ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

راهنمای ست کردن صندلی کارشناسی با میز کارشناسی

میز کارشناسی

یکی از سخت‌ترین کارهای دنیا این است که میز کارشناسی را بخواهید با صندلی کارشناسی ست کنید. اینجا قرار است درباره نحوه انجام این کار برایتان بنویسیم.

شنبه‌ها بدترین روزهای هفته هستند. باید صبح زود از خواب بیدار شوید و پشت میز کارشناسی خود برای 8 یا 9 ساعت بنشینید و به مانیتور هم خیره شوید. پایان روز هم خسته‌اید و چشمانتان قرمز شده و می‌خواهید برگردید خانه و بخوابید. یکی از راه‌هایی که پیش رویتان است تا محل کارتان را درست مثل خانه‌تان خوشایند کنید و دیگر چنین احساساتی سراغتان نیاید، این است که دستی به سر و روی دفتر کارتان بکشید. می‌توانید این کار را از ست کردن میز کارشناسی با صندلی کارشناسی، شروع کنید. این که چطور باید این کار را بکنید و به چه چیزهایی باید اهمیت بدهید، نکاتی است که قرار است در این مطلب از وبلاگ نیلپر به آن‌ها بپردازیم. همراهمان باشید که کلی مطالب مفید داریم.

اول | اطمینان حاصل کنید طراحی و تم کلی ست است!

 

 

انتخاب میز کارشناسی

 

پیش از این که با رنگ و بافت شروع کنید، باید اطمینان حاصل کنید تم میز کارشناسی و صندلی کارشناسی شما با یکدیگر و چیزهای اطرافشان ست است. می‌توانید سراغ اجناس دست دوم هم بروید اما اگر دنبال این هستید که همه چیز عالی به نظر برسد، باید کمی بودجه را بیشتر کنید و برای زیبا شدنش تلاش کنید. مثلاً، اگر اتاق و چیزهایی که درون آن است مدرن و معاصر هستند، یک صندلی و میز کارشناسی قدیمی خیلی به آن نمی‌خورد و هیچ تناسبی با دیگر وسایل ندارد.

دوم | مطمئن شوید بافت‌ها، با یکدیگر متناسب هستند!

بافت، چیزی است که باعث می‌شود احساس خاصی به شما دست بدهد. درحالی‌که رنگ‌ها ممکن است ست باشند، بافت و متریال ضرورتاً نیازی نیست که با یکدیگر تناسبی داشته باشند. بافتی که از آن حرف می‌زنیم شامل الگوها، سایه‌های رنگی میز کارشناسی، وزن و چگالی رنگ می‌شود. معمولاً اگر میز کارشناسی و صندلی کارشناسی خود را از یک برند مشابه بخرید احتمال این که همه چیز با هم ست شود زیاد است چرا که طراحان، جهان تصویری تقریباً مشابه و یکدستی دارند.

سوم | میز کارشناسی خود را به لحاظ رنگ با صندلی ست کنید!

 

 

ست کردن میز کارشناسی با صندلی کارشناسی

 

روش‌های زیادی برای ست کردن رنگ صندلی و میز کارشناسی وجود دارد. با این حال به خار داشته باشید حتی اگر میز و صندلی شما با هم ست باشند، باز هم باید به این نکته توجه کنید که به باقی چیزهایی که در دفتر محل کارتان است، می‌آیند یا نه!

الف | رنگ‌های روشن

رنگ‌هایی مثل سبزآبی، زرد، آبی آسمانی، سبز روشن، قرمز و ... به قدری سنگین هستند که باید به عنوان رنگ دوم مورد استفاده قرار بگیرند. رنگ‌های دوم بیشتر مناسب صندلی‌ها یا دکوری‌هایی است که چشم‌نواز هستند و توجه را به خود جلب می‌کنند.

ب | رنگ‌های خنثی

 

 

ست کردن میز کارشناسی با دفتر کار

 

رنگ‌های خنثی که بیشتر در پس‌زمینه قرار می‌گیرند را می‌توانید آزادانه استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل خاکستری و سایه‌های خنثی رنگ‌های دیگر، می‌تواند حسی شبیه فضاهای مدرن و معاصر ایجاد کند. در برخی شرایط شاید کمی حوصله سر بر به نظر برسد اما بسیار خوب و شیک است. با این حال لازم است که رنگ‌های دیگری هم اضافه کنید تا به دفتر کارتان رنگ و بوی تازه‌ای ببخشد. می‌توانید صندلی و میز کارشناسی یکرنگی بگیرید و آن‌ها را با باقی اتاق ست کنید. شاید کمی کسل‌کننده به نظر برسد اما می‌توانید رنگ‌هایی را به عنوان دکوری‌های تزئینی کوچک وارد دفتر کنید که کمی رنگ و ظاهر به آن اضافه کند.

پ | رنگ‌های تیره

 

 

قیمت میز کارشناسی

 

رنگ‌های تیره، اعتبار را نشان می‌دهند. رنگ‌های تیره را بیشتر می‌توانید با رنگ‌های خنثی با تاشی از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های تیره هم سنگین هستند مگر این که فضای دفتر شما کمی افسرده کننده باشد. اگر این‌طور است حتماً رنگ‌های دیگری هم اضافه کنید که بهترین ظاهر را بسازید و به آن ظاهر غم‌زده، قناعت نکنید.

برای ست کرد صندلی و میز کارشناسی، چطور باید خرج کنید؟

اگر بودجه زیادی دارد، قطعاً باید بروید سراغ این که سفارشی برایتان بسازند و یک طراح داخلی خوب استخدام کنید. با این حال، اگر سراغ سمساری و دست دوم فروشی بروید، امکان این که چیز بدرد بخوری پیدا کنید، وجود دارد. بیشتر کارخانه‌ها آماده‌اند تا میز کارشناسی خود را با رنگ‌های استانداردی مثل زرد-چوبی، خاکستری، سفید، مشکی و ... ارائه دهند. آن‌ها به اندازه اجناس دست دوم، ارزان نیستند اما به هر حال بهتر است از این که سفارشی بخواهند برایتان چیزی بسازند.

در چنین شرایطی چطور انتخاب کنیم؟

 

 

خرید میز کارشناسی

 

در چنین شرایطی باید عوامل مختلف را در نظر بگیرید. اول این که چقدر می‌خواهید هزینه کنید. در هر کدام از این روش‌های خریدی که گفتیم، شما باز امکان انتخاب دارید. مثلاً می‌توانید از کارخانه‌ها یا شرکت‌هایی، خرید کنید که بهترین و باکیفیت‌ترین صندلی و میز کارشناسی را به شما می‌فروشند. بعد از این باید ببینید، ابعاد اتاقتان چقدر است و چه میزی با چه ابعادی می‌خواهید. بعد از آن به رنگ و بافت و طرحش نگاه کنید و دست آخر که تصمیمتان قطعی شد، اقدام به خرید کنید. برای خرید هم یک راه ساده جلوی پایتان است.

خرید میز کارشناسی نیلپر | خریدی هوشمندانه

آن راه هوشمندانه که گفتیم برای خرید میز کارشناسی پیش پایتان است، خرید از نیلپر است. نیلپر، برندی است با اعتبار و سابقه که به خوبی دارد در حوزه تولید میز و صندلی اداری و کارشناسی فعالیت می‌کند. می‌توانید نظرات دیگرانی که پیش از این خرید کرده‌اند را بخوانید و ببینید وضع چطور است. برای خرید هم، پروسه ساده‌ای پیش رویتان است. تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و محصول مورد نظرتان را سفارش دهید. حالا می‌خواهد میز کارشناسی باشد، می‌خواهد صندلی کارشناسی باشد. همان جا می‌توانید جنس و ابعاد و رنگش را انتخاب کنید و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و دست آخر تصمیم به خرید بگیرید. بعد از تصمیمتان هم‌زمان زیادی طول نمی‌کشد که محصول سفارشی‌تان، می‌رسد به دستتان می‌توانید از آن استفاده کنید و از کار کردن، حتی برای مدت زمان طولانی، لذت ببرید. شنبه‌ها، دیگر خسته‌کننده نخواهند بود!

ادامه مطلب

راهکارهایی برای انتخاب صندلی اپنی استاندارد

صندلی اپنی استاندارد از نمای بالا

یک صندلی اپنی استاندارد همان المان ویژه و اختصاصی آشپزخانه‌های مدرن است که موجب می‌شود مهمانان‌تان بیشتر از همیشه بخواهند در خانه‌تان بمانند و با شما وقت بگذرانند.

معمولاً در آخرین مرحله از تکمیل وسایل آشپزخانه، به مهم‌ترین بخش آن یعنی انتخاب یک صندلی اپنی استاندارد می‌رسید. این نوع صندلی‌ها به زیبایی هرچه تمام‌تر با فضای آشپزخانه‌تان درآمیخته می‌شوند. همچنین در مشغول و سرگرم نگه‌داشتن مهمان‌های‌تان هم نقش مهمی ایفا می‌کنند. در بازار انواع و اقسام صندلی اپنی استاندارد وجود دارد که پیش از انتخاب‌شان باید به یک سری عوامل کلیدی و مهم توجه کنید که در ادامه درباره‌شان صحبت کرده‌ایم:

1. ارتفاع پیشخوان آشپزخانه‌تان را اندازه‌گیری کنید

اگر نمی‌خواهید یک صندلی اپنی با قابلیت تنظیم ارتفاع تهیه کنید، برای اینکه مهمان‌های‌تان حین نشستن‌ روی‌ صندلی‌ها راحت باشند، ارتفاع‌شان باید با پیشخوان‌تان تناسب داشته باشد. فاصله بین کف تا پیشخوان خود را اندازه‌گیری کنید، سپس در فروشگاه‌های حضوری یا آنلاین به دنبال یک صندلی اپنی استاندارد با ارتفاع مناسب باشید.

 

 

صندلی اپنی استاندارد سفید پشتی دار

 

2. ظاهر صندلی اپنی باید با سبک دکوراسیون خانه‌تان سازگار باشد

انتخاب یک صندلی اپنی استاندارد متناسب با حال و هوای خانه‌تان، یک نکته بسیار مهم و کلیدی در نظر گرفته می‌شود. بیشتر انواع صندلی اپنی از چوب ساخته شده‌اند، اما مدل‌های فلزی و پلاستیکی هم در بین انواع صندلی اپنی استاندارد، رایج بوده و این روزها در خانه‌ها بیشتر دیده می‌شوند. با توجه به سایر وسایل خانه، مبلمان و تم آشپزخانه‌تان نسبت انتخاب به یک صندلی اپنی اقدام کنید.

3. به ویژگی‌های منحصربه‌فرد صندلی‌ها توجه کنید

برخی ویژگی‌های ساده در یک صندلی اپنی استاندارد می‌تواند در چشم مهمان‌های‌تان بسیار شگفت‌انگیز ظاهر شود. صندلی‌های دارای قابلیت تنظیم ارتفاع دیگر مختص آرایشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها نیستند و در خانه هم می‌توان از طرح‌های شیک و مدرن‌شان استفاده کرد. وجود جاپایی هم در کنار یک صندلی اپنی مزیت مهمی به شمار می‌رود. قابلیت چرخش نشیمن‌گاه صندلی، یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های یک صندلی اپنی استاندارد محسوب می‌شود.

 

 

صندلی اپنی استاندارد چوبی مدرن

 

4. پشتی یک صندلی اپنی باید راحت و زیبا باشد

انتخاب پشتی صندلی اپنی به این بستگی دارد که می‌خواهید حین نشستن روی آن چقدر احساس راحتی کنید. در بین انواع صندلی اپنی استاندارد، نوع بدون پشتی آن بیشتر هواخواه دارد، خصوصاً آن مدل‌های چرخشی. اما اگر به پشتی صندلی نیاز دارید، می‌توانید به سراغ‌ دو مدل موجود در بازار یعنی پشتی صندلی کوتاه و پشتی صندلی بلند بروید و براساس سبکی که از آن خوشتان می‌آید، یکی را انتخاب کنید.

5. کیفیت، دوام و ماندگاری جنس صندلی را فدای ظاهر نکنید

سرسری یک صندلی اپنی انتخاب نکنید، چون قرار است مدت‌ها از آن استفاده کنید و کیفیت جنس آن اهمیت زیادی دارد. چوب، یک جنس رایج برای صندلی‌هاست که ظاهری سنتی داشته و دوام و ماندگاری بالایی دارد. نوع چرمی‌شان هم علاوه بر راحتی بسیار لوکس و شیک به نظر می‌رسد.

 

 

صندلی اپنی استاندارد چرمی با قابلیت تنظیم ارتفاع

 

مدل‌های پلاستیکی و فلزی هم از گزینه‌های مناسبی هستند که می‌توانید از بین‌شان انتخاب کنید، فقط بایستی بدانید حین کثیف شدن چطور باید تمیزشان کنید.

6. در انتخاب رنگ یک صندلی اپنی، سلیقه به خرج دهید

بیشتر انواع صندلی اپنی که در بازار وجود دارند، رنگ‌هایی یک‌دست و ساده دارند و با هر خانه‌ای با هر سبک و سیاقی، چه کاغذدیواری‌شده چه رنگ‌شده جور درمی‌آیند. بااین‌حال، حتماً الگوهای رنگی متفاوت را بررسی کنید تا ببینید که چه طرح و رنگی از یک صندلی اپنی استاندارد به آشپزخانه‌تان می‌آید. اگر هم می‌خواهید طرحی داشته باشد که همه نگاه‌ها را به سوی خود جلب کند، مدل‌های محبوب و چشم‌گیر بازار را انتخاب کنید.

 

 

صندلی اپنی استاندارد از نمای بالا

 

در این مقاله ما شما را با عوامل و موارد کلیدی و مهمی که بایستی پیش از خرید یک صندلی اپنی استاندارد به آن توجه کنید، آشنا کردیم. اگر می‌خواهید جلوی مهمانان‌تان حسابی خوش بدرخشید تا راغب ‌شوند زمان بیشتری را در خانه‌تان بگذرانند، بهتر است همین الان برای بررسی انواع صندلی اپنی استاندارد سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی مدیریتی فروشگاه اینترنتیما بیندازید تا تصمیمی هوشمندانه بگیرید و خریدی پرسرعت و شیرین را تجربه کنید. 

ادامه مطلب

انتخاب صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد

صندلی آزمایشگاهی

اگر در آزمایشگاه کار می‌کنید و ساعات طولانی از روز را مجبورید سرپا بایستید تا کارتان را انجام دهید، یک صندلی آزمایشگاهی بلند برای جلوگیری از کمردرد چاره مشکل شماست. شرایط کاری و محیط بسیار ویژه و اختصاصی کارکنان آزمایشگاه، پرستاران، پزشکان و متخصصانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، مجبورشان کرده مدت زمان قابل‌توجهی از زمان فعالیت روزانه‌شان را به کار پشت میزهای آزمایشگاهی با ارتفاع بالا به صورت سرپا سر کنند و یا به علت شرایط اورژانسی و اضطراری بارها از سوی همکارانشان صدا زده شوند و از جایشان بلند شوند؛ ازینرو مدیران آزمایشگاه‌ها بایستی در انتخاب یک صندلی آزمایشگاهی مناسب کارکنان زحمت‌کش‌شان به فکر سلامت جسمانی‌شان باشد و برای جلوگیری از کمردرد و سایر مشکلات احتمالی، نسبت به خرید صندلی‌های ارگونومیک اقدام کنند. در این مقاله می‌خواهیم شما را در مسیر خرید یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل و ویژگی‌هایی که پیش از خرید بایستی آن‌ها را بررسی کنید، راهنمایی کنیم:

یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد چه مزایایی دارد؟

پیش از اینکه به شما بگوییم لازم است در مراجعه حضوری یا خرید اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر آنلاین مبل و صندلی به چه ویژگی‌هایی باید توجه کنید، می‌خواهیم شما را با مزایای یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل آشنا کنیم:

 

 

صندلی آزمایشگاهی بدون پشتی

 

1. به‌راحتی می‌توان وضعیت نشستن‌تان را تغییر دهید

یکی از مهم‌ترین مزایای یک صندلی آزمایشگاهی این است که کاربر (پرسنل آزمایشگاه، پرستار و پزشک) می‌تواند به‌راحتی در حین انجام فعالیت‌های روزانه همچون آزمایش روی نمونه‌ها و... بین وضعیت نشستن و ایستادن جابجا شود؛ این جابجایی مستمر موجب می‌شود تا دیگر مشکلات کمردرد و کوفتگی ناشی از فعالیت در ساعات طولانی گریبان‌گیرش نشود.

2. کاربرانش را در بهترین وضعیت جسمانی قرار می‌دهد

برخلاف صندلی‌های معمولی که نشستن روی آن‌ها در مدت زمان طولانی موجب بروز مشکلاتی همچون زانودرد و کمردرد می‌شود، به خاطر عدم فشار بر پاها، زانوها یا ستون فقرات، بدن کاربر در تمام مدت استفاده در یک وضعیت مناسب بهداشتی و جسمانی قرار می‌گیرد. 

 

 

صندلی آزمایشگاهی با پشتی بلند

 

3. سلامت کاربرانش را تضمین می‌کند

اینکه کاربران انواع صندلی آزمایشگاهی مدت زمان کمتری را صرف نشستن روی آن می‌کنند، موجب می‌شود تا به مانند سایر شغل‌ها با مشکلات بیش از حد ثابت و بدون تحرک در یکجا نشستن روبرو نشوند و همچنین چون استفاده از این نوع صندلی‌ها با قرار گرفتن وضعیت بدن در حالت صاف و راست همراه هست و کالری کمتری در این شرایط مصرف می‌شود، خطرات چاقی هم به سراغ کارکنان آزمایشگاه نمی‌رود.

ویژگی‌های یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل چیست؟

در بخش دوم و پایانی این مقاله ویژگی‌های یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد را بررسی می‌کنیم:

1. دوام و استحکام

آن قسمت از یک صندلی آزمایشگاهی که کاربر روی آن می‌نشیند بر روی یک لوله فلزی مقاوم و بادوام نصب شده و کلیدی‌ترین بخش آن محسوب می‌شود. سطح استحکام و ماندگاری نشیمن‌گاه یک صندلی آزمایشگاهی که قرار است بیشترین تایم کارکنان روی آن صرف شود، از ویژگی‌های اصلی و قابل‌توجه در نظر گرفته می‌شود.

 

 

صندلی آزمایشگاهی ارگونومیک

 

2. ارتفاع قابل تنظیم

بیشتر انواع صندلی آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها پشت میزهای بلند واقع می‌شود و قابلیت تنظیم ارتفاع یکی از ویژگی‌های شاخص این نوع صندلی است تا کاربر بتواند به تناسب شرایط کاری آن را تغییر دهد.

3. ارگونومیک بودن

برخورداری از تمرکز و دقت کافی حین فعالیت‌های آزمایشگاهی حساس برای پزشکان و پرستاران و کارکنان آزمایشگاه‌ها حیاتی است و یک صندلی ارگونومیک این شرایط را برای‌شان فراهم می‌کند.

4. رنگ‌بندی و طراحی

اینکه صندلی آزمایشگاهی که انتخاب می‌کنید چه رنگی باید داشته باشد، کاملاً سلیقه‌ای است و به چیدمان، دکوراسیون و شرایط محیطی آن برمی‌گردد و در این زمینه بایستی بدانید که انواع سبک‌های طراحی با سطوح کیفی متعدد با طرح‌های بی‌نظیر و استثنایی ساخته شده که کارآیی و اثربخشی فوق‌العاده‌ای دارند.

5. کیفیت و ماندگاری

کیفیت ساخت و پرداخت یک صندلی آزمایشگاهی و تمام قطعات و بخش‌های سازنده‌اش در انتخاب چنین محصولی تاثیر بالایی می‌گذارد و برای اطمینان از این مسئله باید با صحبت با کارشناسان فروشگاه حضوری یا آنلاین یا بررسی نظرات و پیشنهادات کسانی‌که قبلاً از این محصول خریداری کردند، به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی دسته دار

 

در این مقاله ما شما را با سه مزیت اصلی یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد و ویژگی‌هایی که پیش از خرید بایستی به آن‌ها توجه کرد، آشنا کردیم. اگر بنا دارید برای رفاه و سلامت کارکنان‌تان در آزمایشگاه یک سری صندلی آزمایشگاهی جدید و ارگونومیک تهیه کنید، بهتر است همین الان سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی مدیریتی فروشگاه اینترنتیما بیندازید و پس از مشورت با کارشناسان ما تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کنید و خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید.

ادامه مطلب

مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی

مزایای صندلی مدیریتی

اگر از کمردرد، گردن‌درد و سایر دردهای موضعی حین نشستن روی صندلی‌های غیرارگونومیک در محیط کارتان خسته‌ شده‌اید و به فکر افتاده‌اید تا یک صندلی کارآمد و ایده‌آل برای خودتان تهیه کنید، بهتر است پیش از اینکه بخواهید به صندلی‌های فروشگاه‌های اینترنتی مختلف نگاهی بیندازید، با تفاوت‌های بین دو نوع اصلی صندلی، یعنی صندلی‌های مدیریتی و صندلی‌های کارشناسی یا کارمندی آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم از مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی برایتان بگوییم تا یک خرید آگاهانه در پیش داشته باشید:

به چه صندلی مدیریتی می‌گویند؟

یک صندلی مدیریتی، یک صندلی ویژه، با پشتی صندلی بلند است که حین نشستن روی آن، تمام اعضای بدن احساس آرامش و راحتی پیدا می‌کنند. از ناگفته‌های مزایای صندلی مدیریتی این است که برای سمت‌های رده بالای شرکتی ساخته شده و تمام اجزای سازنده آن قابلیت تنظیم شدن داشته و به طور کلی به یک صندلی پادشاهی شباهت دارند.

 


صندلی مدیریتی چرمی طرح‌دار

 

به چه صندلی کارشناسی می‌گویند؟

یک صندلی کارشناسی به انواع صندلی معمولی اطلاق می‌شود که مناسب طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در محیط‌های کاری و اداری و نیز مناسب افراد مختلف است. یک صندلی کارشناسی شاید مزایای صندلی مدیریتی را نداشته باشد، اما با وجود ارتفاع کم پشتی‌شان و اینکه در همه‌شان دسته صندلی دیده نمی‌شود، برای کارمندان یک انتخاب مناسب به نظر می‌رسد.

چرا باید یک صندلی مدیریتی خریداری کرد؟

شما به چند دلیل عمده می‌توانید یک صندلی مدیریتی خریداری کنید، اگر: به دنبال یک صندلی شیک، پیشرفته و چندمنظوره برای دفتر شخصی‌تان در محیط کار یا خانه می‌گردید، در شرکت‌تان یک سمت مدیریت میانی یا ارشد دارید یا شاید هم به دنبال چنین صندلی برای شخصی با این سمت هستید، فرد قدبلندی هستید یا اینکه در کل در زندگی به دنبال بهترین‌ها می‌گردید.

مزایای صندلی مدیریتی چیست؟

جدای از اینکه حین نشستن روی یک صندلی مدیریتی شیک، راحت و باکلاس حس خوبی به افراد دست می‌دهد، در ادامه می‌خواهیم شما را با تعدادی از مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی آشنا کنیم:

1. متناسب با سلیقه و نیازی که دارید می‌توانید یک صندلی مدیریتی مناسب با ارتفاع پشت به‌اندازه، رنگ و جنس باکیفیت، ارتفاع مناسب برای قرارگیری پای‌تان در وضعیت مناسب حین نشستن و... پیدا کنید.

2. به خاطر قابلیت تنظیم تمام بخش‌های اصلی یک صندلی مدیریتی، می‌توانید وضعیت نشستن ایده‌آل خود را حین کار در دفتر شخصی‌تان تنظیم کنید.

3. یکی از مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی این است که به خاطر ظاهر فوق‌العاده‌شان، کارفرماها و ملاقات‌کنندگان از دفتر کارتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

4. موجب می‌شود وضعیت نشستن‌‌تان اصلاح شود و دچار دردهای موضعی در ناحیه کمر و گردن نشده و در بلندمدت سلامت‌تان به خطر نیفتد.

5. به خاطر جنس باکیفیت یک صندلی مدیریتی و گارانتی که دارند، تا سال‌ها نیازی به تعویض‌شان نخواهید داشت.

در انتخاب یک صندلی مدیریتی به چه مواردی باید توجه کرد؟

با توجه به مهم‌ترین مزایای صندلی مدیریتی که بدان اشاره کردیم، حین خرید این نوع صندلی‌ها باید موارد زیر را حتماً در نظر بگیرید:

1. بودجه

جدای از مزایای صندلی مدیریتی که بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسند و مسئولین خرید شرکت‌ها یا مدیران را مجاب به خریدشان می‌کنند، پیش از اینکه بخواهید خریدتان را نهایی کنید، باید نگاهی به بودجه‌ تعیین‌شده برای این کار بیندازید تا مطابق برنامه‌ریزی‌‌تان پیش بروید و به علت گران‌قیمت بودن این نوع صندلی‌ها از بودجه عقب نیفتید.

 

 

صندلی مدیریتی معمولی

 

2. کاربرد

آیا قرار است از این صندلی مدیریتی بیش از حد استاندارد استفاده شود؟ آیا قرار است حین نشستن روی آن خیلی جابجا شوید؟ قرار است در یک دفتر کار کوچک قرار بگیرد یا بزرگ؟ آیا با نشستن روی آن، کاربر می‌خواهد با لپتاپ کار کند یا رایانه شخصی؟ با در نظر داشتن پاسخ این سوالات و مزایای صندلی مدیریتی می‌توانید نسبت به یک انتخاب مناسب و ایده‌آل اقدام کنید.

3. سبک

ظاهر یک صندلی مدیریتی اهمیت چقدر اهمیت دارد؟ یکی از مهم‌ترین عواملی که روسا و مدیران ارشد به آن توجه زیادی می‌کنند، ظاهر صندلی است که با اعتماد، قدرت و اعتبار برایشان برابری می‌کند. بنابراین بایستی از بین طیف گسترده صندلی‌های مدیریتی موجود در بازار به سراغ مدل‌های چرمی، با ارتفاع پشت گردنی و پشت صندلی بلند و حرفه‌ای بروید.

 

 

صندلی مدیریتی چرمی

 

در این مقاله ما شما را با تفاوت‌های بین یک صندلی مدیریتی و صندلی کارشناسی، مزایای صندلی مدیریتی و عواملی که باید پیش از خریدشان مدنظر قرار دهید، آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای رهایی از دست کمردردهای موضعی در محیط کار، افزایش سطح بهره‌وری‌تان و اعتباربخشی به دفتر شخصی‌تان اقدام کنید، بهتر است همین الان برای بررسی انواع صندلی مدیریتی ارگونومیک سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی مدیریتی فروشگاه اینترنتیما بیندازید تا تصمیمی آگاهانه و هوشمندانه بگیرید و خریدی پرسرعت و لذت‌بخش را تجربه کنید. 

ادامه مطلب

چگونه یک صندلی آزمایشگاهی انتخاب کنیم؟

انتخاب صندلی آزمایشگاهی

کارکنان آزمایشگاه‌ها، پرستاران و پزشکانی که در محیط‌های آزمایشگاهی به فعالیت مشغول‌اند، شرایط کاری بسیار ویژه و خاصی دارند -مدت زمان زیادی از زمان فعالیت روزانه‌شان را سرپا ایستاده‌اند، بایستی همواره روی میزهای کار و آزمایشگاهی‌شان که ارتفاع بالایی دارد، کار کنند، و مداوماً از طرف سایر همکاران به علت شرایط متفاوت صدا زده می‌شوند- به همین خاطر ترجیح‌شان استفاده از صندلی‌های آزمایشگاهی است. به همین خاطر تصمیم داریم تا شما را با دلایل انتخاب صندلی آزمایشگاهی و ویژگی‌هایی که حین خرید این نوع صندلی از مراکز فروشگاهی معتبر و فروشگاه‌های آنلاین بایستی به دنبال‌شان باشید، آشنا کنیم: 

 

 

 

صندلی آزمایشگاهی مسطح و بدون پشتی

 

چرا باید دست به انتخاب صندلی آزمایشگاهی زد؟

در ادامه به دلایل استفاده از یک صندلی آزمایشگاهی اشاره شده است:

1. تغییر آسان وضعیت نشستن

نشستن روی یک صندلی آزمایشگاهی به این دلیل بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد که کاربران‌شان می‌توانند خیلی راحت در وضعیتی بین نشستن و ایستادن قرار بگیرند و در همین حال به انجام فعالیت‌های روزانه‌شان همچون آزمایش روی نمونه‌های مختلف مشغول شوند. همین تغییرات مستمر در حین کار موجب می‌شود که مشکلات کمردرد و کوفتگی ناشی از فعالیت در ساعات طولانی به سراغ‌شان نیاید.

2. دوری از مشکلات جسمانی متعدد

دومین دلیل انتخاب صندلی آزمایشگاهی این است که برخلاف صندلی‌های معمولی که با نشستن روی آن‌ها در مدت زمان طولانی با انواع مشکلات سلامتی همچون زانودرد و کمردرد روبرو می‌شوید، در این نوع صندلی چون فشاری به پاها، زانوها یا ستون فقرات شما وارد نمی‌شود، شما را در یک وضعیت بهداشتی سالم نگه می‌دارد.

3. کاهش زمان نشستن

مسئولین آزمایشگاه‌ها و پرستاران بیش از هر قشر دیگری در جامعه حواس‌شان به سلامتی‌شان هست و شیوه فعالیت روزانه‌شان که آن‌ها را نسبت به سایر مشاغل کمتر درگیر وضعیت نشستن می‌کند، در وضعیت سلامتی و فیزیکی بهتری هم قرارشان می‌دهد. سومین دلیل انتخاب صندلی آزمایشگاهی، مدت زمان کمتر نشستن روی صندلی می‌باشد. مزیت دیگرش هم این است که شما برای نشستن روی این نوع صندلی مجبور خواهید بود، صاف و راست بنشینید و کالری کمتری مصرف کنید، در این صورت خطرات چاقی هم گریبان‌گیر شما نخواهد شد.

 

 

صندلی آزمایشگاهی انحنادار و بدون پشتی

 

یک صندلی آزمایشگاهی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در ادامه به بیان مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بایستی به آن توجه کنید، می‌پردازیم:

1. مقاومت و ایستادگی

بخش نشیمن‌گاه یک صندلی آزمایشگاهی روی یک لوله‌ فلزی مستحکم و قدرتمند نصب شده و بخش محوری و اصلی این نوع صندلی‌ها به شمار می‌رود. در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بایستی حتماً به سطح استحکام و دوام کلی صندلی توجه کنید، چون قرار است مدت زمان زیادی از وقت کارکنان‌تان به نشستن روی آن سر شود.

2. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی

ازآنجایی‌که صندلی‌های آزمایشگاهی بیشتر پشت میزهای بلند آزمایشگاه واقع می‌شوند، بایستی حتماً حین انتخاب صندلی آزمایشگاهی به قابلیت تنظیم ارتفاع‌شان به اندازه مناسب و دلخواه‌تان در محیط کار توجه داشته باشید.

3. رعایت اصول ارگونومی

برخورداری از اصول ارگونومیک در صندلی‌های آزمایشگاهی از اولویت بالایی برخوردار است. چون اگر کارکنان بخش آزمایشگاه و پزشکان در حین فعالیت‌های پزشکی‌شان که ممکن است با جان و آینده بیماران سروکار باشد، از تمرکز لازم و کافی برخوردار نباشند و بخشی از آن به نحوه نشستن‌شان در حین فعالیت بستگی دارد، پیامدهای اجتناب‌ناپذیری رخ خواهد داد. پس حتماً در انتخاب صندلی آزمایشگاهی به این اصل توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی مسطح و پشتی دار

 

4. طراحی ظاهری

طراحی ظاهری یک صندلی آزمایشگاهی مسئله‌ای سلیقه‌ای است و به چیدمان و دکوراسیون محیط یک آزمایشگاه و رنگ‌بندی بکاررفته در آن بستگی پیدا می‌کند. در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بدانید که انواع سبک‌های طراحی با سطوح کیفی متعدد با طرح‌های بی‌نظیر و استثنایی ساخته شده که در عین سادگی از کارآمدی بالایی هم برخوردارند.

5. کیفیت ساخت

در انتخاب صندلی آزمایشگاهی کیفیت ساخت و پرداخت یک صندلی، سطح دوام و استحکام لازم، قطعات و بخش‌های آسیب‌پذیر، اهمیت بسیار زیادی دارند و اگر قصد خرید اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین را دارید، حتماً نظرات و پیشنهادات کاربرانی که از این انواع صندلی خریداری کرده‌اند را بخوانید و اگر هم قصد خرید حضوری از فروشگاه‌ها را دارید، پیش از اقدام به خرید با یک متخصص یا شخصی که پیشتر از این نوع محصولات خریداری کرده، صحبت کنید و از او مشورت بگیرید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی انحنادار و پشتی دار

 

در این مقاله ما شما را با دلایل و چرایی اهمیت انتخاب صندلی آزمایشگاهی در محیط فعالیت روزانه مسئولین آزمایشگاه‌ها، پرستاران و پزشکان و نیز ویژگی‌هایی که پیش از خرید باید به آن‌ها در بررسی و مقایسه انواع صندلی آزمایشگاهی توجه کنید، آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای کارکنان‌تان دست به انتخاب صندلی آزمایشگاهی و خرید بزنید و می‌خواهید انتخاب‌تان برپایه مقایسه ویژگی‌های انواع مختلف این نوع صندلی باشد تا تصمیمی ایده‌آل و اقتصادی اتخاذ کرده باشید، پیشنهادمان به شما این است تا سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی آزمایشگاهی فروشگاه اینترنتیما بیندازید.

 

ادامه مطلب

انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد

انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد

به همه آن ساعاتی از روز که در محیط کار به پشت میزنشینی روی یک صندلی می‌گذرد، فکر کنید. برای بیشتر افراد، میانگین آن ساعات بیشتر از 6 ساعت است و اگر صندلی‌تان از استانداردهای ارگونومیک لازم برخوردار نباشد، دچارشدن به عارضه کمردرد برایتان اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد، از نان شب برایتان واجب‌تر خواهد بود. بعد از اینکه با راهنمایی‌های ما در این مقاله موفق به انتخاب یک صندلی ایده‌آل شدید، باید آن را به درستی تنظیم کنید تا در حین نشستن حالت منحنی Sشکل کمرتان حفظ شود و دچار خمیدگی و سایر مشکلات مرتبط با کمردرد نشوید.

 

 

 

صندلی ارگونومیک مدیریتی

 

در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با مزایای انتخاب صندلی هدرست دار و نقشی که در کاهش گردن درد دارد، آشنا کنیم: 

در انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد به دنبال چه ویژگی‌های باشیم؟

در ادامه به مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد به دنبال‌شان باشید و به آن توجه کنید، آورده شده است:

1. پایه‌های صندلی

در انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد، بایستی پایه‌های پنچ‌تایی قدرتمندی را انتخاب کنید تا شانس افتادن و برعکس‌شدن‌تان حین نشستن روی آن کمتر شود. پایه‌های صندلی باید حتماً روی چرخ سوار باشند تا بتوانید به راحتی به این سو و آن سو جابجا شوید و عضله‌های بدن‌تان دچار گرفتگی نشود، گرفتگی که می‌تواند ناشی از فشار آوردن، کشیده شدن و خمیده شدن‌شان باشد.

2. نشیمنگاه صندلی

نشیمنگاه صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد بایستی بالشتک‌هایی معمولی داشته باشد و نباید خیلی نرم باشند. باید لبه‌های بالشتک بخش نشیمنگاه، گرد باشد و روبه‌پایین جمع شود. همچنین حتماً به دنبال تهیه صندلی باشید که بخش نشستن آن را بتواند تنظیم کند. اگر جهت آن هم قابل تغییر باشد، که یک ویژگی ارزشمند دیگر برایش به حساب می‌آید.

 

 

صندلی ارگونومیک کارمندی

 

3. پشتی صندلی

بخش تکیه‌گاه پشت صندلی در صورت داشتن ویژگی‌های ایده‌آل و مناسب یکی از بهترین ابزارها برای جلوگیری از درد کمر محسوب می‌شود. در انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد، بدانید که پشتی صندلی باید حتماً حالت منحنی رو به بیرون داشته باشد و بتوان ارتفاع آن را تنظیم نمود.

4. دسته‌های صندلی

 عرض دسته‌های صندلی باید حداقل دو اینچ پهنا داشته باشند تا بتوانند به خوبی بدن شما را پوشش دهند و از جنس نرم برای کاهش سطح حساسیت و آسیب‌رسانی به شریان‌های خونی در ساعد برخوردار باشند. در انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد، دسته‌های صندلی مدنظرتان باشد که ارتفاع و پهنای‌شان را بشود تنظیم کرد.

 

 

صندلی ارگونومیک گران‌قیمت مدیریتی

 

پس از خرید صندلی مناسب، برای جلوگیری از کمردرد چه کارهایی انجام دهیم؟

پس از انتخاب صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد که مجهز به امکانات قابلیت تنظیم برای بخش‌ها و قسمت‌های مختلفش می‌باشد، در ادامه قصد داریم تا شما را با تنظیمات لازم برای کاهش کمردرد آشنا کنیم:

1.نشیمنگاه صندلی را تا جایی‌که پاهای‌تان به طور کامل به زمین بچسبد بالا ببرید یا پایین‌ بیاورید؛ در ضمن طوری وضعیت نشستن‌تان را تنظیم کنید که پشت زانویتان تاحدودی بالاتر از سطح نشیمنگاه قرار بگیرد.

2.پشتی صندلی را آنقدر بالا و پایین کنید تا بخش تکیه‌گاه کمری به طور کامل با کمر شما چفت شود. با این کار از کمرتان دربرابر دردهای موضعی محافظت خواهید کرد.

3.پشتی صندلی را طوری به سمت جلو یا عقب تنظیم کنید که فاصله‌ای به اندازه یک مشت بین پشت زانوها و جلوی صندلی قرار بگیرد. این کار باعث کاهش فشار وارده به ران‌های‌تان می‌شود.

4.دسته‌های صندلی را به شکلی تنظیم کنید تا بتوانند از بازوهای شما پشتیبانی کنند و آنقدری سطح‌شان پایین باشد که شانه‌های‌تان در وضعیت ریلکس قرار بگیرند. دسته‌های صندلی باید آنقدر نزدیک باشند که از ساعدتان پشتیبانی کنند و بازوی‌تان را به بدن‌تان نزدیک نگه دارند.

 

 

صندلی ارگونومیک اداری

 

در این مقاله ما شما را با ویژگی‌های انتخاب یک صندلی مناسب برای جلوگیری از کمردرد و نحوه تنظیم این نوع صندلی آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای رهایی از دست کمردردهای موضعی در محیط کار و افزایش سطح بهره‌وری‌تان در محیط کار آستین‌تان را بالا بزنید و اقدامی انجام دهید، بهتر است همین الان برای بررسی انواع صندلی اداری ارگونومیک سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی اداری فروشگاه اینترنتیما بیندازید تا تصمیمی خردمندانه و هوشمندانه بگیرید و خریدی پرسرعت و آسان را تجربه کنید. 

ادامه مطلب

انتخاب صندلی، متناسب با سن کودک

انتخاب صندلی متناسب با سن کودک

اگر برنامه دارید تا کودک شما زمان بیشتری از فعالیت‌های روزانه‌اش را به نشستن روی صندلی و ورق زدن و خواندن کتب، کار روی پروژه‌های هنری مثل درست کردن کاردستی‌های مختلف، خمیربازی، نقاشی و... یا بازی کردن با تبلت و اسباب‌بازی‌هایش صرف کند، بهترین راه این است که اجازه ندهید از صندلی‌های بزرگسالان استفاده کنند. شما باید به دنبال انتخاب صندلی متناسب با سن کودک خودتان باشید، صندلی که به کودکان اجازه می‌دهد به راحتی روی آن بنشیند و مراقب سلامتی‌شان باشد. اینکه پاهای کودکان‌تان آویزان باشد، روی تاب شاید مسئله سرگرم‌کننده‌ای به نظر برسد، اما در حین نشستن، پاهای کودک شما بایستی حتماً به زمین برسد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکاتی کاربردی در ارتباط با انتخاب صندلی متناسب با کودک آشنا کنیم:

 

مطلب مشابه: مزایا و معایب استفاده از صندلی کودک چیست؟

 

 

 

 

اندازه مناسب صندلی کودک چقدر است؟

کودک شما در سنین مختلف ممکن است به انواع صندلی با اندازه‌های متفاوت نیاز داشته باشد. عامل مهم تاثیرگذار در این زمینه هم فرم بدن و قدشان خواهد بود. در جدول زیر به شما نشان داده‌ایم که برای انتخاب صندلی متناسب با سن کودک چطور باید عامل ارتفاع را در بحث اندازه صندلی در نظر بگیرید:

 

سن (برحسب سال)

ارتفاع نشستن (سانتی‌متر)

0 تا 1

13

1 تا 2

17

2 تا 3

21

3 تا 4

26

4 تا 6

31

6 تا 8

35

8 تا 11

38

11 تا 14

43

بیشتر از 14

46

 

 

در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک توجه داشته باشید که حتماً باید پای کودک شما به زمین برسد و زانوهایشان موقع نشستن به حالت زاویه 90 درجه درآید. اگر یک صندلی با ارگونومی مناسب برای کودکتان تهیه کنید، خیال‌تان از بابت شکل‌گیری وضعیت بدنی‌اش در آینده کاملاً راحت خواهد بود.

 

 

صندلی کودک صورتی رنگ طرح دار

 

جنس یک صندلی کودک باید چگونه باشد؟

بیشتر صندلی‌های کودک که می‌توانید آن‌ها را در مراکز فروشگاهی و فروشگاه‌های آنلاین ببینید، از چوب یا پلاستیک ساخته شده‌اند؛ البته شاهد هستیم که صندلی‌هایی با جنس‌های دیگر هم کم کم وارد بازار می‌شوند، اما هنوز نتوانسته‌اند به محبوبیت این دو جنس برسند. در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، جنس آن خیلی اهمیت زیادی ندارد، مگراینکه شما بخواهید صندلی که خریداری می‌شود را با دکور اتاق کودک‌تان ست کنید، در آن صورت بهتر است با توجه به اولویت‌های شخصی‌تان دست به اقدام بزنید.

اما به این مسئله توجه داشته باشید که در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، جدای از سلیقه‌ای بودن جنس آن، بایستی سطح کیفی و دوام آن را در نظر بگیرید. معمولاً مراکز فروش انواع صندلی به شما بابت خریدی که از آن‌ها خواهید داشت، ضمانت‌ می‌دهند و کارآمدی جنس فروخته‌شده‌شان را در بلندمدت تضمین می‌کنند.

مسئله دیگر حائزاهمیت درخصوص دوام یک صندلی کودک به این برمی‌گردد که کودکان شما بخشی از فعالیت روزانه‌شان را غیر از انجام تکالیف یا خواندن کتب به بازی کردن اختصاص می‌دهند و در این میان امکان دارد به صندلی آسیب وارد شود و اگر در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک دقت کافی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که زود خراب یا حتی شکسته شوند.

 

 

صندلی‌های کودک آبی رنگ

 

صندلی کودک چه طرح و ظاهری باید داشته باشد؟

سومین نکته‌ای که باید در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک به آن توجه کنید، سبک طراحی است. بسته به اینکه کودک شما در چه بازه سنی قرار دارد، پسر است یا دختر، چه رنگ و طرح‌هایی دوست دارد و کاراکترهای خیالی ایرانی و غیرایرانی موردعلاقه‌اش در انیمیشن‌ها چه کسانی هستند، بایستی دست به انتخاب بزنید. اکنون در بازار انواع صندلی کودک با طراحی‌های مدرن و چشم‌نواز با رعایت اصول ارگونومی در طرح و رنگ‌های متعدد و جذاب با روکش‌های ویژه و قابل تعویض وجود دارد که می‌توانید از بین‌شان دست به انتخاب بزنید.

چه ویژگی‌های فنی در انتخاب صندلی کودک اهمیت دارد؟

برای اینکه انتخابی درست و آگاهانه داشته باشید، بایستی حتماً به رعایت اصول ارگونومی در ساخت یک صندلی توجه کنید. در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، قابلیت تنظیم ارتفاع به اندازه حداقل 10 سانتی‌متری و وجود مکانیزم فنری برای تغییر زاویه پشتی صندلی متناسب با وزن بدن کودک تا حداقل 15 درجه را حتماً بررسی کنید. با داشتن این دو ویژگی فنی، می‌توانید اطمینان داشته باشید که وضعیت سلامت کودک‌تان حین نشستن روی صندلی تماماً حفظ می‌شود.

صندلی کودک دیگر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

عده‌ای میخواهند صندلی کودک‌شان به همراه یک میز باشد، تا علاوه بر ست شدن، امکانات دیگری هم برایشان فراهم شود؛ همچون اشغال کردن فضای کمتر، تناسب بین رنگ صندلی و میز، امکان تنظیم ارتفاع متناسب با ارتفاع میز و... . اما جدای از این موارد در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، حواستان باشد که وزن صندلی باید کم باشد و بتوان به راحتی آن را جابجا کرد.

 

 

صندلی کودک مدرن سیاه و سفید

 

در این مقاله ما شما را با ویژگی‌هایی که بایستی در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک به آن توجه کنید، همچون اندازه، جنس، طراحی ظاهری، قابلیت تنظیم و... آشنا کردیم. اگر تصمیم دارید برای کودک‌تان متناسب با سنی که دارد که یک صندلی ایده‌آل و فوق‌العاده کاربردی را تهیه کنید، می‌توانید با در نظر داشتن نکات مطرح‌شده در فوق به سراغ فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر نیلپر در سراسر کشور بروید یا نگاهی به فروشگاه اینترنتیآن بیندازید تا از بین انواع صندلی کودک در سبک‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، انتخابی ایده‌آل برای فرزندان‌تان داشته باشید. 

ادامه مطلب

راهکارهایی برای انتخاب مبل، متناسب با ابعاد پذیرایی

وقتی داریم درباره انتخاب مبل متناسب با ابعاد پذیرایی حرف می‌زنیم، درباره چیزی است که می‌توانید روی آن استراحت کنید، بخوانید، بخورید و بنوشید، با دوستان یا خانواده اوقاتی را بگذرانید، تلویزیون ببینید و حتی بخوابید. پس وقتی میگوییم این خرید به نوعی یک سرمایه‌گذاری است که باید سال‌ها به طور بینجامد، داریم از مسئله مهمی حرف می‌زنیم. در ادامه قرار است درباره 5 راهکار مهم در انتخاب مبل برایتان بنویسیم که باید هنگام خرید حواستان را حسابی جمع کنید. به هر حال در این اوضاع و احوال قرار است هزینه زیادی برای خرید مبل بپردازید و چه بهتر که مواردی را پیش از خرید در نظر بگیرید.

 

مطلب مرتبط: طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با مبل مناسب

 

اول | قبل از خرید، امتحان کنید!

 

 

خرید مبل

 

احتمالاً برای خرید تشک تخت خواب، پیش از اینکه بخرید، روی آن می‌نشینید که ببینید دست دوم است یا نه، درست است؟ حالا باید یک چنین کاری را روی مبل هم انجام بدهید. یک مبل معمولی عمق نشستی به اندازه حداقل 60 سانتی‌متر دارد که اگر پاهای بلندی داشته باشید به شما امکان مانور می‌دهد و اجازه می‌دهد اگر کوتاه‌تر هستید، نشستنتان را تنظیم کنید. اما عمق نشست‌ها متفاوت است پس حتماً مدل‌های مختلف مبل را امتحان کنید تا مطمئن شوید برای کمرتان خوب است یا نه. وقتی صحبت از ارتفاع نشیمنگاه به میان می‌آید، بیشتر طرح‌ها بین 45 تا 50 سانتی‌متر ارتفاع را دارند. هیچ درست و غلطی اینجا وجود ندارد، پس دوباره تأکید می‌کنیم پیش از خرید، کل خانواده را یک بار روی آن بنشانید.

اگر این مبل را برای یک زندگی دو نفره نیاز دارید و هر دو نفرتان می‌خواهید جوری باشد که وقتی روی آن می‌نشینید پاهایتان بالا باشد، حتماً عمق آن را چک کنید و یک بار روی آن بنشینید. اگر دلتان می‌خواهد روی مبل دراز بکشید به طول مبل دقت کنید که به اندازه‌ای باشد که بتوانید این کار را بکنید.

دوم | روی چارچوب مبل خود سرمایه‌گذاری کنید

 

 

انتخاب مبل و خرید آن

 

برای انتخاب مبل متناسب با ابعاد پذیرایی هرچقدر برای چارچوب مبلتان هزینه کنید کم است –اهمیت دادن به این یک موضوع شما را می‌تواند خیلی جلو بیندازد. یک چارچوب محکم و یکپارچه احتمالاً انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. هم می‌توانید سراغ نوع فلزی‌اش بروید هم سراغ نوع چوبی آن. البته حواستان به گارانتی محصول هم باشد. حتماً و حتماً سراغ مبلی بروید که حداقل 15 سال گارانتی به شما می‌دهد. آن وقت اقدام به خرید کنید.

سوم | کوسن‌ها را بررسی کنید

 

 

قیمت مبل و انتخاب آن

 

به خاطر داشته باشید چیزی که روی مبل است به همان اندازه چیزهایی که خارج از آن مورد استفاده قرار گرفته، اهمیت دارد. وقتی صحبت به پشت و نشیمنگاه مبل می‌رسد، کوسن‌هایی که با پر، پر شده‌اند، بسیار راحت هستند اما آن‌ها را باید هر از گاهی مجدداً شارژ کرد، در حالی که کوسن‌هایی که با فیبر یا فوم پر شده باشند ممکن است شکلشان را از دست بدهند و در طول زمان از بین بروند. راه‌حل مناسب چیست؟ بهتر است کوسن‌هایی انتخاب کنید که ترکیبی از پر و فوم باشند تا پرها امکان انعطاف‌پذیری را به کوسن بدهند و فوم هم ساختار آن را بسازد. کوسن‌های پشتی که با پر درست شده‌اند و کوسن‌های نشیمنگاه که با فوم یا فیبر درست شده باشند، انتخاب‌های بسیار خوبی هستند.

چهارم | حواستان به جنس پارچه هم باشد

 

 

خرید مبل متناسب با ابعاد پذیرایی

 

چه به دنبال رنگ برجسته‌ای باشید، چه طرح خاصی بخواهید یا به طور کلی به دنبال رنگی خنثی باشید، انتخاب جنس پارچه مبل تأثیر بسیار زیادی روی سالن پذیرایی‌تان خواهد گذاشت. پس به خوبی حواستان باشد که جنس پارچه‌ای را انتخاب کنید که با حس و حالی که در پذیرایی‌تان ساخته‌اید، متناسب باشد. مواد اولیه طبیعی ممکن است زیر نور شدید آفتاب از بین بروند پس به دنبال پارچه ترکیبی باشید اگر مبلمانتان نزدیک پنجره قرار دارد. این نکته نیز به طور خاص مهم است که در خانه‌ای که شلوغ است یا سگ و گربه دارید، بهتر است سراغ پارچه‌ای بروید که به راحتی بشود آن را تمیز کرد. در این صورت، حتی می‌توانید به دنبال کاورهایی باشید که روی مبلمانتان بیندازید و هر وقت لکه‌ای روی آن افتاد و کثیف شد به سادگی آن را داخل ماشین لباس‌شویی بیندازید و بشویید.

پنجم | اندازه‌گیری کنید

 

 

راهکارهایی برای انتخاب مبل

 

برای انتخاب مبل متناسب با ابعاد پذیرایی باید همه فضا را به خوبی اندازه‌گیری کنید. پس قبل از هر کدام از کارهایی که بالاتر گفته شد، متر را بردارید و دست به کار شوید. مترتان را که برداشتید، حداکثر ابعاد مبلی که می‌توانید در سالن پذیرایی قرار دهید را اندازه‌گیری کنید. حواستان به تناسب و فضاهای خالی هم باشد. قطعاً دلتان نمی‌خواهد مبلی بخرید که هیچ تناسبی با سالنتان نداشته باشد. بسیار مهم است که هم پهنا و هم عمق را اندازه‌گیری کنید. به این نکته توجه کنید که اگر سالن پذیرایی‌تان کوچک است، حتماً عمق مبل را باید اندازه‌گیری کنید. اگر قفسه دارید یا چیزهایی در سالن هست که می‌تواند برای ارتفاع مبل مشکل ایجاد کند، ارتفاعش را هم در نظر بگیرید. یک کاری که می‌توانید بکنید تا مطمئن شوید برای انتخاب مبل متناسب با ابعاد پذیرایی نیاز به چه مبلی دارید، این است که با روزنامه، ماکت مبل را بسازید و آن را در فضای خانه‌تان قرار دهید. در این صورت می‌توانید فضاهای خالی و هر آن چیزی که لازم است در نظر بگیرید را در ذهنتان داشته باشید.

درنهایت، عاقلانه خرید کنید!

درنهایت، ابعاد هر در و راه پله را اندازه‌گیری کنید و ببینید مبلی که می‌خرید از آن رد می‌شود یا نه. در این مطلب سعی کردیم راهکارهایی برای انتخاب مبل متناسب با ابعاد پذیرایی ارائه کنیم. قیمت مبل تا حد زیادی بالا رفته و حتماً پیش از اینکه وارد فروشگاهی شوید و کلی هزینه برای آن بدهید، به این نکته توجه کنید و موارد بالا را هم در نظر بگیرید. همه هدفمان از این مطلب، این است که سرمایه‌گذاری شما روی مبل هوشمندانه و درست انجام شود.

ادامه مطلب

مزایا و معایب استفاده از صندلی کودک چیست؟

مزایای صندلی کودک

احتمالاً شما که مشغول مطالعه این مطلب هستید، فرزند کوچکی دارید و خیلی از او می­شنوید که بگوید «دلم می­خواد خودم این­کارو بکنم». طبیعی هم هست. کودکان دلشان می‌خواهد مستقل باشند و ما هرگز نباید این حس استقلال‌طلبی را از آن‌ها بگیریم. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آن‌ها نمی‌توانند همه کارها را خودشان بکنند. یا قدشان به چیزی که می‌خواهند نمی‌رسد. قطعاً برایتان مهم است از این حسی که کودکتان دارد حمایت کنید و چه کاری بهتر از این که برایش صندلی‌ای مناسب خودش بخرید و در ضمن محیط امنی را برای او فراهم کنید. البته صندلی کودک، هم مزایایی دارد و هم معایبی در ادامه ابتدا به مزایای صندلی کودک خواهیم پرداخت و سپس از معایب صندلی کودک برایتان می‌نویسیم. همراهمان باشید.

 

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای انتخاب صندلی تحصیلی

 

مزایای صندلی کودک

 

 

صندلی کودک

 

در ادامه به بررسی مزایای صندلی کودک خواهیم پرداخت:

الف | مهارت‌های کاربردی مرتبط با زندگی و اخلاق پشت میز نشستن را می­آموزد!

کودکان می‌توانند به چیدن میز و بعد از آن جمع کردن وسایل روی میز کمک کنند. با خرید صندلی و میز کودک می‌توانید این امکان را به آن‌ها بدهید که چنین کارهایی را در همان سن و سال تمرین کنند. فقط مراقب باشید، چه چیزی دستشان می‌دهید و حواستان باشد که مبادا اتفاقی برایشان نیفتد.

ب | برایتان اوقات آرامی را به ارمغان می‌آورد

یکی از مزایای صندلی کودک این است که آن‌ها قرار نیست همیشه پشت آن بنشینند و غذا بخورند، بلکه می‌توانند روی آن نقاشی بکشند، کاردستی درست کنند، خمیر بازی کنند، کتاب بخوانند و خیلی کارهای دیگر که می‌توانند انجام بدهند. به جای اینکه مثل غارنشینان بدوند و خانه را به هم بریزند، صندلی کودک این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های زیادی را در سکوت انجام دهند. این‌طوری شما به عنوان مادر خانه، می‌توانید راحت سر جایتان بنشینید.

پ | به درست نشستن کودکتان کمک می‌کند

 

 

خرید صندلی کودک

 

یکی از مهم‌ترین مزایای صندلی کودک این است که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا پایشان کامل به زمین برسد و پشتشان را تکیه بدهند. علاوه بر این، کودکان می‌توانند فاصله خودشان را از میز کم یا زیاد کنند تا شانه‌هایشان در وضعیت درستی قرار بگیرد و بتوانند بهتر غذایشان را میل کنند.

ت | به مستقل شدنشان کمک می‌کند!

وقتی از مزایای صندلی کودک می‌نویسیم باید به این نکته اشاره کنیم که کودک شما خودش به تنهایی و بدون کمک شما می‌تواند روی صندلی بنشیند یا از روی آن بلند شود. به جای این که همیشه به کمک شما نیاز داشته باشد تا بتواند روی صندلی‌اش بنشیند، با استفاده از صندلی کودک دیگر لازم نیست منتظر شما بماند. خودش می‌تواند خوراکی‌اش را بخورد، بازی‌اش را بکند و هر فعالیتی که دلش می‌خواهد را روی آن انجام دهد. برای مثال، وقتی کودکان می‌خواهند نقاشی بکشند، می‌توانند بروند و کاغذشان را بردارند و با مداد رنگی مشغول کارشان شوند. بدون این که لازم باشد شما را به زحمتی بیندازند.

معایب صندلی کودک

 

 

معایب صندلی کودک

 

بالاتر، درباره هر آن چیزی که به عنوان مزایای صندلی کودک شناخته می‌شد برایتان نوشتیم. اکنون می‌خواهیم به برخی از معایب صندلی کودک اشاره کنیم.

الف | دوام و ماندگاری

دوام و ماندگاری صندلی کودک به قدری نیست که بخواهید سال‌ها از آن استفاده کنید. اگر یک وقت فرزندتان آن را جایی پرتاب کند احتمال این که بشکند یا از بین برود، وجود دارد. البته این را هم باید بگوییم که اگر صندلی کودک با کیفیت بسیار خوب خریداری کنید، می‌توانید روی طول عمر آن نیز حساب کنید. به هر حال این موضوع هم به فرزندتان بستگی دارد و هم به کیفیت صندلی‌ای که خریداری می‌کنید. حواستان به هردوی این نکات باشد.

ب | میزان تحمل

 

 

قیمت صندلی کودک

 

وقتی مسئله تحمل وزن و فشار مطرح باشد، خیلی نمی‌شود به صندلی کودک اعتماد کرد. در چنین شرایطی از قبل هم خیلی امکان اطمینان حاصل کردن از این موضوع وجود ندارد که لزوماً صندلی‌ای که خریداری می‌کنید توانایی تحمل وزن زیاد را دارد یا نه. خصوصاً اگر کودکتان از اضافه‌وزن قابل ملاحظه‌ای برخوردار باشد که در این صورت اوضاع به مراتب وخیم‌تر خواهد شد.

پ | فقط رنگشان!

برخلاف صندلی کودک چوبی که می‌توانید روی شکوه و زیبایی آن حساب کنید و از این جهت خیلی هم خوب می‌باشند، صندلی کودک پلاستیکی خیلی به لحاظ زیبایی تنوعی ندارد و تنها می‌توانید روی رنگ آن مانور دهید و با تنها عنصری که می‌توانید دل فرزندتان را به دست بیاورید، همین رنگ و لعابی است که روی برخی از صندلی‌ها می‌توانید ببینید.

ت | دوستدار طبیعت نیستند!

 

 

صندلی کودک پلاستیکی

 

اگر صندلی چوبی بخرید که آن وقت درختان زیادی برای تولید آن قطع می‌شوند و اگر صندلی کودک پلاستیکی بخرید که باید در جریان باشید قرار نیست به هیچ عنوان تجزیه یا بازیافت شوند! این یعنی صندلی کودک مناسب محیط‌زیست نیست و به هیچ وجه نمی‌توانید مدلی از آن را پیدا کنید که دوستدار طبیعت باشد. اما به هر حال این مورد نباید باعث شود که موارد بالا را که برای کودکتان بسیار اهمیت دارد، نادیده بگیرید. به هر حال باید به فکر رشد فرزندتان باشید.

اگر به فکر آینده فرزندتان هستید، صندلی کودک، ضروری است!

تیتر بالا را نمی‌شود نتیجه‌گیری مطالبی دانست که تاکنون نوشته‌ایم بلکه توصیه‌ای است مهم که باید آن را پس ذهنتان داشته باشید. به هر حال کودکتان نیاز دارد در همان سنین کمی که قرار دارد با خیلی مسائل آشنا شود و چه چیزی بهتر از خرید صندلی کودک که امکان‌های زیادی را در اختیار او می‌گذارد. در این مطلب سعی کردیم درباره مزایا و معایب صندلی کودک به طور مفصل و در عین حال یکسان برایتان بنویسیم اما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم نگوییم که خرید آن به مراتب بهتر از نخریدن آن است. همان‌طور که خودتان شاهد بودید، خرید صندلی کودک می‌تواند در جهان او، استقلال داشتن و در عین حال خلقیات مهمی را بگذارد که بعدها در زندگی‌اش به نفع او خواهد بود. هر آن چیزی که در پس استفاده از صندلی کودک می‌آموزد، امکانی است برای این که در آینده زندگی بهتری داشته باشد. به فرزندتان فکر کنید. به آینده او و خوب رشد کردنش! ما هم کنارتان هستیم. 

ادامه مطلب

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با مبل مناسب

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

در طی سالهایی که گذشت، طراحان داخلی به تعدادی اصل ساده که اجرای آن کاری ندارد رسیده اند که آنها را در اختیار دیگران نیز قرار داده اند. در این مطلب قرار است با اصول ساده طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با مبل مناسب آشنا شویم. با پیروی کردن از این راه حل های ساده به سادگی میتوانید اتاق نشیمن خود را خودتان هر طوری که دلتان میخواهد طراحی کنید. قطعا در این صورت با این مشکل روبرو نخواهید شد که کسی وظیفه طراحی دکوراسیون خانه تان را به عهده بگیرد و بعد آن چیزی را به شما تحویل ندهد که دوست دارید.

 

مطلب مرتبط: مبلمان نئوکلاسیک چه تفاوتی با مبل کلاسیک و مبل راحتی دارد؟

 

اول | نقطه کانونی انتخاب کنید

 

 

طراحی دکوراسیون

 

هرگز قدرت نقطه کانونی اتاق نشیمن را دست کم نگیرید. گاهی اوقات، به صورت طبیعی مشخص هستند، درست مثل وقتی که پنجره بزرگ یا شومینه دیواری ای دارید، باقی اوقات شما باید خودتان نقطه کانونی را بسازید، مثلا با عناصری مثل تلویزیون. هرچیزی را که به عنوان نقطه کانونی انتخاب میکنید، تصمیمتان را قطعی کنید و عوض نکنید. باید طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن با مبل مناسب خود را حول آن نقطه کانونی انجام دهید.

دوم | مبلمان را به دیوار تکیه ندهید

ابعاد اتاق نشیمن شما مشخص میکند که مبلمانتان باید چه فاصله ای نسبت به دیوار داشته باشند اما حتی در فضا کوچک هم، باید فضایی بین دیوار و مبلمان خود بگذارید تا هوا در آن جریان داشته باشد. علی رغم باور عمومی، این فضای کم درواقع میتواند اتاق نشیمن را بزرگتر نشان بدهد. البته اگر فضای بزرگتری دارید، در چیدمان مبلمان راحت باشید و حتی میتوانید آنها را وسط اتاق نشیمن نیز بگذارید و فاصله را نسبت به دیوار بیشتر کنید.

سوم | فضایی برای گفتگو بسازید

 

 

طراحی اتاق نشیمن

 

شما مشغول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن هستید. باید به این نکته توجه کنید که افراد در این اتاق باید بتوانند بدون این که زحمتی به گردنشان بدهند یا داد بزنند، امکان صحبت کردن داشته باشند. مبل و صندلی ها را جوری قرار دهید که روبروی یکدیگر باشند (نه به طور مستقیم، اما نزدیک) و به اندازه ای نزدیک به یکدیگر باشند که صدای افراد به هم برسد و نیازی به بالا بردن صدا نباشد. اگر اتاق به قدر کافی بزرگ است، میتوانید چند فضا برای گفتگو بسازید.

چهارم | هنگام طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن، به دنبال تعادل باشید

تعادل در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن، امر بسیار مهمی است. ابعاد و محل قرارگیری عناصر مختلف را در نظر بگیرید، مطمئن شوید همه عناصر بزرگ را یک جا قرار ندهید (این کار را با عناصر کوچک اتاق نشیمن هم نکنید) حتما به این نکته توجه کنید که اشکال متفاوتی از اجسام مختلف در اتاق نشیمنتان قرار داشته باشد.

پنجم | حواستان به رفت و آمد هم باشد

 

 

نحوه طراحی دکوراسیون

 

یکی از چیزهای مهمی که باید هنگام طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به آن توجه کنید، رفت و آمد افراد است. افراد نباید مجبور شوند از روی مبل یا یکدیگر بپرند که بتوانند از سالن خارج شوند. مطمئن شوید بین مبل و جلومبلی چند سانتی فاصله باشد. یک مسیر عبور هم برای افراد بسازید تا بتوانند بدون مشکل رفت و آمد کنند.

ششم | از فرش هایی با سایز مناسب استفاده کنید

فرش ها متعلق به زیر مبلمان هستند البته اگر بتوانید خوب آنها را بچینید. کمی از کف زمین را اگر بگذارید معلوم باشد، اتفاق بسیار خوبی است. وقتی از فرش استفاده میکنید به این نکته توجه کنید که باید به قدری بزرگ باشد که کل فضای اتاق نشیمن را در بر بگیرد. حداقل باید اینطور باشد که پایه های جلوی مبلتان روی فرش باشد، حالا اگر پایه های عقبی نبود، مهم نیست.

هفتم | جلومبلی بزرگ بخرید

 

 

خرید جلومبلی

 

وقتی صحبت از جلومبلی مطرح میشود، بیشتر اوقات، بزرگش بهتر است. یک جلومبلی بزرگ که وسط اتاق نشیمن قرار بگیرد هم به لحاظ کارایی خوب است و هم به لحاظ زیبایی شناسی. عملکرد جلومبلی درست مثل لنگری است برای اتاق و فضای زیادی را به افراد میدهد تا بتوانند نوشیدنی یا چیزهای مورد علاقه شان را روی آن قرار دهند. جلومبلی بزرگ همچنین امکان دسترسی بهتر را هم فراهم میکند. گفته میشود فضای قابل توجهی بین مبل و جلومبلی قرار بدهید تا بشود از میانش عبور کرد. اگر نمیتوانید یک جلومبلی بزرگ مناسب پیدا کنید، دو میز کوچک میتواند انتخاب خوبی باشد.

هشتم | میزعسلی را فراموش نکنید

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن حواستان به این نکته باشد که کنار هر نشیمنگاهی باید یک میز عسلی قرار داشته باشد. از طراحی هایی که افراد را مجبور میکند برای اینکه به چیزی برسند از جایشان بلند شوند، پرهیز کنید. میز عسلی باید تقریبا به اندازه ارتفاع دسته مبلتان باشد. برای جلومبلی، ارتفاع باید مشابه ارتفاع نشیمنگاهتان باشد. پایینتر هم بود، اشکالی ندارد.

نهم | بگذارید روشن باشد

نورپردازی یکی دیگر از عناصر مهمی است که باید هنگام طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به آن اهمیت بدهید و متاسفانه اغلب اوقات نادیده گرفته میشود. همیشه از ترکیب نورپردازی سقفی و زمینی و همچنین رومیزی استفاده کنید. لامپ های زمینی را اگر پشت مبل یا صندلی قرار بدهید، اتفاق بسیار خوبی است. لامپ های رومیزی روی میز عسلی و قفسه ها فوق العاده میشوند. نورپردازی باید در سطوح مختلف قرار بگیرد تا تعادل درستی برقرار شود. بهتر است از ترکیب نوری برای اتاق نشیمنتان استفاده کنید.

دهم | از اثر هنری مناسب استفاده کنید

 

 

طراحی اتاق نشیمن با مبل مناسب

 

چیزهایی که قابلیت آویزان کردن روی دیوار دارند چه هنری باشد، چه آینه یا اجسامی مجسمه مانند، باید به شکل استراتژیک قرار بگیرند و به خوبی دیده شوند. یک تابلوی عکس را پشت مبل روی دیوار آویزان نکنید. در عوض، از قطعه اثری استفاده کنید که دوم سوم طول مبلتان را داشته باشد. اگر مجبور هستید از یک تکه اثر هنری که کوچک است استفاده کنید، آن را درون یک قاب بزرگ بگذارید و سپس نزدیک مبل آن را روی دیوار بگذارید.

همه این کارها را باهم انجام دهید!

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به میان می آید، بهتر است به نکاتی که بالاتر گفتیم توجه کنید. قطعا این نیاز پیش خواهد آمد که چیزهای نو بخرید و حسابی خرج کنید. اما اگر دلتان میخواهد نتیجه طراحی تان، فوق العاده مطلوب باشد، باید خرج کنید و نکات بالا را هم به کار بگیرید. هر جایی که نیاز به راهنمایی داشتید، ما هستیم.

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت