ادامه مطلب

ادامه مطلب

صندلی غذاخوری فلزی

مزایا و معایب داشتن صندلی غذاخوری فلزی

صندلی‌های غذاخوری تنوع بسیاری دارند و از جنس‌های مختلفی مثل چوب، پلاستیک، فلز و... ساخته می‌شوند. هر یک از این جنس صندلی‌ها مزایا و معایبی دارند و صندلی غذاخوری فلزی هم از این قاعده مستثنی نیست.

 وقتی می‌گوییم صندلی یا میز فلزی، به این معنی نیست که فقط از فلز ساخته شده، بلکه منظور این است که بخش اصلی شالوده آن از فلز تشکیل شده است. نگاهی به مزیت‌ها و عیب‌های این صندلی‌ها به ما در انتخاب بهتر صندلی غذاخوری‌مان کمک خواهد کرد.

صندلی غذاخوری فلزیمزایای داشتن صندلی غذاخوری فلزی

 

صندلی‌های فلزی و به طور کلی وسایل خانه فلزی مزایای متعددی دارد که بعضی‌شان را در اینجا مرور می‌کنیم.

روح و استایل منحصر به‌ فرد

 صندلی غذاخوری فلزی روح و استایل خاصی دارد که می‌تواند به راحتی با تم‌های مختلف مد نظر شما در خانه چیده شود. همچنین تنوع و تکثر در طرح و رنگ‌های این نوع صندلی بیشتر و بنابراین دستتان در انتخاب بازتر است. پس اگر اهل تنوع هستید به سراغ صندلی‌های فلزی بروید.

استحکام و امنیت بیشتر

 صندلی غذاخوری فلزی در مقایسه یا صندلی‌های دیگر مقاوم‌تر است. فلز به کار رفته در این صندلی‌ها معمولاً ضد آب است و دچار خوردگی ناشی از ریختن مایعات، مواد غذایی، شوینده‌ها و... نمی‌شود. همچنین بلندکردن و جابه‌جایی آن‌ها برخلاف صندلی‌های چوبی و پلاستیکی راحت‌تر و ایمن‌تر است.

نگهداری راحت‌تر

 صندلی‌های فلزی برخلاف جنس‌های دیگر راحت‌تر تمیز می‌شوند. آن هم برای صندلی غذاخوری که احتمال کثیف‌شدن آن زیاد است و زود به  زود باید آن را تمیز کرد. با این حال یادتان باشد برای تمیزکردن این صندلی‌ها ابتدا گرد و خاک آن را بگیرید و بعد از شوینده استفاده کنید. همچنین موریانه‌ها، ساس‌ها، سوسک‌ها و... با جنس فلز سر و کاری ندارند و از این بابت نگرانی‌ای نخواهید داشت.

دوام و عمر طولانی

 عمر وسایل خانه فلزی زیاد است. درواقع خیلی زمان و تلاش لازم است تا کسی بتواند یک صندلی غذاخوری فلزی را بشکند. به علاوه برخلاف صندلی‌های چوبی لازم نیست همیشه درباره لب‌پر شدن آن نگران باشید.

استفاده بهینه از فضا و دوستدار محیط زیست

 صندلی غذاخوری فلزی معمولاً کوچک و ساده است و برخلاف صندلی چوبی و وسایل خانه چوبی فضای کمی را می‌گیرد. این صندلی‌ها همچنین دوستدار محیط زیست هستند، چون برخلاف صندلی‌های چوبی و پلاستیکی برای ساختشان نه درختی قطع می‌شود و نه چسب و پلاستیکی استفاده می‌شود.

معایب داشتن صندلی غذاخوری فلزی

وسایل خانه فلزی در کنار همه مزایایش معایبی هم دارد که درصورت تصمیم برای خرید حتماً باید آن‌ها در نظر بگیرید.

سنگین و سخت

 بعضی از انواع صندلی غذاخوری فلزی به علت مواد تشکیل دهنده‌شان بسیار سنگین و سخت هستند که این مسئله جابه‌جایی آن‌ها را مشکل می‌کند. هرچند در روش‌های پیشرفته تولید و ساخت این صندلی‌ها از مواد سبک استفاده می‌‌شود.

پرداخت ضعیف

 بعضی از وسایل خانه فلزی پرداخت ضعیفی دارند و لبه‌های تیزی روی آن‌ها برجای می‌ماند. این لبه‌ها ممکن است پوست بدن را زخمی یا لباس را پاره کنند. بنابراین در هنگام خرید این جنس صندلی حتماً به این موضوع دقت کنید، به ویژه اگر در خانه کودک دارید.

 

 

 

تمامی حقوق این سایت برای شرکت نیلپر محفوظ است.     


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت