ادامه مطلب

ادامه مطلب

در نمایشگاه مبلمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

چه بخواهید به خانه جدیدی بروید و نیاز به مبلمان نو داشته باشید و چه بخواهید صرفاً تغییر دکوراسیون بدهید، خرید مبلمان تصمیم هیجان‌انگیزی است. چراکه قرار است فضای خانه و زندگی شما را کاملاً متفاوت کند. اما این مسئله می‌تواند کمی چالشی هم باشد، به ویژه اگر برای خرید به نمایشگاه مبلمان بروید و با انبوهی از طرح‌ها و رنگ‌های مبلمان روبه‌رو شوید.

با این حال این تنوع نباید باعث شود دست و پایتان را گم کنید. با خواندن و در نظر گرفتن چند نکته‌ای که در ادامه می‌آید، حتماً خرید آسان‌تری خواهید داشت.

انتخاب درست مبلمان و دیگر اثاثیه خانه

فضای خانه‌تان را اندازه بگیرید: شروع درست با اندازه‌گیری دقیق فضای اتاق‌ها و تخمین سایز مبلمان و دیگر وسایل است. شاید فکر کنید این کار را چشمی هم می‌توانید انجام دهید، اما این کار امکان دارد به خرید تعدادی مبل و وسایل دیگر ختم شود که یا بیش از اندازه بزرگ‌اند یا کوچک. با اندازه‌گیری دقیق فضای خانه، وقتی از نمایشگاه مبلمان بازمی‌گردید خرید‌های اشتباهی نخواهید داشت.

سبک مبلمان خود را انتخاب کنید: در سال‌های اخیر انواع مختلفی از سبک‌های مبلمان بیش از هر وقت دیگری به بازار آمده است. حالا وقتی به نمایشگاه مبلمان می‌روید چه سبک سنتی بخواهید، چه آنتیک، چه مدرن و... حتماً چیزی پیدا خواهید کرد.

 وقتی در نمایشگاه برای خرید مبل وارد یک غرفه می‌شوید، غرفه‌دار می‌تواند با نشان‌دادن سبک‌های مختلفی که دارد نظر شما را به مبل مورد نظر خودش جلب یا شما را گیج کند.

 بنابراین همیشه قبل از رفتن به نمایشگاه مبلمان سبک و مدلی را که می‌خواهید، در ذهنتان تعیین کنید تا انتخاب‌هایتان محدود و مشخص شود و بتوانید از بینشان راحت‌تر به گزینه مورد نظرتان برسید.

رنگ دلخواه مبلمان خود را در ذهن داشته باشید: هرچند پارچه‌های مبل با رنگ‌های روشن و طرح‌های خاص و جالب می‌تواند عالی به نظر برسد، اما باید به دنبال طرح و رنگی باشید که در طول زمان امتحان خود را پس داده باشد.

پس وقتی در نمایشگاه مبلمان هستید، به دنبال مبلی باشید که سال‌ها برایتان کار کند و نیاز به تعویض نداشته باشد. این موضوع به ویژه درباره رنگ مبل اهمیت دارد. برای بیشتر مبل‌ها و وسایل خانه رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید و در این بین یکی دو وسیله را با رنگ یا طرح خاص و متفاوت بگنجانید.

سبک زندگی خود را در نظر داشته باشید: شاید شما همیشه دوست داشته‌اید کاناپه آنتیک با روکش مخملی کرم‌رنگ داشته باشید. اما اگر چند بچه و حیوان خانگی دارید، چنین مبلی چندان عمری در خانه شما نخواهد داشت.

همیشه مبل یا وسیله‌ای را که از آن زیاد استفاده می‌کنید، با بهترین کیفیت و وسایل با استفاده کم را با کیفیت کمتر و ارزان‌تر بخرید.

همه مبل‌ها و و وسایلتان را یک‌جا نخرید: یکی از اشتباهات افرادی که تازه دارند سر خانه و زندگی‌شان می‌روند این است که به یک نمایشگاه مبلمان می‌روند و همه وسایلشان را باهم و یک‌جا می‌خرند.

 این مسئله باعث می‌شود گاهی برای مبل یا وسیله‌ای پول بدهید که دوستش ندارید و صرفاً آن را برای پر کردن جاهای خالی خانه خریده‌اید. بنابراین چند ماهی به خودتان وقت بدهید تا مبل یا وسیله دلخواهتان را پیدا کنید.

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت