ادامه مطلب

ادامه مطلب

مبل کودک دخترانه

امروزه در اغلب خانه‌ها، اتاقی به عنوان اتاق کودک در نظر گرفته می‌شود و در آن تمام وسایل و مبلمان کودک از قبیل تخت‌خواب، کمد، میز و صندلی و مبل راحتی قرار می‌گیرد. ممکن است این وسایل و مبلمان با توجه به جنسیت کودک متفاوت باشد. یکی از این وسایل، مبل راحتی کودک است که در اتاق‌های دختران از مبل کودک دخترانه و در اتاق‌های پسران از مبل کودک پسرانه استفاده می‌شود. ممکن است در ابتدا این‌گونه به نظر برسد که نیازی به تهیه مبل کودک دخترانه برای فرزندتان وجود ندارد و ممکن است گفته شود که می‌توان از مبل‌های بلااستفاده یا قدیمی موجود در خانه برای اتاق کودک استفاده کرد.

 در حالی که این موضوع صحیح نیست و با انتخاب مبلمان مخصوص برای اتاق فرزندتان هم به شخصیت او احترام گذاشته و از او به عنوان یک شخص مستقل در گزینش مبلمان نظرخواهی کرده‌اید، و هم با انتخاب مبل کودک دخترانه که از نظر اندازه و ابعاد، جنس و طرح و رنگ متناسب با چیدمان اتاق و سن کودکتان است، اتاقی امن، راحت و زیبا برای او ساخته‌اید.

نکات مهم در انتخاب مبل کودک دخترانه

مبل‌ها باید با توجه به خصوصیات اخلاقی و شخصیت کودک انتخاب شود، اما به طور کلی در ساخت مبل کودک دخترانه باید از مواد باکیفیت استفاده شود و مبل‌ها باید نرم و راحت باشند.

دختربچه‌ها معمولاً بیشتر وقت خود را به بازی با اسباب بازی‌های خود می‌گذرانند. بنابراین، باید مبل کودک دخترانه به نوعی انتخاب شود که فرزند شما در آن به راحتی وقت خود را به بازی بگذراند. همچنین، بهتر است از رنگ‌های شاد و کودکانه در مبل کودک دخترانه استفاده شده باشد. طرح‌های فانتزی و طرح‌هایی که در آن از کارتون‌های محبوب کودکان الهام گرفته شده باشند، نیز گزینه‌های مناسبی در انتخاب مبل کودک دخترانه هستند.

 البته در انتخاب مبل باید نظر و سلیقه فرزند خود را هم جویا شده و آن را اعمال کنید، تا هم سلیقه کودکتان در انتخاب مبلمان رعایت شده باشد و هم اینکه او را برای انتخاب‌های مهم‌تر آماده و روحیه مستقلی در او ایجاد کنید.

نکته دیگری که باید در انتخاب مبل کودک دخترانه به آن توجه داشته باشیم، این است که در ساخت رویه این مبل باید از پارچه‌های قابل شست‌وشو استفاده شده باشد.

ممکن استمبل کودک محل اصلی بازی فرزند شما باشد و طبیعتاً ممکن است که نیاز باشد تا به صورت هفتگی یا ماهانه پارچه رویه مبل کودک با آب و مواد شوینده، شست‌وشو و تمیز شود. بنابراین، هرچه جنس پارچه مبل کودک در مقابل شست‌وشوی مکرر مقاومت و دوام بیشتری داشته باشد، بهتر است.

علاوه بر موارد فوق، ایمنی مبل کودک دخترانه نیز از نکات مهمی است که در انتخاب مبل نقش مهمی دارد. مبل کودک باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که ارتفاع زیادی نداشته و اگر احیاناً کودک از روی مبل سقوط کرد، دچار صدمه زیادی نشود. همچنین، بهتر است عرض مبل بیشتر باشد و به نوعی تخت‌خواب کودک برای زمانی باشد که او در میانه بازی به خواب می‌رود. علاوه بر این، بهتر است مبل کودک دخترانه دارای دسته‌های ایمن بوده و از کودک در برابر افتادن احتمالی محافظت کند.

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت