ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

چهار نکته که باید زمان خریداری مبلمان به خاطر داشته باشید

خریداری مبلمان

معمولاً خریداری مبلمان به چند دلیل کار آسانی نیست. اغلب آپارتمان‌ها کوچک هستند و بودجه افراد برای خرید وسایل اندک است محدودیت‌هایی برای چیدمان مبلمان خود دارند.

 البته نکته خوبی که وجود دارد این است که راهکارهایی برای چیدمان مبلمان وجود دارد و نباید محدودیت‌ها مانع چیدمان چشم‌نواز مبلمان در خانه شما شود.

مبلمان ضروری که حتماً در خانه به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید

برخی از لوازم و اثاثیه هستند که وجود آن‌ها در خانه بسیار ضروری است و باید حتماً آن‌ها را خریداری کنید. برای نشستن خود و مهمانانتان به صندلی‌ها و مبل‌هایی احتیاج دارید.

البته این مبلمان ممکن است کاربردهای دیگری نیز برای شما داشته باشند. مثلاً ممکن است از مبل تخت‌خواب‌شو هم برای نشستن و هم برای خواب استفاده شود. علاوه بر این موارد، در همه خانه‌ها باید مکانی برای نگهداری وسایل وجود داشته باشد.

بهتر است مبلمانی انتخاب کنید که چندمنظوره و کاربردی باشد

 • زمانی که قصد طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک‌تر را دارید بهتر است به مبلمان چندمنظوره و کاربردی فکر کنید.
 • در مورد استفاده از فضای داخلی خانه خود انعطاف‌پذیر باشید. میز ناهارخوری را می‌توانید به میز کار نیز تبدیل کنید یا می‌توانید صندلی‌های مختلف را اطراف میز برای نشستن انتخاب کنید.
 • فضای داخلی خانه را متناسب با نیازهای خود تقسیم‌بندی کنید.
 • میز جلومبلی با کشوهای مختلف و با ارتفاعی مناسب برای غذا خوردن و کار کردن انتخاب کنید.

روی مبلمانی که دارای کمد یا کشو هستند سرمایه‌گذاری کنید

در خانه‌های کوچک که فضاهای داخلی کوچک‌تری دارند، بهتر است کمی خلاقیت خرج کنید و از مبلمانی که دارای کشو یا کمد هستند استفاده کنید.

 • تخت‌خوابی انتخاب کنید که در قسمت زیرین دارای کشو باشد. این کشوها این امکان را به شما خواهند داد که ملحفه یا لباس‌های خود را به راحتی در کمترین فضا نگهداری کنید.
 • اگر میزهایی که انتخاب می‌کنید دارای کشو باشند بهتر است. این کشوها مکان مناسبی برای نگهداری وسایل خواهند بود.
 • از مبل‌های راحتی که دارای مکانی برای نگهداری وسایل هستند استفاده کنید.
 • از کمدهای عمودی با کشوهای متعدد استفاده کنید.

با خریداری مبلمان مختلف می‌توانید به دکوراسیون داخلی خود شکل خاصی ببخشید

لوازم شخصی می‌توانند کاربرد تزیینی هم در خانه داشته باشند. با تزیین خانه از این راه خانه‌ای دلنشین و راحت خواهید داشت. تا زمانی که خانه را مطابق سلیقه خود طراحی نکنید، نمی‌توانید در آن احساس راحتی داشته باشید.

 • آباژورها در دکوراسیون انعطاف ایجاد می‌کنند و فضای بیشتری برای قرار دادن کتاب‌ها و لوازم شخصی در اختیارتان قرار می‌دهد.
 • قالیچه‌ها علاوه بر تأمین گرما، زشتی کف و دیوارها را مخفی می‌کند.
 • پرده‌ها به تلطیف فضای داخلی و ایجاد آرامش در محیط داخلی خانه کمک می‌کند.
 • قرار دادن مبلمان و وسایل عمودی روی زمین یک حالت عمودی به چیدمان مبلمانتان می‌دهد. زمانی که مثلاً یک کمد عمودی در اتاق نشیمن شما وجود داشته باشد، فضای اتاق بیشتر خواهد شد.
 • دکوراسیون دیواری، کاغذ دیواری‌ها، پوسترها و قاب‌های نقاشی این قابلیت را دارند که دیوارهای خانه شما را زیباتر کنند. استفاده از این تزئینات باعث می‌شود هزینه کمتری برای رنگ‌آمیزی دیوارها صرف کنید.    
ادامه مطلب

چگونه صندلی برای میز ناهارخوری انتخاب کنیم؟

صندلی برای میز ناهارخوری

هیچ وقت میز ناهارخوری‌تان را فقط به این دلیل که با صندلی‌ها هماهنگ نیست، عوض نکنید. صندلی برای میز ناهارخوری لزوماً نباید دقیقاً با میز هماهنگ باشد. همین که صندلی‌ها از نظر سبک طراحی و اندازه با هم هماهنگ باشند، کافی است. در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه برای میز ناهارخوری صندلی انتخاب کنید:

اندازهصندلی برای میز ناهارخوری

برای راحتی بیشتر، اندازه میز ناهارخوری و صندلی‌ها باید با هم هماهنگ باشد. ارتفاع میزهای ناهارخوری تا زمین معمولاً ۷۰ تا ۷۸ سانتی‌متر است و ارتفاع ۷۶ سانتی‌متر معمولاً یک ارتفاع عادی در میزهای ناهارخوری است. اندازه فاصله میان صندلی و میز نیز معمولاً باید ۲۰ تا ۳۵ سانتی‌متر باشد.

اندازه ارتفاع صندلی

برای تعیین راحتی اندازه ارتفاع صندلی باید میز را با صندلی‌های مختلف امتحان کنید. برای این کار می‌توانید به فروشگاه‌های مبلمان آشپزخانه که انواع و اقسام میز ناهارخوری و صندلی را به فروش می‌رسانند، مراجعه کنید.

 راه ساده‌تر این است که به میزان راحتی خود روی میز و صندلی هنگام غذا خوردن توجه کنید. با استفاده از یک متر به سادگی می‌توانید اندازه‌ای که با آن راحت هستید را تعیین کنید. این مقیاس را باید از روی میز تا سطح نشیمن صندلی اندازه بگیرید.

عرض و عمق صندلی‌ها

توجه داشته باشید که نه تنها ارتفاع میز ناهارخوری و صندلی‌ها باید با هم هماهنگ باشد، بلکه صندلی‌ها نیز باید کاملاً زیر میز قرار بگیرند. صندلی‌ها باید به راحتی و بدون برخورد با حاشیه‌های میز ناهارخوری زیر آن قرار بگیرند. علاوه بر این، تعداد و عرض صندلی‌ها نیز باید به اندازه‌ای باشد که هنگام حرکت به یکدیگر برخورد نکنند.

ارتفاع دسته و پشتی صندلی‌ها

در صورتی که صندلی‌های شما از نوع دسته‌دار است باید دقت داشته باشید که ارتفاع دسته‌ها به اندازه‌ای باشند که هنگام حرکت به سطح میز برخورد نکنند. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که اندازه ارتفاع پشتی صندلی باید بیشتر از ارتفاع میز باشد.

سبک طراحی صندلی‌ها

علاوه بر اندازه صندلی‌ها، سبک طراحی آن‌ها نیز باید هماهنگ با سبک طراحی میز ناهارخوری باشد. انتخاب میز و صندلی‌هایی با عناصر طراحی مشترک این اطمینان را به شما خواهد داد که با هم هماهنگ باشند.

 این عناصر ممکن است شامل رنگ یا سبک طراحی پایه‌ها باشد. مثلاً اگر یک میز ساخته از چوب ماهون دارید، نمی‌توانید آن را با صندلی‌هایی که از چوب درخت کاج ساخته شده‌اند یا صندلی‌های تاشوی چوبی هماهنگ کنید. 

در صورتی که یک میز ساخته شده با چوب راه‌راه را در کنار صندلی‌های ساخته شده از چوب افرا قرار دهید، این طور به نظر می‌رسد که سلیقه کافی برای طراحی دکوراسیون داخلی ندارید، ولی اگر همین میز را در کنار صندلی‌های حکاکی شده با طراحی زینتی قرار دهید، یک سبک طراحی آوانگارد ایجاد کرده‌اید.

استثنای قواعد سبک طراحی صندلی‌ها

همانند سایر سبک‌های طراحی چیدمان، سبک طراحی صندلی‌ها نیز استثنائاتی دارد. مثلاً با وجود قواعدی برای طراحی صندلی‌ها و هماهنگی آن‌ها با میز ناهارخوری، اگر یک میز و صندلی در کنار هم بسیار زیبا باشند، می‌توان از آن‌ها در کنار هم استفاده کرد.

 

ادامه مطلب

ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ –بخش دوم

ترندهای دکوراسیون داخلی

با شروع سال جدید میلادی بررسی کرده‌ایم که چه ترندهای دکوراسیون داخلی در انتظار ما خواهد بود.

۱. بازگشت به طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری به سبک رسمی

هر چند سال‌هاست که در طراحی دکوراسیون داخلی از طرح‌هایی که حداکثر استفاده را از فضای داخلی اتاق غذاخوری می‌کنند، استقبال می‌شود، اما پیش‌بینی می‌شود در سال جدید بیشتر از قبل شاهد طراحی دکوراسیون این اتاق‌ها به سبک رسمی باشیم.

در طراحی اتاق غذاخوری به سبک رسمی نیازی نیست که حتماً این اتاق از سایر اجزای خانه کاملاً جدا باشد، بلکه کافی است که به صورتی کاملاً هدفمند و متمایز از سایر اجزای خانه طراحی شود.

 در طراحی اتاق غذاخوری به سبک رسمی، فضایی متمایز از سایر بخش‌های خانه تنها برای غذا خوردن اعضای خانواده ایجاد می‌شود.

۲. آشپزخانه‌های رنگارنگ

برخی از کارشناسان طراحی داخلی معتقدند که در سال جدید آشپزخانه‌ها به سبکی رنگارنگ طراحی خواهند شد. آشپزخانه‌های سفید رنگ جای خود را با آشپزخانه‌هایی که مانند دهه ۹۰ با چوب طراحی می‌شوند، عوض کرده‌اند.

 اما در سال گذشته شاهد بودیم که طراحان دکوراسیون داخلی به سمت آشپزخانه‌های رنگارنگ گرایش پیدا کردند.

در سال جدید بنابر سلیقه صاحب‌خانه‌ها کابینت‌های آشپزخانه‌ها با طرح‌های رنگارنگ طراحی و ساخته خواهند شد و در آشپزخانه‌ها حس شور و نشاط بیش از قبل ایجاد خواهد شد.

۳. کاغذ دیواری با طرح‌های لایه لایه

در سال جدید به جای استفاده از رنگ‌های خنثی و سبک مینیمال در طراحی دیوارهای اتاق‌های نشیمن، شاهد استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های لایه لایه و بافت‌های مختلف برای افزایش جذابیت بصری خواهیم بود. این سبک از طراحی فضایی شاد و صمیمی در اتاق‌های نشیمن ایجاد می‌کند.

۴. استفاده از مواد طبیعی در طراحی داخلی

برخی از کارشناسان معتقدند که در سال ۲۰۲۰استفاده از مواد طبیعی در طراحی داخلی بیشتر از قبل و از موادی مانند چوب بیشتر استفاده خواهد شد.

این مواد دوام بیشتری دارند و در خانه ایجاد آرامش می‌کنند. در واقع، ایده اصلی در این سبک از طراحی این است که فضایی آرام برای استراحت پس از یک روز شلوغ ایجاد شود.

۵. استفاده مجدد از فلز برنج

در سال جدید همچنان استفاده از فلز برنج در ترندهای دکوراسیون داخلی حضور خواهد داشت. از کابینت‌های آشپزخانه گرفته تا شیرآلات حمام، همه و همه از فلز برنج ساخته خواهند شد.

 این فلز در فضای داخلی خانه حس فضای آزاد ایجاد می‌کند. البته برای اینکه فضای داخلی بیش از حد قدیمی به نظر نرسد، بهتر است از ترکیب فلزهای مختلف  استفاده شود. از این راه ظاهری مدرن همراه با جذابیت‌های بصری در خانه خود ایجاد خواهید کرد.

۶. اتاق‌هایی کوچک‌تر از قبل

پیش‌بینی می‌شود که در طراحی فضای داخلی خانه‌ها در سال ۲۰۲۰ بیشتر از قبل بر لزوم وجود اتاق‌های اختصاصی تأکید شود.

به عبارت دیگر، صاحب‌خانه‌ها بیشتر از قبل به وجود فضاهای کوچک و اختصاصی در خانه‌ها علاقه‌مند خواهند شد.

فضاهای داخلی کوچک‌ مکانی برای تجربه و آزمایش الگوها و طرح‌‌ها و رنگ‌های جسورانه‌تر است و طراحی این فضاها راحت‌تر از سایر بخش‌های داخلی خانه است.

برخلاف‌ اتاق‌های بزرگ، در اتاق‌های کوچک می‌توانید به راحتی از کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های شلوغی دارند استفاده کنید و نمایی به یاد ماندنی در این اتاق‌ها ایجاد کنید.

ادامه مطلب

ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ –بخش اول

دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰

سال به سال، ترندهای طراحی داخلی تغییر می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود همه چیز تازه و جالب توجه به نظر برسد. اکنون که به دهه جدیدی پا گذاشته‌ایم، زمان آن رسیده که به توقعاتی که از طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ داریم نگاهی بیندازیم.  

درست است که ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند الهام‌بخش تحولات جدید در دهه پیش‌رو باشد، اما این بدان معنا نیست که مجبورید تمام عناصر موجود در دکوراسیون داخلی را به طور کلی تغییر بدهید.

در عوض، بهتر است مبلمان و اثاثیه‌ای را انتخاب کنید که بتوانید آن را به راحتی با سبک داخلی فضای خانه خود هماهنگ کنید. در ادامه پیش‌بینی‌های طراحان داخلی مختلف را خواهید خواند.

۱. روشویی‌های سیمانی

سال آینده شاهد استفاده از مصالح غیرمنتظره بیشتری در خانه‌ها، بخصوص در حمام‌ها خواهیم بود. سیمان به یک ماده محبوب برای ساخت سینک‌های کوچک و روشویی‌های بزرگ تبدیل خواهد شد.

سیمان یک ماده عالی برای ایجاد یک فضای مدرن و در عین حال، ساده است و سبکی متفاوت از روشویی‌های چوبی یا سنگی خواهد بود.

۲. اتاق‌های کودکان به سبک روز

همه طراحان داخلی بر این موضوع اتفاق نظر دارند که سهم اتاق کودک در دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰  بزرگ‌تر خواهد شد. اتاق خواب کودک بهترین مکان برای خلاقیت و اعمال سلیقه کودک در طراحی اتاق است.

هر چند هنوز طراحی اتاق متناسب با سلیقه کودک محبوبیت خاصی دارد، اما به نظر می‌رسد که امسال استفاده از رنگ‌های مهیج و بافت‌های هیجان‌انگیز مانند طرح‌های چاپی حیوانات، خز و... بیشتر خواهد شد. 

کودکان خود را در انتخاب مبلمان مشارکت دهید و یک تم خاص را برای فضا داخلی اتاق کودک انتخاب کنید. با این روش تخیل کودکان خود را تقویت خواهید کرد.

۳. سبد حصیری به عنوان دکور اتاق

زمانی که صحبت از مکانی برای نگهداری وسایل می‌شود، هیچ چیزی نمی‌تواند با یک سبد بزرگ رقابت کند. البته انتظار می‌رود که در سال آینده شاهد استفاده بیشتری از صنایع دستی در فضای داخلی اتاق‌ها باشیم.

 سبدهای حصیری می‌توانند جایگزین عالی برای قاب عکس‌ها باشند و می‌توان با استفاده از آن‌ها یک گالری دیواری هنری ساخت.

 پیشنهاد ما این است که به حراجی‌ها سری بزنید و سبدهایی با عمق کمتر پیدا کنید و با نصب آن‌ها روی دیوار اتاق نشیمن منظره‌ای دوست‌داشتنی ایجاد کنید.

 بهتر است به دنبال سبدهایی دستبافت با الگوهای رنگارنگ باشید. زمانی که از منظره آن‌ها روی دیوار اتاق خسته شدید می‌توانید از آن‌ها برای نگهداری وسایل خانه استفاده کنید.

۴. رنگ لاجوردی جایگزین جدید رنگ خاکستری

سرانجام ترندی که به نظر عجیب و غریب بود وارد عرصه طراحی داخلی خواهد شد. البته رنگ لاجوردی رنگ جدیدی برای استفاده در طراحی داخلی نیست، اما به تدریج جایگزین رنگ‌های خنثی مانند خاکستری و بژ در فضاهای داخلی خواهد شد.

 پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۰ رنگ‌های تیره‌تر بیشتر از قبل در دکوراسیون داخلی به کار روند. رنگ‌هایی مانند لاجوردی یا سبز زیتونی در فضای داخلی اتاق‌ها حس آرامش ایجاد می‌کنند و برای اتاق‌های خواب، غذاخوری و نشیمن مناسب هستند.

ادامه مطلب

نشانه‌هایی برای اینکه متوجه شویم زمان مرتب کردن خانه رسیده

مرتب کردن خانه

چه زمانی می‌توان گفت که وقت ساماندهی و مرتب کردن خانه و فضای اطرافمان فرا رسیده است؟ به محض اینکه به این موضوع توجه کنید نشانه‌های آن را پیدا خواهید کرد.

اغلب زمانی که احساس می‌کنید همه چیز از کنترل شما خارج شده یا اشتباهات کوچکی مرتکب می‌شوید که عواقب مهمی دارند، زمان مرتب کردن است.

هر چقدر هم که مبلمان لوکس و لوازم خانه باکیفیتی بخرید و خانه را با آن‌ها پر کنید، تا چیدمان مناسب و نظم و ترتیب را رعایت نکنید خانه زیبایی نخواهید داشت. مرتب کردن خانه گاهی از دکوراسیون آن مهم‌تر است.

در این مطلب به نشانه‌هایی از نامرتبی که بیشتر اتفاق می‌افتند، اشاره خواهیم کرد.

۱. مدام لوازم خود را در خانه گم می‌کنید

درست است که همه افراد اشتباهاتی دارند، اما اگر به طور مرتب دسته کلید‌ها یا کیف پول خود را گم می‌کنید، لباس‌های مورد نیازتان را پیدا نمی‌کنید و هیچ چیز را در جای قبلی نمی‌یابید، معنی آن این است که سیستم نظم و ترتیب خانه شما دچار مشکل شده است و باید فکری برای امور روزمره خود کنید.

۲. به صورت اتفاقی زمان‌بندی یک قرار ملاقات را فراموش می‌کنید

البته که این موضوع ممکن است در پی اتفاقی غیرمنتظره مانند یک مشکل خانوادگی، زلزله و... باشد، ولی منظور ما زمانی است که بدون هیچ دلیلی قرار ملاقات خود را فراموش می‌کنید. به هم ریختگی فضا ذهن و حافظه شما را هم نامرتب می‌کند.

۳. نمی‌دانید صاحب چه چیزی هستید

اگر در خانه خود لباس‌هایی را پیدا می‌کنید که نمی‌دانید چه موقعی آن‌ها را خریده‌اید یا کتاب‌هایی را می‌خرید که نمی‌دانستید قبلاً یک نسخه از آن‌ها خریده‌اید، زمان آن رسیده که به وسایل خود دوباره نظم بدهید.

۴. از امور روزمره خسته و نامید می‌شوید

همه ما زندگی شلوغی داریم و زمان کمتری برای رسیدگی به خود داریم. زمانی که امور روزمره به منبع استرس ما تبدیل شود، نشانه این است که باید چیزی در این فرایند تغییر کند.

۵. متوجه می‌شوید که همیشه در حال خرید هستید

بعضی اوقات دلیل خرید بیش از حد شما این است که دقیقاً به خاطر نمی‌آورید که چه چیزهایی در خانه دارید.

 سازمان‌دهی لوازم در خانه و مرتب کردن آن‌ها این فایده را دارد که به نیازهای واقعی خانه خود پی ببرید و به سراغ خرید آن‌ها بروید.

۶. نمی‌توانید جای چیزهای مختلف را پیدا کنید

اگر مدت زمان زیادی را به پیدا کردن لوازم و وسایل خود در کشوها یا کیف می‌گذرانید، نشانه آن است که نظم خانه از دست شما خارج شده است. کافی است به وسایل خود نظم بدهید و هر چیزی را پس از استفاده مجدداً در جای خود قرار دهید.

۷. به راحتی حواستان پرت می‌شود

درهم برهم بودن خانه و مبلمان آن نه تنها جذاب نیست، بلکه نشانه یک حواس‌پرتی بزرگ است. زمانی که به محیط زندگی و کار خود نظم ببخشید هم ذهن آرام‌تر و هم تمرکز بیشتری بر امور روزمره خود خواهید داشت.

۸. احساس می‌کنید به نظم بخشیدن به وسایل خود علاقه‌ای ندارید

همه ما به دنبال حل معجزه‌آسای مشکلات خود هستیم. وجود نظم و ترتیب در خانه باعث می‌شود شرایط مناسب‌تری برای حل مشکلات ایجاد شود. علاوه بر این، اگر وسایل خانه و محیط کار دارای نظم و سازمان‌دهی باشند، احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

۹. احساس آشفتگی دارید

تقریباً همه ما در بعضی از مواقع احساس سردرگمی و آشفتگی داریم. ممکن است زمان محدودی برای انجام کارهای متعدد داشته باشیم. اگر امور مختلف خود را اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی کنیم کمتر با این مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

۱۰. از محیط زندگی خود احساس شرمندگی می‌کنید

اگر زمانی که دوستتان را به خانه خود دعوت می‌کنید، احساس می‌کنید از محیط خانه خود شرمنده هستید و به عنوان مثال، ظرف‌های کثیف بسیاری در سینک ظرفشویی یا اتاق نامرتبی دارید، بهتر است به برنامه‌ریزی و نظم بخشیدن به محیط زندگی خود فکر کنید.

ادامه مطلب

چگونه بهترین پارچه مبلمان و اثاثیه خانه را انتخاب کنیم؟

پارچه مبلمان و اثاثیه

اولین نکته‌ای که در انتخاب پارچه مبلمان و اثاثیه خانه مانند پرده‌ها، رومبلی‌ها و... به ذهن می‌رسد، رنگ آن است. معمولاً مهم‌ترین عامل در انتخاب پارچه برای اثاثیه و لوازم داخلی خانه هم رنگ آن است. البته در کنار رنگ سایر عوامل نیز اهمیت دارند.

دوام

اهمیت دوام پارچه‌ای کهبرای اثاثیه و لوازم داخلی خانه استفاده می‌کنید به لوازم و اثاثیه‌ای که در خانه استفاده می‌شود و مسائل مختلف مربوط به هر خانواده مثل وجود کودکان یا حیوانات خانگی بستگی دارد. در انتخاب این پارچه باید به این مسائل توجه کنید.

 • از آنجایی که در بافت پارچه‌هایی که الگو دارند تعداد نخ‌های بیشتری به کار رفته، دوام بیشتری دارند. تعداد نخ‌ها به تعداد نخ در هر اینچ مربع از پارچه اشاره دارد و پارچه‌ با تراکم نخ بالاتر، ماندگاری بیشتری دارد.
 • پارچه رومبلی را بر اساس اینکه چه کسی از مبل استفاده می‌کند انتخاب کنید. اگر حیوانات خانگی شما هم از مبل استفاده می‌کنند، یک پارچه میکروفایبر یا چرمی انتخاب کنید، زیرا این نوع پارچه‌ها در مقابل ساییده شدن و پارگی مقاوم هستند.
 • دوام پارچه در صورت استفاده روزانه از مبل یا صندلی اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
 • سبک طراحی

پارچه‌ای برای اثاثیه و لوازم داخلی خانه انتخاب کنید که هم مبلمان و هم دکوراسیون داخلی خانه شما را تکمیل کند. انتخاب پارچه باید با سبک طراحی و ویژگی‌های اثاثیه‌ هماهنگ باشد.

 مثلاً یک پارچه با طراحی سنتی را باید برای یک مبل طراحی شده به سبک سنتی انتخاب کرد. به طور کلی باید از پارچه‌هایی استفاده کنید که متناسب با سبک زندگی شما باشد.

رنگ

رنگ پارچه‌ای که برای اثاثیه و لوازم خانه خود انتخاب می‌کنید به رنگ لوازم و اثاثیه شما بستگی دارد و تأثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون خانه شما خواهد داشت.

رنگ پارچه مبلمان و اثاثیه را طوری انتخاب کنید که بتوانید در مدت زمانی طولانی با آن زندگی کنید. مثلاً بهتر است از انتخاب رنگ‌های تند برای مبلمان بزرگ در اتاق‌های کوچک‌تر خودداری کنید.

رنگ‌های خنثی معمولاً بهترین انتخاب برای پارچه‌های اثاثیه و لوازم خانه هستند. اگر کودک یا حیوان خانگی در خانه زندگی می‌کند، بهتر است که از انتخاب پارچه‌های ظریف رنگی خودداری کنید.

بهتر است از انتخاب رنگ‌های مد روز برای پارچه خودداری کنید، زیرا این رنگ‌ها ممکن است پس از مدتی از مد بیفتند و برای شما تکراری شوند.

موارد خاص

عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از انتخاب اثاثیه یا لوازم داخلی به آن‌ها توجه داشته باشید. این عوامل به محیط داخلی خانه مربوط می‌شوند.

 آیا اتاق شما نورگیر است یا رطوبت آن بالاست؟ آیا حیوانات خانگی در خانه شما وجود دارند و از مبلمان استفاده می‌کنند؟ آیا به ماده خاصی آلرژی دارید؟

مقاومت در برابر محو شدن:این عامل زمانی اهمیت پیدا می‌کند که اتاق مورد نظر شما نورگیر باشد یا پنجره داشته باشد.

مقاومت در برابر کپک‌زدگی:اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می‌کنید، بهتر است به دنبال پارچه‌ای باشید که در برابر کپک‌زدگی مقاوم باشد.

آلرژی:بهتر است پارچه‌هایی مانند میکروفایبر را انتخاب کنید زیرا این نوع پارچه‌ها گرد و غبار را به خود جذب نمی‌کنند و کمتر باعث آلرژی می‌شوند.

حیوانات خانگی:اگر حیوانات خانگی دارید از انتخاب پارچه‌های ظریف مانند ابریشم یا پارچه‌هایی که بافت متراکمی دارند خودداری کنید. به جای آن پارچه‌هایی انتخاب کنید که برای حیوانات خانگی نیز مناسب باشند.

 

ادامه مطلب

بهترین میزهای جلومبلی ساخته‌ شده از سنگ مرمر

بهترین میزهای جلومبلی

سنگ مرمر ماده‌ای با پتانسیل بسیار بالاست. این سنگ قیمتی طرح‌های بسیار زیبا و پیچیده‌ای دارد. اگر یک میز جلومبلی با رویه‌ای از جنس سنگ مرمر داشته باشید، می‌توانید بدون صرف هزینه‌های گزاف، از زیبایی‌های این سنگ لذت ببرید. به همین دلیل، در ادامه به برخی از کاربردهای بهترین میزهای جلومبلیکه با استفاده از این سنگ زیبا ساخته شده‌اند، در طراحی فضای داخلی می‌پردازیم.

۱.  ایجاد نمایی شگفت‌انگیز

استفاده از سنگ مرمر در طراحی فضای داخلی اتاق نشیمن، گرچه ممکن است موضوعی غیرعادی به نظر برسد، اما اگر در کنار وسایلی با طیف رنگی خاکستری و زرد و در اتاقی با کفپوش سرامیکی قرار بگیرد، نمایی خیره‌کننده خواهد ساخت. یکی از مزایای داشتن میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر این است که می‌توانید اتاق خود را بدون هیچ نگرانی، به صورت ساده و شیک طراحی کرده و از نتیجه کار کاملاً راضی باشید.

۲. ظرافت در طراحی داخلی با استفاده از بهترین میزهای جلومبلی ساخته‌شده از سنگ مرمر

میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر بهترین گزینه برای تکمیل طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن به سبک مدرن با پنجره‌هایی بزرگ است. انعکاس نور در سنگ مرمر این میز، در کنار دیوارهایی به رنگ روشن، نمایی روشن همراه با ظرافت در طراحی به این اتاق خواهد داد.

۳. سنگ مرمر؛ ماده‌ای که هیچ‌گاه قدیمی نخواهد شد

سنگ مرمر تنوع بسیاری دارد. این سنگ همان‌طور که در اتاق‌هایی که به سبک سنتی طراحی شده‌اند، نمایی عالی و جذاب ایجاد می‌کند، در اتاق‌هایی که به سبک مدرن طراحی شده‌اند، نیز منظره‌ای شگفت‌انگیز ایجاد خواهد کرد. استفاده از این سنگ در طراحی داخلی هیچ‌گاه قدیمی نخواهد شد.

۴. دکوراسیونی با طرح‌های هندسی

با قرار دادن یک میز جلومبلی با جنس رویه مرمر به اشکال مختلف هندسی در اتاقی که در طراحی داخلی آن از فرشی با طرح‌های هندسی، قاب‌های نقاشی روی دیوارها و یک مبل ال استفاده شده، به سادگی هماهنگی ایجاد کرده و نمایی مدرن بسازید.

۵. تأثیر میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر در طراحی داخلی

وجود یک میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر در اتاق نشیمن، قطعه‌ای تأثیرگذار و زیبا خواهد بود و سبک چیدمان و انتخاب مواد مختلف در طراحی داخلی اتاق را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

۶. هماهنگی میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر با عناصر مختلف اتاق

سنگ مرمر این قابلیت را دارد که با هر جنس از مبلمان هماهنگ شود. به عنوان مثال، وجود یک میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر در کنار قفسه‌های چوبی کتاب هارمونی خاصی خواهد داشت.

۷. ایجاد طراوت با استفاده از سنگ مرمر

نوع خاصی از سنگ مرمر وجود دارد که در فضاهایی مانند آشپزخانه و یا حمام کاربرد بسیاری دارد. اگر از این نوع از سنگ مرمر برای میز جلومبلی در اتاق‌ها استفاده کنید، سرزندگی و طراوت خاصی به فضای داخلی می‌بخشید.

۸. انتخاب رنگ و بافت سنگ مرمر میز جلومبلی

انتخاب رنگ و بافت سنگ مرمر میز جلومبلی ممکن است به چگونگی طراحی دکوراسیون اتاق و رنگ‌های به کار رفته در آن بستگی داشته باشد. انتخاب رنگ و بافت مناسب این سنگ می‌تواند خیلی ساده و شیک رنگ‌های موجود در اتاق را تکمیل کرده و دکوراسیونی شگفت‌انگیز بسازد.

۹. سنگ مرمر در کنار رنگ‌های روشن در اتاق

وجود یک میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر در اتاقی که دکوراسیونی با رنگ‌های روشن و ملایم دارد، فضایی مدرن همراه با ظرافت در طراحی ایجاد می‌کند.

۱۰. سنگ مرمر و هماهنگی با دکوراسیون مدرن

استفاده از میز جلومبلی با رویه سنگ مرمر یک موج نو در دکوراسیون ایجاد کرده و فضای اتاق را باطراوت می‌سازد. این میز مناسب اتاق‌های نشیمن بزرگ بوده و به دلیل طرح‌های خارق‌العاده‌ای که دارد، با دکوراسیون مدرن همخوانی دارد.

 

 

 

 

ادامه مطلب

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های سیاه و سفید

استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند فضایی خیره‌کننده و دراماتیک برای منزل شما ایجاد کند. فقط کافی است که بدانید چگونه به بهترین نحو ممکن این دو رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید. اینجا برای شما یک راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ‌های سیاه و سفید گذاشته‌ایم.

به کار بردن رنگ مشکی، یک نقطه کانونی از رنگ روی زمین و گوشه و کنار خانه ایجاد  و ظاهری زیبا برای اتاق درست می‌کند.

 استفاده از رنگ مشکی در لوازم جانبی اتاق و به کار بردن رنگ روشن در اثاثیه ثابت و تزئینات داخلی اتاق به چشم‌نوازتر شدن دکوراسیون آن کمک خواهد کرد.

استفاده از رنگ سفید و هماهنگ کردن آن با رنگ سیاه نیز فضای داخلی را دراماتیک کرده و آن را برای هر بیننده‌ای به یک منظره خیره‌کننده تبدیل خواهد کرد.

 به کار بردن رنگ‌های سیاه و سفید در کنار هم در طراحی دکوراسیون داخلی به محیط تازگی، طراوت، نظم و ظرافت خاصی می‌بخشد.

در صورتی که در استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید در کنار هم تردید دارید، می‌توانید رنگ‌های زرد، صورتی، قرمز یا بنفش نیز به آن اضافه کنید، اما این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که برجسته ساختن رنگ‌های سیاه و سفید در کنار هم در طراحی دکوراسیون داخلی، به آن جلوه‌ای زیبا خواهد بخشید.

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی درباره استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید به ما چه می‌گوید؟

با استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید در کنار هم می‌توانید چیدمانی به سبک ساده و کلاسیک برای منزل خود طراحی کنید.

 بهتر است برای استفاده ازرنگ‌های سیاه و سفید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به این نکات توجه کنید:

- طراحی کف اتاق با رنگ‌های سیاه و سفید شروع خوبی برای طراحی دکوراسیون داخلی با این رنگ‌هاست. مثلاً می‌توانید در طراحی کف اتاق از سرامیک‌های سفید با حاشیه‌های سیاه استفاده کنید.

