ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

درست‌ترین انتخاب برای رنگ مبلمان خانه

رنگ مبلمان خانه

رنگ مبلمان خانه

 

 

انتخاب رنگ مبلمان خانه

فایده اضافه کردن کمی رنگ به زندگی و خانه بیشتر از حفظ هماهنگی و جذابیت بصری در محیط است. رنگ‌ها بیش از هر چیز بر احساسات و روحیات شما اثر می‌گذارند.

 

 

روانشناسی رنگ‌ها و اینکه چرا شما به یک رنگ بیش از دیگر رنگ‌ها تمایل دارید، شاید برایتان مشخص کند که خانه، رنگ مبلمان خانه و دکوراسیون شما باید چه باشد. حتی با استفاده از روانشناسی رنگ‌ها می‌توانید دریابید که چه رنگی را برای چه اتاقی ترجیح می‌دهید.

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد رنگ‌های قرمز، آبی و سفید به طور قطع پرطرفدارترین و محبوب‌ترین رنگ‌هایی هستند که در طراحی داخلی به کار می‌روند. رنگ‌های قوی‌تر مثل قرمز و قهوه‌ای، تحریک‌کننده آغاز مکالمات و ارتباط‌ها هستند. در حالی که آبی‌ها و سبز‌های روشن باعث حس راحتی و افزایش بهره‌وری می‌شوند.

 

 

اگر خصوصیات رنگ‌ها را بشناسید و آن‌ها را در ذهن داشته باشید، می‌توانید محیط خانه را دلپذیرتر و آرامش‌بخش‌تر کنید. این تأثیرات خانه را برای شما به محیطی شادتر تبدیل خواهند کرد.

البته خوب است بگوییم که اثرات رنگ‌ها ممکن است برای همه افراد بسته به تجربه زندگی‌ و شخصیتشان یکسان نباشد. ولی به طور کلی می‌توان یک‌سری قوانین برای کاربرد رنگ طراحی داخلی خانه وضع کرد.

 مثلاً اینکه اتاق غذاخوری نباید آبی باشد چون آبی در اشتها اثر مثبت ندارد. یا رنگ‌های تیره برای محیط‌های تاریک مناسب نیستند چون باعث تاریک‌تر شدن فضا می‌شوند.

اینجا در بلاگ سایت مبلمان نیلپر درباره رنگ‌ها و اثرات آن‌ها در محیط‌های مختلف خانگی صحبت کرده‌ایم. این مطلب می‌تواند در انتخاب رنگ مبلمان خانه اثرگذار باشد و اگر هنوز مردد هستید، به روند تصمیم‌گیری شما کمک کند.

نکته‌های کوتاهی را درباره اینکه چطور رنگ‌ها می‌تواند بر خلق‌و‌خوی افراد و محیط اتاق اثر بگذارد، در ادامه بخوانید.

 

 

 

چطور با انتخاب رنگ مبلمان خانه، محیط بهتری بسازید؟

 

اتاق نشیمن

 

گرم‌ترین‌ها: تن‌های گرم مثل قرمز، زرد، نارنجی و رنگ‌های زمینه‌ای مثل قهوه‌ای و بژ، تهییج‌کننده معاشرت هستند و تمایل شما را به آغاز گفت‌و‌گو و ایجاد ارتباط با دیگران تقویت می‌کنند.

 

آشپزخانه

 

سرد: سفید بهترین گزینه برای خانواده‌هایی است که همه اعضا در دوران بزرگسالی هستند.این فضا مناسب مرور خاطرات است. در انتخاب رنگ مبلمان خانه توجه به سن، جنس و روحیات افرادی که در خانه زندگی می‌کنند هم مهم است.

گرم: تن‌های رنگی گرم مثل قرمز و زرد مشوق شروع گفت‌و‌گوست و قرمز باعث باز شدن اشتها و غذا خوردن بیشتر می‌شود.

 

اتاق غذاخوری

 

رنگ‌های گرم: تناژ رنگ‌های گرم مثل قرمز همان‌طور که گفتیم  مشوق معاشرت است و البته باعث این می‌‌شود که میهمانان شما با اشتهای تقویت شده، از غذایشان بیشتر لذت ببرند.

 

اتاق خواب

 

رنگ‌های سرد: رنگ‌های سرد مثل آبی، سبز و بنفش بهترین گزینه‌ها برای اتاق خواب هستند چون احساس آرامش می‌دهند و افراد را تشویق به قرار گرفتن در حال راحت و آماده برای استراحت کردن می‌کنند.

 

حمام

 

رنگ‌های سرد: رنگ‌های سرد مثل سفید، آبی، سبز و فیروزه‌ای حس تمیزی و تازگی را منتقل می‌کنند و باعث حس راحتی و طراوت می‌شوند.

 

اتاق ورزش

 

ترکیبی: ترکیب سبز و زرد یا آبی و سبز کمک می‌کند شما سریع‌تر و بهتر حرکت کنید و باعث می‌شود بیشتر احساس شادی کنید.

 

اتاق کار

 

رنگ‌های سرد: سبز رنگ تمرکز و سازنده است. پس بهترین رنگی است که می‌توانید در اتاق کار استفاده کنید. حتی اگر دوست ندارید همه فضا را سبز کنید، میز کار سبز رنگ، گزینه خوبی است.

 

 
 
ادامه مطلب

شناخت انواع سبک طراحی داخلی : راهنمای کامل

انواع سبک طراحی داخلی

 

قسمت دوم

 

اینجا در بلاگ سایت نیلپر قصد داریم که شما را با انواع سبک طراحی داخلی آشنا کنیم تا در انتخاب مبل و دکور منزل خود با آگاهی بیشتری عمل کنید. قسمت دوم این سبک‌شناسی ‌را در ادامه می‌خوانید.

 

سبک طراحی داخلی صنعتی

 

خصوصیات کلیدی: از سنگ و فلز گرفته تا آجر و چوب، در سبک طراحی داخلی صنعتی همه چیز درباره متریال خام و بی‌حفاظ است. تجهیزات فلزی، کفپوش لخت و همان‌طور که در چند سال اخیر زیاد دیده‌اید، تأسیسات روکار، و دیوار آجری بدون رنگ، ترند این روزهای این سبک است.

نورهای موضعی اغلب یک ویژگی مهم دیگر برای سبک طراحی داخلی صنعتی است و برای تعدیل فضای سردی که این دکور می‌سازد، مؤثر است. از رنگ‌های متریال خام الهام بگیرید و از آن‌ها برای ساختن یک دکور خوب صنعتی استفاده کنید.

سبک طراحی داخلی

 

 توصیه متخصصان طراحی داخلی

 

سبک طراحی داخلی صنعتی در جزئیات غنی نیست. این موضوع به این معنی است که نیاز نیست با دقت قدم بردارید و مواظب برخورد با اشیا در خانه باشید. اما به یاد داشته باشید که این دکوراسیون خانه شماست و نه فضای یک کارخانه.

لایه‌های مختلف، قطعات هنری و فرش در اتاق نشیمن فضای شما را برای زندگی و حضور مهمان دلپذیر می‌کند. مبلمان خانه و وسایل را که با این سبک چک کردید، کمی تنوع بد نخواهد بود. یک قالیچه ایرانی می‌تواند شما را عاشق نشیمن کند. نورپردازی مخصوص فضای صنعتی و مبلمان هماهنگ با این سبک با قالی ایرانی کنتراست جذابی می‌سازد.

 

سبک طراحی داخلی کلاسیک

 

خصوصات کلیدی: این سبک طراحی داخلی دور از مفهوم قدیمی و از مد افتاده است. سبک طراحی داخلی کلاسیک می‌تواند بسیار متنوع و تطبیق‌پذیر با زمانه باشد. چه بعد از یک نگاه به مبلمان خانگی این سبک آن را زیبا و جذاب بیابید و چه از مد‌افتاده و قدیمی، اضافه کردن چند قطعه کلیدی باعث می‌شود که دکور را به جای خوبی برسانید.

 بهترین مبلمان کلاسیک، مبلمانی است که بیش از حد به فکر قشنگی و سانتی‌مانتالیسم نباشد و از درهم و برهم شدن فضا جلوگیری کند. کابینت یا قفسه‌هایی با طراحی کلاسیک، راهی عالی برای این است که سبک طراحی داخلی خانه را با استایل و در عین حال کاربردی کنید. شلف‌های باز به شما اجازه خلاقیت بیشتری می‌دهد و برای کتاب یا اکسسوری و خرده‌ریزهای سبک کلاسیک بهترین گزینه است.

 

 سبک طراحی داخلیتوصیه متخصصان طراحی داخلی

 

 

بهترین راه برای آفریدن دکوراسیونی که خانه‌ای گرم و پذیرا برای شما بسازد، این است که مبلمان مدرن را با قطعه‌های مبلمان اصیل بیامیزید و در کنار هم استفاده کنید. این مؤثرترین راه برای بهبود منظر شما از مبلمان جدید است. بهترین راه برای همراهی سبک مبلمان اصیل با این است که به پالت رنگ‌های موجود در فضا نگاه کنیم چیز بیشتری به آن اضافه کنیم. بهتر است که از متریال مشابه برای تکمیل مبلمان استفاده نکنیم و در انتخاب یک شی برجسته کاملاً متفاوت و یونیک جسورانه تصمیم بگیریم. یک قطعه مبلمان اصیل هیچ‌گاه نباید در اتاق ناپیدا و گم باشد ولی باید به نحوی هم برجسته نشان دهد که تحسین هر بیننده را برانگیزد.

 

سبک طراحی داخلی مینیمال

 

خصوصیات کلیدی: روند مینیمال در اوایل قرن بیستم شروع شد و به بسیاری از جنبه‌های زندگی مدرن راه یافت ازجمله به سبک طراحی داخلی و مبلمان منزل.

سبک طراحی داخلیمینیمال در ابتدا متأثر از اصل سادگی در طراحی ژاپنی بود. یک اصل مهم در طراحی مینیمال، جمله less is moreاست. به این معنی که کمتر، غنی‌تر است. کهمینیمالیست‌ها بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب‌بندی و کاربرد موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند، می‌توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت.

فضای داخلی مینیمالیستی به عناصر ضروری تشکیل دهنده آن محدود شده و فضای خالی معرف این سبک است. استفاده از رنگ در سبک مینیمال بسیار محدود است. ایده این سبک این است که سادگی به هیچ قیمتی نباید از بین برود یا نادیده انگاشته شود. سیاه، سفید و رنگ‌های اصلی، معمولاً به عنوان بهترین رنگ‌ها برای کاربرد در طراحی مینیمال توصیه می‌شوند.

 

 سبک طراحی داخلیتوصیه متخصصان این سبک طراحی داخلی

 

 

سبک طراحی داخلی مینیمال درباره ساختن فضاهای سرد، خشک و خالی نیست. درباره استفاده از فرم‌های ساده و طبیعی و توجه به زیبایی‌شناسی در طراحی است. تمرکز روی اشکال، رنگ‌ها و بافت است با کمترین مبلمان و اکسسوری.

 

 

 
ادامه مطلب

مبل ال در چه فضایی کاربرد دارد؟

مبل ال

مبل ال

 

مبل ال برای چه فضایی مناسب است؟

 

مبل ال نوعی چیدمان خاص برای اتاق نشیمن فراهم می‌کند. شکل ال مانند این مبل می‌تواند به تمام اتاق شکل ‌دهد. اگر مبل ال خریداری کرده‌ باشید، تنها باید جای آن ‌را در فضا خوب تشخیص دهید و در مناسب‌ترین گوشه قرار دهید.

اما اگر مبلمانی که در خانه دارید که مبل ال نیست و قطعات مبل راحتی معمول را دارد، ولی دل شما در گرو چیدمان ال است، باز هم راه‌حلی دارید. کافی است با چیدن مبل‌ها در کنار هم یک زاویه قائمه بسازید. میز جلومبلی معمولاً در گوشه این زاویه قرار می‌گیرد به طوری که از دو طرف به آن دسترسی وجود داشته باشد.

چیدمان ال اتاق نشیمن می‌تواند شامل یک کاناپه در یک سو و یک یا دو صندلی در طرف دیگر زاویه نود درجه باشد. می‌توانید در دو سوی زاویه کاناپه قرار دهید.  اگر از ابتدا مبل ال خریداری کنید که طراح کاناپه قبلاً ترتیب طراحی و طرز قرار گرفتن صندلی‌ها را داده است و شما با چیدن آن‌ها مشکلی نخواهید داشت.

 

بهترین مورد استفاده مبل ال

 

از آنجا که چیدمان غیرمتقارن، غیررسمی محسوب می‌شود،  مبل ال بهترین گزینه برای برای ساختن سبک‌های غیررسمی است. چیدمان ال بیشتر به این دلیل محبوب است که بسیار مناسب برای گپ زدن و دورهمی‌های خانوادگی و استراحت است.

باز بودن چیدمان ال از یک طرف، می‌تواند دعوت‌کننده و خوشایند باشد. همچنین مبل ال بسیار رفت‌وآمد بین مبل‌ها را راحت می‌کند و این خاصیت آن را بسیار مناسب خانه‌هایی می‌کند که کودک یا سالمند در آن‌ها زندگی می‌کنند.

 

موارد استفاده مبل ال

 

فضاهای کوچک و گوشه‌ها برای قرار دادن یک ست مبل ال ایدئال هستند. به این دلیل می‌گوییم ایدئال که مبل ال به اندازه دیگر مدل‌های چیدمان مبل، جا اشغال نمی‌کند و کاملاً در فضای کوچک یا در گوشه جای می‌گیرد و لازم نیست کل فضا را به آن اختصاص دهید.

 کاربرد دیگری که مبل ال دارد این است که می‌توان آن را پشت به فضاهای دیگر چید و به عنوان جداکننده فضا از آن استفاده کرد. با این کار ما عملاً دو فضای جدا از هم خواهیم داشت. این کار برای آپارتمان‌های پلان باز بسیار کاربرد دارد. همچنین برای جدا کردن فضای اتاق نشیمن و آشپزخانه در این نوع پلان به کار می‌آید.

مبل ال برای اتاق خواب مستر هم می‌تواند یک فضای نشیمن مجزا از فضای خواب فراهم کند.

 

 

نگاه طراحان داخلی به مبل ال چیست

 

 طراحان ما در نیلپر طرفدار چیدمان مبل ال هستند چون فضای نشستن خیلی راحتی فراهم می‌کند. می‌شود تصور کرد که این مبل، تقریباً با هر سایز اتاقی هماهنگ می‌شود. مبل ال در کوچک‌ترین فضاها هم کارکرد و دسترسی خوبی ایجاد می‌کند و میانه اتاق را برای قرار گرفتن میز جلومبلی خالی باقی می‌گذارد تا بتوانید فضای زیبا و استانداردی فراهم کنید.

 اگر تعداد صندلی‌ها به نظرتان در یک مبل ال کافی نیست و فضای خالی زیادی دارید، می‌توانید یک کاناپه دیگر یا دو صندلی روبه‌روی آن بگذارید. مبل ال دست شما را برای اضافه کردن قطعات و ست کردن با مبل‌های دیگر باز می‌گذارد. اگر یک گلدان یا آباژور بلند در گوشه‌ای که مبل ال می‌سازد، بگذارید، استایل شما دیگر چیزی کم نخواهد داشت.

 
ادامه مطلب

چطور صندلی بار مناسب برای آشپزخانه انتخاب کنیم

صندلی بار

صندلی بار صندلی بار مناسب برای آشپزخانه 

 

 

در انتخاب صندلی بار نباید تنها به راحتی و استایل فکر کنید. ارتفاع درست صندلی بار مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. صندلی بار  متناسب با پیشخوان به خصوص برای اتاق غذاخوری مدرن و غیررسمی ایدئال است و از آن بیشتر، بسیار برای فضاهای کوچک مناسب است.

در ادامه راهنمای ما درباره انتخاب بهترین، مناسب‌ترین و جذاب‌ترین صندلی بار برای آشپزخانه، اتاق غذاخوری یا جزیره آشپزخانه را می‌بینید.

 

برای انتخاب صندلی بار  فضا را در نظر بگیرید

 

در ذهن داشته باشید که کانتر یا میز شما باید حداقل ۳۰ سانتی‌متر از صندلی شما بلندتر باشد. ضخامت سطح صندلی هم اهمیت دارد. بین هر دو صندلی هم باید به طور متوسط ۲۵ سانتی‌متر فاصله بگذارید. اگر صندلی بار گردان انتخاب کنید باید فضای بین صندلی‌ها را بیشتر از این در نظر گیرید.

اگر صندلی‌ها را در فضای باریک و راهرومانند قرار می‌دهید، صندلی‌هایی انتخاب کنید که به راحتی زیر پیشخوان جا می‌گیرد تا وقتی که از آن‌ها برای نشستن استفاده نمی‌کنید، فضایی اشغال نکند. صندلی بار بدون پشتی بهترین گزینه برای این شرایط است.  بعد از اینکه مطمئن شدید صندلی بار ابعاد ایدئالی دارد و طبق نیاز شماست، زمان آن رسیده که به مرحله بعد بروید.

 

استایلی انتخاب کنید که با شخصیت شما جور است

قبل از اینکه به خرید بروید ازخودتان چند سؤال بپرسید. صندلی بار در اتاق شما چه نقشی دارد؟ آیا  یک نقطه کانونی است؟ آیا معرف طراحی در فضاست؟ یا شما فقط به آن‌ احتیاج دارید تا کارتان راه بیفتد؟ نگاهی در طراحی داخلی وجود دارد که می‌گوید وقتی مبلمان جذاب و خیره‌کننده‌ای در یک قسمت دارید، ترجیحاً باید بقیه وسایل در خانه نامرئی به نظر آیند تا شکوه آن بیشتر به چشم آید. انتخاب صندلی کانتر با رنگ‌های شارپ یک گزینه خوب برای ساختن یک کانتر جذاب است.

اینجا چند توصیه دیگر داریم که چطور صندلی‌های رنگارنگ را در فضای خود بنشانید.  اما البته اگر وجود رنگ‌های مختلف خوشحالتان نمی‌کند، این استایل شما نیست. راهکار دیگری پیدا کنید. نکته کلیدی این است که به دنبال جنبه‌ای باشید که نظر شما را تأمین می‌کند و با شخصیت شما سازگار است.

شما می‌خواهید که ساعت‌های لذتبخشی را کنار میز یا بار خود سپری کنید و از یک وعده غذایی خوب و گفت‌و‌گو با دوستان و خانواده لذت ببرید. پس باید محیط طبق میل شما شکل بگیرد.

 

محیط را نادیده نگیرید 

وقتی مبلمان جدیدی می‌خرید، خیلی مهم است که تم کلی فضای خود را در نظر بگیرید. این اصل شامل بار آشپزخانه شما هم می‌شود.

اگر با چوب احاطه شده‌اید، صندلی‌ بار استیل انتخاب کنید. این ست یک ظاهر براق ارائه می‌کند. این اثر، واقعاً ظاهر بار شما را برجسته خواهد کرد.

یک طراحی هوشمندانه هم نرم و دلپذیر است هم راحت. صندلی بار چوبی حالتی سنتی و روستایی به بار می‌دهد. یک ست خوب همیشه برنده است. از سنت‌شکنی و انتخاب وسایل برجسته که جلب توجه می‌کنند نهراسید. فقط ذهنتان را در طراحی باز نگه دارید.

 

پشتی کوتاه یا بدون پشتی

طراحی جالب صندلی بار می‌تواند در عین حال بسیار کارایی خوبی داشته باشد. اگر کانتر شما مکانی است که می‌خواهید اوقات خوشی را دور آن حین آشپزی و غذاخوردن سپری کنید، پس صندلی بار پشت کوتاه انتخاب بسیار خوبی است. اگر فضای کمی دارید، به دنبال صندلی بار بدون پشتی یا چهارپایه‌های ساده پایه بلند برای پشت کانتر خود باشید که به راحتی بتوانید آن را زیر پیشخوان جای دهید.

 
ادامه مطلب

سبک‌های طراحی داخلی : راهنمای کامل

طراحی داخلی

 

قسمت اول

 

قصد دارید امسال دکوراسیون داخلی منزل خود را عوض کنید؟ مطمئن نیستید که از کجا باید شروع کنید؟ چه بخواهید دستی به سر آشپزخانه بکشید و چه بخواهید تغییری اساسی در کل ساختمان راه بیندازید، قرار گرفتن در چارچوب‌های یک طراحی داخلی کمک می‌کند که تلاش‌هایتان را جهت دهید.

 از آباژورهای سبک اسکاندیناوی شیک تا مبلمان معاصر جذاب، هر سبکی که مدنظرتان است، راهنمای کامل سبک‌شناسی مبلمان خانگی ما را که به صورت دنباله‌دار روی سایت نیلپر منتشر می‌شود، دنبال کنید تا سبک‌های مختلف طراحی داخلی را بشناسید و راه خلاقانه خود را در این میان بیابید.

بلاگ نیلپر توصیه‌های متخصصان طراحی داخلی را هم بعد از معرفی هر سبک آورده تا بهتر در مسیر سبک مدنظر خود بمانید. بخش دیگری به اسم اصول کلیدی هم در توضیحات هر سبک قرار دارد که خصوصیات متمایز هر سبک را به طور خلاصه در خود دارد. لینک‌هایی به دیگر نوشته‌های مرتبط هم در متن موجود است که توصیه می‌کنیم آن‌ها را از دست ندهید.

 

 

سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی

 

خصوصیات کلیدی: الهام گرفته از برف، کوهستان، یخچال‌ها و دریاچه‌های شمال اروپاست. طراحی داخلی اسکاندیناوی یک سبک دکوراسیون است که امروزه در کل جهان شناخته شده و محبوب است. این سبک طراحی داخلی بی‌زمان اثر خوبی در طراحی نشیمن خانه‌ها اتاق‌های خواب و حمام داشته است. پوشش پشمی، پارچه، خز و کاربرد شیشه و چارچوب‌های چوبی برای یک طراحی داخلی نوردیکِ بی‌زحمت و جذاب، کافی است. به کوسن‌های ساده خطوط صاف و مقدار زیادی بافت در وسایل فکر کنید. وقت آن شده که مفهوم HYGGEبه زبان دانمارکی را در آغوش بگیرید. این کلمه مفهوم خاصی از دنج بودن و دلپذیری فضاست. عشق شما به سبک اسکاندیناوی با درک این کانسپت ماندگار خواهد شد!

 

سبک طراحی داخلیتوصیه متخصصان طراحی داخلی

 

 

همه ما عاشق سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی هستیم و معنی آن برای ما حفظ سادگی و سرمایه‌گذاری روی کیفیت است. یک کفپوش از چوب روشن صنوبر شمالی و دیوارهای سفید برای این سبک عالی هستند. وسایل چوبی و کلاً چوب بافت‌دار مناسب این سبک است. اشکال باید ساده باشند و فرم‌ها محکم. پالت رنگی به کار گرفته شده در این سبک شامل رنگ‌های طبیعی است و خبری از رنگ‌های خشن و شارپ نیست.

 

سبک طراحی داخلی الکتیک (گزینشی)

 

خصوصیات کلیدی: این سبک طراحی داخلی ایده‌هایی از دوره‌های مختلف طراحی داخلی و دکوراسیون و سبک‌ها و روندهای متفاوت قرض گرفته است. در واقع این سبک، گلچین ویژگی‌های سبک‌هاست. قوانین را می‌شکند، فان است و شخصیت شما را به دکوراسیون تزریق می‌کند. شما مهم‌تر از قوانین دکوراسیون هستید؛ این تمام چیزی است که این سبک می‌خواهد بگوید.

 البته هنوز مهم است که حسی از تعادل در دکوراسیون شما باقی بماند. بهترین دکوراسیون انتخابی مخلوط منسجمی از قدیم و جدید، رنگ و بافت و الگوست.

 سبک طراحی داخلی

توصیه متخصصان طراحی داخلی

 

سبک طراحی داخلی الکتیک لزوماً به این معنی نیست که هر چیزی که به دستتان می‌رسد و دوست دارید را در خانه جمع کنید. توجه کنید که چطور قطعه‌های مبلمان و وسایل خانه به هم مرتبط می‌شوند و چطور در کل فضا یک روح منسجم می‌سازند. البته این کاری است که واقعاً در هر سبکی که انتخاب کنید، باید انجام دهید. اما در این سبک به طور خاص، بسیار مهم‌تر است، وقتی که قطعات متفاوت از سبک‌های مختلف را در یک فضا دارید.

نمی‌توانید آیتم‌های زیادی در یک اتاق داشته باشید که بر سر جلب توجه با هم بجنگند. آیتم‌ها باید با هم همراهی داشته باشند و مکمل هم باشند و نه در تضاد با هم. اجسام نیاز دارند که اصطلاحاً به زبان مشترک برسند و باید فضایی باشد که بده بستان خوبی بینشان برقرار شود. این تبادل می‌تواند بین رنگ آن‌ها یا اندازه یا حداقل یک فصل مشترک بین آن ها باشد تا میکس خوب و کاملی با هم بسازند.

 

 

 

ادامه مطلب

پنج پله برای شناخت انواع صندلی ناهارخوری

صندلی ناهارخوری

اتاقی که با خانواده و دوستان در آن جمع می‌شوید و دور هم غذا می‌خورید، شایسته توجه ویژه در طراحی دکور خانه است. شما باید محیط گرم و دلپذیری بسازید که اعضای خانواده از گرد هم آمدن در آن نهایت لذت را ببرند. وقتی که به سراغ طراحی اتاق غذاخوری می‌روید با فاکتورهای بی‌شماری روبه‌رو هستید. روشن است که میز غذاخوری نقطه کانونی این دکور خواهد بود. شناخت انواع صندلی ناهارخوری و میز به شما در طراحی درست فضا کمک خواهد کرد.

 ممکن است مهم پنداشتن انتخاب میز شما را از انتخاب صندلی ناهارخوری مناسب غافل کند. خیلی مهم است که شما صندلی‌هایی داشته باشید که مکمل میز شما باشند. امروزه در طراحی مدرن و معاصر دست شما برای ست کردن انواع صندلی ناهارخوری با میز باز است تا ترکیب یونیکی برای اتاق غذاخوری خود بسازید.

 در این پست بلاگ سایت نیلپر ما درباره پنج نوع از انواع صندلی ناهارخوری بحث می‌کنیم که می‌توانند فضای غذاخوری شما را زیبا و دلنشین کنند.

 

صندلی‌ ناهارخوری دسته‌دار سنتی

همان‌طور که از نام‌گذاری برمی‌آید، صندلی‌های دسته‌دار سنتی در طراحی خود  دسته‌هایی در کنار صندلی دارند. معمولاً این انواع صندلی ناهارخوری دسته‌‌دار را در دو سر میز غذاخوری می‌گذارند. این نوع صندلی وقتی برای میز غذاخوری به کار می‌رود، ظاهر بسیار رسمی به چیدمان میز می‌بخشد. اگر می‌خواهید زیبایی و یکپارچگی بیشتری به اتاق غذاخوری ببخشید، صندلی‌های دسته‌دار را ست دیگر صندلی‌ها انتخاب کنید.

بسته به چیزی که نیاز دارید یا ترجیح می‌دهید، می‌توانید صندلی چوبی، فلزی، پلاستیکی، روکش‌دار یا چرمی انتخاب کنید.

 

صندلی ناهارخوری ساده بدون دسته

از بین انواع صندلی ناهارخوری این نوع از متداول‌ترین و معمولی‌ترین صندلی‌ها برای اتاق غذاخوری و آشپزخانه است.

صندلی‌های استاندارد پشت میز غذاخوری عموماً بدون دسته طراحی می‌شوند، یک فریم چوبی دارند و پشتی رو به عقب.

با وجود اینکه بیشتر انواع صندلی ناهارخوری با صفحه نشیمن چوبی طراحی می‌شوند، بعضی از آن‌ها هم رویه پارچه‌ای دارند. اگرچه ممکن است تمام سطوح صندلی روکش نشده باشد و فقط تشکچه نشیمن تعبیه شده باشد.

 

صندلی ناهارخوری پارسونز 

این انواع صندلی ناهارخوری برای اولین ‌بار در سال ۱۹۳۰ به بازار معرفی شد. این مدل صندلی‌ها با هر دکوراسیونی هم‌خوانی دارند و این را مدیون خطوط صاف و طراحی ساده‌شان هستند. طراحی اورجینال این صندلی به کاربرد و راحتی معطوف بوده و تزئینات اضافی و غیرکاربردی را به کلی حذف کرده است. این صندلی بدون دسته روکش پارچه‌ای از یک نوع پارچه لینن، چرم یا رودوزی فرورفته یا طرح‌دار دارد. فایده این نوع صندلی این است که می‌توان آن را در هر جای خانه گذاشت و در کاربردهای مختلف استفاده کرد.

 

 

صندلی ناهارخوری

 

 

 

 

صندلی ناهارخوری روکوبی شده

صندلی غذاخوری در طرح‌ و استیل‌های بسیار متنوع موجود است. اگر از انواع صندلی ناهارخوری، یک صندلی با رویه پارچه‌ای انتخاب کردید، قبل از خرید اطمینان حاصل کنید که این نوع صندلی خوب با سبک زندگی و دکور اتاق غذاخوری شما همراهی داشته باشد. صندلی روکوبی شده حس یک استایل سنتی و با جلال و جبروت را منتقل می‌کند. البته یک صندلی کاملاً چوبی یا یک صندلی فلزی بیشتر حس مرتب بودن را منتقل می‌کنند و برای تمیز کردن هم راحت‌تر از صندلی پارچه‌ای هستند.

 

صندلی ناهارخوری حصیری

صندلی حصیری محبوب‌ترین نوع بین انواع صندلی ناهارخوری برای فضای باز مثل بالکن، پاسیو، حیاط و فضاهای مشابه است. صندلی‌های حصیری زیبا هستند و بسته به کیفیت ساخت و استایلی که دارند، می‌توانند حتی لوکس به نظر برسند. اگر می‌خواهید یک منظره یونیک از چیدمان خود بیافرینید، می‌توانید به سراغ صندلی‌های ترکیب چوب و حصیر بروید و با کوسن‌های پارچه‌ای آن‌ها را تزیین کنید.

 

حرف آخر از صندلی ناهارخوری

اگر یک ست صندلی مشابه می‌خواهید یا اینکه برنامه دارید که چند نوع را با هم ترکیب کنید، انتخاب درست از بین انواع صندلی ناهارخوری می‌تواند کمک کند که تم اتاق متعادل کنید. انتخاب یکی از انواع صندلی‌هایی که در بالا گفتیم، این توانایی را به شما می‌دهد که بدون صرف هزینه زیاد، یک اتاق غذاخوری چشمگیر بسازید.

اگر به دنبال صندلی ناهارخوری هستید که خوش‌استایل، بادوام و زیبا باشد و با داشتن همه این خصوصیات، با این اوضاع بازار از عهده خریدش بربیایید، از سایت نیلپر دیدن کنید و سری به بخش صندلی غذاخوری بزنید و تنوع آن و قیمت‌ها را ببینید.

 برای اطلاعات بیشتر از محصولات یا مکان فروشگاه‌ها با ما تماس بگیرید. 

 

ادامه مطلب

صندلی‌ ناهارخوری رنگی فضای شما را درخشان می‌کند

صندلی‌ ناهارخوری

قسمت اول

 

مردم رنگ‌ها و طیف‌ها را در فضای نشیمن و در اتاق خواب امتحان می‌کنند و به کار می‌برند اما وقتی به طراحی فضای غذاخوری و انتخاب میز و صندلی غذاخوری می‌رسند، به خلاقیت و استفاده از پالت رنگ‌ها توجه نمی‌کنند. دلیل این اتفاق شاید منطقی به نظر نرسد. فضای غذاخوری هم به هر حال قسمتی از خانه است.

 در صورتی که شما هم از فرهنگ غالب پیروی کرده‌اید و به گزینه‌های رنگی برای فضای ناهارخوری خود فکر نکرده‌اید، پیشنهاد ما این است که  چشم‌های خود را به دنیای پرجنب‌وجوش صندلی غذاخوری رنگی باز کنید.در ادامه این مطلب، ایده‌های جالب و رنگارنگ برای میز و صندلی غذاخوری شما داریم. شما می‌توانید رنگ های جدید را به فضای غذاخوری خود بیاورید و هر وعده غذاخوری را به تجربه‌ای خاص تبدیل کنید.

 هرچه باشد آشپزخانه، اتاق غذاخوری یا گوشه نشیمن که میز غذاخوری گذاشته‌اید، جایی است که شما با خانواده و دوستان خود در آن جمع می‌شوید و حین غذا خوردن وقت می‌گذرانید. پس باید فضای دلنشین و چشم‌نوازی برای آن طراحی کنید.

حتی اگر وقت، توان یا پول تغییرات بزرگ و کلی را ندارید، تغییر در اجزای اتاق غذاخوری هم می‌تواند اثر خوبی داشته باشد. صندلی غذاخوری یکی از عناصر مهم این فضاست. ببینیم که چطور می‌توانیم با انتخاب و طراحی صندلی در ترکیب رنگی و روح فضا اثر بگذاریم. این نوشته ادامه‌دار است. لینک قسمت بعد را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

صندلی‌ ناهارخوری

1. یک طرح، چند رنگ

 

رنگ‌های متفاوت از یک طرح صندلی غذاخوری برای فضای غذاخوری یک ایده عالی است. می‌توانید این رنگ‌ها را اتفاقی کنار هم بگذارید یا اینکه ست ویژه خود را با کنتراست رنگ‌ها بسازید. این یک انتخاب شگفت‌انگیز برای کسانی است که مایل هستند کمی بیشتر به فکر دخل و خرجشان باشند.

 به ویژه اگر شما خودتان دست به کار رنگ کردن صندلی‌ها شوید. این دیگر یک سبک کاملاً شخصی خواهد شد که صندلی هر عضو خانواده را با  رنگ‌ محبوب او  رنگ‌آمیزی کنید. می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و از ترکیب دو رنگ استفاده کنید. توجه کنید که از یک الگو در تمام صندلی‌ها استفاده کنید. این‌طوری همه آن‌ها  از یک طرح ولی با رنگ‌های مختلف خواهند شد.

 حتی می‌توانید برای یونیک شدن هرچه بیشتر صندلی‌ غذاخوری و فضایی که آن را قرار می‌دهید، از ترکیب رنگ‌های غیرمعمول و عجیب غریب استفاده کنید.

 

2. رنگ صندلی‌ غذاخوری را با پالت اتاق غذاخوری ست کنید

 

فضایی که برای قرار دادن میز و صندلی غذاخوری در نظر دارید، از نظر دکور و ترکیب رنگ تحلیل کنید. قبل از خریدن صندلی غذاخوری جدید، مطمئن شوید که با پالت رنگی موجود در فضا هماهنگ باشند. اول تصور کنید که چه رنگ جدیدی اگر وارد فضا شود با رنگ‌های قبلی هم‌نشین می‌شود، بعد رنگ صندلی‌ها را بر اساس آن انتخاب کنید.

 روی یک پالت رنگی تمرکز کنید و طیف‌های مختلف همان رنگ‌ها را به کار برید. انتخاب رنگ‌های متفاوت فقط برای ایجاد تمایز، ممکن است درهم‌ریختگی و بی‌نظمی به نظر رسد. اگر فکر می‌کنید که خودتان به تنهایی از پس اجرای این ایده بر‌نمی‌آیید، از یک متخصص طراحی داخلی کمک بگیرید.

در صورتی که به دنبال نوسازی اتاق غذاخوری خود هستید، باید از این هم خلاق‌تر باشید. می‌توانید ترکیب رنگ کل اتاق را از نو بچینید و صندلی‌ غذاخوری را از یک رنگ انتخاب کنید. این‌طوری یک هارمونی رنگارنگ در کل فضا ایجاد می‌کنید.

موارد پیشنهادی تیم طراحی داخلی و دکوراسیون شرکت نیلپر درباره صندلی غذاخوری به همین‌ها ختم نمی‌شود. اینجا در این باره بیشتر بخوانید!

 

صندلی غذاخوری

 
 
ادامه مطلب

صندلی‌ ناهارخوری رنگی فضای شما را درخشان می‌کند

صندلی ناهارخوری

صندلی‌ ناهارخوریرنگی فضای شما را درخشان می‌کند

 

قسمت دوم

 

1. متفاوت، برجسته و در عین حال یکدست

 

اصلاً بد به نظر نمی‌رسد که در یک گروه هم‌شکل و هم‌رنگ صندلی ناهارخوری، یک صندلی غذاخوری به کلی متفاوت قرار دهیم. اگر علاقه‌مندید که ست صندلی‌ ناهارخوری‌ شما با هم هم‌رنگ و هم‌شکل باشند، پس آن‌ها را همین‌طور که می‌خواهید انتخاب کنید.

اگر دلتان پیش ایده صندلی‌های متفاوت مانده ولی در عین حال یکدستی را هم دوست دارید، پیشنهاد ما انتخاب دو صندلی متفاوت با بقیه برای دو سر میز است. حالا هم یکدستی به نظر می‌آید، هم تفاوت رنگ وجود دارد. طراحی متفاوت برای بزرگ‌ترهای خانواده، ایده یونیکی به نظر می‌رسد.

 

2. سادگی با انتخاب رنگ‌های یکسانش

 

در حالتی که فکر می‌کنید بهترین طراحی فضای غذاخوری برای شما طراحی است که سیستماتیک، مرتب و ساده به نظر رسد، سرویس صندلی‌ ناهارخوری هم‌رنگ انتخاب کنید و دکور باشکوهی بسازید. حتی در این گزینه هم باز باید مراقب رنگ‌ها باشید. آیا رنگ صندلی‌های ناهارخوری هم‌رنگتان با رنگ کفپوش، دیوارها، نورپردازی و... هماهنگ است؟ یک ست کاملاً یک‌رنگ شاید یونیک نباشد، ولی بسیار چشم‌نواز خواهد بود.

 

3. صندلی ناهارخوریمتالیک، رویال و رویایی

 

 انتخاب صندلی ناهارخوری با رنگ‌های متالیک مثل طلایی و نقره‌ای، در دکورهای رویال کاربرد دارد. اگر شما قبلاً فضای خانه را اشرافی طراحی کرده‌اید و لوسترهای پرزرق و برق و سقف حکاکی شده دارید، صندلی ناهارخوری طلایی و نقره‌ای، با دیزاین رویال شما هماهنگی دارد.

 

4. صندلی ناهارخوریمبتنی بر تِم

 

راه دیگری که برای انتخاب صندلی ناهارخوری دارید، انتخاب بر اساس یک تم مشخص است. برای این کار می‌توانید صندلی‌های ناهارخوریرا متناسب با تم خود نقاشی کنید تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.

مثلاً اگر در خانه بچه‌های زیادی دارید، می‌توانید ست ناهارخوری خود را بر اساس طرح‌های کودکانه و جذاب بسازید و هر صندلی ناهارخوری را بر اساس آن رنگ‌آمیزی کنید.

 

حرف آخر

 

اگر تازه قصد ساختن فضای ناهارخوری را دارید یا اینکه فقط یکی از اجزای ست ناهارخوری باب میلتان نیست و به فکر تغییر آن هستید، راه‌هایی که در بالا و در اینجا درباره رنگ و چیدمان صندلی ناهارخوری و طراحی اتاق غذاخوری گفتیم، به کارتان می‌آید.

اگر به دنبال مدل‌های مختلف صندلی ناهارخوری هستید که هم استایل و طراحی زیبا داشته باشد و هم از نظر قیمت نسبت به اجناس گران‌قیمت خارجی، به درآمد شما نزدیک‌تر باشد، از صفحه محصولات سایت نیلپر دیدن کنید. نیلپر انواع ست غذاخوری و صندلی ناهارخوری در رنگ‌های جذاب و چشمگیر را به شما پیشنهاد می‌دهد. اگر در انتخاب به مشکل برخوردید و سؤالی داشتید، با همکاران ما تماس بگیرید.

یکی از بهترین راه‌ها در انتخاب مبل و میز و صندلی این است که پیشنهاد تولید‌کنندگان بزرگ و رهبران بازار را در نظر بگیرید که اندیشه زبده‌ترین متخصصان این حوزه پشتیبان آن‌هاست.

 

 
صندلی ناهارخوری
 
ادامه مطلب

مهم‌ترین ارکان طراحی مبلمان اداری

مبلمان اداری

 

مبلمان اداری مثل کفش است، شاید نه به آن جذابی! ما وقت زیادی را توی آن صرف می‌کنیم. برای موقعیت‌ها و سلیقه‌های مختلف طراحی می‌شود. روی احساسی که به بدن ما دست می‌دهد، اثر دارد. اما برخلاف کفش که خودمان انتخاب می‌کنیم، می‌پوشیم و سر کار می‌رویم، بیشتر ما صندلی‌ اداری خود را انتخاب نمی‌کنیم. مبلمان اداری ما همان جا بوده و کارفرما قبلاً آن را تهیه کرده است. کمردرد شما ممکن است بسته به شکل آن صندلی باشد. می‌توانید تغییرش دهید تا راحت‌تر شود.

 شاید تصور می‌کنید که صندلی زشت پلاستیکی سر کارتان بهتر از صندلی پیشخوان کافه‌ای است که بعضی روزها آنجا کار می‌کنید. ولی شاید صندلی اداره شما هم صندلی بی‌نقصی نباشد. وقتی تکنولوژی این اجازه را به ما می‌دهد که اپلیکیشنی داشته باشیم که از طریق آن طرح صندلی را که طراحی کرده‌ایم برای دوستی در کیلومترها دورتر بفرستیم، پس چرا امکانی به ما نمی‌دهد که در زندگی واقعی وسیله نشستن بی‌نقصی داشته باشیم؟ چه اتفاقی برای همه آن حرف‌ها درباره صندلی ارگونومیک افتاد که در دهه هشتاد خیلی داغ بود؟ هنوز هم آن صندلی‌های بی‌نقص ساخته می‌شوند؟

 

خصوصیات مبلمان اداری خوب

 

مبلمان اداری باید ارگونومیک، بادوام و زیبا طراحی شده باشد. این‌ها خصوصیات عمومی است که میز و صندلی اداری و قفسه‌ها و کمدها در محیط اداری باید داشته باشند. مبلمان اداری که این کیفیات را در طراحی رعایت کرده باشد، یک فضای کاری بی‌نقص و راحت را تضمین می‌کند. به علاوه مبلمان اداری به طور کامل برای استفاده نیروی انسانی طراحی می‌شود و باید برانگیزاننده و الهام‌بخش باشد.

مبلمانشبیه تجهیزات ضدجاذبه است که باید چیزها را به صورت درست روی سطح زمین حفظ کنند. آن‌ها برای فراهم کردن راحتی افراد و کمک به افزایش بهره‌وری طراحی شده‌اند. صندلی اداری و میز اداری، میزهای جلسات و کمدها و قفسه‌ها و برخی تجهیزات دیگر همان‌قدر که لازم‌اند، می‌توانند ناکارآمد و غیرلازم به نظر رسند. به طور ایدئال مبلمان اداری باید کل آسیب‌های ممکن در اداره را از بین ببرد و در طول آن آزادی بدن و حرکت ذهن را تأمین کند.

 استایل، راحتی و دوام مهم‌ترین نکته‌ها در خرید مبلمان هستند. برای ساختن مدل بی‌نقصی که ادارات نیاز دارند، این سه عامل، کامل‌کننده هم هستند.

 

ارگونومی؛ علم و مهندسی طراحی مبلمان اداری

 

 کلاسیک‌ترین طرح و مدل امتحان‌پس داده برای صندلی، صندلی ارگونومیک است.

ارگونومی یک علم-‌مهندسی برای طراحی انسانی است. این علم در تبادل با طراحی محیط زندگی یا هر چیزی است که دور و بر زندگی انسان است. بنابراین این دو باید به صورت هماهنگ با هم ترکیب شوند. مبلمان ارگونومیک وظیفه‌اش این است که احتمال آسیب‌های بدنی را کاهش و بدن را در راحت‌ترین حالت ممکن قرار دهد. همچنین برای شرایط ویژه مثل ریلکسیشن یا کار مناسب است.

بیش از این، طراحی مبلمان ارگونومیک معمولاً شامل زیبایی استایل و دوام نیز هست.

صندلی ارگونومیک و میزهای طراحی شده معمولاً به نوع خاصی از کار و استفاده کاربرها توجه دارند. معمولاً ویژگی‌هایی را تعبیه می‌کنند که لازمه آن نوع خاص از شغل است. مانند پشتی قابل انعطاف برای صندلی یا میز کار و میز کامپیوتر و مثل این‌ها. به هر حال تمام مبلمان اداری با طراحی ارگونومیک روی اصول خاصی قرار دارند تا راحتی را برای انسان فراهم کنند.

جدای از ویژگی ارگونومیک بودن، ظاهر و زیبایی مبلمان اداری هم بسیار اهمیت دارد. مبلمان اداری که زیبا و خوش استیل باشد، حتی احساس راحتی و آسایش را هم بیشتر منتقل می‌کند. درون یک دفتر کار یا اداره، مبلمان اداری است که ماهیت فضای کاری را تعیین می‌کند. شرکت‌های موفق را می‌توان از مدل مبلمان اداری و میزان اهمیتی که در انتخاب آن قائل شده‌اند، تشخیص داد. گاهی اوقات در نگاه اول، کلاس کاری یک شرکت را از ظاهر مبلمان اداری آن می‌توان دریافت.

ممکن است اصول ارگونومیک برای سال‌ها تغییر نکنند ولی سبک و مدل مبلمان اداری در طول زمان دستخوش تغییر و به‌روز می‌شود.

انتخاب سبک بسیار به هویت برند آن شرکت یا اداره بستگی دارد. طراحان با توجه به هویت برند تصمیم می‌گیرند که مثلاً سبک کلاسیک، مدرن یا آینده‌گرای مبلمان اداری را انتخاب کنند. ظاهر سازمان در روحیه کارکنان هم بسیار اثرگذار است. مثلاً طراحی آبستره، کارکنان را دعوت می‌کند که خارج از چارچوب بیندیشند و نوگرا و خلاق باشند.

خصوصیت غیرارگونومیک باقی مانده، دوام است. این خصوصیت به اندازه زیبایی مهم و اثرگذار است. مبلمان بادوام هیچ‌وقت دمده و بی‌ریخت نخواهد شد، چون برای زندگی طولانی‌مدت طراحی شده‌اند و طراحان در نظر داشته‌اند که با تغییر مد، باید هنوز زیبا به نظر رسند.

 این نوع مبلمان معمولاً از سایر هم‌نوعان خود گران‌قیمت‌تر هستند چون مواد اولیه و طراحی آن‌ها نگاه به سال‌ها و دهه‌های بعد هم داشته است. آن‌ها برای یک عمر کار ساخته شده‌اند پس باید ارزش سرمایه‌گذاری داشته باشند.

پس دوام، راحتی و زیبایی، این‌ها سه رکن اساسی در انتخاب مبلمان اداری بودند که درباره‌اش حرف زدیم. شرکت نیلپر تولید‌کننده انواع مبلمان اداری و خانگی سال‌هاست که به بهترین شکل ممکن این سه رکن اساسی را در طراحی و تولید مبلمان اداری و خانگی، در نظر دارد. در صفحات محصولات نیلپر درباره مبلمان اداری نیلپر بیشتر بخوانید.

 


 

 

 

مبلمان اداری

 
ادامه مطلب

در خرید میز ناهارخوری چه گزینه‌هایی داریم؟

خرید میز ناهارخوری

 

قسمت دوم

 

1. زیاد اسباب‌کشی می‌کنید؟ میز ناهارخوری انتخاب کنید که راحت جابه‌جا شود

 

برای کسانی که اقامت طولانی در جایی ندارند، خرید میز ناهارخوری خیلی سنگین، آزاردهنده خواهد بود و در هر جابه‌جایی کمرشان را خم خواهد کرد! اگر عاشق یک میز فلزی یا سنگی با وزن زیاد هستید، نمی‌خواهیم توی ذوقتان بزنیم، ولی به اسباب‌کشی هم فکر کنید. اینکه چطور می‌خواهید در جابه‌جایی‌های متعدد، سالم نگه داریدشان.

همان‌طور که در عنوان توصیه کردیم، دنبال یک میز چوبی باشید که قابل جداسازی و سبک باشد. اگر خیلی اصرار دارید رویه میز سنگی باشد، یک مدل کوچک و گرد انتخاب کنید.

 اگر دنبال میزی می‌گردید که به تم دکوراسیون شهری و صنعتی بیاید و به یک میز فلزی و البته سنگین فکر می‌کنید، لازم نیست به کلی ایده خود را کنار بگذارید. پیشنهاد ما این است: میزی چوبی البته سبک‌تر انتخاب کنید که در طراحی‌اش المان‌های فلزی داشته باشد.

 

2. یک میز ناهارخوری با طراحی تا‌شو

 

تخته سه‌لا سبک و بادوام است. میزهایی که از چوب‌های سبک ساخته می‌شوند، می‌توانند قطعات مجزا داشته باشند که در محل سر هم می‌شوند. می‌توانید میز را در فروشگاه به صورت پکیج مسطح بخرید، زیر بغل بزنید و ببرید در خانه سر هم کنید. این‌طوری هر وقت جابه‌جایی لازم باشد، دوباره راحت پک می‌شود. به علاوه این مدل میز ناهارخوری، هم‌نشین خوبی با سبک اسکاندیناوی یا مدرن آسیایی است.

 

3. شکلی که در همه فضاها جواب می‌دهد

 

خرید میز ناهارخوری گرد برای اتاق‌های جمع‌وجور و فضای غذاخوری که شکل مربعی دارد، خوب به نظر می‌رسد. همچنین میز ناهارخوری گرد دست شما را در چیدن صندلی‌ها آزادتر می‌گذارد. همین‌طور در جابه‌جایی صندلی‌ها آزادی بیشتری دارید. اگر یک میز شش نفره خریده باشید، احتمالاً به راحتی هشت صندلی دور آن جا خواهد شد. هرچه قطر دایره میز بزرگ‌تر باشد، افراد بیشتری دور آن جا می‌شوند.

 در مقایسه، میزهای مستطیلی برای گذاشتن صندلی نقطه‌های مشخص و جاپایی محدود دارند و در هر دو عرض میز هم دو صندلی بیشتر جا نمی‌شود.

 

4. کاربرد رنگ‌ها خوب‌ است، اما رنگ‌های ترند را بشناسید

 

توجه کنید که اگر امروز رنگ‌های مد روز را انتخاب کنید، فردا رنگ‌های دیگری ترند خواهند شد و مبلمان شما دمده به نظر خواهد رسید. بنابراین عاقلانه تصمیم بگیرید و آینده‌نگر باشید. رنگ‌های کلاسیک مثل رنگ‌های اصلی، یعنی قرمز، زرد و آبی همیشه در قدرت باقی می‌مانند. بیشتر به این دلیل که رنگ‌های پایه هستند.

قرمز رنگ بسیار محبوبی است به ویژه در خانه‌هایی که سبک‌های آسیایی دارند. قرمز رنگی است که به صورت سنتی با مراسم جشن‌ها همراهی دارد. همچنین رنگ قرمز با خانه‌های مدرن و با طراحی مینیمال هم‌نشینی خوبی دارد.

 

5. سیاه همیشه یک رنگ جدید است

 

خاص‌ترین و شیک‌ترین میزی که همیشه رویای داشتنش را در سر داشتید، می‌تواند یک میز سیاه‌رنگ بشد. اگر ‌می‌خواهید که میز و صندلی ناهارخوری شما از گزند آسیب‌ها در امان باشد و ساییدگی و پارگی نداشته باشد، باید بگوییم که میزهای سیاه بدبختانه قلق خاصی دارند. به خصوص اگر رنگ روکش داشته باشند چون کوچک‌ترین خراش و ساییدگی را نشان می‌دهند. اگر شما از آن عده‌ای هستید که خیلی مواظب وسایلشان هستند، خرید میز ناهارخوری سیاه خیلی برایتان خوب است و همیشه هم خوب خواهند ماند.

 

6. خرید میز ناهارخوری خیلی بزرگ؛ یک اشتباه

 

عموماً میزهای غذاخوری کانتری استایل، خیلی بزرگ‌اند و برای خانواده‌های بزرگ یا افرادی که به صورت مرتب مهمانی و دورهمی دارند، مناسب هستند. معمولاً این نوع میزهای ناهارخوری با الوار مستحکم و یکپارچه مثل بلوط و کاج و خیلی ستبر ساخته می‌شوند. این نوع میزها طراحی پیچیده‌ای ندارند و برای بسیاری از سبک‌ها مناسب هستند. بسیاری اوقات، میزهای غذاخوری این سبک با رومیزی‌های بلند پوشانده می‌شوند و پایه‌های آن‌ها در معرض نمایش نیست. تنها نگرانی جدی که در خرید این نوع میز ناهارخوری وجود دارد، این است که شما باید یک خانه بزرگ به سبک خانه‌‌باغ‌ یا ویلا با فضای بزرگ داشته باشید تا فضا برای چنین میز غذاخوری عظیمی کافی باشد. آپارتمان و خانه‌های شهری جایی برای میز ناهارخوری خیلی بزرگ ندارند. پس این اشتباه را مرتکب نشوید.

در صفحه محصولات نیلپر در این سایت می‌توانید انواع میز ناهارخوری تولیدی شرکت نیلپر را ببینید و با توجه به نکاتی که گفتیم، میز دلخواه خود را انتخاب کنید.

اینجا نکات دیگری درباره خرید میز ناهارخوری بخوانید.

 

 

 

خرید میز ناهارخوری

 

 
ادامه مطلب


        

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت