ادامه مطلب

ادامه مطلب

راهنمای کامل خرید صندلی انتظار

اتاق انتظار اولین فضایی است که مشتری یا مراجعه کننده از دفتر کار یا مطب شما می‌بیند. این اتاق نمادی است که درباره شما و کارتان با افراد مراجعه کننده سخن می‌گوید. بنابراین همیشه باید مطمئن باشید اتاق انتظارتان حرفه‌ای و پذیرای افراد به نظر برسد و چیدمان و طراحی آن به مناسب‌ترین حالت ممکن باشد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در چیدمان اتاق انتظار در نظر بگیرید این است که در بیشتر موارد مراجعه کنندگان قرار است مدتی را در آنجا بگذرانند و منتظر بمانند، آن هم در کنار تعدادی مراجعه کننده غریبه دیگر. بنابراین انتخاب صندلی انتظار مناسب از ضروری‌ترین نکاتی است که در چیدمان اتاق انتظار باید به آن توجه کنید.

اما وقتی می‌خواهید برای اتاق انتظار صندلی بخرید، با انتخاب‌های متنوع و زیادی روبه‌رو خواهید بود. حال باید انتخابتان را از کجا و چگونه شروع کنید؟ این راهنما برای خرید صندلی انتظار گزینه‌های پیش روی شما را توضیح می‌دهد و به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام نوع صندلی مناسب محیط کار شماست.

انواع صندلی اتاق انتظار

صندلی مهمانصندلی استاندارد اتاق‌های انتظارند که می‌توانند دسته‌دار یا بدون دسته باشند.

صندلی باریاتریکصندلی ‌مهمانی است که می‌تواند وزن بیش از ۱۱۰ کیلو را تحمل کند. معمولاً محدودیت تحمل وزن این صندلی‌ها بین ۱۳۵ تا ۳۱۵ کیلو است.

 

صندلی کلابنوع دیگری از صندلی انتظار است. این صندلی همان صندلی مهمان است ولی تشک بیشتری دارد و بنابراین راحت‌تر است. این نوع صندلی معمولاً برای لابی‌ها و اتاق‌های استراحت و فضاهایی استفاده می‌شود که مراجعه‌کننده‌ها به مدت طولانی در آن حضور دارند.

کاناپه‌‌هانیمکت‌های راحتی هستند که فضایی شبیه خانه به اتاق‌های انتظار می‌دهند. کاناپه‌ها که معمولاً برای نشستن سه فرد با سایز متوسط جا دارند، از لحاظ راحتی و میزان تشک استفاده شده شبیه صندلی‌های کلاب هستند و معمولاً در فضاهای انتظار برای نشستن طولانی مدت استفاده می‌شوند.

 

 

نیمکتشبیه کاناپه است ولی تعداد بیشتری از افراد را در خود جای می‌دهد. در عین حال میزان تشک استفاده شده در نیمکت‌ها و بنابراین راحتی آن کمتر از کاناپه است. همچنین نیمکت‌ها می‌توانند پشتی و دسته داشته باشند یا بدون پشتی و دسته باشند.

 

صندلی پاف یا اتومانیکی دیگر از انواع صندلی انتظار است. این صندلی نیمکت‌ تک‌ نفره‌ای است که معمولاً در کنار صندلی کلاب یا کاناپه گذاشته می‌شود و می‌تواند به عنوان میز یا صندلی اضافه استفاده شود. 

 

 

صندلی قطاریشامل دو یا تعداد بیشتری صندلی مهمان است که به وسیله پایه‌ها و دسته‌های مشترک به هم وصل شده‌اند.

صندلی با پشتی متحرکنوع دیگر صندلی انتظار است که پشتی آن با فشار فرد به عقب حرکت می‌کند و کمی می‌خوابد و بنابراین برای مدت انتظار طولانی راحت‌تر است. این نوع صندلی بیشتر در اتاق‌های انتظار مطب‌ها یا فضاهای درمانی استفاده می‌شود. 

صندلی‌ بدون دستهنوع دیگری از صندلی است که در اتاق انتظار استفاده می‌شود. این صندلی‌ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند چون می‌توانند کاملاً به صندلی‌های دیگر بچسبند.

 

صندلی‌های قابل انبارصندلی‌های مهمانی هستند که می‌توان آن‌ها را روی هم جمع و انبار کرد. این صندلی‌ها برای فضاهایی مناسب است که لازم است به طور مداوم تمیز شود یا چیدمانشان تغییر کند.

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت