ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

چگونه انواع مبلمان را با هم ترکیب کنیم؟

انواع مبلمان

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند در خانه‌شان به‌جای اینکه همه قطعات مبلمان را از یک نوع تهیه کنند از ترکیبی از انواع مبلمان استفاده کنند. اما ترکیب و هماهنگ‌کردن انواع مبلمان کاری مشکل و گاه خسته‌کننده است. پس بیایید کمی آن را جذاب‌تر کنیم. در اینجا سعی می‌کنیم نکاتی را مرور کنیم که بتوانید با استفاده از آن انواع مبلمان را به بهترین حالت با هم ترکیب کنید.

از رنگ‌های خنثی یا ترکیبی از تعداد محدودی رنگ استفاده کنید

این راحت‌ترین قدم در ترکیب انواع مبلمان است. رنگ‌های خنثی خود به خود هماهنگی ایجاد می‌کنند فارغ از اینکه سبک و استایل تکه‌های مختلف مبلمانتان با هم هماهنگ باشند یا نه. پس به این رنگ‌ها به عنوان چیزی که تقابل میان سبک‌ها را در اتاقتان کاهش می‌دهد نگاه کنید. این موضوع درمورد رنگ‌های نزدیک به هم محدود هم صادق است. اگر یک کاناپه سنتی دارید ولی دلتان یک مبل تکی مدرن هم می‌خواهید سعی کنید هر دو را از رنگ‌های نزدیک به هم یا رنگ‌های خنثی انتخاب کنید و آن رنگ‌ها را در دیگر بخش‌های اتاق نیز تکرار کنید تا احساس تعادل و هماهنگی به وجود آید.

اندازه‌ها را جدی بگیرید

یکی از مهم‌ترین درس‌های طراحی داخلی آموزش نقشی است که اندازه اجزا و نسبت‌ آن با دیگر اجزا بازی می‌کنند. تصور کنید یک میز کنسول زیبای بسیار بلند در کنار یک کاناپه کوتاه بزرگ چطور به نظر می‌رسند. پس اندازه‌ها را جدی بگیرید.

تعادل عنصر کلیدی است

همان قدر که اندازهها و نسبتها مهم است، تعادل نیز برای رسیدن به فضایی ایدئال اهمیت دارد. سعی کنید بیشتر تکه‌های مبلمانتان را از نوع اصلی‌ای که در نظر دارید انتخاب کنید و سپس با انتخاب دومتان آن را تکمیل کنید. این کار را با پخش کردن قطعات نوع دوم در کل فضا انجام دهید تا بالانس و تعادلی بصری ایجاد کنید. اگر همه عناصر نوع دوم را یک جا جمع کنید شبیه این خواهد بود که با خطی فرضی فضای اتاقتان را به دو بخش تقسیم کرده‌اید. این بالانس را با حفظ هماهنگی بین رنگ‌ها، طرح پارچه‌ها و سایز و بلندی وسایل بیشتر کنید.

یک وسیله متفاوت را به نقطه‌ای کانونی تبدیل کنید

گاهی بعضی از افراد دوست دارند وسیله‌ای را در اتاقشان داشته باشند اما آن وسیله با بقیه وسایل هماهنگ نیست. در اینجا می‌شود به‌جای پنهان‌کردن آن وسیله، از فرصت استفاده کرده آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کرد؛ مثلاً یک آباژور یا قاب عکس یا مجسمه که در رنگ یا حال و هوا متفاوت از بقیه اتاق است. آن را نصب کنید و بگذارید تفاوتش موجب جلب توجه شود.

یک تم یا مود خاص انتخاب کنید

راه دیگر برای ترکیب و هماهنگ کردن انواع مبلمان انتخاب یک تم یا مود خاص است. البته این بدین معنی نیست که کل اتاق را با مثلاً وسایل گلدار پر کنید. اتاقی که همه وسایلش یک تم (مثل کلبه جنگلی) یا یک مود (مثل حس و حال ریلکس کردن) دارند، دست شما را در ترکیب قطعات مختلف از انواع مبلمان باز می‌گذارد.

محصولات خانگی نیلپر متنوع هستند و دست شما را در انتخاب بین انواع مبلمان باز می‌گذارند. اینجا بیشتر بخوانید.

 

ادامه مطلب

ایده‌هایی درباره اتاق نشیمن با مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک

قبل از هر چیز باید بگوییم مبلمان کلاسیک بهترین راه‌حل برای اتاق‌های نشیمن سنتی است. اما در خانه‌های مدرن امروزی هم می‌شود مبلمان کلاسیک داشت. کافی است نکته‌هایی را در این مورد رعایت کنید. در ادامه سعی می‌کنیم بعضی از این نکته‌ها و ایده‌ها را مطرح کنیم.

اگر علاقه‌مند به داشتن اتاق نشیمنی با ظاهر کلاسیک هستید قطعاً لازم است این موارد را داشته باشید: یک کاناپه راحت، میز جلوی مبل کوچک، یک جفت صندلی و یک یا دو مبل تکی بزرگ.

 اگر اتاقتان ویوی خوبی به بیرون دارد، به ویژه وقتی معمار خانه‌تان فضاهایی را در اتاق پیش‌بینی کرده است که باز بماند، حواستان به انتخاب مبلمانتان باشد.

 مبل‌های با ارتفاع کوتاه مخصوص چنین اتاق‌هایی است. مثلاً می‌توانید از پاف نیمکتی یا نیمکت تختی که پشتی ندارد در این فضاها استفاده کنید تا جلوی دیدتان را به ویوی بیرون نگیرد.

همچنین اگر نمی‌خواهید از فضاهای باز طراحی‌شده استفاده کنید، می‌توانید مثلاً یک میز کنسول در آنجا قرار دهید. در حالتی که میز کنسولتان پشت کاناپه قرار می‌گیرد حواستان باشد ارتفاع آن کوتاه‌تر از کاناپه باشد و می‌توانید از آن برای قرار دادن آباژور یا وسایل تزئینی دیگر استفاده کنید.

نکته دیگر در طراحی اتاق‌های با مبلمان کلاسیک، استفاده از آینه است. مبلمان کلاسیک بزرگ‌تر از مبلمان‌های معمول دیگر، مثل مبلمان سبک مدرن یا سبک امروزی است و به همین علت نیاز به فضای بزرگ‌تری دارد.

 اگر اتاقتان کوچک باشد، مبلمان کلاسیک فضایتان را خفه می‌کند. بنابراین استفاده از آینه به‌ویژه وقتی به کار می‌آید که فضای داخلی اتاق نشیمن شما کوچک باشد.

آینه باعث می‌شود فضای شما بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان داده شود و این به شما امکان استفاده از مبلمان کلاسیک را می‌دهد.

اگر می‌خواهید طراحی داخلی اتاق نشیمنتان فضایی گرم و پذیرا داشته باشد نیاز دارید یک جفت کاناپه داشته باشید.

 اگر هم نکته‌ای را که قبل‌تر گفته شد رعایت کردید و میز جلوی مبل گرفتید، حواستان باشد فاصله کاناپه‌ها از هم حداقل ۳۵ سانتی متر باشد. این فضا برای رفت و آمد افراد برای نشستن روی کاناپه‌ها یا استفاده از میز لازم است.

البته همه ما آپارتمان‌ها یا خانه‌های کوچک نداریم. بعضی از ما صاحب خانه‌های بزرگ با اتاق‌های بزرگ هستیم که باید آن‌ها را با حجم زیادی از وسایل و مبلمان کلاسیک پر کنیم.

یکی از بهترین ایده‌ها برای پر کردن اتاق‌های نشیمن بزرگ تبدیل آن به دو فضای جداگانه کوچک‌تر است. برای این کار باید حتماً از دو نوع مبلمان و وسایل با روکش‌ها و طرح‌های متفاوت استفاده کنید تا تمایز دو فضا مشخص شود.

در بعضی از خانه‌های لوکس فضای جداگانه‌ای به‌عنوان اتاق جلسه یا مشورت وجود دارد. در این فضاها معمولاً یک یا دو جفت صندلی یا مبل تکی و یک میز وسط قرار دارد. اندازه استاندارد برای این مبل‌ها ۷۰ سانتی متر عرض و عمق است.

استفاده از میز کنار مبلی برای قرار دادن نوشیدنی یا غذا روی آن وقتی مهمان دارید یا برای وقت‌هایی که می‌خواهید تلویزیون یا فیلم تماشا کنید، مفید است.

بهتر است برای راحتی میزی را بخرید که به‌سادگی تمیز شود. همچنین حواستان باشد ارتفاع میزها از دسته صندلی‌ها و مبل‌ها کوتاه‌تر باشد.

 

 

 

ادامه مطلب

توصیه‌هایی برای استفاده درست از صندلی اپراتوری

صندلی اپراتوری

برای بسیاری از افراد درست نشستن روی صندلی اپراتوری یا اداری وقتی قرار است برای ساعات متمادی و طولانی پشت میز کامپیوتر باشند، سخت است. درواقع اکثر مردم وقتی پشت میز کامپیوتر می‌نشینند به جلو خم می‌شوند تا به صفحه کامپیوتر نزدیک‌تر باشند. این نوشته راهی ساده و عملی برای مقابله با این تمایل و عادت خم شدن به جلو ارائه می‌کند تا وضعیت بدنتان را در هنگام نشستن روی صندلی اپراتوری و کار با کامپیوتر اصلاح کنید.

وضعیت صاف نشستن

ماهیچه‌های شکمی در جلو ستون فقرات و ماهیچه‌های پشت ستون فقرات، هر دو برای نگه داشتن بدن به صورت صاف‌اند، چیزی مانند دو بند پلاستیکی که در دو سوی ستون مهره‌ها قرار داشته باشند. خم شدن به جلو موقع کار با کامپیوتر این تعادل را به هم می‌زند و فشار زیادی را به پشت وارد می‌کند.

برای توصیف فشاری که به پشت وارد می‌شود موتور سیکلتی را در نظر بگیرید. اگر موتور سیکلت در حالت متعادلی باشد می‌توان به‌ راحتی و حتی با یک دست آن را راند، بدون اینکه فشار خاصی به بدن وارد شود. اما اگر موتور سیکلت کمی خم شود، موتورسوار باید برای جلوگیری از افتادن موتور تلاش کند.

 هرچه موتور بیشتر خم شود نیاز به تلاش بیشتری خواهد بود. این وضعیت دقیقاً در بدن هم اتفاق می‌افتد. وقتی فرد نشسته روی صندلی رو به جلو خم میشود، ماهیچه‌های پشت باید تلاش زیادی کنند تا بدن را در حالت متعادل نگه دارند.

به طور ساده ۳۰ درجه خم شدن رو به جلو ۳ یا ۴ برابر بیشتر به پشت فشار وارد می‌کند و در دراز مدت به مفاصل، رباط‌ها و دیسک‌های ستون مهره‌ها آسیب می‌زند. ماهیچه‌های پشت نیز در اثر فشارهای متمادی ضربه می‌بینند و این موضوع باعث می‌شد خون و مواد مغذی به اندازه کافی به آن‌ها نرسد. به مرور زمان فشارها منجر به این می‌شود که این ماهیچه کشیده و سفت شوند که خود به آسیب‌های بیشتر می‌انجامد. 

یکی از تصورات اشتباه این است که افراد گمان می‌کنند برای نشستن نیازی به هیچ ماهیچه‌ای نیست. این کاملاً غلط است. ماهیچه‌های پشت به‌طور مداوم کار می‌کنند تا بدن را در حالت نشسته به‌صورت صاف نگه دارند.

معرفی راهی ساده برای اجتناب از خم شدن به جلو

برای اجتناب از تمایل طبیعی به خم شدن بدن موقع نشستن روی صندلی اپراتوری روش‌های ساده‌ای وجود دارد که یکی از آن‌ها را در اینجا معرفی می‌کنیم.

دو توپ تنیس یا چیزی شبیه آن را بین کمر (دو طرف ستون مهره‌ها) و صندلی اپراتوری قرار دهید. نگه داشتن توپ تنیس به این صورت باعث چند اتفاق می‌شود:

 • چون ذهن توپ را حس می‌کند، کاملاً جذب کامپیوتر نمی‌شود و حواستش به بدن هست. وقتی ذهن بیشتر به بدن معطوف باشد، فرد سعی می‌کند وضعیت نشستن خود را بهتر حفظ کند.
 • فشار دادن بدن به توپ‌ها کار طب فیزیکی و ماساژ را انجام می‌دهد و باعث می‌شود خون در محدوده ستون مهره‌ها جریان یابد و تنش در عضلات و بافت‌ها کمتر شود.
 • مهم‌تر از همه، اگر فرد شروع کند به خم شدن رو به جلو، توپ‌ها می‌افتند و به او یادآوری می‌کنند که درست بنشیند.

صندلی‌های اپراتوری و ویژه کار نیلپر تنوع بسیاری متناسب با نیاز شما دارند. از صفحه این محصولات دیدن کنید.

 

 

ادامه مطلب

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک سنتی

دکوراسیون داخلی به سبک سنتی

دکوراسیون داخلی به سبک سنتی،کلاسیک و بسیار راحت است. اکثر ما معمولاً در خانه‌هایی بزرگ شده‌‌ایم که دکوراسیون داخلی آن به سبک سنتی بوده است.

 اما سؤالاتی که ممکن است مطرح شود این است که سبک سنتی برای طراحی دکوراسیون داخلی به چه سبکی گفته می‌شود و چه ویژگی‌هایی دارد؟  یا عناصر موجود در اتاقی که به سبک سنتی چیده شده چیست؟

ویژگی‌های طراحی دکوراسیون داخلی به سبک سنتی

- طراحی چیدمان به سبک سنتی محیطی آرام و منظم ایجاد می‌کند.

- مبلمان کلاسیک است و ممکن است قدیمی به نظر برسد. هیچ چیز غیرمنتظره‌ای در این طراحی وجود ندارد و تمام عناصر با یکدیگر هماهنگ هستند.

- اثاثیه و مبلمان به صورت جفت جفت در مرکز اتاق قرار می‌گیرند و هیچ چیز ناهماهنگ یا نامتقارنی در این چیدمان وجود ندارد.

- اتاق‌هایی که به سبک سنتی چیده می‌شوند، به هیچ وجه پرزرق‌وبرق نیستند، بلکه بسیار راحت و معمولی هستند.

مبلمان این اتاق‌ها اغلب شبیه به هم هستند و اثاثیه مدرن جایی در این فضای سنتی ندارند.

- خانه‌هایی که به سبک سنتی طراحی شده‌اند، برای تمام گروه‌های سنی راحت به نظر می‌رسند. نمای این خانه‌ها نمایی آشناست که همواره در مجلات یا نمایشگاه‌های مبلمان به چشم می‌خورد.

در اتاقی که به سبک سنتی طراحی شده، جایی برای نمایش آثار هنری مدرن وجود ندارد.

عناصر موجود در اتاقی به سبک سنتی

 

- مبلمان روکش‌دار در دکوراسیون داخلی به سبک سنتی در یک اتاق به سبک سنتی خطوط کلاسیک و جزئیات کم‌نظیر را به نمایش درمی‌آورد. این نوع مبلمان کاربردی، به دور از هرج و مرج و با ظاهری آرام است و حاشیه‌هایی نرم و صاف دارد.

- به طور کلی، در اتاقی با چیدمان سنتی اغلب از ترکیب خطوط عمودی و اندکی خطوط افقی استفاده می‌شود. خطوط منحنی نیز در مبلمان، بالش‌ها و لوازم جانبی به چشم می‌خورد.

- پارچه‌های به کار رفته در چیدمان اتاق به سبک سنتی معمولاً نه خیلی پرزرق‌وبرق است و نه بافت پیچیده‌ای دارد.

طرح‌های گل‌گلی، رنگ‌های ساده، چهارخانه‌های درشت، راه‌راه‌های افقی و طرح‌های هندسی از جمله طرح‌های متداول برای پارچه‌های موجود در چیدمان اتاق به سبک سنتی است.

- فضای کلی دکوراسیون سنتی آرام و به دور از زرق‌وبرق است.

- مبلمان در یک اتاق با طراحی به سبک سنتی اغلب به موازات یک محور مستقیم در داخل اتاق چیده می‌شوند.

 مبل‌ها معمولاً درست روبه‌روی شومینه قرار می‌گیرند و تخت‌خواب کنار طولانی‌ترین دیوار اتاق خواب است.

- در خانه‌هایی که به سبک سنتی طراحی می‌شوند، معمولاً اتاق غذاخوری یک اتاق جداگانه است که اغلب در کناره‌های آن ‌قفسه و بوفه‌هایی برای نگهداری ظروف چینی وجود دارد.

یک قالی بزرگ روی سطح زمین قرار داده شده و یک میز مستطیل شکل با صندلی‌های هماهنگ با آن نیز در اتاق وجود دارد.

رومیزی‌ها نیز طرح‌هایی زیبا و ساده و هماهنگ با دستمال سفره‌ها دارند. کابینت شیشه‌ای  یا بوفه نیز روی یکی از دیوارها نصب شده است.

 در این اتاق‌ها معمولاً ظروف چینی، کریستال و نقره‌ای به نمایش درمی‌آیند. بشقاب‌ها نیز اغلب به سبک کلاسیک با روکش طلا یا طرح گل‌های ساده هستند.

به نظر شما کدام ست مبلمان از میان محصولات نیلپر با دکوراسیون داخلی به سبک سنتی هماهنگی دارد؟

 

ادامه مطلب

چه زمانی به یک صندلی کارمندی جدید احتیاج دارید؟

صندلی کارمندی

پیدا کردن صندلی کارمندی مناسب و ارگونومیک، سرمایه‌گذاری روی سلامت و بازده بیشتر کارمندان است. بنابراین همیشه به اداره‌ها و بیزینس‌ها توصیه می‌شود با در نظرگرفتن بودجه‌ای مناسب، صندلی‌های کارمندان خود را با صندلی‌های ارگونومیک عوض کنند.

 در اینجا چند نکته برای انتخاب یک صندلی کارمندی ارگونومیک مناسب را مرور می‌کنیم.

ویژگی‌های صندلی کارمندی ارگونومیک

اولین ویژگی یک صندلی کارمندی و اداری خوب ساپورت کامل کمر و پشت است. این ویژگی از بروز مشکلات کمر در کارمندان جلوگیری می‌کند. ویژگی دوم مورب بودن جلوی نشیمن‌گاه صندلی است. همچنین سطح نشیمن‌گاه باید منحنی باشد تا وزن شما را پخش کند و باعث راحتی بیشتری هنگام نشستن شود.

لبه‌های نشیمن‌گاه نیز باید نرم و منحنی باشد تا به ران‌هایتان فشار وارد نشود. ویژگی سوم یک صندلی کارمندی خوب این است که وقتی روی آن می‌نشینید زاویه‌های بدن شما، شامل آرنج‌ها، ران‌ها و زانوها نود درجه باشد.

ویژگی چهارم این است که روکش‌‌های صندلی متخلخل باشد تا از گرم‌شدن و عرق‌کردن بدن جلوگیری شود. در نهایت ویژگی پنجم که بسیار هم اساسی است قابل تنظیم بودن این صندلی‌هاست. این قابلیت باید درمورد تنظیم ارتفاع و نیز تنظیم چرخش صندلی وجود داشته باشد. 

چند نشانه که به صندلی کارمندی جدیدی نیاز دارید

۱. وقتی درد دارید: به بدن خود گوش کنید. بدن‌ انسان برای تحمل یک حالت برای ساعات طولانی طراحی نشده است. درد، راحت‌ترین و اولیه‌ترین راهی است که بدنتان به شما می‌گوید نیاز دارید صندلی‌تان را عوض کنید.

یک صندلی کارمندی و اداری ارگونومیک می‌تواند برای شما راحتی لازم را بیاورد، اما لازم است چند سالی یک بار آن را عوض کنید. بنابراین سعی کنید صندلی‌تان را هر پنج سال عوض کنید.

 این موضوع کمک می‌کند که پشتی و بالشتک صندلی به اندازه کافی سفت و محکم باشد تا از فرورفتن شما در صندلی جلوگیری کند.

۲. وقتی صندلی‌تان خراب شده است: اگر صندلی‌تان مشکلی پیدا کرده است باید آن را عوض کنید. وضعیت صندلی به طور مستقیم روی وضعیت بدن شما تاثیر می‌گذارد.

حتی پارگی‌ پارچه یا برآمدگی پد پشتی یا نشیمن‌گاه صندلی می‌تواند روی وضعیت شما تاثیرگذار باشد.

۳. وقتی صندلی دیگر کمرتان را ساپورت نمی‌کند: این یکی از مهم‌ترین مواردی است که درصورت بروز باید صندلی‌تان عوض کنید. ساپورت کمر حیاتی‌ترین نکته صندلی کارمندی ارگونومیک است.

وقتی صندلی کمر شما را به هر علتی ساپورت نکند، کمرتان دوباره به خم‌شدن به جلو متمایل می‌شود و فشار ماهیچه‌ها به‌تدریج مهره‌هایتان را از زاویه و حالت طبیعی خارج می‌کند.

 این امر همچنین باعث فشار به دیسک‌ها و کاهش خون‌رسانی به بافت‌های ستون فقراتتان می‌شود که ادامه آن به مشکلات کمر مثل کمر درد و دیسک کمر منجر می‌شود.

۴. وقتی نمی‌توانید روی صندلی‌تان با پوزیشن درست بنشینید: پوزیشن درست در نشستن روی صندلی پشت میز به این صورت است: رسیدن پاها به زمین یا گذاشتن آن‌ها روی زیرپایی، نگه‌داشتن فاصله کوچکی بین پشت زانوها و جلوی صندلی، نگه‌داشتن زانوها در سطح یا پایین‌تر از سطح ران‌ها، تنظیم پشت صندلی به‌طوری که پایین و وسط کمرتان را ساپورت کند، و خودداری از نشستن در یک پوزیشن ثابت به مدت طولانی.

اگر صندلی‌تان امکان این شیوه نشستن را برایتان را فراهم نمی‌کند باید آن را عوض کنید.

از صندلی‌های کارمندی و اداری نیلپر در صفحه این محصولات در همین وبسایت دیدن کنید و با محصولات نیلپر، سرآمد مبلمان اداری داخلی آشنا شوید.

 

ادامه مطلب

چگونه مدل مبلمان مناسب انتخاب کنیم

مدل مبلمان

اینکه چه مدل مبلمانی دقیقاً مورد نیاز ما و خانه ماست همیشه مهم‌تر از ظاهر زیبای مبلمان است. همه ما مبلمانی را می‌خواهیم که هم مناسب خانه‌مان باشد، هم طراحی و ساختار آن برای سال‌ها دوام بیاورد و هم زیبا باشد. با رعایت اصولی که بتوان با آن نوع و کیفیت و مدل مبلمان را ارزیابی کرد، می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید و از آن پشیمان نشوید.

مبلمان و دکور پایه طراحی هر اتاق با سبک و محیط استاندارد است. وقتی قرار است از بین انواع مبلمان دست به انتخاب بزنید کار هوشمندانه این است که ذهنتان را باز نگه دارید و بدانید که احتمالاً چندین مدل مبلمان برای اتاقتان مناسب است.

سپس به‌تدریج از بین مدل‌های مناسب آن یکی را که از همه نظر شامل رنگ و جنس و سبک و... بهتر است انتخاب کنید.

هرچند باید در این روند اصولی را رعایت کنید اما همیشه اجازه دهید سلیقه شخصی‌تان در انتخاب‌ها راهنمایی‌تان کند تا نهایتاً به مدل مبلمانی برسید که نه‌تنها با اتاقتان هماهنگ بلکه منحصربه‌فرد هم باشد.

 به علاوه مطمئن شوید مبلی را انتخاب کنید که بادوام باشد، به‌راحتی بشود از آن نگهداری کرد و نهایتاً اینکه قیمتش به جیبتان بخورد.

کار را با لیست کردن رنگ‌ها، طرح‌ها و نوع پارچه‌ای که ترجیح می‌دهید شروع کنید و سپس به ترکیبی خوب از آن‌ها برسید که متناسب با اتاقتان باشد. سعی کنید ببینید دکور خانه‌تان در کدام یکی از دسته‌های زیر جا می‌گیرد:

 • اسپرت و غیررسمی: راحت، روکش‌های ساده، جنس چوبی
 • مدرن: خط‌های مستقیم، شکل‌های هندسی، متالیک
 • روستایی: ملایم، پارچه‌های گلدار، چوب‌های رنگ‌شده
 • سنتی: آنتیک، چوب‌های قرمز، طرح داماسک

بیشتر اوقات بهترین کار این است که ببینید چه تمی برای اتاقتان می‌خواهید سپس سعی کنید با افزودن و تغییر بعضی عناصر کنتراست و تفاوت ایجاد کنید.

اگر علاقه داشته باشید می‌توانید در این باره بیشتر بخوانید و اطلاعات به دست بیاورید. این روزها برنامه‌های تلویزیونی، مجلات، وب‌سایت‌ها، کتاب‌ها، کاتالوگ‌ها و کانال‌های مرتبط با مبلمان و دکوراسیون داخلی فراوانی وجود دارد که می‌توانید مشترک شوید و ایده‌های خوبی از آن‌ها بگیرید.

کارشناسان توصیه می‌کنند دفترچه یا فولدری حاوی سبک‌ها و مدل‌هایی که دوست دارید تهیه کنید و کم‌کم انتخاب‌هایتان را محدود کنید تا به بهترین گزینه برسید. ضمناً خاطرتان باشد این شما هستید که تصمیم نهایی را باید بگیرید، نه فلان کتاب یا بهمان مشاور طراحی داخلی. پس بدون واهمه همه نظرات و ایده‌ها را پذیرا باشید و در نهایت بهترین را انتخاب کنید.

به جز سبک و مدل مبلمان، همیشه حواستان به کیفیت باشد. سعی کنید از مبلمان‌های با قالب‌‌های آلومینیومی اجتناب کنید و انتخاب‌هایتان را به سمت قالب‌های چوبی محکم ببرید.

 چون هیچ چیز به اندازه قالب مبلمان در دوام آن اهمیت ندارد و چوب‌های ضخیم و محکم بهترین قالب است. تشک‌ها نیز به همان اندازه مهم‌اند و باید در انتخاب آن دقت کنید. پس سعی کنید تمام تست‌ها و پرس‌وجوهای لازم درمورد نوع تشک‌ها، دوامشان و راحتی آن‌ها را قبل از خرید انجام دهید.

می‌ماند پارچه روکش‌ها که بهتر است از جنسی باشد که زود خراب نشود و ضمناً به‌راحتی بشود آن را تمیز کرد.

مدل‌های مختلف مبلمان خانگی نیلپر را در صفحه این محصولات ببینید.

 

ادامه مطلب

پاسخ به سوال‌های متداول درباره مبل تخت شو

مبل تخت شو

شاید اولین قدم برای یافتن یک مبل تختخواب شو یافتن سایز مناسب برای نیاز شماست. سایز این نوع مبل بر اساس تشک آن دسته‌بندی می‌شود. سایز مبل تختخواب شو می‌تواند به اندازه صندلی یک نفره، دو نفره و کویین باشد.

بهترین برندهای تولیدکننده مبل تختخواب شو کدام‌اند؟

برندهای زیادی در دنیا سال‌هاست که این مبل‌ها را تولید می‌کنند. در میان تولیدات ایرانی مبل تختخواب شو نیلپر جزء برترین برندهاست. اگر تولیدات اداری نیلپر را تجربه کرده‌اید، بد نیست که این را هم امتحان کنید!

بهترین تشک برای مبل تختخواب شو کدام است؟

فوم سرد و کلاف و الیافی که به راحتی فرورفتگی پیدا نکنند، انتخاب کنید. اضافه کردن یک تشک راحت وقتی که مبل را باز می‌کنید می‌تواند ایده خوبی باشد و راحتی مبل را برای خواب چند برابر کند.

 اگر مبل را برای استفاده مهمان آماده می‌کنید، خوب است که روکش تشک و ملافه‌های تمیز استفاده کنید.

آیا می‌توان از یک مبل تختخواب شو هر روز استفاده کرد؟

برخی از مبل‌های تخت شو برای استفاده در روز و در شب به صورت متداوم ساخته و طراحی شده‌اند .اما بعضی هم نه. اگر مکانیزم باز و بسته شدن آن به‌روز و سریع باشد برای استفاده هر روزه مناسب‌تر خواهد بود. مبلی که هر شب به عنوان تخت استفاده می‌شود باید مقاوم و باکیفیت باشد.

چطور یک مبل تخت شو را راحت‌تر کنیم؟

بسیاری از مبل‌های  تخت شوی امروزی بسیار راحت‌تر از چیزی هستند که در گذشته بودند. راحتی و مقاومت، مکانیزم باز و بسته شدن، جنس تشک و پارچه روکش عواملی هستند که راحتی مبل تخت شو را تعیین می‌کنند.

وزن یک کاناپه تخت شو چقدر است؟

بیشتر مبل‌های تخت شو نسبت به همتایان معمولی خود سنگین‌تر هستند چون مکانیزم و ساختار آن‌ها بیشتر فلزی است. وزن یک مبل تخت شو با اندازه معمولی بین ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم است. بسته به سایز مبل این عدد کمتر یا بیشتر می‌شود.

کاناپه تخت شو چیست؟

یک کاناپه تخت شو کاناپه‌ای است با توانایی تبدیل شدن به تختخواب و عموماً شامل مکانیسم جمع و باز شدن مبل است و تشک آن به دو حالت در می‌آید، حالت بسته برای نشستن و حالت باز برای خوابیدن.

کیفیت روکش و مواد به کار رفته در مبل تختخواب شو باید از یک کاناپه معمولی بهتر باشد چون قرار است در باز و بسته کردن و خوابیدن و نشستن دوام بیاورد.

 برخی سایزها کمی از تخت یک نفره بزرگ‌تر است و برای خوابیدن یک نفر بزرگسال کافی و مناسب به نظر می‌رسد و بعضی در حالت بسته کاناپه است و در حالت باز به اندازه یک تخت دو نفره می‌شود.

مبل‌های یک‌نفره تختخواب شو جمع‌و‌جورترین راه‌حل برای اضافه کردن یک تختخواب برای مهمان در خانه است.

چه پارچه‌ای برای پوشش مبل تختخواب شو مناسب است؟

می‌توانیم صدها پارچه یا چرم مختلف که با نیازها و ظاهر خانه شما تناسب داشته باشد پیشنهاد کنیم. به این نکات توجه کنید که پارچه یا چرمی که استفاده می‌کنید مقاوم باشد، برای خواب و استراحت مناسب باشد و با سایر مبلمان شما همخوانی داشته باشد.

اینجا در وبسایت نیلپر می‌توانید مبل تختخواب شو نیلپر را ببینید و از بین گزینه‌هایی که دارید نوع، جنس و رنگ روکش آن را انتخاب کنید.

 

 

 

ادامه مطلب

چگونه مبلمان اتاق کودک انتخاب کنیم؟

مبلمان اتاق کودک

وقتی دارید درباره مبلمان اتاق کودک جست‌وجو می‌کنید چندین نکته را باید در نظر بگیرید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. کودکان نه‌تنها از وسایل چوبی اتاقشان مثل میز و صندلی و کمد و تختشان استفاده کاربردی می‌کنند، بلکه به آن‌ها به‌عنوان وسیله بازی نگاه می‌کنند.

آن‌ها به وسایلشان اهمیت زیادی می‌دهند و اتاقشان را محدوده حکمرانی‌شان می‌دانند. به همین دلایل است که قبل از خرید باید بدانید کودکتان چه می‌خواهد. بهترین راه هم برای اینکه مطمئن شوید کودکتان از خرید مبلمانش راضی باشد این است که او را همراه خود ببرید تا خودش در انتخاب وسایل حضور داشته باشد.

با این حال چند نکته وجود دارد که موقع خرید باید به آن توجه کنید:

سبک و تم مبلمان و ترجیح کودکتان را در نظر بگیرید

همان‌طور که گفتیم بهتر است کودکان موقع انتخاب مبلمان برای اتاقشان حضور داشته باشند. در عین حال باید در نظر بگیرید که بچه‌ها زود بزرگ می‌شوند.

ممکن است دختر شما که امروز تم پرنسس را برای اتاقش انتخاب می‌کند سال آینده نظرش عوض شود. به این دلیل بهتر است مبلمانی را انتخاب کنید که استاندارد باشد. به این معنی که طوری باشد که بشود نهایتاً رنگ یا چیدمان آن را درصورت نیاز تغییر داد.

ضمناً تم مبلمان را بچه‌ها می‌توانند انتخاب کنند اما این موضوع نباید روی ایمن‌بودن یا کاربرد وسایل تاثیر داشته باشد.

کاربرد مبلمان اتاق خواب را در نظر بگیرید

هر تکه از وسایل باید کاربرد خودش را داشته باشد و همان‌طور که اشاره کردیم این کاربردی بودن نباید قربانی مسائل دیگر شود. این مسئله درمورد سایز وسایل به‌ویژه تخت خواب هم صادق است. کودک زود رشد می‌کند و سایزش بزرگ می‌شود و درصورت کوچک بودن تخت خواب مجبور می‌شوید بعد از یکی دو سال آن را عوض کنید. علاوه بر سایز، تخت خواب باید وزن کودک در حال رشد را نیز تحمل کند.

ایمنی مبلمان اتاق کودک را در نظر بگیرید

موقع انتخاب وسایل اتاق کودک، در نظر گرفتن ایمنی وسایل باید جزء نگرانی‌های اولتان باشد، چراکه کودک از وسایل اتاقش برای بازی استفاده می‌کند: روی تخت می‌پرد، زیر میز می‌رود، پشت آن‌ها قایم می‌شود و... به این دلیل باید حواستان به چند مورد باشد:

 • مطمئن شوید هیچ کدام از وسایل لبه تیز ندارند.
 • مطمئن شوید وسایل از مواد مقاوم و نشکن ساخته شده‌اند.
 • مطمئن شوید مواد استفاده شده در وسایل برای کودکان ضرر ندارد.
 • مطمئن شوید وسایل خیلی بلند نباشند تا درصورت افتادن کودک آسیبی به او وارد نشود.
 • مطمئن شوید تخت بالایی در تخت‌های دو طبقه با نرده‌ محافظت‌شده باشند.

جادار بودن وسایل را در نظر بگیرید

بچه‌ها خرت و پرت‌ و لباس و اسباب بازی و... زیادی دارند و باید حواستان باشد وسایل و مبلمانی که برای اتاق کودک می‌خرید به اندازه کافی جا داشته باشد. به این ترتیب کار مرتب کردن اتاق کودک ساده می‌شود و نیز می‌توانید به او یاد دهید از همان سال‌های اول بچگی خودش اتاقش را مرتب کند.

ضمناً اگر اتاق کودک کوچک است و نمی‌توانید کمد جداگانه بخرید، تخت‌هایی را بخرید که کشودار باشد.

 

 

ادامه مطلب

بهترین راهنما برای انتخاب مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو

زندگی در متروپلیس‌ها و شهرهای بزرگ شما را مجبور به ملاحظاتی می‌کند از جمله اینکه در اختصاص دادن فضاها به اثاثیه مختلف باید محدودیت فضا را در نظر گیرید. یکی از اثاثیه‌ای که به استفاده بهینه از فضا کمک می‌کند مبل تختخواب شو است.

 مبل تختخواب شو در روز برای نشستن و لم دادن استفاده می‌شود و در شب می‌تواند به جای تخت یک نفره یا دو نفره استفاده شود. این قابلیت مبل تخت خواب شو هم برای استفاده ساکنان خانه و هم برای میهمانان می‌تواند ایدئال باشد.

با این حال با توجه به محبوبیت این نوع مبلمان در دهه‌های گذشته، بازار این محصول امروزه با طیف بزرگی از تنوع از نظر شکل، اندازه، مواد، قیمت و... پر شده است.

بنابراین انتخاب یک مبل تختخواب شو که با نیاز شما منطبق باشد از میان این همه گزینه کار راحتی به نظر نمی‌رسد.

اینجا در این نوشته تلاش کرده‌ایم که راهنمایی برای انتخاب بهترین مبل تختخواب شو گردآوری کنیم و همه فاکتورهای مهم در این زمینه را در نظر گیریم.

البته هر کسی با یک جست‌وجوی کامل درباره محصولات موجود در بازار می‌تواند راهنمای شخصی خود را داشته باشد. این نوشته برای کسانی است که فرصت بررسی همه بازار را ندارند.

یک مبل تختخواب شو از چه اجزایی درست می‌شود؟

فریم یا قاب

این اسکلتی است که کاناپه روی آن ساخته شده است. فریم‌های فلزی بیشتر در بازار در دسترس است اما برندهای خوب صندلی تختخواب شو بیشتر اسکلت چوبی دارند و از چوب‌های سخت و بادوام استفاده می‌کنند.

لازم است که فریم مبل تختخواب شو از مواد بادوام ساخته شود چون در تغییر مداوم بین دو حالت باید در مقابل ساییدگی و شکستگی مقاومت کند. به علاوه لبه‌های آن باید صاف باشند چون تیز و خشن بودن لبه‌ها باعث آسیب به پارچه و روکش و ناراحتی هنگام عبور و مرور می‌شود.

تشک

مثل هر نوع تختخواب دیگری، مهم‌ترین بخش کاناپه تخت شو هم تشک آن است که راحتی و حسی که استراحت روی آن به شما می‌دهد، فراهم می‌کند.

فنرها

شبیه به تشک‌های فنری این نوع کاناپه تخت شو اغلب ساختاری فنری درون خود دارند که از تشک پشتیبانی می‌کنند.

فوم فشرده

فوم فشرده با این خصوصیت شناخته می‌شود که راحتی بدن شما را به هر شکلی که باشد فراهم می‌کند. این خصوصیت بخصوص به کار افرادی می‌آید که عادت دارند در حالت‌های ناراحت بخوابند.

تشک بادی

تشک‌هایی در برخی از این مبل‌ها به کار می‌رود که فناوری آن‌ها ترکیبی از تشک فنری و بادی است. هدف ساخت این نوع تشک فراهم کردن راحتی بیشتر برای مصرف‌کننده است.

به خاطر داشته باشید که ضخامت و چگالی این نوع تشک‌ها تاثیر قابل توجهی در عملکرد، دوام و قیمت آن‌ها خواهد داشت.

مکانیسم کاربری

مدل‌های مختلفی از مبل تختخواب شو در بازار موجود است که برای رفع نیازهای مختلف ساخته شده است.

مدل بلند کن و بکش

این معمولی‌‌ترین نوع مبل تخت شو است. صندلی را بالا می‌کشید تا زاویه‌ای عمودی بسازد و قفل آن آزاد شود و بعد آن را به سمت پایین رها می‌کنید تا بستر تخت را کامل کند.

مدل تا شده

این مدل برای خوابیدن به مدت طولانی و به صورت مرتب طراحی شده است. عموماً ساختار آن از فوم فشرده و فنر ساخته شده و با دو حرکت تا و باز می‌شود.  

مدل‌های دیگری از باز و بسته شدن مبل تختخوب شو در بازار موجود است که موقع خرید باید با توجه ب نیاز خود به آن‌ها توجه کنید.

مبل تختخواب‌ شوی نیلپر را در این لینک ببینید.

ادامه مطلب

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق کودک فراتر از دکوراسیون اتاق‌های معمولی

دکوراسیون اتاق کودک

برای تم دکوراسیون اتاق کودک خود در جست‌وجوی طرحی خاص هستید؟ با طرح‌های فضایی برای اتاق کودک حتماً راه درستی را انتخاب کرده‌اید. سرگرم‌کننده، همه‌جانبه و بدون جنسیت، دارای موتیف‌های دوست‌داشتنی و پروراننده قوه تخیل، الهام گرفته شده از اصول علمی و تکنولوژیک اولیه که در طول کودکی فرزند شما یا حتی تا دانشگاه رفتنش، دوام می‌آورد. از این بهتر چه می‌خواهید؟

الهام گرفتن شما از آسمان شب و دنیای ستارگان برای دکوراسیون اتاق کودک دنیای بزرگ‌تری را برای کودک شما تصویر می‌کند و تخیل او را پرواز می‌دهد و تقریباً شامل تمام خصوصیاتی که در بالا گفتیم می‌شود.

این تم‌های الهام گرفته شده از آسمان شب و فضا را برای طراحی اتاق کودک شما پیشنهاد می‌دهیم که اکثر آن‌ها را می‌توانید به راحتی در اتاق خواب فرزند کودک یا نوجوان خود پیاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودک با یک نقاشی دیواری خیره‌کننده ستاره‌ای

این اتاق کودک دوست‌داشتنی با رنگ غالب آبی یک مثال خیره‌کننده از کاربرد و همنشینی رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق کودک است. با وجود رنگ‌های خنثی می‌توان از رنگ‌های متنوع‌تری در دکوراسیون استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق کودک با یک تم اصیل فضایی

پنل‌های چوبی روستیک برای تخت و کمد و میز به رنگ قرمز برجسته و جذاب با طراحی کارتونی فضایی. تصویری که در دهه‌های گذشته از فعالیت انسان در فضا رویای هر کودک و بزرگسالی را می‌ساخت.

دکوراسیون اتاق کودک شما با یک ویوی فوق‌العاده

این تصویر خارق‌العاده واقعی و دراماتیک از زمین را می‌توانید به صورت یک نقاشی دیواری روی دیوار اتاق کودک خود بیندازید. این تصویر می‌تواند معنای جدیدی از ویو و منظره برای اتاق کودک شما باشد.

 رنگ‌های تند، مبلمان مدرن و قطعه‌های تکمیلی سبک اینداستریال فضای اتاق را تکمیل کرده‌اند و به آن ظاهری جالب و خلاقانه بخشیده‌اند.

دکوراسیون کودک درخشان و مدرن

این اتاق روشن و مدرن نمی‌توانست شیک‌تر از این باشد. نقاشی دیواری خیره‌کننده‌ای از صورت‌های فلکی، اکسسوری‌های متناسب و آویز سقفی با مدلی انتزاعی از مدارهای یک منظومه، به اتاق تم مشخصی بخشیده که انگار در آن هیچ چیز از قلم نیفتاده است. فرش سیاه و سفید هم بر کامل بودن فضا تاکید کرده است.

بر لبه جهان

یک دکور زیبای دیگر با فضایی ساده و مدرن ترکیب شده با برخی لوازم با حال و هوای قدیمی و نوستالژیک که سبکی معاصر و زیبا ساخته‌اند.

 بازی با رنگ آبی و نارنجی و کاغذ دیواری با طرح شاتلی که در جو زمین شناور است و افق زمین که عکس آن را یکی از کارکنان ایستگاه فضایی گرفته، می‌تواند نقطه شروع یک قصه باشد.

یک نقاشی دیواری ساده

اگر هزینه‌های نقاشی‌ دیواری با جزئیات مثل نمونه‌هایی که در موارد قبلی پیشنهاد دادیم برای شما زیاد است، چرا از توانایی خودتان استفاده نمی‌کنید؟ این دیوار با طرح صورت‌های فلکی، در عین سادگی بسیار خاص و زیباست و درست کردن آن یک بعد‌ازظهر از شما زمان می‌گیرد.

همه چیزی که نیاز دارید یک مداد، خط‌کش، یک ماژیک نقره‌ای و کمی خیال‌پردازی و خلاقیت است.

برای تکمیل دکوراسیون اتاق کودک خود می‌توانید از صفحه محصولات کودک نیلپر در همین وبسایت دیدن کنید.

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت