ادامه مطلب

ادامه مطلب

چطور بهترین رنگ مبل راحتی را انتخاب کنیم (قسمت-دوم)

رنگ مبل راحتی ؛ خنثی یا پررنگ

اگر پروژه خرید و دکور خانه را تازه از صفر شروع کرده‌اید، انتخاب مبل راحتی می‌تواند یکی از ابتدایی‌ترین کارها باشد. شما باید بتوانید بر اساس رنگ مبل راحتی خود سایر وسایل اتاق را انتخاب کنید.

رنگ پارچه مبل راحتی تعیین می‌کند که دیگر اجزای بافت‌دار اتاق مثل پرده یا کوسن و فرش، باید چه رنگی باشند، پر از نقش‌ باشند یا ساده و... . مبل راحتی در خانه می‌تواند نقطه کانونی به حساب آید.

اگر شما قصد دارید مبل راحتی را به اتاقی که از قبل دکور شده اضافه کنید یا اگر ترجیح می‌دهید که نقش مبل راحتی محوری نباشد، انتخاب رنگ مبل راحتی اهمیت دارد. انتخاب مبل برای خانه‌ای که دکوراسیون آن قبلاً طراحی شده، به این معنی است که باید تصمیم بگیرید که رنگ مبل برجسته باشد یا نه. نقش محوری با مبل خواهد بود یا اینکه مبل راحتی مکمل و دنباله‌رو دکوراسیون اصلی است؟

اگر رنگی خنثی را به عنوان رنگ مبل راحتی خود انتخاب کنید، دست شما برای تغییر دکوراسیون‌های بعدی بازتر خواهد بود. رنگ خنثی همراهی بیشتری با اکثر سبک‌ها و رنگ‌های دیگر دارد.

رنگ مبل راحتی ؛ روشن یا تیره؟

وقتی که تصمیم می‌گیرید رنگ مبل راحتی شما خنثی یا برجسته باشد، نیاز دارید که تعیین کنید رنگ مبل راحتی تیره باشد یا روشن. رنگ کف خانه یا کفپوش شما اثر زیادی بر انتخاب شما در رنگ مبل دارد.

کدام را ترجیح می‌دهید؛ اینکه رنگ مبل راحتی شما باعث شود که مبل روی فرش یا کفپوش خانه کاملاً برجسته به نظر آید یا اینکه برعکس با رنگ زمینه‌اش ترکیب و یکدست شود؟

 اگر یک مبل راحتی با رنگ تیره را روی کفپوش تیره قرار دهید، یعنی تلاش کرده‌اید تا آن را نامرئی کنید. اگر دوست دارید که حتماً این همراهی بین مبل و کفپوش را حفظ کنید، باید از طریقی کاری کنید که مبل بیشتر خودش را نشان دهد.

مثلاً مبلی انتخاب کنید که پایه‌های فلزی یا چوبی براق یا رنگ متفاوتی از بدنه داشته باشد. یا فرشی انتخاب کنید که با مبل و کف خانه اختلاف رنگ داشته باشد. میز جلومبلی فلزی یا چوبی رنگ روشن هم می‌تواند این وظیفه را انجام دهد.

رنگ مبل راحتی اگر روشن انتخاب شود هم چالش‌های خود را دارد. بزرگ‌ترین چالش مبل راحتی رنگ روشن، لکه‌ها‌یی است که ممکن است ایجاد شوند.

قبل از اینکه مبل راحتی سفید یا روشن انتخاب کنید به این نگاه کنید که واقعاً چطور دارید از آن فضا استفاده می‌کنید و نه اینکه امیدوارید چطور از آن استفاده کنید. اگر قرار است بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی در آن محل زندگی کنند، طبیعتاً انتخاب شما نباید رنگ روشن برای مبل راحتی باشد.

اگر با وجود بچه کوچک باز هم نمی‌توانید بی‌خیال ایده مبل راحتی سفید شوید، پس لااقل به فکر مبلی باشید که رویه پارچه‌ای قابل شست‌و‌شو داشته باشد.

انتخاب چه رنگی در مبل راحتی برای شما مناسب است؟

وقتی که تصمیم گرفتید که  رنگ مبل راحتی‌تان تیره باشد یا روشن، زمان انتخاب رنگ فرا می‌رسد.

اگر با یک رنگ خیره‌کننده مثل قرمز، آبی فیروزه ای، بنفش و مثل این‌ها که همه توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند موافق نیستید، پس رنگ‌های خنثی انتخاب محبوب شما هستند.

 رنگ خنثی برای مبل راحتی، بقیه کار دکوراسیون خانه را هم راحت‌تر می‌کند. همچنین رنگ خنثی برای مبل راحتی، برای تغییر دکوراسیون‌های بعدی هم مناسب‌تر است.

رنگ‌های خنثی مثل بژ، توسی، فیلی و خاکی، اگر تک رنگ استفاده شوند، ممکن است رنگ‌پریده و بی‌رنگ به نظر رسند. اما اگر به تک رنگ بودن رنگ‌های خنثی در خانه علاقه دارید، باید به مبل و اجزای دیگر دکوراسیون خود بافت اضافه کنید.

رنگ توسی طیف گسترده‌ای دارد و از روشن تا تیره را شامل می‌شود. بنابراین انتخاب هر طیف رنگ آن اثر متفاوتی در فضا دارد.

رنگ مبل راحتی هر چه که باشد، تأثیر زیادی بر دکوراسیون کلی خانه شما دارد. همه چیز تحت‌تأثیر آن است و باید به تبعیت از آن شکل بگیرد. بر اساس هر رنگی که برای مبل راحتی در اتاق نشیمن انتخاب کردید، سایر وسایل خانه را بچینید تا اتاق از نظر رنگ‌آمیزی به تعادل برسد.

                                    

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت