ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

چه فرشی برای زیر سرویس ناهارخوری انتخاب کنم؟

سرویس ناهارخوری

وقتی به سراغ انتخاب وسایل خانه می‌روید با حجم زیادی از سوالات روبه‌رو می‌شوید که پاسخی برای آن‌ها ندارید. یکی از این سوالات این را اینجا پاسخ می‌دهیم. چطور بهترین فرش را برای پهن کردن زیر سرویس ناهارخوری انتخاب کنیم.

علت اینکه در اتاق غذاخوری یا در فضایی که برای قرار دادن میز و صندلی ناهارخوری در نظر گرفته‌ایم فرش لازم داریم، این است که از آسیب دیدن کف‌پوش جلوگیری کنیم، زیر پاهایمان بافتی نرم و گرم ایجاد کنیم و بر زیبایی فضای غذاخوری بیفزاییم. مهم‌ترین اثری که فرش در فضا می‌گذارد ایجاد جذابیت بصری و ساختن یک هم‌نشینی جذاب با سایر اجزای مبلمان است.

فرش سروصدا را کمتر می‌کند و گرما اضافه می‌کند هم به صورت واقعی هم از نظر بصری. پاهای شما هم از برخورد با سرمای زمین لخت محافظت می‌شود.

اما چطور باید فرش مناسب را انتخاب کنید؟ رنگ‌ و طرح اولین چیزی است در انتخاب فرش تعیین‌کننده است. در فضای غذاخوری باید فاکتورهای دیگری را هم برای فرش در نظر بگیرید.

سایز فرش همراه با سرویس ناهارخوری

سایز فاکتور مهمی در انتخاب هر نوع فرشی است. وقتی قصد دارید فرشی برای قرار گرفتن زیر سرویس ناهارخوری انتخاب کنید اهمیت سایز چند برابر می‌شود.

به صورت ایدئال فرش مناسب برای اتاق غذاخوری باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که میز و صندلی‌های غذاخوری روی آن جا بگیرند. باید فضای کافی برای این کار وجود داشته باشد. دقت کنید که سایز فرش باید آنقدر بزرگ باشد که وقتی صندلی‌ها را برای نشستن عقب می‌کشید، هنوز پایه‌های آن روی فرش باشد.

وقتی برای خرید فرش اندازه‌گیری می‌کنید به این موضوع توجه کنید که اندازه سرویس ناهارخوری وقتی صندلی‌ها به حالت بیرون کشیده هستند چقدر است.

از اندازه‌گیری اتاق غافل نشوید. آیا وقتی فرش را پهن می‌کنید اطراف آن فضای مساوی باقی می‌ماند تا تعادل فضا حفظ شود؟

سایز فرش را طوری انتخاب کنید که پایه کنسول، بوفه، ترولی یا هر وسیله مشابهی که در کنار سرویس ناهارخوری خود دارید، روی آن نیاید و خارج از کاردر فرش قرار گیرد. این کار به جلوه متعادل کل دکوراسیون کمک می‌کند.

شکل فرش

فرشی برای قرار گرفتن زیر سرویس ناهارخوری خود انتخاب کنید که با سایر اثاثیه فضای غذاخوری شما همراهی داشته باشد.

بیشتر فرش‌هایی که برای اتاق غذاخوری در نظر گرفته می‌شوند، مستطیلی شکل هستند ولی هر شکلی می‌تواند جواب دهد. اگر شکل فرش بازتاب‌دهنده شکل سرویس ناهارخوری باشد، چشم‌نوازتر از هر حالت دیگری خواهد بود.

یک میز باریک و بلند با یک فرش باریک مستطیلی عالی به نظر می‌رسد و یک فرش گرد برای یک میز گرد مناسب است.

طرح و رنگ

رنگ و طرح در انتخاب فرش ملاحظه مهمی است. این دو المان می‌توانند باعث جذابیت و چشمگیر شدن فضای غذاخوری شما بشوند.

انتخاب رنگ فرش برای هر فضایی می‌تواند نقطه شروعی برای انتخاب رنگ سایر مبلمان آن باشد یا راهی باشد برای پیوند زدن رنگ‌ها در آن.

تصمیم بگیرید که می‌خواهید رنگ فرش فضای غذاخوری در آن چه اثری بگذارد. در لحظه اول به چشم بیاید و چشم را خیره کند، گرما به فضا ببخشد، فضا را دراماتیک کند یا ملایم‌کننده تن‌های رنگی دیگر باشد؟

فرش‌های چند رنگ و طرح‌دار یک برتری دارند که لکه‌ها را روی خود به آسانی نشان نمی‌دهند. فرش راه راه می‌توند فضا را بزرگ‌تر نشان دهد.

در کل طرح فرش باید با سایر میز و صندلی و وسایل فضای غذاخوری همخوانی داشته باشد. طرح‌های ایرانی مبلمان سنتی‌تر می‌طلبد و فرش‌هایی با طرح‌های هندسی و بافت‌های جالب برای دکور مدرن و معاصر مناسب است.

 مدل‌های سرویس ناهارخوری نیلپر را در صفحه این محصول در همین سایت ببینید. به نظر شما چه فرشی برای همراهی با آن‌ها مناسب است؟

ادامه مطلب

انواع صندلی در خانه شما

انواع صندلی

انواع صندلی‌های خانگی که در منازل استفاده می‌شوند را می‌شناسید؟ شما چند نوع صندلی در خانه خود دارید؟ واقعیت این است که صندلی‌ها تنوع بسیاری دارند. صندلی‌هایی برای انواع نیاز و و فضا.

ممکن است حتی با برخی از این انواع آشنا نباشید. اینجا درباره چند نوع صندلی که در خانه استفاده می‌شود صحبت می‌کنیم.

۱. صندلی بالدار (Wing Chair)

این نوع صندلی یکی از سنتی‌ترین انواع صندلی است. به عقیده بسیاری از طراحان داخلی استفاده از این نوع صندلی در خانه عطر و طعم معاصر به فضای مدرن می‌بخشد.

این صندلی با پنل‌های کناری یا بال‌هایی که به پشتی صندلی متصل می‌شود، از دیگر انواع صندلی متمایز می‌شوند و برای گذاشتن جلوی شومینه یا گوشه‌های اتاق به کار می‌روند.

 این روزها این صندلی‌ها برای فراهم کردن راحتی بیشتر و جایی برای استراحت یا چرت زدن به کار می‌روند. یک صندلی بالدار بهترین جا برای لم دادن و کتاب خواندن است.

۲. صندلی تک (occasional chair)

یک صندلی که کاربرد گاه به گاه دارد. صندلی اضافه‌ای که معمولاً وقتی مهمان بیشتری دارید، به کار می‌آید.

این صندلی تک بیشتر یک قطعه دکوراتیو محسوب می‌شود و بیشتر ارزش ظاهری‌اش اهمیت دارد نه چیز دیگری.

۳. صندلی کلاب (club chair)

صندلی کلاب به صندلی‌های دسته‌دار پارچه‌ای و بسیار راحت می‌گویند. این صندلی دسته‌دار و پشت کوتاه است و عموماً با چرم روکش می‌شود.

 نام این صندلی از قرن نوزده انگلستان وقتی باشگاه‌های آقایان چنین صندلی‌هایی داشتند، گرفته شده است.

مثل سایر سبک‌های سنتی این نوع صندلی هم این روزها به‌روز شده است. گرچه هنوز هم روکش چرمی برای این نوع صندلی موجود است، ولی این روزها بیشتر آن‌ها پارچه‌ای هستند.

۴. صندلی ساید (Side Chair)

این نوع صندلی معمولاً در اتاق غذاخوری و برای میز غذاخوری استفاده می‌شود. این نوع صندلی کوچک و فریم‌دار است. می‌تواند دسته‌دار یا بدون دسته باشد.

پشتی و نشیمن صندلی ممکن است گاهی روکش پارچه هم داشته باشد. غیر از استفاده در سرویس ناهارخوری این صندلی‌ها ممکن است به عنوان صندلی اضافه در اتاق پذیرایی یا جای دیگر هم استفاده شوند. آن‌ها مثل صندلی کلاب بزرگ و راحت نیستند.

۵. صندلی اسلیپر (slipper chair)

صندلی اسلیپر صندلی بدون دسته با پایه کوتاه و بدنه پارچه‌ای است. ارتفاع کوتاه آن است که متمایز و به گزینه‌ای راحت تبدیلش می‌کند.

اغلب صندلی اسلیپر در اتاق خواب خانم‌ها برای نشستن در نظر گرفته می‌شدند. امروزه این صندلی‌ها در هر جای یک خانه مدرن ممکن است به چشم بخورند.