- دیوارهایی به رنگ سفید روشن پس‌زمینه بسیار مناسبی برای قرار دادن عکس‌ها، طرح‌های چاپی و سایر آثار هنری هستند. برای قاب این عکس‌ها و طرح‌ها بهتر است از چوب تیره رنگ یا قاب‌های سیاه رنگ استفاده شود.

- یک اتاق کوچک مکانی عالی برای استفاده از رنگ سیاه و سفید به عنوان طرح رنگ اصلی است. به طور مثال، حمام و دستشویی به عنوان کوچک‌ترین بخش هر خانه، با کاشی‌های سیاه و سفید و روشویی سفید بسیار شیک به نظر خواهد رسید.

 حوله‌های توری با روبان مشکی با ظاهری مرتب در این حمام و دستشویی جلوه‌ای بی‌نظیر خواهد داشت.

- امروزه استفاده از لوازم آهنی مشکی رنگ در طراحی داخلی اتاق‌ها متداول شده است. مثلاً می‌توانید یک میز ناهارخوری فلزی مشکی رنگ با رویه‌ای شیشه‌ای در اتاق قرار دهید و روی آن را با شمعدان‌های آهنی مشکی رنگ و وسایلی به رنگ روشن تزیین کنید.

این طراحی هم مناسب اتاق نشیمن است و هم مناسب اتاق غذاخوری.

- برای ایجاد یک مبلمان جالب توجه در اتاق، می‌توانید از چینی‌های سیاه و سفید نیز استفاده کنید. بهتر است این چینی‌ها تماماً سیاه یا تماماً سفید باشند. رومیزی‌ها را هم بهتر است به رنگ‌های سیاه یا رنگ‌های تیره انتخاب کنید.

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی درباره استفاده از رنگ سیه  سفید در خانه را خواندید. البته این راهنما بسیار کوتاه و خلاصه بود. نگاهی به این راهنما می‌تواند یک نقطه شروع برای طراحی داخلی خانه شما باشد.

با نگاهی به صفحه محصولات نیلپر و امکان انتخاب نوع و رنگ پارچه برای هر مبلی که نظرتان را جلب می‌کند، به انتخاب مبل نیلپر با رنگ دلخواه برای دکوراسیون سفید و سیاه خود فکر کنید.

ادامه مطلب

حقایقی درباره انواع مبل چرم که قبل از خرید باید بدانید –بخش سوم

انواع مبل چرم

در این چند مطلب درباره انواع مبل چرم نوشتیم تا اگر قصد خرید این نوع مبلمان را دارید، کمی اطلاعات اولیه درباره انواع آن داشته باشید و با آگاهی انتخاب کنید.

در ادامه چند نوع دیگر چرم و کاربرد آن در انواع مبلمان را با هم مرور می‌کنیم.

طرح‌های چرمی

علاوه بر انواع مبل چرم که تا اینجا به آن‌ها اشاره کردیم، برخی از طرح‌های چرمی نیز هستند که زمان خرید مبلمان ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید:

چرم آنیلین

این اصطلاح مربوط به چرم Full grainاست که طی فرایندی از طریق دستگاه‌های خاصی با مواد رنگی رنگ‌آمیزی می‌شود.

 در این فرایند چرم رنگ می‌شود ولی هنوز طرح طبیعی چرم را روی سطح آن می‌توان مشاهده کرد. چرم آنیلین بسیار نرم و زیباست، ولی طول عمر و ماندگاری آن در مقایسه با انواع طرح چرم محدودتر است، چون این طرح چرمی فاقد روکش محافظ است.

 این نوع طرح چرم بسیار زیبا و در عین حال، در مقایسه با انواع طرح چرم بسیار گران‌تر است.

 چرم نیمه آنیلین

چرم نیمه آنیلین به صورتی رنگ می‌شود که بیشتر سطح چرم را می‌پوشاند. این نوع چرم با روکش محافظی که دارد، در برابر خراش مقاوم است و در برابر لکه و محوشدگی دوام بیشتری دارد.

چرم نیمه آنیلین به دلیل لایه محافظی که دارد، به راحتی قابل خراشیدگی نیست؛ درنتیجه، انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت قطعات مبلمان است.

چرم رنگ‌آمیزی‌شده همراه با لایه محافظ

این نوع از طرح چرم یک پوشش پلیمری رنگ‌آمیزی‌شده دارد. چرم رنگ‌آمیزی‌شده بادوام‌ترین نوع از چرم مصنوعی است.

 در ساخت این طرح چرم، رنگ‌آمیزی تنها روی سطح چرم انجام می‌شود و هیچ نوع بافتی از چرم مشخص نیست. غالباً نیز رنگ این چرم به اندازه کافی سرزنده نیست، اما در عوض، این نوع از طرح چرم در برابر لکه‌ها و خراشیدگی‌ها بسیار مقاوم است.

 هر چند این نوع ازطرح چرم نسبت به سایر انواع طرح چرم ارزان‌تر است، اما به نرمی سایر انواع طرح چرم نیست.

البته با کمی خلاقیت می‌توان سبک‌های جدید و طرح‌های زیبایی با استفاده از این طرح چرم ایجاد کرد. برخی از شرکت‌های ساخت مبلمان توانسته‌اند با استفاده از این نوع از طرح چرم، سبک‌های جدیدی طراحی کرده و نقوش بسیار زیبایی روی مبلمان ایجاد کنند.

لوازم جانبی چرمی

اگر تهیه یک مبل تمام چرم برای شما هزینه زیادی دارد یا با دکوراسیون داخلی شما متناسب نیست، می‌توانید از لوازم جانبی چرمی استفاده کنید.

 طراحان مبلمان انواع لوازم جانبی را از چرم، این ماده تجملی، می‌سازند. لوازم جانبی چرمی این قابلیت را دارند که در سبک پوشش شما یک طرح متفاوت ایجاد کنند.

همین اتفاق در مورد تحول سبک طراحی داخلی نیز امکان‌پذیر است. با استفاده از لوازم جانبی چرمی می‌توانید به راحتی سبک چیدمان اتاق نشیمن خود را تغییر دهید.

 لوازم جانبی چرمی انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از: لوسترهای چرمی، فرش و میزهای پوشیده‌شده از چرم و... .

 لوازم جانبی چرمی تنوع بی‌نظیری دارند. با استفاده از این لوازم جانبی می‌توانید فضای داخلی منزل یا محل کار خود را متحول کنید. به طور مثال، می‌توانید تنها با استفاده از یک لوستر چرمی منظره متفاوتی به اتاق نشیمن خود بدهید.

با استفاده از لوازم جانبی کوچک یا بزرگ چرمی می‌توانید به نحو احسن از این ماده زیبا در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب درباره انواع مبل چرم راهنمای خوبی برای شما در خرید باشد.

 

ادامه مطلب

سبک مینیمال چیدمان اتاق‌ نشیمن –بخش دوم

چیدمان اتاق‌ نشیمن

در بخش قبلی این مطلب چند سبک چیدمان اتاق نشیمن به سبک مینیمال را معرفی کردیم. در این قسمت چند پیشنهاد دیگر برای اتاق نشیمن خانه شما داریم.

۱. وجود مبلمانی با رنگ تیره در یک اتاق با دیوارهایی به رنگ روشن

مبلمان تیره رنگ به یک اتاق نشیمن کوچک با دیوارهایی سفید، عمق بیشتری می‌بخشد. اگر این اتاق نور خوبی داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم از یک مبل راحتی خاکستری رنگ در مرکز اتاق و یک صندلی راحتی قهوه‌ای رنگ چرمی در کنار آن استفاده کنید.

 اگر سقف اتاق مورد نظرتان بلند باشد؛ می‌توانید از یک گیاه فیکوس لیراتای بلند در کنار مبلمان استفاده کنید. در این صورت، کنتراست و زیبایی خاصی به دیوارهای اتاق خواهید بخشید. وجود یک قالیچه با طرح‌های هندسی و نارنجی رنگ، یک طرح یکپارچه در اتاق نشیمن ایجاد می‌کند.

۲. یک اتاق نشیمن بسیار کوچک را به محیطی دنج و راحت تبدیل کنید

برای طراحی یک اتاق نشیمن بسیار کوچک بهتر است سراغ اثاثیه‌ای که دارای گوشه‌های کوچک و دنج هستند بروید. مثلاً می‌توانید از یک مبل راحتی مخملی و میزهای جلومبلی رنگارنگ تودرتو استفاده کنید. یک گلدان کاکتوس بزرگ در این فضای کوچک نمایی فوق‌العاده ایجاد خواهد کرد.

۳. ترکیبی از سبک طراحی کالیفرنیایی و اسکاندیناوی در چیدمان اتاق نشیمن

در یک اتاق نشیمن کوچک می‌توانید از سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون استفاده کنید. وجود یک طرح دکوری بافت مکرومه روی دیوار به فضا آرامش خاصی خواهد بخشید.

 در این اتاق نشیمن می‌توانید کتاب‌ها را روی زمین و روی یکدیگر بچینید. قرار دادن این کتاب‌ها از سمت صفحات در اتاق نشیمنی با دیوارها و مبلمان به رنگ‌های روشن، نوعی هماهنگی ایجاد خواهد کرد.

۴. افزایش جذابیت بصری با استفاده از اندازه، رنگ و بافت مبلمان

بازی با رنگ‌ها و بافت‌های مختلف مبلمان برای طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک روش بسیار خوبی است.

مثلاً یک آباژور بسیار بزرگ را در کنار یک مبل راحتی با اندازه معمولی قرار بدهید یا با استفاده از یک قالیچه چندلایه یک بافت بصری جسورانه در اتاق نشیمن ایجاد کنید.

یک میز اکریلیک با رنگ روشن در کنار این اتاق کاربرد بسیاری خواهد داشت و می‌توانید لوازم کوچک‌تر را روی آن قرار دهید.

۵. چگونه یک گوشه عجیب و غریب در اتاق را به یک اتاق نشیمن کوچک دلنشین تبدیل کنیم؟

با ترفندهایی ساده می‌توانید یک اتاق نشیمن کوچک درست کنید و در آن احساس راحتی داشته باشید. مثلاً پیشنهاد می‌کنیم که از یک قالیچه با طرحی منحصر به فرد در کف اتاق استفاده کنید.

مبل راحتی در چنین فضایی یکی از عناصر مهم دکوراسیون خواهد بود و باید در انتخاب آن کاملاً دقت داشته باشید. در این اتاق نشیمن می‌توانید از پنجره به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. یک میز جلومبلی مرمری کوچک و صندلی راحتی در کنار آن نیز بسیار کاربردی خواهد بود.

۶. با استفاده از مبلمان فضای اتاق نشیمن را تفکیک کنید

پیشنهاد دیگر برای دکوراسیون یک اتاق نشیمن کوچک استفاده از مبلمان برای تفکیک فضای داخلی است. به عنوان مثال، می‌توانید با استفاده از یک مبلمان راحتی بزرگ اتاق نشیمن را به دو بخش نشیمن و غذاخوری تبدیل کنید.

 جلوی آن نیز یک قالیچه متناسب با ابعاد مبل و یک میز جلومبلی قرار دهید. در قسمت پشت مبل و بخش غذاخوری اتاق نیز می‌توانید از میز و صندلی‌های غذاخوری استفاده کنید.

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت