ادامه مطلب

ادامه مطلب

چند راه خلاقانه برای آراستن دیوارهای اتاق نهارخوری

اتاق ناهارخوری جایی است که خانواده و مهمان‌ها از آن استفاده می‌کنند، اما بیشتر اوقات خالی است. همین موضوع که این اتاق به قول معروف به‌صورت 24/7 استفاده نمی‌شود، دلیل خوبی است برای اینکه بتوانید آن را با دکورها و رنگ‌های متنوع‌تری در مقایسه با اتاق‌های دیگر بیارایید. به این صورت از وقت‌هایی که در اتاق ناهارخوری می‌گذارید لذت بیشتری خواهید برد.

در اینجا چند ایده جالب را برای آرایش خلاقانه دیوارهای ناهارخوری می‌خوانیم.

با کاغذ دیواری فضای ناهارخوری را عوض کنید

بسیاری از ما علاقه داریم فضای ناهارخوری‌مان روح و گرما داشته باشد. اینکه بخواهید به جایی فضای گرم بدهید کمی سخت است. اما چیزهایی که حالت چوب دارد این روزها مد است و می‌تواند به هر فضایی روح و گرما ببخشد.

 بنابراین یکی از دیوارهای کوچک ناهارخوری را با چوب یا کاغذ دیواری تم چوب بیارایید. در عین حال حواستان باشد از رنگ خیلی تیره استفاده نکنید که فضا گرفته نشود.

اما بعضی‌ها حال و هوای خنثی را ترجیح می‌دهند. کاغذ دیواری‌های با رنگ‌های متالیک و طرح‌های گرافیکی به فضا حالتی خنثی می‌دهند و آن را روشن می‌کنند. این موضوع حتی درمورد اتاق‌های ناهارخوری خیلی کوچک هم تا زمانی که طرح‌های گرافیکی ساده استفاده کنید صادق است.

اما اکثر ما عاشق طرح راه‌راه هستیم، مخصوصا روی دیوار. راه‌های پهن افقی به‌جز قشنگی، این ویژگی را دارد که می‌تواند اتاق‌های ناهارخوری کوچک را بزرگ‌تر نشان دهد. بهتر است راه‌ها بیشتر از یکی‌دو رنگ نباشد که فضا شلوغ به نظر نرسد. طرح‌های هنری روی راه‌ها برای اتاق‌های بزرگ‌تر می‌تواند مناسب باشد.

قوه خلاقه خود را به کار بیندازید

اگر ناهارخوری‌تان فضای کسل‌کننده‌ای دارد می‌توانید از طرح‌ها و رنگ‌های شلوغ برای آراستن دیوارها استفاده کنید. از به کاربردن این طرح‌ها و رنگ‌ها خجالت نکشید. این اتاق کمترین استفاده را در خانه دارد، پس تا می‌توانید در آراستن آن خلاقیت داشته باشید و نترسید. حتی می‌توانید طرح‌ها را با هم مخلوط کنید، مثلا گلدار را با راه‌راه! اما خیلی هم زیاده‌روی نکنید و دیواری را برای کاغذدیواری تک‌رنگ باقی بگذارید.

از استفاده از رنگ‌های جیغ نترسید

قطعا بسیاری از ما رنگ‌های جیغی مثل قرمز یا سرخابی را بسیار دوست داریم اما معمولا از به کار بردن آن‌ها در طراحی داخلی خانه اکراه داریم. اتاق ناهارخوری جایی است که می‌توانیم این ترس را هم کنار بگذاریم.

با پرده به ناهارخوری خود رنگ ببخشید

می‌توانید دیوارهای اتاق ناهارخوری خود را رنگ کنید. اما راه ساده‌تر عوض کردن پرده‌هاست. اگر زمانی برای پروژه رنگ‌کردن دیوارها ندارید، یک پرده می‌تواند رنگ مورد علاقه شما را به اتاق بیاورد. پرده‌های طرح‌دار هم می‌توانند رنگ‌های متنوعی به فضا ببخشد و ضمناً انتخاب‌هایتان را برای تغییر فضای ناهارخوری زیاد کند.

یکی از ترفندهایی که در اینجا خوب است به آن اشاره کنیم این است که در استفاده از پرده خست به خرج ندهید. یعنی اگر می‌خواهید از پرده رنگی یا طرح‌دار به منظور عوض کردن فضای ناهارخوری استفاده کنید و پنجره شما کوچک است، پرده را کمی بزرگ‌تر از پنجره بگیرید.

از تصویر مناظر طبیعی استفاده کنید

تصاویری که از مناظر طبیعی هستند فضای اتاق ناهارخوری را آرام می‌کنند. مثلاً تصویر بزرگی از ساحل می‌تواند برای مهمان‌ها آرامش‌بخش باشد تا از بودن و غذاخوردن در این اتاق لذت ببرند.

 

 

 

 



 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت