ادامه مطلب

ادامه مطلب

راهنمای تهیه صندلی کنفرانس

تجهیز اتاق کنفرانس با میز مناسب یک چیز است، اما پیدا کردن صندلی مناسب برای این اتاق مسئله‌ای به‌کل متفاوت است. قبل از تجهیز اتاق کنفرانس به این موضوع فکر کنید که می‌خواهید چند نفر را در این اتاق جا دهید و اتاق کنفرانس شما قرار است چه حسی را به افراد منتقل کند. سپس راهنمای ما را برای خرید صندلی کنفرانس بخوانید.

صندلی کنفرانس

چند صندلی کنفرانس نیاز دارم؟

 

 قبل از خرید صندلی کنفرانس، باید میز کنفرانس را تهیه کنید. تعداد صندلی‌هایی که می‌توانید در اتاق کنفرانس جا دهید به سایز میز شما بستگی دارد. با یک حساب سرانگشتی معمولاً عرض میز به فوت (هر فوت حدوداً ۳۰ سانتی‌متر است)، تعداد صندلی‌هایی می‌شود که دور میز جا می‌شوند. مثلاً میزی با عرض ۴ فوت (۱۲۰سانتی‌متر) می‌تواند ۴ صندلی کنفرانس را دور خود جا دهد.

با توجه به فضای موجود در اتاق می‌توانید تعدادی صندلی کنار دیوارها هم اضافه کنید. این صندلی‌ها فضاهایی را برای اتاق‌های کنفرانس بزرگ‌تر ارائه می‌کنند که وقتی صندلی‌های دور میز پر شده‌اند افراد از آن‌ها استفاده کنند.

با این حال دقت کنید دور میز حداقل ۶۰ سانتی‌متر فضای خالی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

به چه نوعی از صندلی کنفرانس نیاز دارم؟

صندلی‌های کنفرانس ظاهری شبیه صندلی‌های میز تحریر یا صندلی‌های اداری دارند. پس تفاوتشان چیست؟ در حقیقت، بیشتر صندلی‌های میز تحریر می‌توانند به‌عنوان صندلی کنفرانس استفاده شوند و به عکس، اما صندلی‌های کنفرانس مشخصات متمایزکننده‌ای هم دارند.

همچنین صندلی‌های اداری، اگر دسته‌های ثابت و تنظیمات ارگونومیک کمی داشته باشند، به‌ عنوان صندلی کنفرانس شناخته می‌شوند. دسته‌های ثابت به این دلیل است که فرد در طول کنفرانس راحت باشد و حواسش پرت نشود.

همچنین تنظیمات ارگونومیک باید کم باشد تا از ایجاد سر و صدا در کنفرانس به وسیله دکمه‌ها و دسته‌ها جلوگیری شود. صندلی‌های کنفرانس عموماً فقط گزینه تنظیم ارتفاع دارند. به یاد داشته باشید برای اتاق کنفراس خود می‌توانید از صندلی‌های با سایز معمولی یا صندلی‌های بزرگ و بلند استفاده کنید.

 صندلی‌های بزرگ به این دلیل استفاده می‌شوند که افراد قدبلند یا سنگین‌وزن در آن راحت باشند. این صندلی‌ها معمولاً افراد با وزن ۱۳۰ کیلوگرم و بیشتر را ساپورت می‌کنند.

صندلی کنفرانس متناسب با فرهنگ کسب و کار شما

وقتی بتوانید به این سؤال که «فرهنگ کسب و کار شما چگونه است؟» پاسخ دهید، می‌توانید مبلمان و صندلی کنفرانس متناسب با آن را پیدا کنید.

اگر فرهنگ کسب و کار شما بیشتر سبک رسمی و سنتی دارد، صندلی‌های سنتی گزینه خوبی برای شماست. روکش‌های چرمی، روکش‌های دکمه‌دار و یراق‌های پونزی می‌توانند از جمله مشخصه‌های این صندلی‌ها باشند.

اما اگر کسب و کار شما فضایی مدرن و خلاقانه داشته باشد، صندلی‌های اتاق کنفرانس شما هم باید متناسب با این فضا باشد. بنابراین از خرید صندلی‌های سبک سنتی خودداری کنید و به دنبال طرح‌های جدید و متفاوت باشید.

با این حال فضای مدرن و خلاق با فضای پرانرژی و غیررسمی و دوستانه متفاوت است. بعضی کسب و کارها بیشتر به دنبال سریع‌تر انجام دادن کارها به بهترین حالت هستند و نمی‌خواهند وقت خود را برای ایده‌های دکوراسیون و جزئیات آن تلف کنند.

این کسب و کارها عموماً ترجیح می‌دهند برای اتاق‌های کنفرانس صندلی‌هایی با روکش‌های مشبک بگیرند که افراد در طول جلسه گرمشان نشود یا خسته نشوند.


  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت