ادامه مطلب

ادامه مطلب

چیدمانی مدرن با استفاده از جدیدترین مبل استیل

انتخاب مبلمان مناسب یکی از مهم‌ترین مسائل در چیدمان داخلی منازل است. این موضوع بر اساس سبک زندگی افراد و سلیقه آنها متفاوت است. همان‌طور که می‌دانید مبلمان به طور کلی به سه دسته اصلی مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل طبقه‌بندی می‌شوند. طراحی مبل استیل معمولاً نسبت به سایر انواع مبل از ظرافت بیشتری برخوردار است و حالت لوکس‌تر و رسمی‌تری دارد. در صورتی که بخواهید فضایی کاملاً رسمی در چیدمان داخلی ایجاد کنید باید از جدیدترین مبل استیل در آن استفاده کنید. اما اینکه چگونه می‌توان با استفاده از جدیدترین مبل استیل فضایی رسمی و در عین حال مدرن و به‌روز ایجاد کرد، موضوعی است که باید به آن توجه فراوانی داشت. به عبارت دیگر، موضوعی که باید همگام با انتخاب جدیدترین مبل استیل به آن توجه داشت، این است که طراحی داخلی و چیدمان این مبل در کنار سایر اجزای مبلمان داخلی به چه صورتی باید باشد.

در طراحی داخلی همیشه انتخاب صحیح اجزای مختلف مبلمان و هماهنگی آنها با یکدیگر حرف اول را می‌زند. برای طراحی داخلی با استفاده از جدیدترین مبل استیل معمولاً دو روش وجود دارد؛ انتخاب مبل پیش از چیدمان داخلی و یا انتخاب مبل برای اتاقی که قبلاً طراحی و چیدمان آن انجام شده است.

انتخاب مبلمان پیش از چیدمان داخلی

اگر قصد خرید جدیدترین مبل استیل برای منزل جدید خود را دارید، بهتر است که این کار را پیش از چیدمان و انتخاب سایر وسایل و مبلمان انجام دهید. پس از آن، سایر اجزای مبلمان را هماهنگ با طراحی و رنگ مبل خود انتخاب کنید. در این حالت، مبل استیل شما به عنصر اصلی در اتاق تبدیل شده و سایر لوازم و اثاثیه بر مبنای آن انتخاب شده‌اند.

انتخاب جدیدترین مبل استیل برای اتاقی با طراحی مدرن

انتخاب جدیدترین مبل استیل برای اتاقی که قبلاً طراحی داخلی آن انجام شده به روشی دیگر انجام می‌شود. در این روش مبل انتخابی شما باید هماهنگ با سایر اجزای اتاق باشد. برای انتخاب رنگ مناسب مبل باید به رنگ دیوارهای اتاق و همچنین رنگ سایر مبلمان موجود در اتاق توجه داشته باشید. رنگ مبل مورد نظر شما باید دارای هماهنگی با سایر اجزای داخلی اتاق باشد. به عنوان مثال، می‌توانید از ترکیب رنگ چوب به کار رفته در مبل استیل استفاده کنید. از آنجایی که مقدار چوب به کار رفته در مبل استیل بیشتر است، می‌توانید عناصری هماهنگ با این رنگ در اتاق خود انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید از ترکیب رنگ پارچه مبل الهام بگیرید. به عنوان مثال، جدیدترین مبل استیل موجود در بازار با پارچه‌هایی به رنگ آبی را می‌توان برای اتاقی با دیوارهای سفید و فرش‌هایی به رنگ زرد پیشنهاد کرد. این ترکیب رنگ هم مدرن است و هم اینکه در عین سادگی بسیار رسمی و شیک به نظر می‌رسد. همچنین، می‌توانید جنس پارچه مبل و رنگ آن را هماهنگ با جنس و رنگ پرده‌های اتاق انتخاب کنید. در صورتی که به طور مثال، جنس پرده‌های اتاق شما از مخمل باشد، خرید یک مبل با پارچه‌های مخمل هارمونی خاصی به اتاق نشیمن شما خواهد بخشید. 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت