ادامه مطلب

ادامه مطلب

در خرید میز ناهارخوری چه گزینه‌هایی داریم؟

 

قسمت دوم

 

1. زیاد اسباب‌کشی می‌کنید؟ میز ناهارخوری انتخاب کنید که راحت جابه‌جا شود

 

برای کسانی که اقامت طولانی در جایی ندارند، خرید میز ناهارخوری خیلی سنگین، آزاردهنده خواهد بود و در هر جابه‌جایی کمرشان را خم خواهد کرد! اگر عاشق یک میز فلزی یا سنگی با وزن زیاد هستید، نمی‌خواهیم توی ذوقتان بزنیم، ولی به اسباب‌کشی هم فکر کنید. اینکه چطور می‌خواهید در جابه‌جایی‌های متعدد، سالم نگه داریدشان.

همان‌طور که در عنوان توصیه کردیم، دنبال یک میز چوبی باشید که قابل جداسازی و سبک باشد. اگر خیلی اصرار دارید رویه میز سنگی باشد، یک مدل کوچک و گرد انتخاب کنید.

 اگر دنبال میزی می‌گردید که به تم دکوراسیون شهری و صنعتی بیاید و به یک میز فلزی و البته سنگین فکر می‌کنید، لازم نیست به کلی ایده خود را کنار بگذارید. پیشنهاد ما این است: میزی چوبی البته سبک‌تر انتخاب کنید که در طراحی‌اش المان‌های فلزی داشته باشد.

 

2. یک میز ناهارخوری با طراحی تا‌شو

 

تخته سه‌لا سبک و بادوام است. میزهایی که از چوب‌های سبک ساخته می‌شوند، می‌توانند قطعات مجزا داشته باشند که در محل سر هم می‌شوند. می‌توانید میز را در فروشگاه به صورت پکیج مسطح بخرید، زیر بغل بزنید و ببرید در خانه سر هم کنید. این‌طوری هر وقت جابه‌جایی لازم باشد، دوباره راحت پک می‌شود. به علاوه این مدل میز ناهارخوری، هم‌نشین خوبی با سبک اسکاندیناوی یا مدرن آسیایی است.

 

3. شکلی که در همه فضاها جواب می‌دهد

 

خرید میز ناهارخوری گرد برای اتاق‌های جمع‌وجور و فضای غذاخوری که شکل مربعی دارد، خوب به نظر می‌رسد. همچنین میز ناهارخوری گرد دست شما را در چیدن صندلی‌ها آزادتر می‌گذارد. همین‌طور در جابه‌جایی صندلی‌ها آزادی بیشتری دارید. اگر یک میز شش نفره خریده باشید، احتمالاً به راحتی هشت صندلی دور آن جا خواهد شد. هرچه قطر دایره میز بزرگ‌تر باشد، افراد بیشتری دور آن جا می‌شوند.

 در مقایسه، میزهای مستطیلی برای گذاشتن صندلی نقطه‌های مشخص و جاپایی محدود دارند و در هر دو عرض میز هم دو صندلی بیشتر جا نمی‌شود.

 

4. کاربرد رنگ‌ها خوب‌ است، اما رنگ‌های ترند را بشناسید

 

توجه کنید که اگر امروز رنگ‌های مد روز را انتخاب کنید، فردا رنگ‌های دیگری ترند خواهند شد و مبلمان شما دمده به نظر خواهد رسید. بنابراین عاقلانه تصمیم بگیرید و آینده‌نگر باشید. رنگ‌های کلاسیک مثل رنگ‌های اصلی، یعنی قرمز، زرد و آبی همیشه در قدرت باقی می‌مانند. بیشتر به این دلیل که رنگ‌های پایه هستند.

قرمز رنگ بسیار محبوبی است به ویژه در خانه‌هایی که سبک‌های آسیایی دارند. قرمز رنگی است که به صورت سنتی با مراسم جشن‌ها همراهی دارد. همچنین رنگ قرمز با خانه‌های مدرن و با طراحی مینیمال هم‌نشینی خوبی دارد.

 

5. سیاه همیشه یک رنگ جدید است

 

خاص‌ترین و شیک‌ترین میزی که همیشه رویای داشتنش را در سر داشتید، می‌تواند یک میز سیاه‌رنگ بشد. اگر ‌می‌خواهید که میز و صندلی ناهارخوری شما از گزند آسیب‌ها در امان باشد و ساییدگی و پارگی نداشته باشد، باید بگوییم که میزهای سیاه بدبختانه قلق خاصی دارند. به خصوص اگر رنگ روکش داشته باشند چون کوچک‌ترین خراش و ساییدگی را نشان می‌دهند. اگر شما از آن عده‌ای هستید که خیلی مواظب وسایلشان هستند، خرید میز ناهارخوری سیاه خیلی برایتان خوب است و همیشه هم خوب خواهند ماند.

 

6. خرید میز ناهارخوری خیلی بزرگ؛ یک اشتباه

 

عموماً میزهای غذاخوری کانتری استایل، خیلی بزرگ‌اند و برای خانواده‌های بزرگ یا افرادی که به صورت مرتب مهمانی و دورهمی دارند، مناسب هستند. معمولاً این نوع میزهای ناهارخوری با الوار مستحکم و یکپارچه مثل بلوط و کاج و خیلی ستبر ساخته می‌شوند. این نوع میزها طراحی پیچیده‌ای ندارند و برای بسیاری از سبک‌ها مناسب هستند. بسیاری اوقات، میزهای غذاخوری این سبک با رومیزی‌های بلند پوشانده می‌شوند و پایه‌های آن‌ها در معرض نمایش نیست. تنها نگرانی جدی که در خرید این نوع میز ناهارخوری وجود دارد، این است که شما باید یک خانه بزرگ به سبک خانه‌‌باغ‌ یا ویلا با فضای بزرگ داشته باشید تا فضا برای چنین میز غذاخوری عظیمی کافی باشد. آپارتمان و خانه‌های شهری جایی برای میز ناهارخوری خیلی بزرگ ندارند. پس این اشتباه را مرتکب نشوید.

در صفحه محصولات نیلپر در این سایت می‌توانید انواع میز ناهارخوری تولیدی شرکت نیلپر را ببینید و با توجه به نکاتی که گفتیم، میز دلخواه خود را انتخاب کنید.

اینجا نکات دیگری درباره خرید میز ناهارخوری بخوانید.

 

 

 

خرید میز ناهارخوری

 

 


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت