ادامه مطلب

ادامه مطلب

ده دلیل برای خرید مبل جدید (قسمت دوم)

در چه مقاطعی از زندگی باید برای خرید مبل جدید و وسایل خانه تازه اقدام کنید؟ ازدواج و خرید خانه یا به دنیا آمدن کودک دلایلی بودند که در قسمت قبلی این نوشته نام بردیم. سایر دلایل خرید مبل جدید را در ادامه بخوانید.

۴. خرید مبل جدید برای وقتی که فرزندانتان خانه را ترک می‌کنند

وقتی فرزند شما دانشگاه قبول می‌شود یا ازدواج می‌کند، مطمئناً خوشحال هستید و این به معنی این هم هست که باید برای فراهم کردن اثاث خوابگاه یا اولین خانه مستقل فرزندتان آماده شوید. اتاق فرزندتان در خانه که حالا خالی شده، می‌تواند به اتاق کار، اتاق بازی و سرگرمی یا اتاق مهمان تبدیل شود. تمام این تغییرات جدید مبلمان تازه طلب می‌کنند.

۵. خرید مبل جدید برای حضور والدین سالمند شما در خانه

مبلمان گاهی با توجه به سن و سال و دوره‌های مختلف زندگی تغییر می‌کند. همان‌طور که احتیاج به مبله کردن یک اتاق برای بچه جدید دارید، پدر یا مادر پیرتان که آمده تا دوباره با شما زندگی کند هم به مبلمان مخصوص خودش نیاز دارد تا احساس راحتی کند. نشستن و بلند شدن از صندلی برای افراد سالمند به آسانی اتفاق نمی‌افتد. پس صندلی مناسب برای آن‌ها که راحت بتوانند روی آن بنشینند و بلند شوند، به نظر لازم می‌رسد. تخت‌‌خواب قابل تنظیم و کمد و قفسه برای قرار دادن وسایل لازم است. همچنین وسایلی را در حمام مثل یک چهارپایه و... باید اضافه کنید.

۶. خرید مبل جدید برای راحتی شخصی

این فقط افراد سالمند خانواده نیستند که به مبلمان راحت احتیاج دارند. هر کسی می‌تواند این نیاز را داشته باشد. شما باید یک کاناپه با نشیمن کم‌عمق‌تر پیدا کنید اگر که مشکل کمر یا زانو دارید. اگر وزنتان بالاتر رفته شاید به صندلی کار یا راحتی پهن‌تری نسبت به گذشته احتیاج دارید. شاید باید تخت و تشک خود را با توجه به شرایط بدنی خود تغییر دهید. هر مبلمانی که دیگر برای شما مناسب نیست یا در طول زمان دیگر برآورنده نیازهای تازه شما نیست، با خرید مبل جدیدی، جایگزین کنید.

۷. خرید مبل جدید برای وقتی که در خانه کار می‌کنید

کار کردن از خانه یا همان دورکاری ممکن است امتیازات زیادی برای شما داشته باشد ولی به شرط آنکه فضای مناسب برای کار کردن در خانه را برای خود ایجاد کنید. بسته به نوع کار، یک اتاق کار مناسب برای خود بسازید. حتی شاید با نشستن پشت میز غذاخوری یا کاناپه و کمی تغییرات در فضا بتوانید محیط خانه را برای کار آماده کنید. پیدا کردن مبلمانی که هر دو وظیفه را بتوانند انجام دهند، امروزه با این تنوع مبلمان، کار سختی نیست.

۸. خرید مبل جدید برای وقتی که درآمدتان بیشتر شد

زیاد شدن درآمد به شما اجازه می‌دهد که با دست بازتر مبلمانی که همیشه می‌خواستید، بخرید و قطعه‌های مبلی که دیگر برای شما مناسب نیستند را دور بریزید. این زمانی است که باید روی کیفیت تمرکز کنید و بهترین مبلمان را برای خود تهیه کنید.

۹. خرید مبل جدید بعد از حادثه

اگر خدای ناکرده اتفاق بدی مثل آتش‌سوزی، زلزله یا سیل اتفاق بیفتد شما متأسفانه خسارت می‌بینید و همه یا قسمتی از وسایل خانه خود را از دست می‌دهید. اگر خیلی شدید باشد شاید اصلاً کل خانه را از دست بدهید. به هر حال بعد از چنین بلایی، باید بررسی کنید که چند درصد مبلمان قابل استفاده و تعمیر است و چند درصد را باید با وسایل و مبل جدید جایگزین کنید.

۱۰. خرید مبل جدید وقتی که مبل‌های قدیمی کهنه شده‌اند

هر چیزی عمری دارد و مبل هم از این قاعده مستثنا نیست. استفاده مداوم، حضور بچه‌های کوچک یا حیوان  خانگی می‌تواند باکیفیت‌ترین مبل خانگی را هم فرسوده کند. بالاخره زمانی فرامی‌رسد که شما باید با مبل قدیمی خود خداحافظی کنید. البته مبل قدیمی را می‌توانید برای منظور دیگری استفاده کنید یا آن را بازسازی کنید ولی به هر حال باز هم مجبورید قطعه‌هایی را جایگزین کنید.

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت