ادامه مطلب

ادامه مطلب

ویژگی‌های صندلی اداری طبی چیست؟

صندلی اداری یکی از ملزومات هر دفتر کار است که از زمان فراگیر شدن این نوع دفتر کار تا به حال، دائماً در حال تغییر و تکامل بوده است. یکی از خصوصیاتی که در انتخاب صندلی اداری برآن تأکید می‌کنند، طبی بودن صندلی است. صندلی اداری طبی یعنی صندلی که طبق اصولی طراحی شده که سلامتی بدن انسان را تضمین می‌کند و در ساعت‌های طولانی و بدون وقفه نشستن در اداره‌ها به بدن انسان کمترین فشار و آسیب را وارد کند.

صندلی اداری باید احساس راحتی و آسایش را به شخصی که ساعت‌ها روی آن می‌نشیند منتقل کند. اما راحتی  تنها یک بعد قضیه است. منطبق بودن ساختار صندلی با اصول ارگونومیک کمک می‌کنند تا ضمن احساس راحتی، به سلامت شما هم آسیبی نرسد.

 

یک صندلی اداری طبی چه خصوصیاتی دارد؟

کمردرد، درد زانو، مچ و سایر مفاصل و گرفتگی عضلات از مشکلات شایع در میان کارمندان و سایر افرادی است که در طی روز ساعات زیادی را پشت میز سپری می‌کنند.   

اما لازم نیست حتماً به کمردرد یا یکی از این دردهای عضلانی مبتلا باشید تا در پی صندلی اداری طبی برای محل کار خود باشید. در واقع مشکل همه کارمندان و صندلی‌نشینان، خود نشستن است. نشستن طولانی مدت روی صندلی غیراستاندارد، اگر هم تا به حال برای شما مشکلی ایجاد نکرده، متأسفانه دیر یا زود ایجاد خواهد کرد.

نشستن روی صندلی نامناسب برای ساعت‌های طولانی ممکن است باعث التهاباتی در کمر، گردن، شانه، پا و ستون مهر و اختلالات گردش خون، بیماری مفاصل و بیماری‌هایی نظیر سندروم تونل کارپال شود.

کارمندان ادارات و همه کسانی که در زمان کار پشت میز و صندلی می‌نشینند تقریباً ۴۰ ساعت در هفته و ۲۰۰۰ ساعت در سال را روی صندلی می‌گذرانند. گاهی افراد بیشتر از زمان خواب، روی صندلی و در حال کار هستند.

سلامتی فقط یکی از فاکتورهایی است که استفاده از صندلی اداری طبی به ما هدیه می‌دهد. به غیر از آن، تحقیقات زیادی هستند که نشان می‌دهند صندلی استاندارد باعث افزایش بهره‌وری و تمرکز هنگام کار می‌شود. 

بنابراین هزینه‌ای که برای خرید یک صندلی اداری طبی و ایمن صرف می‌شود در نهایت با افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های درمانی، حتی از نظر مالی هم به نفع شما خواهد بود.

خریدن یک صندلی اداری طبی به تنهایی کافی نیست. شما باید صندلی اداری را با استفاده از قابلیت‌های تنظیمی که دارد با بدن خود تنظیم کنید. صندلی‌های اداری طبی این قابلیت را دارند که متناسب با قد و ویژگی‌های اندام شما کوتاه و بلند شوند و اکثراً پشتی قابل تنظیم دارند.

ظاهر و طراحی زیبا در صندلی مهم است، چون به هر حال جزئی از دکوراسیون اداری محسوب می‌شود. اما برای صندلی اداری، ارگونومیک و ایمن بودن، در درجه اول اهمیت است.

 

موقع خرید صندلی اداری طبی به دنبال این ویژگی‌ها باشید:

تنظیم‌پذیری صندلی اداری

پشتیبانی از گودی کمر با انحنای مناسب

پایه چرخدار با چرخ‌های روان و بی‌صدا

قابل تنظیم بودن دسته صندلی

مفصل گردشی نشیمن صندلی

ضد تعریق بودن تشک و روکش صندلی اداری به طوری که هوا بتواند در آن جریان پیدا کند

به هر صندلی با نام صندلی اداری طبی اعتماد نکنید و حتماً صندلی را هنگام خرید از لحاظ این خصوصیات چک کنید. خصوصیات ارگونومیک بودن صندلی اداری طبی، ارتفاع، تکیه‌گاه و دسته قابل تنظیم است.

صندلی اداری طبی مورد اعتماد و شناخته شده در بازار که همه خصوصیات ارگونومیک را دارد، با توجه به قد و جثه، شغل و شرایط خاص بدنی که دارید، انتخاب کنید. 

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت