ادامه مطلب

ادامه مطلب

مزیت‌های خرید مبل چرم در مقایسه با مبل پارچه‌ای

خرید مبل گاهی می‌تواند گیج‌کننده باشد. هزاران گزینه مختلف پیش روی ما قرار دارد که باید از بین آن‌ها بهترین مبل را پیدا کنیم. برای اینکه به انتخاب خود نزدیک شویم، باید از بین خصوصیات مبل‌ها انتخاب خود را بکنیم. مثلاً بدانیم مبل کلاسیک می‌خواهیم یا مدرن؟ پشتی آن باید بلند باشد یا کوتاه؟ کوسن‌های فیکس دوست داریم یا جدا؟ همه سؤال‌ها مهم درباره سبک و ظاهر مبل هستند. اما از نظر یک طراح، سؤالی که اغلب پیش از بقیه سؤال‌ها باید پرسید این است که خرید مبل چرم برای ما در اولویت است یا پارچه‌ای؟

 

 خریدمبل چرم یا مبل پارچه‌ای؟

همان‌طور که احتمالاً حدس می‌زنید، این سؤال پاسخ درست ندارد. خرید مبل چرم و مبل پارچه‌ای هر یک خوبی‌ها و بدی‌هایی دارند. خوب است که درباره خصوصیات مبل چرم و پارچه‌ای بخوانید و بعد بر اساس ترجیح شخصی تصمیم بگیرید که کدام مبل مناسب شما، خانواده و خانه‌تان است.

چند خصوصیت اساسی است که می‌توانید بر اساس آن تصمیم بگیرید. مهم‌ترین آ‌ن‌ها دوام، راه‌های مراقبت، ظاهر، راحتی و قیمت مبل است.

شما قرار است از یک مبل هر روز و برای چندین سال استفاده کنید پس ارزش دارد که قبل از خرید کمی وقت صرف خواندن درباره خصوصیات مبل‌ها کنید. نیازهای خود و خانواده‌تان را در نظر گیرید و کمی وقت به خودتان بدهید تا مبل دلخواه خود را پیدا کنید. بعداً به خاطر این کار از خودتان ممنون خواهید بود!

مزایای خرید مبل پارچه‌ای

راحتی مبل پارچه‌ای

 حسی که مبل پارچه‌ای دارد در درجه اول به نوع پارچه آن و در درجه بعد، اسکلت و کوسن‌های آن بستگی دارد. در کل مبل‌های پارچه‌ای نسبت به مبل‌های چرم به چند دلیل راحت‌تر هستند. سطح پارچه‌ای نسبت به چرم نرم‌تر و گرم‌تر است.

 البته پارچه‌های بیش از اندازه نرم مناسب رویه مبل نیستند چون اغلب به راحتی چروک و از ریخت افتاده می‌شوند. پارچه رومبلی باید شکل خود را حفظ کند.

نگهداری از مبل پارچه‌ای

 دوام مبل اغلب به کیفیت پارچه آن بستگی دارد. همان‌طور که می‌دانید، پارچه‌های باکیفیت درست مثل چرم‌های با‌کیفیت دوام بیشتری دارند و در برابر پارگی و ساییدگی بیشتر مقاومت می‌کنند.

بیشتر مبل‌های پارچه‌ای با لایه‌ای مقاوم به لکه پوشانده می‌شوند. بنابراین اگر لکه‌دار شوند با یک پاک‌کننده دستی یا بخارشو کاملاً تمیز می‌شوند.

 پارچه مثل چرم خراشیده نمی‌شود و ترک نمی‌خورد. پس برای حضور کودکان در خانه از این لحاظ مناسب‌تر است.

چرم هم تنوع رنگی دارد، ولی مبل پارچه‌ای از لحاظ رنگ، بافت و طرح پارچه محدودیتی ندارد و انتخاب‌های بی‌پایانی پیش روی شما می‌گذارد. پس با مبل پارچه‌ای شانس بیشتری برای مچ کردن مبل با دکور خانه یا دست یافتن به سبک مورد دلخواهتان دارید.

قیمت مبل پارچه‌ای

 احتمالاً از لحاظ مالی به نفع شماست که مبل پارچه‌ای انتخاب کنید. درست است که پارچه و فریم مبل گران‌قیمت است ولی مبل مشابه از جنس چرم، همیشه گران‌تر تمام می‌شود.

مزایای خرید مبل چرم

اگر طرفدار خرید مبل‌ چرم هستید، حتماً عاشق ظاهر، دوام و شاید تمیزی چرم‌های اصیل شده‌اید. چرم مصنوعی هم برخی از این خصوصیات را دارد اما نه همه را. به طور مشخص دوام چرم و ابلق شدن آن بر اثر گذشت زمان در مبل‌های چرم مصنوعی وجود ندارد.

خرید مبل چرم برای از بین بردن حساسیت

 افرادی که با حساسیت دست و پنجه نرم می‌کنند، احتمالاً باید مبل چرم را به مبل پارچه‌ای ترجیح دهند. مبل چرمی مثل پارچه، پناه گرد و غبار نیست، مو و پرز به خود نمی‌گیرد و بقیه مواد آلرژی‌زا را به راحتی پارچه، جذب خود نمی‌کند.

ظاهر مبل چرم

 مبل چرم شکوه و وقار خاصی به فضا اضافه می‌کند که مبل پارچه‌ای به سختی ممکن است آن را ایجاد کند. سبک‌های کلاسیک مبل چرمی هم وجود دارند ولی به طور کلی مبل‌های چرمی بیشتر از مبل‌های پارچه‌ای به‌روز به نظر می‌رسند. در بیشتر طراحی‌های سبک‌های مدرن و معاصر از مبل چرم استفاده می‌شود.

نگهداری پس از خرید مبل چرم

 نگهداری امری است که درباره هر دو نوع مبل پارچه‌ای و چرم اهمیت دارد. مبل چرم برای تمیز کردن خیلی آسان‌تر است. بیشتر اوقات مبل چرم فقط یک گردگیری ساده احتیاج دارد. شاید در طول یک سال فقط چند بار به دستمال‌کشی جدی‌تر احتیاج پیدا کند. در مقایسه با مبل پارچه‌ای که به صورت مرتب به جاروبرقی و تمیز کردن جدی احتیاج دارد.

چرم مقاوم است و اگر خوب نگهداری شود، برای دهه‌ها عمر می‌کند.

حالا با آگاهی از خصوصیات مبل‌ها باید تصمیم بگیرید خرید مبل چرم را ترجیح می‌دهید یا مبل پارچه‌ای؟ 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت