ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

بهترین صندلی مطالعه کدام است

صندلی مطالعه

هیچ چیز مثل این نیست که در یک روز زمستانی از سرمای بیرون به خانه برسید و شب‌های طولانی را با  سپری کردن روی صندلی مطالعه دنج و گرم و نرم در میان یک پتوی نازک با کتابی در دست و ماگی که بخار چای ازش بلند می‌شود، بگذرانید.

ضروری‌ترین بخش این تصویرسازی زیبا همان صندلی مطالعه است. شاید انتخاب یک صندلی مطالعه مناسب کار آسانی نباشد. چه کوسن‌هایی مناسب این صندلی است؟

صندلی مطالعه‌ای دلتان می‌خواهد که تشک نرمش شما را در خود فرو ببرد یا صندلی با تشک ساپورتیو و ارگونومیک و سفت لازم دارید که ستون فقرات شما را از آسیب‌ها حفظ کند؟

 نوع پارچه برای شما موضوعیت دارد؟ پارچه‌ای می‌خواهید که به راحتی قابل تمیز کردن باشد؟ و مهم‌ترین مسئله، چقدر می‌خواهید برای خرید یک صندلی مطالعه برای گوشه سالن یا اتاق کتابخانه خرج کنید؟

برای هر کسی تعریف بهترین صندلی مطالعه متفاوت است. البته صندلی مطالعه یک طبقه‌بندی غیردقیق است چون به صورت رسمی هیچ استانداردی در بین استانداردهای مبلمان برای این صندلی وجود ندارد.

صندلی مطالعه

مهم‌ترین خصوصیت صندلی مطالعه، راحتی است

وقتی درباره صندلی مطالعه حرف می‌زنیم، منظورمان صندلی است که راحت و امن باشد و شما را از دنیای بیرون کتاب به کلی جدا کند.

می‌توان گفت که صندلی‌های مطالعه تکامل‌یافته مبلمان هستند و راحتی نشستن را به بهترین شکل فراهم می‌کنند.

یک صندلی مطالعه خوب باید بتواند شما را ساعت‌ها بدون خستگی روی خود نگه دارد و نگذارد رمان، مجله یا تبلت از دست شما رها شود. حتی می‌توانید روی صندلی مطالعه فیلم و تلویزیون تماشا کنید.

بهترین صندلی مطالعه می‌تواند صندلی باشد که جادار، دعوت‌کننده و بسیار راحت باشد. باید بتوانید بعد از ساعت‌ها نشستن هنوز از جایی که هستید احساس خرسندی کنید.

بیشتر ما وقتی یک کتاب جذاب می‌خوانیم، دوست نداریم چیزی باعث وقفه افتادن در خواندن ما بشود. بخصوص دلمان نمی‌خواهد که آن چیز کمردرد یا تنگ و ناراحت بودن جایمان باشد.

با قرار دادن یک صندلی مطالعه در کنار نشیمن خانه و ساختن یک گوشه برای کتابخانه، حال و هوای خانه را به کلی عوض می‌کنید. یک اتاق نشیمن بدون کتابخانه و صندلی مطالعه مثل یک حمام اسپا بدون یک وان بزرگ است، چیزی کم دارد.

صندلی مطالعه

اضافه کردن یک گوشه برای مطالعه به اتاق نشیمن، قدم برداشتن به سوی دوستانه شدن فضای خانه است. یک صندلی راحت شما را تشویق می‌کند که بیشتر در آن اتاق بمانید و هر اتاقی که شما را وادار به ماندن بیشتر کند، از نظر من برنده است.

 

در بازار انواع مختلفی از صندلی‌ها موجودند که فاکتورهایی مثل ارتفاع، عرض، عمق، متریال و رنگ را باید در آن‌ها بسنجید و با نیاز خود مقایسه کنید.

 اما مهم‌ترین خصوصیت برای یک صندلی مطالعه راحتی است. راحتی هم همان‌طور که قبلاً گفتیم، برای همه یک مفهوم ندارد.

 اگر یک چراغ مطالعه و یک پاف به عنوان زیرپایی به مجموعه صندلی و پتو و کوسن‌ها اضافه کنید، دیگر راحتی گوشه مطالعه را به اوج رسانده‌اید.

خوب است که چراغ مطالعه را از نوع ایستاده و با ارتفاع حدود ۶۰ سانتی‌متری و با دیمر انتخاب کنید. بهتر است که دیگر گوشه کتابخوانی خود را زیاد شلوغ نکنید و آن را ساده نگه دارید.

 
ادامه مطلب

انواع اصلی دکوراسیون رستوران‌ها

دکوراسیون رستوران‌ها

اینجا می‌خواهیم کمی درباره آنچه نیاز دارید برای طراحی دکوراسیون رستوران‌ها و کافه‌ها بدانید صحبت کنیم. در این شاخه از طراحی دکوراسیون شما می‌توانید به طرزی خارق‌العاده خلاقانه طراحی کنید. مردم به رستوران و کافه می‌آیند تا وقت بگذرانند و تجربه جدید به دست آورند.

طراحی داخلی می‌تواند دومین چیز مهم در رستوران بعد از غذا باشد. اما اولین قدم در طراحی دکوراسیون رستوران‌ها این است که بدانید با چه نوع رستورانی سر و کار دارید.  

اینجا انواع مختلف رستوران را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌ها و دکوراسیون رستوران‌های معمول

این نوع رستوران اتمسفر دوستانه و راحتی دارد و قیمت غذا و خدمات در آن مناسب و مقرون به صرفه است. این رستوران‌ها حد وسط رستوران‌های فست فود و رستوران‌های فاخر هستند.

 عموماً رستوران‌های معمول منوی مفصلی دارند. اندازه پرس‌های غذا در این رستوران‌ها معمولاً بزرگ است. بر خلاف رستوران‌های فست فود از قاشق و چنگال یک‌بار‌مصرف استفاده نمی‌کنند.

معمولاً اما نه لزوماً بخشی از یک مجموعه بزرگ‌تر زنجیره‌ای هستند بخصوص در ایالات متحده. اما مثلاً در ایتالیا این نوع رستوران اغلب trattoriaنامیده می‌شوند و به صورت شخصی اداره می‌شوند.

ویژگی‌ها و دکوراسیون رستوران‌های سبک خانوادگی

رستوران‌های سبک خانوادگی بسیار شبیه به سبک معمولی هستند با این تفاوت که معمولاً غذاها در ظرف‌های بزرگ‌تری سر میز سرو می‌شود که افراد بتوانند غذای خود را با دیگر افراد سر میزشان به اشتراک بگذارند.

 مزیت رستوران‌های خانوادگی فضای راحت و تسلط بیشتر بر آنچه می‌خورید است. منوی رستوران‌های خانوادگی قیمت بهتری نسبت به منوهای سنتی دارند.

این رستوران برای دورهمی یک خانواده با فرزندان یا یک گروه دوستی مناسب است. رستوران‌های چینی و ژاپنی در دنیا معمولاً به این شیوه غذا سرو می‌کنند.

میزهای گرد برای رستوران‌های سبک خانوادگی مناسب هستند چون دسترسی لازم به همه ظرف‌ها را به همه افراد دور میز می‌دهند.

خصوصیات و دکوراسیون رستوران‌های فاخر یا سطح بالا

سرویس‌دهی در رستوران‌های سطح بالا بسیار بیشتر از رستوران‌های معمولی قابل توجه است. سرویس‌های رستوران‌های فاخر چیزی بیشتر از سفارش گرفتن و سرو غذاست.

 این خدمات مثلاً شامل همراهی کردن مشتری تا سر میز، بیرون کشیدن صندلی رستورانی برای بانوان، عوض کردن رومیزی‌های کتان برای هر مشتری و چیزهایی از این دست است.

رستوران های فاخر طراحی خاص و ویژه و دکوراسیون مخصوص به خود دارند. مبلمان آن‌ها باکیفیت است.

 غذاهای خاصی در این رستوران‌ها سرو می‌شود. کارکنان آن برای همه جزئیاتی که باید در این نوع رستوران‌ها رعایت شود، آموزش دیده‌اند.

 آن‌ها باید بتوانند به تمام پرسش‌هایی که ممکن است مشتریان درباره منو یا آیتم‌های دیگر بپرسند، پاسخ دهند. همچنین باید برای پیشنهاد دادن غذا، نوشیدنی و آیتم‌های منو، اگر مشتری درخواست کرد، آماده باشند.

برای مشتریان هم در این کلاس رستوران، قوانینی وجود دارد که انتظار می‌رود رعایت کنند، مثل کد لباس.

اکثر مشتری‌های رستوران‌های سطح بالا، مهمان‌های همیشگی و وفادار آن‌ها هستند. نگه داشتن و وفادار کردن مشتریان وظیفه‌ای است که این رستوران‌ها آن را مهم‌ترین مسئولیت خود می‌دانند. برای آن‌ها نگه داشتن مشتریان قدیمی راحت‌تر از یافتن مشتریان جدید است.

غالباً در این نوع رستوران‌ها نورپردازی ملایم و کمرنگ و فضایی رومانتیک ایجاد می‌شود.

موزیکی که در پس زمینه فضای رستوران پخش می‌شود بازتاب‌دهنده تم رستوران است. مثلاً موسیقی کلاسیک برای رستوران‌های سنتی و موسیقی جاز  برای فضاهای مدرن‌تر.

برای رفتن به رستوران‌های این سطح اکثراً باید از قبل میز رزرو کنید.

درباره خصوصیات و دکوراسیون انواع دیگر رستوران که رستوران‌های فست فود هستند اینجا بخوانید.

ادامه مطلب

چند نمونه جالب و زیبا از طراحی دکوراسیون

رستوران بانک در بوستون

این رستوران با نام رستوران بانک در جای ساختمان بانکی قدیمی در خیابان واشینگتون بوستون بنا شده است. امروز این رستوران طراحی یونیکی دارد و تقریباً می‌توان مطمئن بود که هر بازدیدکننده، طراحی رستوران را به خاطر خواهد آورد و حتماً درباره آن حرف خواهد زد.

دیوارها و سقف با المان‌های موج‌دار ساخته شده از قطعه‌هایی به عرض سه‌چهارم اینچی چوب که در کنار هم چسبانده شده است و در ارتباط با هم تصویری معمایی و پیچیده ساخته‌اند.

هر کدام از این قطعه‌های چوبی جای مشخص به خودش را دارد و غیرقابل جایگزینی است تا عضوی از یک شکل به هم پیوسته باشد.

زیر سقف در قسمتی که قرار است کاربری اصلی فضا یعنی فضای غذاخوری باشد، با چوب با رنگ گرم و بامبو پوشیده شده است. در کنار کفپوش و تناسب آن با طراحی دیوار و سقف و همچنین مبلمان رستوران تلاش شده تا روح واحدی برای فضای رستوران ساخته و به مشتریان آن منتقل شود.

شرکت طراح و مجری با تغییر تمام زیرساخت و روبنا از یک ساختمان متروکه یک فضای بسیار زیبا ساخته است. این یک مثال خوب است برای اینکه چطور یک طراحی الهام‌بخش می‌تواند یک مخروبه را به چنین مکان درخشانی تبدیل کند.

 

طراحی رستوران

یک طراحی رستوران خلاقانه، پروژه نوتیلوس در سنگاپور

پروژه نوتیلوس یک رستوران با طراحی خلاقانه در سنگاپور است. بر اساس گفته طراحان، در ورودی این رستوران از طرفی با یک بار صدف روبه‌رو می‌شوید و در طرف دیگر ویترینی از دسرهای لذیذ و غذاهای دریایی سرد قرار دارد.

کانسپت دقیقی برای طراحی، آشپزی و دیزاین مکان از قبل از طرف مشاور غذا آماده شده بود و طبق آن پیش رفتن، چالشی بود که طراحان با آن دست به گریبان بودند. همه این عوامل باعث شد که طراحی داخلی این رستوران در کنار چالش‌هایی که داشت باشکوه و ظریف از کار درآید.

ورودی این رستوران کمی غیرمتعارف است و این تصور را به وجود می‌آورد که این ورودی یک پاساژ غول‌پیکر است. البته این باعث می‌شود که حس خوش‌آمدگویی و استقبال به مشتریان منتقل شود و بازدیدکنندگان تشویق شوند که داخل این ورودی عظیم شوند.

طراحان قصد داشتند که این رستوران فضایی تعاملی و اینتراکتیو داشته باشد و درجات بالایی از آرامش را برای مشتریانش فراهم کند.

ما فکر می‌کنیم که آن‌ها به هدفشان رسیده‌اند، شما چطور؟

 

 

رستوران فیوتورو در سائوپائولو

چالش این پروژه از آغاز آن، تبدیل خرابه‌های باقی مانده از یک کارخانه که بعدها کاربری کاراژ پیدا کرده بود، به یک کافه رستوران مدرن بود. این گاراژ محصور بین ساختمان‌های دیگر در شهر سائوپائولو بود. البته کار در چنین فضایی به طراحان این شانس را می‌داد که با المان‌های اورجینالی که از کاربری‌های قبلی به جا مانده بود فضاسازی کافه رستوران را انجام دهند.

آشپزخانه، باز و مجتمع در یک فضاست که در مرکز رستوران قرار گرفته است. کفپوش و سرامیک‌های کار شده در آن فضاها را تقسم و سازماندهی می‌کنند.

 فضاهای رستوران به فضای ایونت، فضای نشستن و یک فضای نشیمن کوچک با مبل‌‌های مختصر تقسیم می‌شود. گیاهان سبز و مبلمان متفاوت فضای رستوران را لذت‌بخش و دنج کرده است.

شما طراحی کدام یک از این رستوران‌ها را ترجیح می‌دهید؟ با ما در کامنت‌ها در میان بگذارید.

 

ادامه مطلب

چه کار کنیم تا در راه اندازی کافی شاپ موفق شویم؟

راه اندازی کافی شاپ

خیلی‌ها هستند که صبحشان را بدون قهوه نمی‌توانند شروع کنند. اما همیشه وقت ندارند در خانه قهوه درست کنند و خرید قهوه از کافی شاپ به عادت روزانه‌شان تبدیل می‌شود. به همین دلیل است که کسب و کار کافی شاپ‌ها از پررونق‌ترین‌های دنیای مدرن است. اما برای اینکه در راه اندازی کافی شاپ موفق شویم لازم است به نکاتی توجه کنیم که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای راه اندازی کافی شاپ نقشه راه داشته باشید

مهم‌ترین قدمی که باید پیش از راه اندازی کافی شاپ بردارید، تهیه نقشه راه است. نقشه راه برای یک کسب و کار به شما می‌گوید چه نوع کسب و کاری دارید و چگونه باید سود کنید، رقیبان را مشخص می‌کند و نیز استراتژی‌هایی را برای رفع مشکلات احتمالی در مسیر رسیدن به هدفتان ارائه می‌کند.

محل درستی را برای کافی‌ شاپتان پیدا کنید

برای اینکه موفق باشید نیاز دارید جای کافی شاپتان را در محل‌های شلوغ انتخاب کنید که در ضمن دید خوبی داشته باشد. باید بدانید پیدا کردن محل ایدئال آسان نیست و باید خوب بگردید.

قبل از اینکه محل خاصی را انتخاب کنید، درمورد جای کافی شاپ‌های موفق تحقیق کنید.

به طراحی داخلی و مبلمان اهمیت دهید

بسیاری از افراد به کافه یا کافی شاپ می‌روند تا تجربه جدیدی را حین خوردن و نوشیدن تجربه کنند. برخی به فضا و طراحی داخلی و راحت و دنج بودن آن به اندازه کیفیت خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها اهمیت می‌دهند. پس خوب است که در زمان راه اندازی به این موضوع هم خوب فکر کنیم.

حسابدار استخدام کنید

بهترین کاری که در راه اندازی کافی شاپ می‌توانید انجام دهید استخدام حسابدار است تا حساب دخل و خرج کافی شاپ را داشته باشد.

اگر قصد دارید خودتان به امور حسابداری رسیدگی کنید باید بدانید ممکن اشتباه کنید یا با مفروضات اشتباهی کار دست خودتان بدهید.

مطمئن شوید کسی را استخدام کنید که به تصویرتان از آینده کار باور دارد و کمکتان می‌کند تا به هدفتان برسید.

کمک مالی بگیرید

پیدا کردن و جمع کردن پول برای راه اندازی کافی شاپ می‌تواند کار مشکلی باشد. بنابراین خوب است با اعضای خانواده و دوستانتان درباره سرمایه‌گذاری صحبت کنید. اگر قرض کردن پول از خانواده و دوستان جزء گزینه‌هایتان نیست، می‌توانید وام بانکی بگیرید.

برای خرج‌های شخصی‌تان پول ذخیره کنید

به جز خرج‌های کسب و کار، نیازهای دیگری نیز دارید که باید در نظر بگیرید. کسب و کار جدیدتان ممکن است در شش ماه اول سودده نباشد، که به معنی این است که باید پولی را برای خرج‌های شخصی‌تان تا زمان سوددهی داشته باشید. پس مطمئن شوید پس‌انداز کافی برای این نیازهای شخصی دارید تا بتوانید کسب و کار را به‌تدریج رشد دهید.

شبکه‌سازی را شروع کنید

داشتن محل مناسب و فروختن قهوه‌های خوب تا اندازه‌ای کارتان را جلو می‌برد. شما باید به مردم این امکان را بدهید که کسب و کار شما را بشناسند تا مشتری‌های بیشتری جذب کنید. مثلاً می‌توانید به خیریه‌های محلی بروید و قهوه مجانی سرو کنید و به این ترتیب مردم شما را خواهند شناخت.

قبل از افتتاح بازاریابی کنید

اگر بازاریابی را موقعی که درهای کافی شاپتان باز می‌شود آغاز کنید، عقب خواهید افتاد. برای داشتن صف مردم پشت در ورودی در روز افتتاح کافی شاپ باید تبلیغات و بازاریابی را پیش‌تر انجام داده باشید. راه‌های بازاریابی ارزان شامل این موارد است:

- تماس با دوستان و آشنایان و دعوت برای روز افتتاح

- پرینت و پخش تبلیغات کاغذی

- استفاده از شبکه‌های مجازی

 

 

 

ادامه مطلب

بهترین صندلی خیاطی چیست؟

صندلی خیاطی

شاید بعضی از افراد تصور کنند خیاط‌ها موقع کار روی هر صندلی‌ای که بنشینند اشکالی ندارد. اما خیاط‌های ماهر می‌دانند که این‌طور نیست. خیاطی شغلی است که نیازمند نشستن‌های طولانی مدت و به صورت متمادی است، آن هم در حالی که باید روی ماشین خیاطی خیمه بزنید! پس بدون صندلی خیاطی مناسب احساس درد و گرفتگی، به‌ویژه در ناحیه گردن و کمر طبیعی خواهد بود. چیزی که می‌تواند در طولانی‌مدت به بیماری‌های گردن و کمر منجر شود.

به همین دلیل لازم است روی خرید صندلی خیاطی استاندارد سرمایه‌گذاری کنید. بنابراین قبل از خرید صندلی خیاطی نکات زیر را در نظر بگیرید.

پشتی ارگونومیک صندلی خیاطی

کمردرد یکی از شکایت‌های شایع بین خیاط‌های حرفه‌ای است. این مشکل به این علت ایجاد می‌شود که بدون داشتن پشتی مناسبی که کمر شما را ساپورت کند، بدنتان تمایل دارد به جلو و روی میز خم شود. وقتی روبه جلو خم می‌شوید، بخش پایینی کمرتان به سمت عقب نشیمن‌گاه صندلی می‌رود.

با گذشت زمان این شیوه نشستن ممکن است گروهی از ماهیچه‌هایتان را تحت فشار قرار دهد و موجب ناراحتی و کمردرد شود. بنابراین داشتن پشتی مناسب باعث می‌شود کمر شما ساپورت لازم را پیدا کند.

در عین حال یادتان باشد به دنبال صندلی‌هایی باشید که پشتی ارگونومیک داشته باشد تا بخش بالایی کمرتان را هم ساپورت کند. به این ترتیب مهره‌های کمرتان موقع نشستن روی صندلی خیاطی در قوس طبیعی خود باقی خواهد ماند.

وقتی قبل از خرید دارید صندلی را تست می‌کنید، صاف بنشینید، کاملاً به پشتی آن تکیه دهید و مطمئن شوید ستون مهره‌هایتان در حالت قوس طبیعی خود است.

ارتفاع قابل تنظیم نشیمن‌ صندلی

قابلیت تنظیم ارتفاع نشیمن‌ صندلی خیاطی از دیگر مواردی است که موقع خرید باید در نظر بگیرید. با اهرمی ساده زیر نشیمن شما خواهید توانست ارتفاع صندلی را تنظیم کنید، به طوری‌که دست‌هایتان بدون نیاز به تلاش خاصی روی سطح میز کارتان قرار گیرد.

توجه کنید که بسیار مهم است جلوی ایجاد فشار به شانه و دست‌هایتان را بگیرید. این فشار در اثر عدم تناسب بین ارتفاع نشیمن‌گاه صندلی و ارتفاع میز ایجاد می‌شود. در نهایت و بعد از اینکه از تنظیم فاصله بین صندلی خیاطی و میز خیالتان راحت شد مطمئن شوید وقتی روی صندلی می‌نشینید پاهایتان به سطح زمین برسد.

بالشتک صندلی خیاطی

باتوجه به اینکه قرار است ساعت‌های طولانی روی صندلی خیاطی بنشینید، راحتی باید اولویت اولتان باشد. صندلی‌ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی بالشتک برای نشیمن‌گاه و پشتی داشته باشد.

جنس بالشتک نیز مهم است. جنس ایدئال، فوم فشرده است که می‌تواند به‌خوبی وزنتان را تحمل کند. در عین حال حواستان باشد بالشتک‌ها زیادی سفت نباشد، چراکه می‌تواند باعث ناراحتی یا خواب‌رفتگی بدن شود.

صندلی بدون دسته

درحالی‌که بعضی از افراد ترجیح می‌دهند صندلی خیاطی‌شان دسته‌دار باشد، صندلی‌های بدون دسته برای خیاطی معمول‌تر است. نداشتن دسته به این معنی است که شما فضای بیشتری برای حرکت دست‌هایتان دارید که کار را برایتان به‌عنوان خیاط راحت‌تر می‌کند.

صندلی چرخ‌دار

آخرین ویژگی که صندلی خیاطی باید داشته باشد، چرخ‌داربودن است. چرخ باعث می‌شود بتوانید به‌راحتی جابه‌جا شوید، بدون اینکه نیاز باشد از روی صندلی بلند شوید.  

برای هر کاری که به نشستن‌های طولانی احتیاج دارد باید صندلی ارگونومیک و مناسب آن تهیه کنید. سلامتی شما در حین کار، چیزی نیست که بتوانید آن را نادیده بگیرید.

بازدید از صفحه صندلی‌های کار نیلپر می‌تواند به شما در انتخاب صندلی مناسب کمک کند.

 

ادامه مطلب

برای راه اندازی رستوران به چه نکاتی توجه کنیم؟

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران کار آسانی نیست. فکر کردن درباره موضوع، طراحی منو، استخدام کارکنان خوب و اداره هر روزه آن، همگی سخت و وقت‌گیر است.

باید روش درستی را انتخاب کنید، رستورانتان را به جامعه بشناسانید، حواستان به رقابت با رستوران‌های دیگر باشد و با مشتری‌هایتان در ارتباط باشید. همه این‌ها را هم باید در زمانی انجام دهید که غذای خوشمزه‌ و سرویس درجه یکی را ارائه می‌کنید.

اما در راه اندازی رستوران چه کار کنیم که موفق باشیم؟

برای شناساندن رستوران از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و اینستاگرام و تلگرام راهی است که مردم با یکدیگر، سلبریتی‌ها، برندها، محصولات و حتی با رستوران‌ها در ارتباط‌اند.

برای بهترکردن حضور آنلاین رستورانتان یادتان باشد کاربران شبکه‌های اجتماعی چهار چیز اساسی را از رستوران‌ها می‌خواهند:

تخفیف: به مشتری‌هایتان ۱۰درصد تخفیف ویژه فیس‌بوک (یا اینستاگرام یا تلگرام یا...) بدهید.

- محتوای خاصی که جای دیگری پیدا نشود: عکس‌هایی را از روز افتتاح رستورانتان یا محتواهای منحصر به فرد مشابه در اکانت شبکه‌ اجتماعی رستوران پست کنید.

- اطلاعاتی درباره غذاها و خدمات جدید: بگذارید طرفدارانتان از منوی جدید رستوران خبر داشته باشند.

- امکان به اشتراک گذاشتن نظرات: همیشه پذیرای پیشنهادات و انتقادات مشتری‌هایتان باشید و به آن‌ها پاسخ دهید.

رقابت در بازار رستوران‌ها را دست کم نگیرید

یکی دیگر از موارد مهم در راه اندازی رستوران این است که به یاد داشته باشید رستوران مانند هر کسب و کار دیگری نیاز دارد خوب مدیریت شود تا دوام بیاورد. این نکات می‌تواند کمک کند:

- نقاط قوت خود را بشناسید و روی آن مانور دهید.

- رقابت و رقیبان خود را آنالیز کنید، کاستی‌های آن‌ها را تشخیص دهید و از آن بهره‌برداری کنید.

- نقص‌های رستوران خودتان را بشناسید و سعی کنید سریع آن را برطرف کنید.

- همواره نقاط تفاوت جدید و خاصی را بین رستوران خود و رقیبانتان ایجاد کنید.

- مخاطبان خود را بشناسید و بفهمید چقدر نقاط تفاوت شما با دیگر رستوران‌ها برایشان مهم است و آن نقطه تفاوت را پررنگ‌تر کنید.

منوی رستوران است که برای شما مشتری می‌آورد

منو مرکز جهان رستوران است. منو مفهوم و روح کلی رستوران شما را به مشتری‌ها منتقل می‌کند و بنابراین باید حسی را که می‌خواهید نشان دهد. توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند منوی خوبی طراحی کنید:

- در بسیاری از منوهای جذاب آیتم‌های منو با روش آماده‌سازی و طبخ آن غذا شروع می‌شود. کلماتی مانند سرخ‌ شده، آب‌پز شده، کباب شده و... به غذای شما شأن داده و ارزش آن را در نظر مشتری افزایش می‌دهد.

- در منو دلایلی را که غذایی خاص یا متفاوت است یا اسمی منحصر به فرد دارد بیاورید. آیا تخم‌ مرغ‌هایتان محلی است؟ آیا نانتان در رستوران پخته می‌شود؟ آیا از محصولات ارگانیک استفاده می‌کنید؟

- مواد به کار رفته در غذا را در توضیح غذا بیاورید.

- این موضوع را که مواد از کجا آمده است ذکر کنید. مثلاً اینکه برنجتان از شمال است و... .

- جزئیات را بنویسید. برای مثال پاستا انواع مختلفی دارد. بنابراین پاستاهای مختلفی را که در منو دارید با مواد تشکیل دهنده آن ذکر کنید. به این ترتیب هم شأن غذا را بالاتر می‌برید و هم انتخاب را برای مشتری آسان‌تر می‌کنید.

-مبلمان و میز و صندلی زیبا، راحت و متناسب با سبک طراحی داخلی رستوران خود انتخاب کنید تا به فضای رستوران خود هویت درستی بدهید.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم

صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم

حتماً برای شما هم پیش آمده است تولد فرزند یکی از دوستانتان دعوت باشید، یا فرزندتان تولد یکی از دوستانش دعوت باشد و ندانید کادو چه بخرید. ما برای شما پیشنهاد خرید هدیه‌ای جذاب داریم. پیشنهاد ما این است که به آن‌ها صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم.

هدیه‌ای که هم مورد نیاز هر کودک یا نوجوانی است و هم کمتر پیش می‌آید به‌عنوان هدیه به ذهن بقیه مهمان‌های تولد برسد و بنابراین کادوی خاصی است! به‌علاوه این صندلی‌ها تنوع بسیاری در طرح و نوع دارند که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

اما وقتی می‌خواهیم صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم باید به چه نکاتی دقت کنیم؟ در ادامه بعضی از این نکات را با هم می‌خوانیم.

سایز درست صندلی

 سایز درست صندلی برای هر کودک و نوجوانی به این صورت مشخص می‌شود که وقتی روی صندلی می‌نشیند پایش به زمین برسد. این موضوع برای کودکان کم‌سن‌تر از این جهت اهمیت دارد که خودشان بتوانند از روی صندلی بلند شوند یا روی آن بنشینند و نیازی به کمک پدر و مادر نداشته باشند.

برای کودکان بزرگ‌سال یا نوجوان‌ها هم از این نظر مهم است که بدنشان روی صندلی راحت باشد و در مواقعی که روی آن نشسته‌اند پاهایشان احساس خستگی نکند. پس همیشه قد کودک یا نوجوانی را که قرار است برای او هدیه بخرید در نظر بگیرید.

سنگین و محکم‌ بودن صندلی

یکی دیگر از نکات مهم این است که صندلی باید برای کودک یا نوجوان ایمن باشد و وزن صندلی بخشی از این ایمنی را می‌تواند تضمین کند.

موضوعی که به ویژه درمورد کودکان کم‌سن‌تر اهمیت دارد. صندلی‌ها نه فقط وسیله‌ای برای گذاشتن پشت میز تحریر و استفاده برای درس‌خواندن و نقاشی کودک، بلکه یکی از وسایل بازی اوست.

کودک موقع بازی شاید روی آن بایستد یا از رویش بپرد. حتی وقتی روی صندلی نشسته‌ است بیشتر از بزرگ‌ترها تکان می‌خورد. بنابراین صندلی کودک و نوجوان باید به‌صورتی باشد که در این مواقع خیلی حرکت نکند یا نیفتد تا به کودک آسیبی نرسد.

 صندلی‌های سبک به‌راحتی و با کوچک‌ترین ضربه و حرکتی می‌افتند، پس صندلی کودک و نوجوانی هدیه دهیم که وزن سبکی نداشته باشد. هرچند آن‌قدر هم نباید سنگین باشد که اگر به‌صورت اتفاقی روی کودک افتاد به او آسیبی بزند.

جنس صندلی

 وقتی می‌خواهیم صندلی کودک و نوجوان هدیه دهیم موقع خرید حتماً متوجه تنوع جنس محصولات می‌شویم؛ از صندلی‌های چوبی و پلاستیکی تا جنس‌های نرمی مثل پولیش و حتی صندلی‌های پارچه‌ای.

در انتخاب بین این جنس‌ها باید هم به سن کودک و نوجوان و هم به استفاده‌ای که قرار است از آن صندلی کند توجه کنید.

صندلی‌های پولیشی برای بچه‌ها جذاب است، چون بسیار نرم و راحت است و جای خوبی برای استراحت و بازی کودک است. به‌ویژه اینکه وزن آن سبک است و کودک می‌تواند به‌راحتی جای آن را عوض کند. اما این صندلی‌‌ها برای قرار دادن پشت میز یا میز تحریر به منظور مطالعه، نقاشی‌ کردن، خمیربازی و... مناسب نیست.

برای چنین استفاده‌هایی باید از صندلی‌های چوبی یا پلاستیکی استفاده کنید. برخی صندلی چوبی ظاهر بهتری دارند اما تمیزکردن آن مشکل‌تر از پلاستیکی است. بنابراین برای کودکان کم‌سن‌تر صندلی پلاستیکی گزینه مناسب‌تری است.

 

ادامه مطلب

نکاتی درباره خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل

جشنواره تخفیف مبل

هر از گاهی در شهرهای بزرگ کشور جشنواره‌های فروش انواع لوازم خانه برگزار می‌شود که به علت تخفیف‌های خوب محصولات ارائه شده در آن‌ها، طرفداران بسیاری دارد. از جمله این جشنواره‌ها جشنواره تخفیف مبل است که هر سال در تهران هم برپا و استقبال شدیدی از آن می‌شود.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند مبلمان خود را از جشنواره تخفیف مبل بخرند چون هم قیمت‌ها مناسب است و هم تولیدکننده‌ها و فروشنده‌های مختلف از سراسر کشور همه در یک جا جمع می‌شوند. بنابراین تنوع محصولات زیاد است و امکان انتخاب‌ها بیشتر.

اما برای خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نیازتان را برآورده کند

اولین نکته‌ای که باید در خرید مبل راحتی در نظر بگیرید این است که آیا نیازتان را برآورده می‌کند یا نه. مثلاً آیا برای چند ساعت نشستن و استراحت در اتاق نشیمن به اندازه کافی راحت است، یا به تعداد افرادی که در این اتاق دور هم جمع می‌شوند هست یا نه.

این موضوع که نوع و اندازه و دیگر ویژگی‌های مبل راحتی‌تان متناسب با سبک زندگی شما باشد نکته بسیار مهمی است.

به اندازه فضایتان باشد

 یکی‌دو سانتی‌متر در ابعاد خانه شاید رقم ناچیزی به نظر برسد. ولی همین رقم کوچک، وقتی مبلی را می‌خرید و به دلیل همان یکی دو سانت در فضایتان جا نمی‌شود، اهمیت خود را نشان می‌دهد.

پس همیشه پیش از خرید جای مبل‌ها را دقیقاً مشخص و اندازه‌گیری کنید.

راحت باشد

 مبل راحتی همان‌طور که از اسمش برمی‌آید باید راحت باشد. ما خیلی وقت‌ها در خرید مبلمان بیشتر به ظاهر مبل توجه می‌کنیم، اما درباره مبل راحتی باید راحت بودن را در درجه اول اهمیت قرار دهیم.

پس قبل از خرید مبل راحتی از جشنواره تخفیف مبل، حتماً روی آن بنشینید و میزان راحتی‌اش را چک کنید.

بادوام باشد

 موقع خرید مبل حتماً به اسکلت یا چارچوب آن دقت کنید که فاکتوری اساسی در استحکام مبل و همچنین راحتی آن است.

به خاطر داشته باشید اسکلت مبل از چوب سخت باشد تا بخش‌های اتصالات دوام بیشتری داشته باشد. این مسئله عمر طولانی مبل شما را تضمین خواهد کرد.

به علاوه استفاده از فوم فشرده در تشک‌ها برای راحتی و دوام بیشتر توصیه می‌شود. شاید با دیدن ظاهر مبل تشخیص جنس مواد استفاده شده در آن مشکل باشد، بنابراین خجالت نکشید و این سوالات را از فروشنده بپرسید.

پارچه مبل متناسب با سبک زندگی شما باشد

 اگر حیوان خانگی دارید که چنگ می‌زند و روی مبل هم رفت و آمد دارد، حتماً پارچه‌ای را برای مبلتان انتخاب کنید که نخ‌کش نشود.

معمولاً برای این افراد پیشنهاد می‌شود کلاً قید پارچه‌های بافته‌شده را بزنند و مستقیما به سراغ جنس‌هایی مثل مخمل بروند.

 ضمناً اگر قرار است زیاد از مبلتان استفاده کنید و مثلاً روی آن غذا بخورید، احتمالاً خیلی زود کثیف شود. اما یادتان باشد مبلمان خوب، یک سرمایه‌گذاری است و باید از آن مراقبت کرد.

پس بهتر است به محض خرید و تحویل آن در خانه، برایش روکش‌ بدوزید تا کثیف نشود و عمر بیشتری داشته باشد. به ویژه اینکه این روزها روکش‌های خوب و زیبایی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار پیدا می‌شود.

 

ادامه مطلب

نکاتی که قبل از راه اندازی فست فود باید در نظر بگیریم

راه اندازی فست فود

وقتی می‌خواهید رستوران فست فودی راه بیندازید، فارغ از اینکه شعبه یک رستوران زنجیره‌ای بزرگ باشید یا مستقل کار کنید، نکات خاصی وجود دارد که باید پیش از هر کاری در نظر بگیرید. در اینجا به بعضی از این موارد برای راه اندازی فست فود اشاره می‌کنیم.

نوع غذا در فست فودی شما

پیش از راه اندازی فست فود باید تصمیم بگیرید چه نوع غذایی قرار است در رستوران خود ارائه کنید. هرچند رستوارن‌های فست فود در ابتدا با فروش همبرگر شناخته می‌شدند، امروزه مجبور نیستید خود را به نوع خاصی از غذا محدود کنید.

 مثلاً فست فودی‌های متروها معمولاً و برای اجتناب از تولید بوی روغن سرخ‌شده در مترو، فقط ساندویچ سرد همراه با سبزیجات می‌فروشند.

بنابراین فارغ از اینکه شعبه فست فودی زنجیره‌ای هستید یا نه، لیست کاملی از غذاهایی را که در نظر دارید در رستورانتان داشته باشید آماده کنید.

به فست‌ فودی‌های زنجیره‌ای بپیوندیم یا نه؟

پیوستن به یک برند و فست فودی زنجیره‌ای سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد. اما موضوع این است که در صورتی که آن برند مشهور باشد، احتمال اینکه این سرمایه و حتی بیشتر از آن بازگردد زیاد است.

راه اندازی فست فود مستقل و شخصی نیازمند سرمایه کمتری است، ولی ریسک اینکه مشتری‌ها غذای شما را نپسندند بیشتر از حالتی است که شعبه برند شناخته شده‌ای باشید.

در عین حال اگر دستور غذاهای خودتان را دارید و می‌خواهید همان‌ها را سرو کنید، نمی‌توانید به‌عنوان شعبه یک برند آن‌ها را در رستورانتان ارائه کنید.

مکان مناسبی را انتخاب کنید

مکان رستوران فاکتور مهمی است که قبل از راه اندازی فست فود باید در نظر بگیرید، چراکه مشخص می‌کند رستورانتان چه تعداد مشتری خواهد داشت.

اگر فست فودی شما در مکانی با رفت و آمد و ترافیک کم باشد یا به راحتی دیده نشود، به احتمال زیاد کسب و کار شما موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

 صاحبان رستوران‌های فست فودی معمولاً رستوران‌هایشان را کنار خیابان‌های تجاری و مراکز خرید و همچنین نزدیک فست فودی‌های دیگر راه می‌اندازند.

مال‌ها و مرکزخریدهای بزرگ و نیز کالج‌ها و دانشگاه‌ها گزینه‌های دیگر برای راه اندازی فست فود است.

برای کسب و کار خود سرمایه جمع کنید

 درمورد اینکه برای راه اندازی فست فود خود چقدر سرمایه نیاز و نیز چه راه‌هایی برای جمع‌آوری آن پیش رو دارید فکر کنید.

یکی از این راه‌ها گرفتن وام بانکی است. با این حال بهترین راهی که با آن می‌توانید سرمایه کسب کنید این است که برنامه‌ای برای کسب و کار خود بریزد و به سرمایه‌گذارهای بالقوه فکر کنید.

برنامه کسب و کار شما باید شامل اطلاعاتی باشد مبنی بر اینکه آیا شعبه‌ای از یک فست فودی زنجیره‌ای می‌شوید یا فست فود شخصی خودتان را راه اندازی خواهید کرد.

 در صورت انتخاب اول و پیوستن به یک برند، باید مواردی همچون اسم برند، بازگشت سرمایه و سود و ضرر کسب و کار را در برنامه بیاورید.

همچنین در برنامه‌تان مشخص کنید چه چیزی فست فود شما را از دیگران متفاوت می‌کند تا سرمایه‌گذاران بدانند روی چه کسب و کاری سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

ادامه مطلب

چند راه خلاقانه برای آراستن دیوارهای اتاق نهارخوری

نهارخوری

اتاق ناهارخوری جایی است که خانواده و مهمان‌ها از آن استفاده می‌کنند، اما بیشتر اوقات خالی است. همین موضوع که این اتاق به قول معروف به‌صورت 24/7 استفاده نمی‌شود، دلیل خوبی است برای اینکه بتوانید آن را با دکورها و رنگ‌های متنوع‌تری در مقایسه با اتاق‌های دیگر بیارایید. به این صورت از وقت‌هایی که در اتاق ناهارخوری می‌گذارید لذت بیشتری خواهید برد.

در اینجا چند ایده جالب را برای آرایش خلاقانه دیوارهای ناهارخوری می‌خوانیم.

با کاغذ دیواری فضای ناهارخوری را عوض کنید

بسیاری از ما علاقه داریم فضای ناهارخوری‌مان روح و گرما داشته باشد. اینکه بخواهید به جایی فضای گرم بدهید کمی سخت است. اما چیزهایی که حالت چوب دارد این روزها مد است و می‌تواند به هر فضایی روح و گرما ببخشد.

 بنابراین یکی از دیوارهای کوچک ناهارخوری را با چوب یا کاغذ دیواری تم چوب بیارایید. در عین حال حواستان باشد از رنگ خیلی تیره استفاده نکنید که فضا گرفته نشود.

اما بعضی‌ها حال و هوای خنثی را ترجیح می‌دهند. کاغذ دیواری‌های با رنگ‌های متالیک و طرح‌های گرافیکی به فضا حالتی خنثی می‌دهند و آن را روشن می‌کنند. این موضوع حتی درمورد اتاق‌های ناهارخوری خیلی کوچک هم تا زمانی که طرح‌های گرافیکی ساده استفاده کنید صادق است.

اما اکثر ما عاشق طرح راه‌راه هستیم، مخصوصا روی دیوار. راه‌های پهن افقی به‌جز قشنگی، این ویژگی را دارد که می‌تواند اتاق‌های ناهارخوری کوچک را بزرگ‌تر نشان دهد. بهتر است راه‌ها بیشتر از یکی‌دو رنگ نباشد که فضا شلوغ به نظر نرسد. طرح‌های هنری روی راه‌ها برای اتاق‌های بزرگ‌تر می‌تواند مناسب باشد.

قوه خلاقه خود را به کار بیندازید

اگر ناهارخوری‌تان فضای کسل‌کننده‌ای دارد می‌توانید از طرح‌ها و رنگ‌های شلوغ برای آراستن دیوارها استفاده کنید. از به کاربردن این طرح‌ها و رنگ‌ها خجالت نکشید. این اتاق کمترین استفاده را در خانه دارد، پس تا می‌توانید در آراستن آن خلاقیت داشته باشید و نترسید. حتی می‌توانید طرح‌ها را با هم مخلوط کنید، مثلا گلدار را با راه‌راه! اما خیلی هم زیاده‌روی نکنید و دیواری را برای کاغذدیواری تک‌رنگ باقی بگذارید.

از استفاده از رنگ‌های جیغ نترسید

قطعا بسیاری از ما رنگ‌های جیغی مثل قرمز یا سرخابی را بسیار دوست داریم اما معمولا از به کار بردن آن‌ها در طراحی داخلی خانه اکراه داریم. اتاق ناهارخوری جایی است که می‌توانیم این ترس را هم کنار بگذاریم.

با پرده به ناهارخوری خود رنگ ببخشید

می‌توانید دیوارهای اتاق ناهارخوری خود را رنگ کنید. اما راه ساده‌تر عوض کردن پرده‌هاست. اگر زمانی برای پروژه رنگ‌کردن دیوارها ندارید، یک پرده می‌تواند رنگ مورد علاقه شما را به اتاق بیاورد. پرده‌های طرح‌دار هم می‌توانند رنگ‌های متنوعی به فضا ببخشد و ضمناً انتخاب‌هایتان را برای تغییر فضای ناهارخوری زیاد کند.

یکی از ترفندهایی که در اینجا خوب است به آن اشاره کنیم این است که در استفاده از پرده خست به خرج ندهید. یعنی اگر می‌خواهید از پرده رنگی یا طرح‌دار به منظور عوض کردن فضای ناهارخوری استفاده کنید و پنجره شما کوچک است، پرده را کمی بزرگ‌تر از پنجره بگیرید.

از تصویر مناظر طبیعی استفاده کنید

تصاویری که از مناظر طبیعی هستند فضای اتاق ناهارخوری را آرام می‌کنند. مثلاً تصویر بزرگی از ساحل می‌تواند برای مهمان‌ها آرامش‌بخش باشد تا از بودن و غذاخوردن در این اتاق لذت ببرند.

 

 

 

 

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت