ادامه مطلب

ادامه مطلب

نکاتی برای خرید مبلمان رستوران

نکاتی برای خرید مبلمان رستوران

اگر به دنبال عوض کردن مبلمان رستوران خود هستید یا می‌خواهید برای رستوران جدیدتان مبلمان بخرید این مقاله به شما اطلاعاتی می‌دهد تا بر اساس آن انتخاب حساب‌شده‌تری داشته باشید. 

چه نوع مبلمانی می‌خواهید؟

مواد استفاده شده در مبلمان نشانه‌ای از نوع رستوران شماست. صندلی‌های چوبی یا منبت‌کاری احساس گرما و لوکس‌بودن به مشتری می‌دهد و صندلی‌های فلزی می‌تواند پرسروصدا و سرد باشد.

 با این حال بسیاری از محصولات هستند که هر دوی این مواد استفاده می‌کنند و در عین ارائه ظاهری جذاب، از فایده‌های هر دو جنس چوب و فلز بهره می‌برند. اما در کنار حال و هوایی که می‌خواهید با مبلمانتان به مشتری القا کنید، راحتی را هم در ردیف‌های اول اولویتتان در انتخاب مبلمان قرار دهید. مبلمان‌های رستوران در سایزهای مختلف بسیاری وجود دارند.

سایز نشیمن‌گاه  و ارتفاع پشتی صندلی دو ویژگی مهم در انتخاب صندلی است. نشیمن‌گاه‌ها معمولاً در عرض‌های ۱۶ و ۱۸ و ۲۰ اینچ‌‌اند.

کوچک‌ترین سایز معمولاً برای کافه‌ها و فضاهایی که رفت و آمد زیاد دارند و بزرگ‌ترین سایز هم برای غذاخوری‌های بزرگ استفاده می‌شود که راحتی مشتری حرف اول را می‌زند.

فقط صندلی‌های رده تجاری‌ اداری را بخرید

اینترنت و خرده‌فروش‌ها معمولاً صندلی‌هایی را می‌فروشند که ظاهر خوبی برای رستوران دارند ولی سه ویژگی مهم را ندارند. اولاً نجاری و اتصالات آن‌ها مناسب استفاده‌های سنگین نیست؛ ثانیاً رنگ و پرداخت چوب برای استفاده‌های خانگی مناسب است نه برای تمیزکننده‌های صنعتی؛ و ثالثاً تولیدکننده این محصول آن را برای استفاده صنعتی و تجاری تست نکرده است. به این معنی که اگر برای مثال صندلی بشکند و مشتری شما آسیب ببنید، شما علیه تولیدکننده هیچ ادعایی نمی‌توانید بکنید و خودتان صددرصد مسئول اتفاق رخ‌داده‌اید.

آیا مبلمان بخش مهمی از رستوران شماست؟

رستوران‌ها در اصل فضایی برای تفریح‌اند و البته افراد در آنجا غذا هم می‌خورند. اگر انتظار دارید کسب و کارتان بگیرد، باید شخصیت فضای رستورانتان را در نظر بگیرید. مثلاً فضای غذاخوری فست فود باید با غذاخوری لوکس فرق داشته باشد. مبلمان رستوران می‌تواند برای برند شما مهم باشد و همچنین به مشتری کمک کند که چه انتظاری از رستوران شما داشته باشد. مثلاً آیا می‌خواهید شبیه رقبایتان به

 

نظر آیید یا می‌خواهید منحصربه‌فرد باشید؟ 

تاثیر کف‌پوش بر صندلی را در نظر بگیرید

جنس‌های مختلف سطح کف‌پوش رستوران هر یک نیازمند زیرپایه‌ای مخصوص برای صندلی‌ها هستند. زیرپایه‌ای نامناسب برای یک صندلی می‌تواند موجب تولید صدا یا اصطکاک شود.

مثلاً کف‌پوش‌های چوبی معمولاً نیازمند زیرپایه‌ نمدی‌اند تا از خراشیدگی کف‌پوش جلوگیری شود. راه‌حلی که هزینه‌بر است چون نمد زود خراب شده باید تعویض شود. برای کف‌پوش‌های فرشی زیرپایه‌های نیکلی مناسب است و برای کف‌پوش‌های سرامیکی می‌توان از زیرپایه‌های پلاستیکی استفاده کرد.

بودجه را در نظر بگیرید

در حالی که بودجه می‌تواند انتخاب‌های شما را محدود کند هیچ وقت به خودتان اجازه ندهید سراغ گزینه‌های غیرتجاری بروید، چون ریسکش بالاست. با این حال کیفیت رنگ و پرداخت، نوع پارچه، سایز صندلی‌ها و دیگر عناصر کیفیت محصولات همگی بر قیمت تاثیر می‌گذارند.

پس همیشه قبل از هر چیز بودجه موجود برای خرید مبلمان رستوران را در نظر بگیرید و بر اساس آن دست به انتخاب بزنید. 

 

 

 

 


تمامی حقوق این سایت برای شرکت نیلپر محفوظ است.     


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت