشاط و سرزندگی خواهد داشت.

 با قرار دادن یک مبل راحتی با این رنگ سبز می‌توانید به سادگی حس دلپذیری از بهار در اتاق نشیمن خود به وجود بیاورید.

 این مبل به سادگی تمرکز بیننده را به خود جلب کرده و باعث می‌شود تا رنگ‌های خنثی داخل اتاق نمود کمتری پیدا کنند.

علاوه بر مبلمان سبز روشن استفاده از وسایل کوچک‌تر و جانبی به این رنگ نیز راهکاری مؤثر است. مثلاً وجود کوسن‌هایی به رنگ سبز روشن روی مبلی با رنگ تیره یا قرار دادن یک گلدان سفالی با این رنگ راهی ساده و کم‌هزینه برای افزایش سرزندگی در اتاق نشیمن خواهد بود.

 

ادامه مطلب

ایده‌هایی برای فضاها و مبلمان خانه شما

مبلمان خانه

همه دوست دارند فضا و مبلمان خانه و محل کار خود را با ایده‌ها و طرح‌های جالب، غیرعادی و خیره‌کننده، شگفت‌انگیز و منحصر به فرد کنند. در ادامه فهرستی از ایده‌ها و طرح‌های جالبی که می‌توانید با به کار بردن آنها محیطی جذاب برای خود بسازید می‌خوانید.

۱. پارکینگ زیرزمینی

CarDokسیستمی است که به شما امکان پارک دو ماشین در یک بخش خیلی کوچک را می‌دهد. راز این قابلیت نیز در وجود یک فضای زیرزمینی زیر پارکینگ است.

با نصب این سیستم در پارکینگ خود می‌توانید دو ماشین را روی یکدیگر پارک کنید. حتی می‌توانید ماشینی در فضای بالایی پارک نکنید و با ناپدید شدن ماشینتان از روی سطح زمین، شگفتی همگان را برانگیزید.

۲. استخر معلق

ایده جذاب دیگر ساخت استخر معلق است. وجود یک استخر روی سقف خانه با کفپوش شیشه‌ای منظره‌ای دیدنی و خیره‌کننده خواهد ساخت.

کفپوش شیشه‌ای این استخر به شما این امکان را می‌دهد که از داخل استخر فضای داخل اتاق را ببینید. نور خورشید نیز از لابه‌لای آب استخر به داخل اتاق منعکس شده و جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

۳. میز رودخانه‌ای

برخی از سازندگان مبلمان خانه با استفاده از چوب گردو میز منحصر به فردی طراحی کرده‌اند که سطح روی آن شبیه رودخانه است.

بخش فوقانی این میز یک رودخانه شیشه‌ای دارد. شیشه به کار رفته روی این میز دست‌ساز است و جنس باکیفیت آن موجب زیبایی خیره‌کننده این میز شده است.

۴. پرده‌های HoleRoll

پرده‌های HoleRollنوعی از پرده‌های مشبک طراحی‌شده با منظره‌ای از آسمان زیبای شب یک شهر بزرگ هستند.

نکته جالب در مورد این پرده‌ها این است که نه‌تنها جلوی نور را می‌گیرند، بلکه دکوراسیونی زیبا برای اتاق‌ها و فضای داخلی خانه ساخته و به کانون توجه در خانه تبدیل می‌شوند.

 وقتی پرده را می‌کشید، با منظره یک شهر زیبا در شب روبه‌رو می‌شوید و زیبایی دوچندانی به خانه خود می‌بخشید.

۵. تخت‌خواب‌های منحنی‌شکل

ساخت تخت‌خواب‌های منحنی‌شکل در اتاق خواب ایده جذاب دیگری است که برخی از سازندگان مبلمان به سراغ آن رفته‌اند.

 استفاده از تخت‌خواب‌های منحنی‌شکل در کناره‌های اتاق خواب، در عین سادگی نوعی تعادل و زیبایی خیره‌کننده به اتاق اضافه می‌کند.

۶. میز عسلی هوشمند

نوعی میز عسلی هوشمند طراحی شده که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. از قابلیت‌های ویژه این میز می‌توان به بلندگوهای بلوتوث‌دار، لامپ ال‌ای‌دی، پریزها، ورودی‌های شارژ یو‌اس‌بی و کشوهایی که زیر میز تعبیه شده و برخی از آن‌ها مجهز به سیستم خنک‌کننده برای نگهداری نوشیدنی‌های سرد هستند، اشاره کرد. این میز می‌تواند مبلمان خانه شما را جالب توجه و شگفت‌انگیز کند.

۷. صندلی کتابخانه‌ای

به تازگی نوعی صندلی طراحی شده که در قسمت زیرین دارای قفسه‌های کتاب است. این صندلی موجب صرفه‌جویی در استفاده از فضای کتابخانه شده و در عین حال، ظاهری منحصر به فرد دارد. این صندلی پاسخگوی تمام نیازهایی است که برای کتاب خواندن دارید.

۸. گوی تراریوم

گوی تراریوم ابتکار جالب دیگری است که می‌توانید در فضای داخلی خانه از آن استفاده کنید. این گوی تراریوم که دارای لامپ ال‌ای‌دی نیز هست، برای نگهداری گیاهان کوچک و ایجاد یک منظره زیبا و جذاب گزینه مناسبی است. با آویزان کردن این گوی از سقف اتاق چراغ‌هایی با منظره طبیعی خواهید داشت.

۹. جزیره آشپزخانه آکواریومی آشپزخانه

یکی دیگر از ایده‌های جذابی که به تازگی طراحی شده، جزیره آشپزخانه آکواریومی برای آشپزخانه‌هاست. این جزیره دارای یک سینک ظرفشویی و گاز در قسمت بالایی و آکواریومی بسیار زیبا در قسمت میانی است. این جزیره کمدهایی هم در قسمت زیرین خود دارد که شگفتی همگان را برمی‌انگیزد.

۱۰. در چرخشی

در چرخشی یکی دیگر از ابتکاراتی است که طراحی شده است. این در از ترکیب چهار پنل مثلثی‌شکل درست شده و برای باز و بسته شدن به آرامی و به صورت یکپارچه جمع شده و می‌چرخد. باز و بسته کردن این در به راحتی باز و بسته کردن یک شیر آب است.

۱۱. کاشی‌هایی از جنس پشم چوب

استفاده از کاشی‌هایی که از جنس پشم چوب هستند، یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت دیوارهای عایق صوتی است. این کاشی‌ها علاوه بر ظاهر زیبایی که دارند، سازگار با محیط زیست نیز هستند.

 

 

ادامه مطلب

ایده‌هایی برای افزایش جذابیت مبلمان محل کار

مبلمان محل کار

ایده‌هایی برای افزایش جذابیت مبلمان محل کار

معمولاً بیشترین زمان را در محل کار سپری می‌کنیم. این محل کار ممکن است یک فضای کوچک در گوشه‌ای از خانه باشد یا یک دفتر کار در یک اداره. به هر حال، سبک چیدمان وسایل و مبلمان محل کار تأثیر بسیار زیادی بر حس و حال ما دارد.

 تنوع مبلمان محل کار به اندازه مبلمان خانگی نیست، اما با این وجود، طی سال‌های اخیر تغییرات بسیاری در این نوع مبلمان رخ داده و سبک‌های طراحی متفاوتی وارد بازار شده است.

در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون برای محل کار جدید خود دارید یا می‌خواهید سبک دکوراسیون فعلی آن را تغییر دهید، می‌توانید ایده‌هایی که ما به شما ارائه خواهیم داد را هم امتحان کنید.

میزهای ایستاده؛ تحولی در مبلمان محل کار

امروزه بیشتر کارمندان سعی می‌کنند با اثرات منفی نشستن‌های طولانی مقابله کنند. در نتیجه، میزهای ایستاده روز به روز محبوب‌تر می‌شوند.

 میزهای ایستاده با قابلیت تنظیم پایه‌ها در حالت ایستاده یا نشسته بسیار پرکاربرد هستند. این میزها در کنار صندلی‌هایی که می‌توان ارتفاع آن‌ها را تنظیم کرد، در بین انواع مبلمان محل کار پرطرفدار هستند.

با استفاده از این میز و صندلی‌ها تغییر حالت از نشسته به ایستاده و به عکس برای کارمندان بسیار راحت خواهد بود.

ایجاد فضای خصوصی در محل کار

همیشه لازم نیست مکان نشستن در محل کار، عمومی و کسالت‌آور باشد. ایجاد فضایی با حریم خصوصی بیشتر در محل کار بسیار ساده است.

 با استفاده از یک میز کار با طراحی مدرن می‌توانید یک فضای عالی برای خود بسازید. کافی است این میز را کنار دیوار قرار دهید.

در این صورت، بدون آنکه احساس محدودیت در فضای اطراف خود داشته باشید، حریم خصوصی خود را نیز حفظ کرده‌اید. وجود قفسه با رنگ روشن در کنار صندلی‌تان نیز فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. 

قفسه‌های دیواری

قفسه‌های دیواری با طراحی منحصربه‌فرد، فضایی کاملاً متفاوت در محیط کار ایجاد می‌کند. اگر در این قفسه‌ها کتاب‌ها، ظروف تزئینی و گیاهان به سبکی هنرمندانه چیده شوند، منظره‌ای آرامش‌بخش و مدرن ایجاد می‌کنند.

این روش برای تزئین دیوارهای خالی در محل کار بسیار مناسب است. در فضای طراحی‌شده ارباب رجوع احساس راحتی بیشتری پیدا می‌کند و کارمندان با تمرکز بیشتری به انجام وظایف خود می‌پردازند.

دکوراسیون اتاق انتظار و اتاق کوچک جلسات

اتاق انتظار یا اتاق کوچک جلسات در محیط‌های کاری را می‌توانید با استفاده از صندلی‌ها و مبل‌های چندبخشی به یک فضای پویا تبدیل کنید.

فضای ایجاد شده برای افرادی که در آن حضور پیدا می‌کنند، بسیار راحت و دلپذیر خواهد بود. استفاده از رنگ‌های خنثی در مبلمان این اتاق‌ها بافت اداری خنثی ایجاد خواهد کرد.

میز کنفرانس

برای یک اتاق کنفرانس کوچک می‌توانید بنا بر سلیقه خود یک میز کنفرانس که از هر دو طرف آزاد است و گنجایش چهار نفره دارد، استفاده کنید.

سبک طراحی این میزها اغلب مدرن و شیک است، اما ویژگی مهم‌تری که دارند این است که در حالت عادی می‌توان از آن‌ها به عنوان میز کار نیز استفاده کرد.

این میزها متناسب با فضاهای کوچک و فضاهای کاری هستند که نیاز به مبلمان اداری با انعطاف‌پذیری بالا دارند.

به طور کلی، بهتر است برای ایجاد تغییر هیجان‌انگیز در طراحی مبلمان محل کار از مبلمان اداری مدرن استفاده کنید.

 از این راه هم یک محیط کار متفاوت و راحت برای خود ایجاد کرده‌اید و هم کارمندان و مشتریان خود را از محیط کار راضی نگه داشته‌اید.

 

 

ادامه مطلب

ارتفاع میز جلومبلی چقدر باید باشد؟

ارتفاع میز جلومبلی

ارتفاع میز جلومبلی چقدر باید باشد؟

به تازگی در موقعیتی قرار گرفتم که مجبور شدم مشخص کنم ارتفاع میز جلومبلی من چقدر باید باشد. تا آن موقع راجع به این مسئله فکر نکرده بودم.

 ارتفاع میز جلومبلی همیشه به نظرم استاندارد بود و آن را به عنوان یک موضوع کاملاً بدیهی پذیرفته بودم. درست در همان موقع دریافتم که تا چه اندازه این جزئیات در مورد میز و اتاق نشیمن و تمام مبلمان و وسایل داخل آن اهمیت دارد.

 حالا سؤال اینجاست که ارتفاع مناسب میز جلومبلی چقدر است؟ باید پاسخ داد که به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اهمیت ابعاد صحیح میز جلومبلی

ابعاد صحیح میز جلومبلی موضوع بسیار مهمی است. اگر این میز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، فضای کسالت‌آوری در اتاق ایجاد می‌کند.

در صورتی که مبلمان قرار گرفته در اتاق متناسب با ابعاد اتاق نباشند، منظره دلنشینی ایجاد نخواهند کرد.

همان‌طور که می‌بینید، ارتفاع میز جلومبلی ارتباط تنگاتنگی با سایر جزئیات مانند طول میز یا فاصله آن با سیار اجزای مبلمان دارد.

ارتفاع مناسب میز جلومبلی

به طور کلی، ارتفاع مناسب برای یک میز جلومبلی باید هماهنگ با ارتفاع بالشتک‌های مبل باشد. اگر بالشتک‌های مبل بسیار نازک است، بهتر است میز ۲۵ تا ۵۰ سانتی‌متر پایین‌تر از آن باشد.

به عبارت دیگر، میز جلومبلی معمولاً باید ۴۰ تا ۴۵ سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد. زمان اندازه‌گیری ارتفاع این میز باید نه‌تنها نسبت‌های مبل یا صندلی را در نظر بگیرید، بلکه باید به طراحی میز نیز دقت کنید.

مثلاً اگر میز دارای یک کشو در قسمت زیرین باشد، باید ابعاد آن را نیز در نظر داشته باشید.

اهمیت کاربرد میز جلومبلی در تعیین ارتفاع آن

کاربرد اصلی میز جلومبلی در اتاق در تعیین میزان ارتفاع آن اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، باید به اینکه قصد دارید چه استفاده‌ای از این قطعه از مبلمان کنید، خوب فکر کنید.

 اگر می‌خواهید روی مبل راحتی روبه‌روی تلویزیون لم بدهید و پاهای خود را روی میز جلومبلی دراز کنید، باید دقت داشته باشید که ارتفاع این میز نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد.

 در صورتی که قصد دارید از میز جلومبلی برای انجام بازی‌های رومیزی استفاده کنید، باید مطمئن شوید که همه افراد می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

همچنین، اگر میز را برای استفاده کودکان تهیه می‌کنید، باید ارتفاع آن به گونه‌ای باشد که کودکان به راحتی بتوانند با آن کار کنند و دسترسی آن‌ها به این میز به راحتی امکان‌پذیر باشد.

تأثیر نحوه قرارگیری مبل راحتی در ارتفاع میز جلومبلی

نحوه قرارگیری مبل راحتی تأثیری مستقیم بر ارتفاع میز جلومبلی دارد. به طور کلی، برای نشستن افراد روی مبل راحتی، باید  میان میز جلومبلی و مبل ۳۰ تا ۴۵ سانتی‌متر فاصله وجود داشته باشد.

 البته بدیهی است که طراحی میز و مبل نیز اهمیت بسیاری دارد. طراحی میز جلومبلی معمولاً تنوع بسیاری دارد و ممکن است بسیار ساده، تزئینی، ساخته از چوب، شیشه‌ای، گرد، مستطیل‌شکل و... باشد.

مهم‌ترین نکته در طراحی میز جلومبلی یافتن ترکیبی مناسب است از خصوصیات میز و دانستن اولویت‌هایی که در کاربرد آن وجود دارد.

 البته تشخیص اینکه ارتفاع مناسب برای میز جلومبلی چقدر است، قطعاً یکی از اولویت‌هاست.

 

 

 
ادامه مطلب

ده گزینه برای کسانی که برای اولین بار لوازم منزل خریداری می‌کنند

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها برای افرادی که برای اولین بار لوازم منزل می‌خرند، این است که چه لوازمی باید خرید؟

با این اوضاع و احوال بازار در کشور ما، مردم معمولاً می‌خواهند با صرف کمترین هزینه ممکن زندگی خود را در منزل جدید شروع کنند. پس بهتر است فهرستی از مهم‌ترین لوازم منزل و اثاثیه داشته باشند و با ذهنیت قبلی به بازار بروند.

 

۱. تخت‌خوابی که برای یک عمر دوام بیاورد

هر فرد معمولاً یک‌سوم روز خود را به خوابیدن سپری می‌کند. بنابراین، باید یک تخت‌خواب راحت در هر خانه‌ای وجود داشته باشد.

در هنگام خرید تخت‌خواب باید به جنس آن توجه کافی داشته باشید، چرا که احتمالاً ده سال یا بیشتر این تخت را خواهید داشت.

در انتخاب تخت‌خواب این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه گران‌ترین تخت‌خواب لزوماً بهترین تخت‌خواب نیست.

۲. میزی برای غذا خوردن

اکثر میز‌های ناهارخوری گرد یا مستطیل هستند، اما شما می‌توانید میزی گرد یا مربع شکل که هماهنگ با صندلی‌هاست، بخرید. بهتر است میزی محکم انتخاب کنید و روی آن را با یک رومیزی بلند زیبا بپوشانید.

 

۳. صندلی‌های ناهارخوری کلاسیک

با انتخاب صندلی‌های ناهارخوری می‌توانید رنگ و زیبایی در اتاق ناهارخوری خود ایجاد کنید. اگر صندلی‌های ناهارخوری شما به اندازه کافی راحت باشند، می‌توانید از آن‌ها برای گفت‌وگو با میهمانان بعد از صرف غذا استفاده کنید.

۴. یک مبل راحتی فوق‌العاده

مبل‌های راحتی شکل‌ها، سبک‌ها، جنس‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. شما باید بهترین مبل ممکن را خریداری کنید. این مبل‌ها در همه جای خانه، به ویژه در اتاق خواب و کنار تخت‌خواب کاربرد دارند و با استفاده از کوسن‌ها و پارچه‌های رومبلی هماهنگ با رنگ این مبل‌ها، می‌توان نمایی زیبا به گوشه و کنار خانه بخشید.

۵. یک دراور همه‌کاره

دراورها در حمام برای قرار دادن لوازم حمام، در اتاق خواب‌ها برای قرار دادن لباس‌ها، در اتاق‌های نشیمن برای قرار دادن سی‌دی‌ها، کتاب‌ها و... و در ورودی خانه‌ها برای قرار دادن دستکش‌ها و کلاه‌ها بسیار کاربرد دارند. سعی کنید یک دراور کلاسیک و کاربردی برای منزل خود انتخاب کنید.

 

۶. یک گنجه پرکاربرد

گنجه یکی از پرکاربردترین و در عین حال زیباترین لوازمی است که می‌توانید برای خانه خود تهیه کنید. در گنجه می‌توانید لباس‌هایی که بیشترین استفاده را دارند، لوازم خرید و... را قرار دهید.

 

۷. میز عسلی

با استفاده از میزهای عسلی می‌توان از فضاهای اطراف مبل‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کرد. این میزها در اتاق خواب نیز بسیار کاربردی خواهند بود. میزهای عسلی که قسمت بالایی آن‌ها از جنس چوب، فلز یا شیشه است، بیشترین زیبایی را در چیدمان منزل شما خواهند داشت.

 

۸. کاناپه‌های بی‌دسته و بدون پشتی یا چهارپایه‌ها

کاناپه‌های بی‌دسته و بدون پشتی معمولاً مانند چهارپایه‌ یا نیمکت عمل می‌کنند. از این کاناپه‌ها اگر کوتاه‌تر باشند، برای استراحت پا یا به عنوان میز جلومبلی می‌توان استفاده کرد.

 

۹. روشنایی و چراغ‌ها

معمولاً در خانه‌های کوچک مشکل کمبود نور وجود دارد. با استفاده از چراغ‌های سقفی و رومیزی می‌توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد.

 

۱۰. تخت‌خواب میهمان

برای خوابیدن میهمانان در خانه شما می‌توان از مبل‌های راحتی یا مبل‌های تخت‌خواب‌شو استفاده و با بالش‌هایی نرم از راحتی آن‌ها اطمینان پیدا کرد. 

از میان این لوازم منزل ضروری برای شروع زندگی چند تا از آن‌ها را می‌توانید در همین وبسایت پیدا کنید. نیلپر که شاید نام آن را پیش از این در صنعت مبل اداری شنیده بودید، در بخش مبلمان خانگی هم فعال است.

 

ادامه مطلب

ظاهر صندلی خودتان را تغییر دهید

تغییر ظاهر صندلی چوبی اغلب به آن شکلی جدیدتر و بهتر می‌بخشد. برای این کار هم صندلی‌هایی که روی آن‌ها لکه ایجاد شده و هم صندلی‌های رنگ‌شده مناسب است.

حتی می‌توانید صندلی‌های کهنه و دست دوم را از حراجی‌ها بخرید و با تغییر ظاهر و شکل آن، صاحب یک صندلی نو شوید. شما می‌توانید صندلی مورد نظر خود را تعمیر کنید، ارتفاع آن را تغییر دهید یا آن را به روش‌های مختلف تزیین کنید.

رنگ کردن یا صیقل دادن ظاهر صندلی

اگر در خانه خود صندلی‌ای دارید که بسیار به آن علاقه دارید ولی برای استفاده بسیار کهنه شده، با روش‌هایی کاملاً ساده می‌توانید آن را تعمیر کرده و ظاهر آن را به حالت اول خود برگردانید. به طور مثال، خیلی ساده و تنها با رنگ کردن صندلی می‌توانید ظاهر آن را عوض کنید.

البته باید پیش از رنگ کردن صندلی، تعمیرات و تغییرات مورد نظر خود را روی آن انجام دهید. ظاهر صندلی‌های روکش‌دار را هم به سادگی و تنها با تعویض روکش صندلی می‌توانید تغییر دهید.

 در صورتی که قصد تعویض روکش صندلی روکش‌دار خود را دارید، باید پارچه آن را کاملاً برداشته و پارچه جدید نصب کنید.

 

تزیینات صندلی

همیشه خیلی ساده و راحت و تنها با تزیین صندلی می‌توان ظاهری نو به آن بخشید. اگر سطح صندلی شما صاف باشد، می‌توانید از حکاکی‌های سه بعدی چوبی برای تزیین صندلی استفاده کنید.

 تزیینات صندلی را باید پیش از اتمام کار تعمیر صندلی انجام دهید تا در صورت وجود لکه در حین کار بتوانید آن را با رنگ بپوشانید.

برای ایجاد ظاهری هنری برای صندلی می‌توانید از تکنیک دکوپاژ استفاده کنید و آن را با پارچه و مثل آن، تزیین کنید.

 برای این کار می‌توانید از کاغذ کادو، ضایعات پارچه، صفحات قدیمی کتاب‌ها یا عکس‌های قدیمی استفاده کنید.

البته برای استفاده از عکس‌های قدیمی خانوادگی بهتر است یک کپی از آن‌ها تهیه کرده و کپی آن‌ها را به عنوان تزیین صندلی به کار ببرید. این تزیینات را با استفاده از چسب‌های باکیفیت روی صندلی ثابت و محکم کنید.

تغییر ظاهر صندلی با تغییر پایه‌های صندلی

اگر پایه‌های صندلی شما حکاکی شده یا با قاب صندلی یکی است، نمی‌توانید آن را تغییر دهید ولی در صورتی که پایه‌های صندلی جدای از آن و متصل شده به آن باشد، می‌توانید آن را تغییر دهید.

تغییر پایه‌های صندلی برای زمانی که می‌خواهید مکان قرار گرفتن آن را تغییر دهید و متناسب با مکان جدید آن را تنظیم کنید، بسیار مناسب است.

هنگام تغییر پایه‌های صندلی باید دقت داشته باشید که پایه‌های جدید از نظر عرض و ضخامت کاملاً هم‌اندازه با پایه‌های قبلی باشند.

البته اگر از ارتفاع پایه‌های صندلی راضی هستید و تنها قصد تعمیر آن را دارید، باید ارتفاع پایه‌های جدید را نیز به همان اندازه ارتفاع پایه‌های قبلی در نظر بگیرید.

همیشه کوتاه‌تر کردن پایه‌های صندلی ساده‌تر از بلندتر کردن آن است. در صورتی که قصد بلندتر کردن ارتفاع پایه‌های صندلی را دارید، توجه داشته باشید که این ارتفاع باید به اندازه‌ای باشد که بتواند وزن صندلی را تحمل کند. حتماً بعد از تعویض پایه‌ها، تناسب صندلی را امتحان کنید.

انواع صندلی‌های برند ایرانی نیلپر را در این لینک ببینید.

 

ادامه مطلب

۱۳ مدل میز کنسول و ورودی زیبا برای خانه شما

میز کنسول

تا زمانی که یک میز کنسول به دکوراسیون داخلی خود اضافه نکنید، متوجه کارایی و ضرورت وجود آن در منزل نخواهید شد.

از این میزها علاوه بر ورودی خانه، در هال، اتاق خواب، اتاق نشیمن و حتی در ادارات به عنوان فضای اضافی نیز می‌توان استفاده کرد. میز‌های کنسول زمانی که در کنار سایر اجزای خانه مانند دیوار، تخت‌خواب یا نیمکت قرار بگیرند، بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

با استفاده از میزهای کنسول می‌توانید فضایی برای قرار دادن وسایل دکوری، کلیدهای خانه و... ایجاد کنید. در ادامه به مدل‌هایی از میز کنسول که با هر سبکی از دکوراسیون هماهنگ خواهد بود، اشاره می‌کنیم:

۱. میز کنسول برنجی

یک میز کنسول زیبای ساخته شده از فلز برنج با قفسه‌های شیشه‌ای بهترین گزینه برای دکوراسیون داخلی منزل شماست. در حال حاضر، فلز برنج یکی از اجزای پرطرفدار برای دکوراسیون داخلی است و این جذابیت برای سال‌های آینده نیز باقی خواهد ماند.

۲. میز کنسول آینه‌‌ای

میز کنسول آینه‌‌ای  این خصوصیت را دارد که منظره هر اتاقی را چشم‌نواز کند. این نوع میز گزینه مناسبی برای گذاشتن اشیای هنری و کتاب‌هاست.

۳. میز کنسول ساخته‌شده از جنس لوسیت

 

یک میز کنسول ساخته شده از جنس لوسیت با لولاهای طلایی سبکی مدرن دارد و با قرار دادن آثار هنری، کتاب و قاب عکس به یک میز کنسول امروزی تبدیل خواهد شد.

4. میز کنسول با طرح صنعتی

اگر چیدمان خانه شما به سبک صنعتی است، از میز کنسول ساخته شده از چوب و آهن استفاده کنید. در صورتی که این میز پایه‌های چرخ‌دار داشته باشد، حرکت دادن آن هنگام تغییر دکوراسیون اتاق بسیار راحت خواهد بود.

۵. میز کنسول پایه طلایی با سنگ مرمر

یک میز کنسول ساخته شده از فلز طلایی و سنگ مرمر با طراحی ساده و خطوط منظم، در فضاهای مختلف خانه شما کارایی خواهد داشت. این میز برای پذیرایی از مهمان‌ها نیز گزینه بسیار خوبی است.

6. میز کنسول طراحی شده به سبک میانه قرن بیستم

ظاهر مینیمال این میز کنسول باعث شده تا در اتاق غذاخوری نیز بتوان از آن استفاده کرد. این میز کنسول طراحی شده به سبک میانه قرن قابلیت استفاده در تمام فصول را دارد.

۷. میز کنسول سفید روستیک

این میز کنسول ظاهری خانگی و خودمانی به بخش ورودی منزل شما خواهد بخشید. جنس چوبی این میز بر جذابیت طبیعی خانه می‌افزاید. البته این میز کنسول با سبک چیدمان سنتی هماهنگ‌تر است.

۸. میز کنسول چوبی خاکستری رنگ

میز کنسول چوبی خاکستری رنگ به ما حس زندگی در یک خانه روستایی می‌بخشد. این میز با پنل‌های شیشه‌ای در قسمت بالایی، مکانی برای قرار دادن خرده‌ریزها و زودتر پیدا کردن آن‌ها خواهد بود.

۹. میز کنسول اکریلیک

برای خانه‌هایی که طراحی چیدمان آن‌ها به سبک مدرن است، میز کنسولی که از جنس اکریلیک ساخته شده گزینه بسیار مناسبی است. با استفاده از این میز کنسول در ورودی خانه و تزیین محیط اطراف آن، می‌توانید به سادگی یک فضای دلنشین خلق کنید.

۱۰. میز کنسول نقره‌ای

قرار دادن یک میز کنسول نقره‌ای با رویه شیشه‌ای در قسمت ورودی خانه، یک طراحی چیدمان تأثیرگذار ایجاد خواهد کرد.

انعکاس نور در این میز نقره‌ای رنگ و جزئیات به کار رفته در آن، ما را به یاد روزهای از یاد رفته هنر دکوراسیون و فضای رمان گتسبی بزرگ می‌اندازد.

۱۱. میز کنسول چرمی

اگر به دنبال یک میز کنسول با طراحی شیک و در عین حال، پیچیده هستید، یک میز چرمی با پایه‌های برنجی گزینه مناسبی برای شماست.

12. میز کنسول ساخته شده از چوب رافیا

این میز با ظاهری مدرن، پتانسیل طراحی چیدمان داخلی را افزایش می‌دهد.

۱۳. میز کنسول سفید مدرن

این میز کنسول ظاهری مینیمال و مدرن دارد. خطوط به کار رفته در طراحی این میز، همانند یک بوم نقاشی سفید، قابلیت هماهنگی با هر سبکی را ایجاد می‌کند.

ادامه مطلب

نگاهی به محبوب‌ترین‌های بازار مبل

بازار مبل

دکور خانه و مبلمان هم مانند هر مد دیگری در طول زمان عوض می‌شود. تغییراتی قابل پیش‌بینی و گاه عجیب و غیرقابل پیش‌بینی. اما ین روزها محبوب‌ترین‌های بازار مبل چه سبک‌هایی‌اند؟

 بنا بر آنچه تولیدکننده‌ها و مشتری‌ها می‌گویند، این سبک‌ها به‌ترتیب بیشترین فروش را در بازار مبل دارند: سبک خانه روستیک، سبک مدرن، سبک پر زرق و برق و سبک سنتی.

محبوبیت سبک سنتی در سال‌های اخیر کمتر شده است، هرچند همچنان جزء چهار سبک محبوب است. برعکس، سبک مدرن محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، زیرا نسل جوان‌تر بیشتر به ویژگی‌های مینیمالیستی علاقه دارند. آن‌ها به‌دنبال خطوط ساده و تمیزند و نمی‌خواهند وسایلشان شبیه وسایل پدر و مادرهایشان باشد. در اینجا نگاهی کوتاه می‌اندازیم به این چند سبک محبوب در بازار مبل امروز.

سبک خانه روستیک

آنچه واقعا مبلمان و وسایل سبک خانه روستیک را تعریف می‌کند چوب با تنالیته طبیعی است. بسیاری از مردم این روزها در دیوارها و سقف‌هایشان از چوب طبیعی استفاده می‌کنند.

حتی وقتی نوبت به اکسسوری‌ها در این سبک می‌رسد همه چیز به سمت درخت و شاخه و چوب و محصولات طبیعی می‌رود.

در این خانه‌ها شما هیچ چیزی نمی‌بینید که فیک به نظر برسد. حتی در اتاق نشیمن، رنگ‌ها و مواد و پارچه‌های طبیعی شامل چرم و کتان و... می‌بینید.

 احتمالا یکی از دلایل محبوبیت این سبک در بازار مبل، استفاده از آن در برنامه‌های معروف تلویزیونی و نیز احساس راحتی با این سبک است. ضمنا هر وسیله‌ای را می‌شود با این سبک ست کرد، حتی وسایل سبک پرزرق و برق.

سبک مدرن

دکوراسیون مدرن با خطوط تمیز و صاف تعریف می‌شود. هیچ چیز منحنی، کج یا پف‌داری در این سبک دیده نمی‌شود.

به‌علاوه این سبک به رنگ‌های روشن‌تر تمایل دارد. مبل‌های این سبک به اندازه دیگر سبک‌ها بزرگ یا عمیق نیستند. وقتی نوبت به اکسسوری‌ها می‌رسد، خانه‌های با وسایل و مبلمان مدرن کمتر شامل مجسمه و گلدان و کوسن هستند.

سبک مدرن بیش از همه بین جوان‌ترها محبوب است. آن‌ها نمی‌خواهند آن‌قدرها پول صرف مبلمانشان کنند و دوست دارند هر وقت خانه‌شان را تغییر می‌دهند به‌راحتی مبلمانشان را هم عوض کنند.

سبک پر زرق و برق

همان‌طور که از اسمش برمی‌آید، سبک پر زرق و برق دارای مولفه‌های براق و درخشان است. عناصری مثل سنگ یا منجوق و مروارید و همچنین پر در این سبک دیده می‌شود.

 رنگ‌ها در این سبک روشن‌ترند و به رنگ‌های پاستیلی تمایل دارند. قرمز گلی، سبز روشن و نیز بنفش کمرنگ از رنگ‌های محبوب و معمول این سبک است. در اکسسوری‌ها هم کریستال‌ و شمع بسیار می‌بینید.

سبک سنتی

مبلمان سبک سنتی شامل کاناپه‌های حاشیه‌دار، دسته‌های انگلیسی و کوسن است. هرچند پیش از این در این مبل‌ها بیشتر از چوب‌های تیره رنگ گیلاس و ماهاگونی استفاده می‌شد، امروزه رنگ‌های روشن‌تر به‌کار می‌رود. اما این مبل‌ها همچنان حس سبک سنتی را دارند.

باید بگوییم سبک‌های دیگری نیز این روزها در بازار مبل فروش زیادی دارد، اما این چهار سبک‌ بیشترین محبوبیت را دارند و بسیاری از مردم دوست دارند درمورد آن‌ها بیشتر بدانند. ضمن اینکه هیچ محدودیتی وجود ندارد و هر کسی می‌تواند برای خانه‌اش از ترکیبی از این سبک‌ها استفاده کند و از آن لذت ببرد.

مبلمان نیلپر در ایران جزو سرآمدهای بازار مبل خانگی است. می‌توانید در صفحه محصولات همین وبسایت ازآن‌ها بازدید کنید.

 

ادامه مطلب

ایده‌هایی خلاقانه و زیبا برای دکور خانه کوچک

دکور خانه کوچک

 اجازه ندهید کوچک بودن خانه، سبک چیدمان شما را تحت تأثیر قرار دهد و محدود کند. مهم نیست که فضای اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است. با چند ترفند ساده می‌توانید سبک دکور خانه کوچک خود را به سبک دلخواهتان تبدیل کنید.

 از دیوارهای سفید اتاق نشیمن در چیدمان آن استفاده کنید

دیوارهای سفید هم می‌توانند کسل‌کننده و بی‌روح باشند و هم این قابلیت را دارند که فضایی آرامش‌بخش ایجاد کنند.

استفاده از مبلمانی با رنگ‌های ملایم در کنار دیوارهای سفید رنگ، روشی زیبا و ساده است برای اینکه هر فضای کوچکی را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهید.

 برای اینکه به چیدمان اتاق خود نمای بهتری ببخشید، می‌توانید از لوازم و اثاثیه با رنگ‌ها و بافت‌هایی مختلف مانند گیاهان و لوازم حصیری استفاده کنید.

 

 برای تزیین زوایای عجیب و غریب اتاق بیشتر تلاش کنید

تزیین یک اتاق نشیمن با زوایای عجیب و غریب کار دشواری است، اما شما با یک تزیین زیبا می‌توانید همین زوایای غیرمعمولی را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید.

مثلاً می‌توانید قاب‌های زیبا در اطراف چهارچوب در نصب کرده و آن گوشه از اتاق را به یک گالری زیبا مبدل کنید. یا می‌توانید با انتخاب یک کاغذ دیواری زیبا، آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید.

با استفاده از پارچه‌های مختلف نمای اتاق را زیباتر کنید

می‌توانید به سادگی و تنها با به کار بردن پارچه‌های مختلف در یک اتاق کوچک، آن را تزیین کنید. مثلاً با استفاده از کوسن‌هایی با طرح و نقش‌های زیبا و یک پارچه طرح‌دار به سلیقه خود، می‌توانید به کاناپه قدیمی خود جلوه‌ای نو ببخشید. یک قالیچه با نقوش بی‌نظیر در کنار این کاناپه، نمای اتاق را دلنشین خواهد کرد.

 رنگ‌های شاد و سرزنده به دکور خانه کوچک خوداضافه کنید

برای اتاق نشیمن هیچ تزیینی به زیبایی استفاده از گیاهان نیست. قرار دادن گلدان‌های نرگس یا لاله‌های زرد در کنار گیاهانی با برگ‌های سبز مانند گیاه گندمی یا سرخس، زیبایی اتاق شما را بیشتر خواهد کرد.

 مبلی متناسب با فضاهای باریک پیدا کنید

تزیین اتاق نشیمن با فضای تنگ و باریک کاری بسیار مشکل است. با این وجود، با انتخاب یک مبل چند تکه می‌توانید اتاق نشیمن را به گوشه‌ای دنج تبدیل کنید.

برای چنین اتاقی یک مبل طویل که بتوان آن را در کنار دیوار قرار داد، مناسب است. از این راه، به اتاق عمق بیشتری خواهید بخشید.

ارتفاع سقف اتاق را با استفاده از نوارهای عمودی افزایش دهید

اگر سقف خانه کوتاه است، می‌توانید از نوارهای عمودی در کاغذ دیواری، قفسه‌های کتاب و... در آن استفاده کنید. از این راه، ارتفاع سقف اتاق بلندتر به نظر خواهد رسید.

به فاصله بین دیوار و مبل دقت کنید

قرار دادن یک قفسه یا طبقه کتاب پشت مبل، روشی زیرکانه و مؤثر برای افزایش جلوه بصری اتاق در دکور خانه کوچک خواهد بود. استفاده از رنگ‌های روشن و وجود یک پنجره بزرگ در این اتاق، فضای داخلی را بزرگ‌تر نشان خواهد داد.

 از روش‌های مدرن برای دکور خانه کوچکاستفاده کنید

برای تزیین یک اتاق نشیمن کوچک می‌توانید از روش‌های مدرن استفاده کنید. به طور مثال، می‌توانید مبلمانی ساده با رنگ‌های خنثی در اتاق قرار دهید و برای افزایش رنگ‌های موجود در اتاق از گیاهان و یا قالیچه‌هایی با نقوش ساده استفاده کنید.

در کنار این مبلمان و در فضای خالی روی دیوار، یک قاب عکس بسیار زیبا و یا یک آینه بسیار بزرگ نمای مدرنی به اتاق خواهد داد.

از تزیین اتاق به سبک کاملاً قرینه و کسالت‌آور پرهیز کنید

با قرار دادن مبلمانی بسیار ساده در یک اتاق نشیمن کوچک و چیدمان درست آن، می‌توانید ظاهر اتاق را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. با استفاده از مبلمانی که با هم هماهنگ نیستند، می‌توانید بر عمق ظاهری اتاق خود بیفزایید.

 

 

 
ادامه مطلب

چگونه انواع مبلمان را با هم ترکیب کنیم؟

انواع مبلمان

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند در خانه‌شان به‌جای اینکه همه قطعات مبلمان را از یک نوع تهیه کنند از ترکیبی از انواع مبلمان استفاده کنند. اما ترکیب و هماهنگ‌کردن انواع مبلمان کاری مشکل و گاه خسته‌کننده است. پس بیایید کمی آن را جذاب‌تر کنیم. در اینجا سعی می‌کنیم نکاتی را مرور کنیم که بتوانید با استفاده از آن انواع مبلمان را به بهترین حالت با هم ترکیب کنید.

از رنگ‌های خنثی یا ترکیبی از تعداد محدودی رنگ استفاده کنید

این راحت‌ترین قدم در ترکیب انواع مبلمان است. رنگ‌های خنثی خود به خود هماهنگی ایجاد می‌کنند فارغ از اینکه سبک و استایل تکه‌های مختلف مبلمانتان با هم هماهنگ باشند یا نه. پس به این رنگ‌ها به عنوان چیزی که تقابل میان سبک‌ها را در اتاقتان کاهش می‌دهد نگاه کنید. این موضوع درمورد رنگ‌های نزدیک به هم محدود هم صادق است. اگر یک کاناپه سنتی دارید ولی دلتان یک مبل تکی مدرن هم می‌خواهید سعی کنید هر دو را از رنگ‌های نزدیک به هم یا رنگ‌های خنثی انتخاب کنید و آن رنگ‌ها را در دیگر بخش‌های اتاق نیز تکرار کنید تا احساس تعادل و هماهنگی به وجود آید.

اندازه‌ها را جدی بگیرید

یکی از مهم‌ترین درس‌های طراحی داخلی آموزش نقشی است که اندازه اجزا و نسبت‌ آن با دیگر اجزا بازی می‌کنند. تصور کنید یک میز کنسول زیبای بسیار بلند در کنار یک کاناپه کوتاه بزرگ چطور به نظر می‌رسند. پس اندازه‌ها را جدی بگیرید.

تعادل عنصر کلیدی است

همان قدر که اندازهها و نسبتها مهم است، تعادل نیز برای رسیدن به فضایی ایدئال اهمیت دارد. سعی کنید بیشتر تکه‌های مبلمانتان را از نوع اصلی‌ای که در نظر دارید انتخاب کنید و سپس با انتخاب دومتان آن را تکمیل کنید. این کار را با پخش کردن قطعات نوع دوم در کل فضا انجام دهید تا بالانس و تعادلی بصری ایجاد کنید. اگر همه عناصر نوع دوم را یک جا جمع کنید شبیه این خواهد بود که با خطی فرضی فضای اتاقتان را به دو بخش تقسیم کرده‌اید. این بالانس را با حفظ هماهنگی بین رنگ‌ها، طرح پارچه‌ها و سایز و بلندی وسایل بیشتر کنید.

یک وسیله متفاوت را به نقطه‌ای کانونی تبدیل کنید

گاهی بعضی از افراد دوست دارند وسیله‌ای را در اتاقشان داشته باشند اما آن وسیله با بقیه وسایل هماهنگ نیست. در اینجا می‌شود به‌جای پنهان‌کردن آن وسیله، از فرصت استفاده کرده آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کرد؛ مثلاً یک آباژور یا قاب عکس یا مجسمه که در رنگ یا حال و هوا متفاوت از بقیه اتاق است. آن را نصب کنید و بگذارید تفاوتش موجب جلب توجه شود.

یک تم یا مود خاص انتخاب کنید

راه دیگر برای ترکیب و هماهنگ کردن انواع مبلمان انتخاب یک تم یا مود خاص است. البته این بدین معنی نیست که کل اتاق را با مثلاً وسایل گلدار پر کنید. اتاقی که همه وسایلش یک تم (مثل کلبه جنگلی) یا یک مود (مثل حس و حال ریلکس کردن) دارند، دست شما را در ترکیب قطعات مختلف از انواع مبلمان باز می‌گذارد.

محصولات خانگی نیلپر متنوع هستند و دست شما را در انتخاب بین انواع مبلمان باز می‌گذارند. اینجا بیشتر بخوانید.

 

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت