ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

زیر یک سقف رفتن: چگونه برای دکوراسیون خانه زمینه‌های مشترک پیدا کنیم

دکوراسیون خانه

خواه ازدواج کرده باشید، خواه به تازگی با شخصی هم‌خانه شده باشید، چیدن دکوراسیون خانه به یک محیط رؤیایی نیازمند سازش است.

شریک شدن در طراحی داخلی خانه باعث تقویت روابط و شیرینی آن می‌شود. بدون آن، در نهایت فضایی را طراحی کرده‌اید که آن را دوست ندارید.

این مسئله باعث می‌شود تا گفت‌وگو درباره تمام اجزای طراحی داخلی خانه به نکته‌ای مهم و ضروری تبدیل شود. با این وجود، ترکیب سبک‌های طراحی و در عین حال، جلوگیری از صدمه دیدن احساسات، همیشه آسان نیست.

اگر می‌خواهید رابطه شما بعد از تزئین و طراحی دکوراسیون خانه به قوت خود باقی بماند، به پیشنهاداتی که طراحان داخلی ارائه می‌دهند، توجه کنید.

سؤالات درست بپرسید

به عقیده برخی از طراحان داخلی، داشتن ذهنی باز از آغاز کار باعث کاهش مشاجرات و استرس در طول طراحی دکوراسیون خانه می‌شود.

برای جلوگیری از هر گونه تعارض سلایق شخصی این سؤالات را بپرسید: چه چیزی در این فضای داخلی برایت بیش از همه اهمیت دارد؟ کدام رنگ‌ها را دوست داری؟ دوست داری این فضا چه احساسی را به تو منتقل کند؟

با پرسیدن این سؤالات مطمئن باشید که طراحی فضای داخلی خانه شما ترکیبی از سبک‌ و علایق شماست.

فضا را یکدست کنید

در صورت تفاوت سلایق درباره مبلمان، برخی از طراحان داخلی پیشنهاد می‌کنند که چیزی برای یکدست کردن آن‌ها پیدا کنید.

 مثلاً یک رنگ یا طرح خاص انتخاب کنید تا یک اتحاد بصری در مبلمان ایجاد کنید. روشی که برای ترکیب سلایق می‌توانید به کار ببندید این است که بر اشتراکات خود تمرکز کنید.

مثلاً اگر هر دو طرفدار رنگ‌های سرد یا گرم هستید، از این رنگ‌ها در ترکیب رنگ مبلمان استفاده کنید یا اینکه هر کدام در محیط شخصی خود از رنگ‌های مورد علاقه خود و در فضاهای مشترک از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

قوانین پایه برای دکوراسیون خانه تنظیم کنید

به عقیده برخی از طراحان داخلی، برای به حداقل رساندن تنش، بهتر است دکوراسیون را با عناصری از مبلمان که هیچ‌کدام به آن اهمیت نمی‌دهید، مانند شیرآلات، پرده‌های حمام یا دستگیره‌های دراور، شروع کنید.

 

 

 از این طریق، به سادگی همکاری خواهید کرد و هر دو راجع به تصمیماتی که می‌گیرید احساس خوبی دارید.

با شریک زندگی خود مانند یک مشتری برخورد کنید

طراحان داخلی پیشنهاد می‌دهند که چندین گزینه برای شریک خود ارائه دهید تا بتواند از میان آن‌ها گزینه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

مثلاً اگر نظر او راجع به استفاده از یک آباژور منفی است، از او دلیل آن را بپرسید و با توجه به بازخوردی که از او می‌گیرید، آباژوری انتخاب کنید که هر دو دوست دارید.

با یک قطعه ساده شروع کنید

زمانی که موضوع زندگی در یک فضای مشترک مطرح است، خلاقیت اهمیت بسیاری می‌یابد. برخی از طراحان داخلی پیشنهاد می‌کنند که با یک رنگ زمینه کرم، سفید، خاکستری یا قهوه‌ای شروع کنید.

 مثلاً از یک کاناپه بدون هیچ طرح خاص که راحت است، شروع کنید و با استفاده از کوسن‌ها ظاهر آن را تغییر دهید.

زمینه‌های مشترک را پیدا کنید

با وجود اینکه ممکن است شما و شریک زندگی‌تان در همه چیز توافق نداشته باشید، باز هم می‌توانید موارد حداقلی را پیدا کنید که روی آن‌ها توافق نظر دارید.

مثلاً می‌توانید با استفاده از سایت پینترست دو برد جداگانه بسازید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید و اشتراکات خود را پیدا کنید.

شریک زندگی خود را وادار نکنید که مبلمانی را که دوست ندارد در خانه تحمل کند، فقط به این دلیل که شما به آن عادت کرده‌اید.

درست است که متعلقات شما و مبلمان باکیفیتی که به تازگی خریده‌اید، ارزشمند است، اما در عین حال، فرصتی برای شما ایجاد شده که با هم مبلمانی جدید بخرید.

تکرار، سبک ایجاد می‌کند

آیا رنگ می‌تواند تضادهای موجود در طراحی داخلی میان زوجین را کاهش دهد؟ به عقیده برخی از طراحان داخلی، اغلب مردم می‌توانند با رنگ‌هایی که در طبیعت موجود است، کنار بیایند. سبز و خاکستری مایل به قهوه‌ای رنگ‌های خنثی هستند که سلیقه هر کسی را بدون هیچ احساس ناراحتی تأمین می‌کند.

 بهتر است یک طیف رنگی را انتخاب کنید و با همان طراحی را ادامه دهید. هارمونی زمانی اتفاق می‌افتد که خصوصیات شخصی افراد در طراحی فضای داخلی منعکس شده باشد.

 

ادامه مطلب

شانزده راه برای دکوراسیون با مبلمان چرمی

دکوراسیون با مبلمان چرمی

مبلمان چرمی گرمای خاصی به فضا می‌بخشد

فرقی ندارد که سبک طراحی داخلی خانه شما مدرن یا سنتی باشد؛ دکوراسیون با مبلمان چرمی این قابلیت را دارد که دکوراسیون خانه شما را همیشگی، دلنشین و حتی مجلل کند.

 مبلمان چرمی در رنگ‌های گرم و دلنشین، از کاراملی جذاب گرفته تا خرمایی شاد و سرزنده، در بازار در دسترس است تا به هر فضایی زیبایی و عمق ببخشد.

 اما این موضوع به این معنا نیست که مجبورید اتاق را مملو از مبلمان چرمی کنید. تنها چیزی که به آن نیاز دارید تا به اتاق گرما ببخشید یک کاناپه یا یکی دو صندلی ساخته شده از چرم است که مهم نیست چه رنگی داشته باشد.

حتی می‌توانید به راحتی و تنها با اضافه کردن لوازمی مانند کوسن‌ها، یک قطعه از مبلمان چرمی را با سایر اجزای دکوراسیون اتاق هماهنگ کنید. در ادامه به ایده‌هایی برای هماهنگ کردن فضای داخلی با مبلمان چرمی اشاره خواهیم کرد.

 

 

1. صندلی چرمی

یک صندلی چرمی به یک اتاق نشیمن کوچک سبک و کاربرد می‌بخشد، بدون آن‌که فضای بصری چندانی اشغال کند. رنگ‌های داخل این اتاق با وجود این صندلی در کنار یک کنسول با روکش چوبی هماهنگی پیدا خواهد کرد.

2. آپارتمانی به سبک فرانسوی و دکوراسیون با مبلمان چرمی

برای طراحی یک اتاق به سبک فرانسوی می‌توانید دیوارها را با رنگ ملایمی از قهوه رنگ‌آمیزی کنید. وجود کاناپه‌هایی به رنگ قهوه‌ای شکلاتی فضای این اتاق را فوق‌العاده دلنشین می‌کند.

وجود وسایلی مانند صندلی راحتی و آینه‌های فلزی با رنگ‌های زرد و طلایی فضای اتاق را روشن‌تر خواهد کرد. در نهایت، با قرار دادن یک کوسن با طرح‌هایی به رنگ زرد جذابیت فضای اتاق را افزایش می‌دهد.

3. تخت‌خوابی چرمی در اتاق خواب

مردم عاشق فضاهایی هستند که در آن سبک سنتی با سایر اجزای دکوراسیون ترکیب شده باشد. تخت‌خواب چرمی سیاه‌رنگ می‌تواند به یک عنصر اساسی در فضای یک اتاق خواب تبدیل شود.

 این تخت‌خواب در کنار سایر اجزای کلیدی اتاق خواب مانند دراورهای قرون وسطایی و قالیچه‌ای دست‌باف هماهنگی زیبایی ایجاد می‌کند.

4. به مبلمان چرمی قدیمی و جذاب و مقرون‌به‌صرفه نیز فکر کنید

زمانی که صحبت از ترفندهایی برای ایجاد دکوراسیون منحصربه‌فرد می‌شود، هیچ چیز به اندازه یک مبلمان قدیمی و جذاب و شیک با قیمتی ارزان راضی‌کننده نیست.

مثلاً می‌توانید از یک کاناپه ساخته شده از چرم مارون استفاده کنید. زیبایی گرمابخش این کاناپه در کنار یک کاناپه نارنجی رنگ کنتراست جذابی در یک اتاق با دیوارهایی به رنگ سبز کم‌رنگ ایجاد می‌کند.

5. صندلی راحتی با چرم قدیمی و جذاب در یک اتاق نشیمن مدرن سفید رنگ

 وجود وسایل چرمی قدیمی و جذاب در یک اتاق نشیمن رو به شمال با سبک مدرن سبک منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند.

 قرار دادن دو صندلی راحتی چرمی، هر چند دارای سبک‌های طراحی و رنگ‌های متفاوتی باشند، به این دلیل که هر دوی آن‌ها قهوه‌ای رنگ هستند، یک طیف رنگی خنثی در اتاق ایجاد می‌کند که با فضای سفید رنگ داخلی کاملاً هماهنگ است.

6. یک کاناپه چسترفیلد کوچک در یک آپارتمان کوچک

مبلمان چرمی در هر اندازه و نوعی ساخته می‌شود. یک آپارتمان مجردی کوچک مکان مناسبی برای قرار دادن یک کاناپه چسترفیلد کوچک و شیک است. برای بزرگ‌تر نشان دادن این کاناپه می‌توانید یک آباژور بزرگ در کنار آن قرار دهید.

 

 

ادامه مطلب

چگونه تاج تخت‌خواب را روکش‌دار کنیم

تاج تخت‌خواب

تاج تخت‌خواب می‌تواند نقش کلیدی در افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق خواب ایفا کند. این موضوع به ویژه در اتاق خواب‌ها و فضاهای کوچک‌تر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا در این فضاها ممکن است همان یک وسیله مستطیل شکل سه در چهار متری تنها مبلمان شما باشد.

 تنها مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است تهیه تخت‌خوابی با تاج روکش‌دار برای شما کمی پرهزینه باشد. این طور هم نیست که همه دوست داشته باشند تخت‌خواب خود را مستقیماً کنار دیوار قرار بدهند. خوشبختانه ما در این مطلب به شما روشی را یاد خواهیم داد که از طریق آن بتوانید تاج تخت‌خواب روکش‌دار مخصوص خودتان را بسازید.

وسایل مورد نیاز:

برای روکش‌دار کردن تاج تخت‌خواب به این وسایل نیاز دارید: 

قیچی

فوم مخصوص مبلمان

لایه الیاف پنبه‌ای

منگنه

تخته سه‌لا

اسپری چسب

اندازه عرض تخته سه‌لا باید به اندازه عرض تخت‌خواب و اندازه ارتفاع آن به میزان دلخواه باشد.

 

 

مرحله اول: فوم را روی زمین قرار دهید

فوم مخصوص مبلمان در ضخامت‌ها و انواع مختلف ساخته و به بازار عرضه می‌شود. هر چه فوم متراکم‌تر باشد، بالشتک‌ها بدون از دست رفتن فضا، مجلل‌تر به نظر می‌رسند. بهتر است که برای تاج تخت‌خواب یک فوم با تراکم بالا و عمق کم انتخاب کنید. از این طریق، با تکیه به تاج تخت‌خواب، حتی بدون استفاده از بالش نیز حس راحتی را تجربه خواهید کرد.

فوم را به اندازه مورد نظرتان برش دهید و با استفاده از اسپری چسب به چوب تخت‌خواب متصل کنید. روی فوم اندکی فشار وارد کنید تا چوب و فوم به یکدیگر بچسبند.

مرحله دوم: پوشاندن فوم با استفاده از لایه الیاف پنبه‌ای

استفاده از لایه الیاف پنبه‌ای روکش‌دار باعث می‌شود تا فوم و پایه تاج تخت‌خواب به یکدیگر متصل باقی بمانند. برای روکش این لایه الیاف پنبه‌ای از پارچه‌ای به سلیقه خودتان استفاده کنید.

لایه الیاف پنبه‌ای را در قسمت بالای فوم برش بزنید و تاج تخت‌خواب را برگردانید، به صورتی که لایه الیاف پنبه‌ای روی زمین قرار بگیرد.

لبه‌های لایه الیاف پنبه‌ای را روی تخته سه‌لا بکشید و با استفاده از منگنه در جای خود ثابت کنید. پس از آن، بخش‌های اضافی لایه الیاف پنبه‌ای را قیچی کنید. در این مرحله تاج تخت‌خواب تقریباً آماده است. تنها روکش‌دار کردن تاج تخت‌خواب با استفاده از پارچه باقی می‌ماند.

مرحله سوم: پارچه روکش تاج تخت‌خواب

بعد از طی مراحل فوق، تاج تخت‌خواب شما تقریباً آماده است. فقط یک کار دیگر باید انجام دهید و آن روکش‌دار کردن تاج تخت‌خواب با استفاده از پارچه مورد علاقه‌تان است.

در انتخاب پارچه روکش تاج تخت‌خواب باید دقت کافی داشته باشید، چون این پارچه دکوراسیون اتاق خواب شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. رنگ، جنس و طرح پارچه روکش تاج تخت‌خواب به سلیقه شما و چیدمان مبلمان در اتاق خوابتان بستگی دارد.

پارچه‌ای که برای تاج تخت‌خواب انتخاب کرده‌اید را روی سطح آن قرار دهید. دقت کنید که پارچه تمام سطح چوب را بپوشاند.

سپس تاج تخت‌خواب را برگردانید، به طوری که پارچه روی زمین قرار بگیرد. پارچه را محکم روی سطح چوب بکشید و در روی لایه الیاف با منگنه محکم کنید. در پایان، بخش‌های اضافی پارچه را قیچی کنید. تاج تخت‌خواب شما آماده است!

 

 

ادامه مطلب

نکات مهمی که باید برای دکوراسیون خانه جدید به آن توجه کنید

دکوراسیون خانه جدید

گاهی ممکن است اسباب‌کشی به موضوعی بغرنج تبدیل شود. اول از همه باید خانه قدیمی خود را طوری تزیین کنید که کسی عاشق آن شده و آن را بخرد. بعد از آن، باید اثاثیه را جمع‌وجور و بسته‌بندی کنید. پس از طی تمام این مراحل، تازه نوبت به چیدن اثاثیه و طراحی دکوراسیون خانه جدید و تزیین آن می‌رسد.

اغلب کسانی که اسباب‌کشی می‌کنند، دوست دارند ظاهری جدید برای خانه نوی خود بسازند. در ادامه نکاتی را به شما توصیه خواهیم کرد که باعث ایجاد دکوراسیونی متفاوت در خانه جدید شما شده و کار شما را برای اسباب‌کشی بعدی راحت‌تر خواهد کرد.

 

 

1. برخی از وسایلی که بسته‌بندی کرده‌اید باید دور ریخته شوند

در اسباب‌کشی متوجه خواهید شد که چقدر تعداد وسایلی که کمتر از آن‌ها استفاده می‌کنید زیاد است. بسیاری از کسانی که اسباب‌کشی می‌کنند نهایتاً متوجه می‌شوند که درصد قابل توجهی از وسایلشان را باید دور بیندازند.

بسته‌بندی این وسایل و حمل آن‌ها با خودتان تا خانه جدید، فقط زمان، انرژی و پول شما را هدر می‌دهد. بهتر است خود را از شر وسایل اضافی خلاص کنید. این کار را حتی اگر قصد اسباب‌کشی ندارید نیز انجام دهید. با انجام این کار، احساس بهتری پیدا کرده و همواره آماده اسباب‌کشی خواهید بود.

 

حداقل دو ماه پیش از اسباب‌کشی باید این کار را شروع کنید. برای هر اتاق به اندازه کافی وقت بگذارید و وسایل بلااستفاده آن را دور انداخته یا در صورت سالم بودن به دیگران ببخشید.

2. اندازه برخی از قطعات مبلمان خانه قدیمی مناسب دکوراسیون خانه جدید نیست

یکی از شایع‌ترین مشکلات در اسباب‌کشی از خانه‌ای به خانه دیگر این است که اندازه یا سبک طراحی برخی از قطعات مبلمان متناسب با خانه جدید نیست.

 برای حل این مشکل می‌توانید مبلمان خود را به سمساری‌ها فروخته یا به دیگران ببخشید و برای خانه جدید مبلمان جدید بخرید.

پیشنهاد می‌کنیم که مبلمان جدید را در رنگ‌هایی خنثی و فاقد هر نوع سبک طراحی خاص انتخاب کنید. مبل‌های چندبخشی که می‌توان از آن‌ها در جاهای مختلف استفاده کرد نیز گزینه خوبی است.

خرید کوسن‌هایی با طرح‌های گرافیکی یا قالیچه‌ای کوچک راهی به صرفه‌تر از خرید یک مبل راحتی با طراحی خاص است.

 

 

3. مبلمان سنگین وزن اسباب‌کشی و تغییر دکوراسیون را دشوارتر می‌کنند

در قدیم این باور وجود داشت که مبلمان سنگین وزن کیفیت بهتری دارند، اما در حال حاضر، با تشکر از سازندگان مبلمان و مواد باکیفیت، چنین ادعایی صحت ندارد.

بهتر است پیش از خرید مبلمان به وزن آن توجه کنید. به ویژگی‌های ساخت مبل دقت کنید تا در اسباب‌کشی بعدی خود زمان و هزینه را صرفه‌جویی کرده باشید.

حتی اگر قصد اسباب‌کشی ندارید هم وجود مبلمان با وزنی سبک‌تر تغییر دکوراسیون و تمیز کردن نواحی اطراف مبلمان را ساده‌تر خواهد کرد.

4. بلافاصله پس از اسباب‌کشی خانه را رنگ کرده و دکوراسیون آن را تغییر دهید

صادقانه بگوییم که اگر سال‌های زیادی است که اسباب‌کشی کرده‌اید، احتمالاً هنوز کارتن‌هایی دارید که در آن‌ها را باز نکرده‌اید یا تصمیماتی مانند رنگ کردن دیوارها گرفته‌اید که هیچ‌گاه عملی نشده است.

 بنابراین، بهتر است بلافاصله پس از اسباب‌کشی خانه را رنگ کرده و دکوراسیون آن را تغییر دهید وگرنه هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد.

 

 

ادامه مطلب

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق‌ خواب و دفتر کار خانگی در فضاهای کوچک

دکوراسیون اتاق‌ خواب و دفتر کار خانگی

آیا شغل شما طوری است که مجبور هستید بخشی از آن را در خانه انجام دهید؟ دورکار هستید و همیشه در خانه کار می‌کنید؟ در روزهایی شبیه به الان به خاطر بیماری فراگیری مثل کرونا در خانه قرنطینه هستید و باید در خانه بمانید و آنلاین کار کنید؟ اینجا چند نکته برای شما داریم تا یاد بگیرید دکوراسیون اتاق خواب و دفتر کار خانگی را یکجا کنید.

همه در آپارتمان‌های امروزی فضایی جداگانه برای کار در اختیار ندارند. دکوراسیون اتاق خواب و دفتر کار خانگی به ویژه در فضاهای کوچک‌تر همیشه یکی از دشوارترین کارهاست.

برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید ایده‌هایی به شما پیشنهاد می‌کنیم. فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید بسازید و دکوراسیون را شروع کنید.

1. تصمیم‌گیری راجع به جهت وسایل اتاق خواب

پیش از انجام هر کاری باید راجع به اینکه وسایل اتاق خواب به کدام سمت چیده شوند، تصمیم‌گیری کنید. طبق اصول معماری مدرن، بهتر است از عناصری مانند مبلمانی با طراحی ساده و نور طبیعی استفاده کرده و کف اتاق را خلوت کنید.

 

 

2. دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از مبلمانی با طراحی ساده

با استفاده از وسایلی همچون تخت‌خواب ساده، میز آرایش چوبی کوچک و صندلی‌های فرفورژه نارنجی رنگ فضایی دلنشین خلق کنید.

 بالای تخت‌خواب نیز می‌توانید از یک قاب با طراحی هنری استفاده کنید. وجود این قاب در اتاق باعث خواهد شد تا گوشه‌های نامتقارن اتاق تحت تأثیر قاب، چندان جلب توجه نکنند و تمام حواس افراد به قاب هنری جلب شود.

یک قاب هنری با طراحی‌هایی به رنگ‌های نارنجی، صورتی و بنفش یادآور زیبایی غروب خورشید نیز خواهد بود. برای روتختی و روبالشی‌ها هم می‌توانید از پارچه‌هایی با طرح راه‌راه نارنجی رنگ استفاده کنید.

3. چگونه کف اتاق همیشه مرتب باشد؟

موضوع دیگری که باید در دکوراسیون اتاق‌ خواب کوچک که در روزهایی به عنوان اتاق کار نیز به کار می‌رود، توجه داشت، مرتب بودن کف اتاق است.

برای این کار می‌توانید طبقه‌ها یا طاقچه‌هایی روی دیوار اتاق نصب کنید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از یک آباژور که به دیوار متصل می‌شود، نورپردازی ایده‌آل خود را در اتاق خواب ایجاد کنید.

با به کار گرفتن این روش‌ها هم نورپردازی اتاق برای شب‌هایی که قصد کار کردن دارید مناسب است و هم اینکه کف اتاق همیشه مرتب خواهد بود.

4. درست کردن فضایی در اتاق خواب به عنوان محیط کاری

پس از آن که بخش مربوط به خواب اتاق خواب را طراحی کردید، نوبت به محیط کار می‌رسد. برای قرار دادن لپتاپ‌ها و رایانه شخصی در اتاق خواب و کار کردن با آن‌ها باید یک فضای بخصوص ایجاد کنید. میزهای معروف به C-tableبهترین گزینه برای چنین اتاق‌هایی است. این میزها به شکل حرف Cانگلیسی طراحی شده‌اند و این قابلیت را دارند که در تخت‌خواب نیز استفاده شوند.

این میزها فضای کمتری اشغال می‌کنند و اگر ارتفاع مناسبی داشته باشند، می‌توانید به راحتی روی تخت‌خواب لم بدهید و به انجام کارهای خود با لپ‌تاپ بپردازید. این میزها فضایی هم برای قرار دادن لپ‌تاپ و کتاب‌ها در مواقعی که بلااستفاده هستند، ایجاد می‌کنند.

 

 

5. ایجاد نقطه کانونی در اتاق

بعد از اینکه تمام مراحل فوق را طی کردید، نوبت به این می‌رسد که نقطه کانونی در اتاق ایجاد کنید. این نقطه کانونی اولین چیزی خواهد بود که افراد با ورود به اتاق با آن مواجه می‌شوند. پیشنهاد ما نصب یک قاب عکس از طبیعت زیبا در بخش پنجره‌های اتاق است.

با اجرای ایده‌هایی که به شما پیشنهاد دادیم، هم یک اتاق خواب دنج و آرام دارید و هم یک محیط کاری خلوت با کارایی بالا.

https://www.hgtv.com/design/

 

ادامه مطلب

چک‌لیست خرید مبلمان مدرن

خرید مبلمان مدرن

پیش از خرید یک قطعه جدید از مبلمان مدرن یا تغییر دکوراسیون نکته‌هایی هست که باید در ذهن داشته باشید. رفتن به یک فروشگاه مبل بدون داشتن پلن، فقط شما را گیج و خسته می‌کند. برای خرید مبلمان مدرن جدید یک چک‌لیست درست کنید که بدانید دقیقاً چه می‌خواهید و پول و وقتتان را  بیهوده هدر ندهید.

نیازتان را معین کنید

مبلمان باید کاربردی باشند. جایی را برای نشستن لازم دارید؟ برای غذا خوردن؟ برای ایستادن؟ برای نظم دادن به وسایل؟ دقیقاً مشخص کنید که آن قطعه مبلمان را برای چه کاری نیاز دارید. فضایی که مبلمان قرار است در آن استفاده شود، نوع و کیفیت آن را تعیین می‌کند.

 

 

سبک خود را پیدا کنید

قبل از خرید مبلمان برای اتاق، خانه یا محل کارتان ابتدا باید سبک و زیبایی‌شناسی که مدنظرتان است را مشخص کنید. یک تصور روشن از سبک، به شما امکان می‌دهد دقیقاً آنچه می‌خواهید را تهیه و به نحو احسن خانه خود را دکور کنید.

این درک از آنچه می‌خواهید، به شما امکان می‌دهد که بفهمید چه چیزهایی را باید از دایره جست‌وجوی خود کنار بگذارید. اینطوری زمان بیشتری برای پیدا کردن قطعه‌های یونیک خواهید داشت.

بودجه خود را آماده کنید

سبک مبلمان مدرن می‌تواند مبلمانی کاملاً به‌صرفه بسته به کیفیت، برند و مکانی که در آن خرید می‌کنید به شما بدهد. یک بودجه واقع‌نگرانه تنظیم کنید تا با جست‌وجوی زیاد خسته و فرسوده نشوید و برای قطعات مهم پول کم نیاورید. 

بدون مشخص کردن بودجه ممکن است برای مبلمان پولی را خرج کنید که اصلاً لازم نبوده است.

کیفیت؛ خصیصه کلیدی است

شناخت کیفیت در خرید مبلمان مدرن کمک می‌کند هم به نیازهایتان بهتر جواب دهید و هم درست روی بودجه تعیین شده بمانید.

اگر برای بالکن یا اتاق کودک یا ورودی خانه به دنبال مبلمان کودک هستید، شاید کیفیت خیلی اهمیتی نداشته باشد.

اما برای مبلمان غذاخوری، رستوران، اتاق خواب یا مبلمان هتل  باید وقت بیشتری را صرف یافتن اجناسی با بهترین کیفیت کنید.

بخصوص اگر مبلمان چوبی می‌خرید، به کیفیت و نوع چوب آن توجه کنید. این کیفیت متریال است که عمر مبلمان شما را تعیین خواهد کرد.

 

 

پارچه‌ها را بشناسید

بیشتر مردم وقتی مبل انتخاب می‌کنند حواسشان را به انتخاب رنگ معطوف می‌کنند. اما توجه به نوع پارچه‌ای که با فضا و کاربرد شما متناسب باشد، کلید خرید مبلمان مدرن درست است.

بعضی از پارچه‌ها بیشتر چروک یا ساییده می‌شوند. ممکن است زودتر از بین بروند و نخ‌کش با پاره شوند. در انتخاب مبلمان هتل یا لابی نباید چنین چیزی را نادیده بگیرید.

برخی دیگر از پارچه‌ها به سختی تمیز می‌شوند پس برای رستوران با خانه بچه‌داری مناسب نخواهند بود.

به نیازهای خود و کاربرد مبلمان نگاه کنید و به درستی پارچه مناسب را برگزینید.

حالا شما آماده خرید مبلمان هستید. با این دانسته‌ها اعتماد به نفس این را خواهید داشت که در فروشگاه‌ها  و شو روم‌ها برای خرید مبلمان منزل یا محل کار تصمیم درست را بگیرید.

در وبسایت، فروشگاه و شو روم‌های نیلپر منتظرتان هستیم.

 

 

 

ادامه مطلب

راه‌هایی برای دکوراسیون با مبلمان چرمی

دکوراسیون با مبلمان چرمی

در این مقاله برای آراستن اتاق نشیمن پرداخته خواهد شد.

با استفاده از لوازم دکوری به یک کاناپه چرمی لطافت ببخشید

یک کاناپه چرمی شیک و خوش‌ساخت با تشک‌های دکمه‌دار و رنگی ملایم می‌تواند نمای زیبایی در یک اتاق نشیمن ایجاد کند. رنگ ملایم این کاناپه فضا را تحت تأثیر خود قرار نمی‌دهد. یک شال مبل ساخته شده از پشم گوسفند و کوسن‌های کرمی رنگ نیز نمای این کاناپه چرمی را جذاب‌تر خواهد کرد.

کاناپه ساخته شده از چرم کنیاک در یک اتاق نشیمن با سبک مد روز

یک کاناپه ساخته شده از چرم کنیاک با رنگی متمایل به ارغوانی با فضای یک اتاق نشیمن با سبک مد روز نیز هماهنگی دارد.  رنگ این کاناپه با کاغذدیواری‌هایی که طرح‌های صورتی و ارغوانی رنگ دارد هماهنگ خواهد بود. وجود کوسن‌هایی با طرح‌های مختلف و رنگ‌های خنثی روی کاناپه نیز کنتراست زیبایی در اتاق ایجاد خواهد کرد.

 

 

مبلمان چرمی در اتاقی تیره‌ رنگ

در یک اتاق با دیوارهای تیره رنگ، پس‌زمینه‌ خوبی برای قرار دادن یک کاناپه ساخته شده از چرم قدیمی و جذاب وجود خواهد داشت. وجود لوازم دیگری مانند یک شال مبل ساخته شده از پشم سفید گوسفند، قالیچه‌ای کرمی رنگ و یک گلدان سبز پر شاخ و برگ به تیرگی رنگ‌های دیوار عمق می‌بخشد.

خانه‌ای کوچک با یک کاناپه چرمی سیاه رنگ

یک کاناپه تروتمیز با چرم قدیمی و جذاب گزینه مناسبی برای یک خانه کوچک است. وجود کوسن‌هایی با رنگ‌های و بافت‌های مختلف کمک خواهد کرد تا این کاناپه کنتراست خاصی با سایر اجزای دکوراسیون پیدا کند.

با استفاده از کوسن‌های زیبا یک کاناپه چرمی قدیمی را نوسازی کنید

با استفاده از کوسن‌های زیبای آبی رنگ در طرح‌ها و بافت‌های مختلف می‌توانید یک کاناپه چرمی قدیمی را به راحتی نوسازی کنید.

صندلی ساخته شده از چرم قدیمی و جذاب با مبلمان بازیافتی هماهنگ می‌شود

اگر هزینه لازم برای تهیه مبلمان زیبای سبک میانه قرن را ندارید، نگران نباشید. می‌توانید به راحتی و تنها با استفاده از یک صندلی ساخته شده از چرم قدیمی و جذاب در کنار مبلمان بازیافتی یک دکوراسیون جذاب طراحی کنید. این صندلی همخوانی زیبایی با یک کنسول و میز جلومبلی چوبی خواهد داشت.

صندلی‌های راحتی چرمی گرمای دلنشینی به ارمغان می‌آورند

دو صندلی‌ راحتی چرمی در یک اتاق نشیمن با رنگ‌های خنثی و سرد، گرمای دلنشینی ایجاد خواهند کرد. رنگ طبیعی این صندلی‌های می‌تواند توجه افراد را به مبلمان چوبی مانند کنسول و میز جلومبلی جلب کند.

 

 

کاناپه چندبخشی چرمی در جوی مردانه

با استفاده از یک کاناپه چندبخشی چرمی تیره رنگ می‌توان جو مردانه یک اتاق نشیمن را تقویت کرد. یک صندلی پروانه‌ای قهوه‌ای رنگ چرمی نیز کنتراست جذابی در این فضا ایجاد خواهد کرد. کوسن‌های چندمنظوره با رنگ‌های دلنشین در کنار یک قالیچه پشمی دست‌باف، پرده‌های زرد رنگ و کنسول قرمز رنگ هماهنگی خواهد داشت.

کاناپه چرمی در یک اتاق نشیمن با سبک سنتی

وجود بافت‌های طبیعی مانند یک کاناپه چرمی قهوه‌ای رنگ این قابلیت را دارد که فضایی شاد و سرزنده در اتاق نشیمن ایجاد کند.

وجود یک قالیچه ساخته شده از پوست گاو بر جذابیت فضا می‌افزاید. قرار دادن کوسن‌های رنگی باعث افزایش لطافت ظاهری مبلمان می‌شود.

وجود کوسن‌های آبی رنگ هماهنگی زیبایی با مبلمان چوبی و چرمی اتاق خواهد داشت و با قرار دادن دو صندلی بوفالو با طرح راه‌راه و رنگ‌های سفید و ارغوانی نیز می‌توانید طرح بامزه‌ای در اتاق ایجاد کنید.

 

 

ادامه مطلب

هفت پیشنهاد‌ کارشناسان برای خرید مبلمان و وسایل خانگی دست دوم

خرید مبلمان و وسایل خانگی

زمانی که همه شروع به خانه‌تکانی می‌کنند و با وسایلی که به اندازه روز اولشان جذاب نیستند خداحافظی می‌کنند، بسیاری از این وسایل وارد سمساری‌های سراسر کشور می‌شوند. برای کسانی که مشتاق خرید وسایل دست دوم هستند، این موضوع بهترین فرصت خواهد بود. سمساری‌ها برای خرید مبلمان و وسایل خانگی دست دوم مکان مناسبی هستند.

 برای جست‌وجو و بررسی بهتر این مبلمان و لوازم خانگی در سمساری‌ها، به هفت پیشنهادی که از زبان کارشناسان این موضوع برای شما بیان می‌کنیم، توجه کنید.

 

 

خرید مبلمان و وسایل خانگیرا به صورت آنلاین شروع کنید

برای خرید لوازم دست دوم مجبور نیستید که اتاق نشیمن خود را ترک کنید. شما می‌توانید از طریق برخی از وب‌سایت‌ها، لوازم دست دوم را از صاحبان آن‌ها بخرید.

 از این راه می‌توانید به طور مستقیم خرید کنید یا حداقل اطلاعاتی راجع به آنچه قصد خرید آن را دارید کسب کنید.

اگر توانستید از شخصی وسیله‌ای را با قرارداد منصفانه بخرید، از او در مورد سایر لوازمی که قصد فروش آن‌ها را دارد سؤال کنید.

 برای مقایسه قیمت کالاها نیز می‌توانید به وب‌سایت فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنید و قیمت لوازم نو و دست دوم را با یکدیگر مقایسه کنید.

درباره مسیر خود تحقیق کنید

لوازم دست دوم را با یک طرح قبلی بخرید: پیش از هر کاری، راجع به جایی که می‌خواهید بروید و چیزهایی که در جست‌وجوی آن‌ها هستید، اطلاعاتی کسب کنید.

نقشه‌ای راجع به مسیر خود تهیه کنید، درباره اینکه کدام فروشگاه‌ها کدام نوع از مبلمان و دکوراسیون را دارند تحقیق کنید و یک روز کامل را به خرید کردن اختصاص دهید.

معمولاً سمساری‌های پرطرفدار در شهرهای بزرگ مبلمان را به قیمتی گران‌تر می‌فروشند یا خیلی زود اجناس را به فروش می‌رسانند.

بهترین سمساری‌ها، مغازه‌هایی هستند که در مناطق دورافتاده و کمتر شناخته شده قرار دارند. بنابراین، باید زمان کافی برای رانندگی تا این مناطق و جست‌وجو میان مبلمان دست دوم آن‌ها داشته باشید.

فضای خانه خود را اندازه‌گیری کرده و از آن عکس بگیرید

به ابعاد دیوارها یا اتاق‌هایی که قصد دارید برای آن‌ها مبلمان بخرید، توجه داشته باشید و تصویری از فضای داخلی خود و گوشه‌های غیرعادی آن به همراه داشته باشید.

راه ساده‌تری به جای اعتماد به حافظه وجود دارد: اندازه‌گیری و عکس گرفتن از فضای داخلی خانه. از این راه مطمئن خواهید شد که مبلمانی که می‌خرید در خانه شما به راحتی جای خواهند گرفت.

یک دوست را همراه خود ببرید

به همراه یک دوست با سلیقه مشابه‌ به خودتان به خرید مبلمان و لوازم دست دوم بروید. دوست شما می‌تواند نظرات واقعی خود را راجع به وسایلی که می‌خواهید بخرید به شما بگوید و به شما در حمل آن‌ها تا وسیله نقلیه کمک کند.

بر آنچه می‌خواهید بخرید تمرکز کنید

هنگام خرید لوازم دست دوم، ممکن است به راحتی هدف خود را فراموش کنید. مثلاً ممکن است برای خرید یک میز جلومبلی قدیمی به سمساری بروید، اما در نهایت تعداد زیادی آینه دکوری بخرید. بنابراین، باید با تمرکز بر خرید لوازم مورد نیاز خود به مغازه سمساری پا بگذارید.

 

 

لوازم دست دوم را به دقت بررسی کنید

پیشنهاد کارشناسان این است که به دنبال مبلمان و لوازمی با «استخوان‌بندی خوب» باشید، یعنی به دنبال مبلمان و لوازمی باشید که به خوبی طراحی و ساخته شده‌اند.

اگر امکان دارد مبلمان و لوازم مورد نظر خود در سمساری را از جای خود بردارید، در صورتی که وزن آن سنگین باشد، احتمال اینکه جنس چوب به کار رفته در آن مرغوب‌تر باشد بیشتر است.

 به توصیه برخی از کارشناسان، بهتر است به جای بررسی لولاها و اتصالات مبلمان، برچسب یا علامت آن‌ها را بررسی کنید تا بتوانید نام شرکت سازنده یا طراح آن‌ها را بفهمید.

محصولات را تعمیر شده تصور کنید

همیشه ظاهر محصولات دست دومی که خریداری می‌شوند خوب نیست، اما این موضوع به این معنا نیست که این محصولات مناسب فضای داخلی شما نیستند.

 از تعمیر جزئی لوازم دست دومی که خریده‌اید نترسید. یک مبل با روکش جدید، یک تصویر هنری که دوباره قاب گرفته شده یا یک نقاشی بازسازی شده نیز می‌تواند شگفتی همگان را برانگیزد.

البته باید این نکته را نیز در ذهن داشته باشید که تعمیر یا بازسازی مبلمان و لوازم دست دوم ممکن است نیازمند صرف هزینه باشد.

خرید مبلمان و وسایل خانگی دست دوم همیشه جواب نمی‌دهد اما گاهی می‌تواند کار راه انداز باشد و به شما هزینه‌ای را که از پسش بر نمی‌آیید، تحمیل نکند.

 

 

ادامه مطلب

چطور مبلمان باکیفیت را تشخیص دهیم؟

مبلمان باکیفیت

وقت خرید مبلمان جدید همه با گزینه‌هایی یکسان روبه‌رو هستند؛ مبلمانی که سریع آماده شود، ارزان باشد و راحت در دسترس باشد یا مبلمانی که قیمت بیشتری دارد ولی دوست‌داشتنی‌تر است؟

ممکن است من ترجیح دهم که مبلمانی را تهیه کنم که گران‌قیمت نباشد. ممکن است انتخاب شما این باشد که مبلی را انتخاب کنید که در کوتاه‌ترین زمان به دستتان برسد. برای انواع موقعیت‌ها و انواع مبلمان انتخاب‌هایی که زیاد گران قیمت نباشند، ایده خوبی به نظر می‌رسد.

 اگر شما کارتان طراحی داخلی باشد، شاید لازم ندانید روی کاناپه‌ای پول زیادی صرف کنید که هیچ وقت روی آن نخواهید نشست.

 گرچه اگر جایی که طراحی می‌کنید مکان پرترافیکی مثل اتاق انتظار یا بیمارستان یا خانه شخصی خودتان است، مبلمان مدرن با بهترین کیفیت گزینه بهتری به نظر می‌رسد.

برخی خصوصیات هستند که وقتی به دنبال مبلمان باکیفیت مدرن هستید باید بشناسید.  به همین سادگی هم نیست که بروید فقط یه تگ قیمت‌ها نگاه کنید.

 

 

نوع چوب

انواع مختلفی از چوب وجود دارد که می‌تواند در ساختن مبلمان به کار گرفته شود. ماهون، گردو، بلوط و ون برخی از انواع چوب هستند که در ساخت مبلمان مدرن به کار می‌روند.

 همچنین ممکن است مبل‌هایی با چوب‌های روکش‌دار و مهندسی شده ساخته شوند که به معنی چوب‌های مصنوعی و طبیعتاً ارزان‌تر است.

هر دو نوع این چوب‌ها در ساختن مبلمان مدرن باکیفیت به کار می‌روند و بیشتر آن‌ها بادوام و زیبا هستند.

مراقب نئوپان‌ها باشید

نئوپان هم نوع دیگری از چوب مصنوعی است که ممکن است در ساخت بدنه مبل‌ها استفاده شود. این نوع چوب معمولاً در مبلمان ارزان‌قیمت‌تر استفاده می‌شود.

 این نوع چوب عمر طولانی ندارد و وزن بالا را  تحمل نمی‌کند. این چوب معمولاً از ذرات چوب، رزین و پلاستیک ساخته می‌شود و مثل ام‌دی‌اف یا ونیر دوام ندارد. پس حواستان به این چوب باشد.

کوسن‌ها و قسمت‌ها پارچه‌ای

بسته به نوع مبلمانی که می‌خرید، چک کنید که آیا کوسن ‌ها قابل جدا کردن از بدنه هستند یا نه. برای مبلمانی مثل صندلی راحتی، صندلی غذاخوری، صندلی ارگونومی و حتی کاناپه بهتر است که بتوانید رویه کوسن‌ها را جدا کنید. این خصوصیت به شما امکان می‌دهد که برای شست‌و‌شو و تعویض رویه مبل دردسر کمتری در آینده داشته باشید.

مبلمان باکیفیت اصولاً این خصوصیت را دارد.

 

 

چسب، میخ، پیچ و اتصالات

راه‌های مختلفی برای کنار هم قرار دادن قطعات مبلمان وجود دارد. اتصالات چوبی که در هم قفل می‌شوند، انواع مشخصی از پیچ‌ها که در مبلمان باکیفیت برای کاهش ریسک خم شدن و ترک خوردن در طول زمان به کار می‌روند، برخی از این انواع هستند.

از اتصالات به وسیله چسب و میخ در مبلمان کم کیفیت‌تر استفاده می‌شود. البته به نوع کاربرد و قطعه‌ای هم که در آن از این مصالح استفاده می‌شود، بستگی دارد.

چوب‌های گره‌دار

روی چوب طبیعی همیشه تعدادی گره وجود دارد. همان نقش و نگارهای روی چوب که در جایی دایره‌وار به هم می‌رسند.

 این گره‌ها در نقاطی از چوب هستند که نسبت به سایر قطعه‌ها ضعیف‌تر است. اگر مبلمان شما، مثلاً میزتان، تعداد زیادی از این گره‌ها دارد، نشان می‌دهد که چوبش ضعیف‌تر از چیزی است که باید باشد.

اگر گره‌ها را بیشتر از حد در مبلمان چوبی خود می‌بینید از خرید آن‌ها صرف نظر کنید. در مبلمان باکیفیت کمتر چوب‌ها گره‌های نمایان دارند.

فوم

درباره فشردگی فوم‌های مبلمان پرس‌و‌جو کنید. فشرگی فوم‌ها نباید از حدی کمتر باشد. اگر مبلمان کوسن‌های زیپ‌دار دارد آن‌ها را باز کنید و کیفیت فوم‌ها را بررسی کنید.

به دنبال مبلمان باکیفیت هستید؟

نیلپر سال‌هاست که با کیفیتش در بازار شناخته می‌شود. مبلمان مدرن نیلپر را از بابت همه این فاکتورهای کیفیت بررسی کنید و بعد انتخاب کنید. ما در این آزمون سربلند هستیم.

 

ادامه مطلب

چگونه یک میز جلومبلی قدیمی را نوسازی کنیم

میز جلومبلی قدیمی

میز جلومبلی قدیمی و عتیقه همانند سایر مبلمان قدیمی طرفداران خاص خود را دارد. این موضوعی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که میز مورد اشاره یادآور خاطرات شخصی افراد باشند.

اما باید اقداماتی را برای نوسازی یک میز جلومبلی عتیقه انجام دهید تا بتوانید برای مدت طولانی از آن در منزل استفاده کنید. در ادامه روشی برای انجام این کار به شما پیشنهاد خواهیم داد. با استفاده از این روش می‌توانید به راحتی در منزل یک میز جلومبلی را نوسازی کنید.

مواد لازم:

  • تینر فوری
  • الکل طبی
  • لکه‌بر چوب
  • روغن جلای چوب
  • کاغذ سنباده
  • دستمال پارچه‌ای
  • قلم مو
  • رنگ ضد خش چوب
  • دستکش

 

 

مرحله اول: تمیز کردن میز جلومبلی قدیمی

هر زمان که می‌خواهید یک وسیله را نوسازی کنید باید ابتدا مطمئن شوید که سطح آن تمیز و عاری از گرد و غبار است. میز جلومبلی را با استفاده از دستمال پارچه‌ای تمیز کنید.

مرحله دوم: حذف رنگ لاکی قدیمی

اگر میز جلومبلی شما پوشیده از رنگ لاکی است، باید پیش از هر چیز این رنگ را بردارید. تینر فوری را روی سطح میز اعمال کنید و بگذارید برای مدتی روی آن بماند. سپس با استفاده از کاردک مخصوص آن را از سطح میز پاک کنید. این کار را تا حذف کامل رنگ لاکی از سطح میز انجام دهید.

مرحله سوم: حذف تینر فوری

بعد از اینکه رنگ لاکی را از سطح میز پاک کردید، با استفاده از الکل طبی تینر فوری را پاک کنید.

مرحله چهارم: سنباده کشیدن

با استفاده از یک کاغذ سنباده نواحی ناصاف روی سطح میز را سنباده بکشید. این کار را تا زمانی که رنگ میز یکدست شود ادامه دهید.

سپس مجدداً با استفاده از یک کاغذ سنباده دیگر سطح میز را سنباده بکشید. پس از اینکه سطح میز صاف و یکدست شد، با استفاده از دستمال پارچه‌ای گرد و غبار روی آن را پاک کنید.

مرحله پنجم: از بین بردن لکه از سطح میز

حالا نوبت آن رسیده که لکه‌های روی سطح میز را از بین ببرید. پیش از این کار، بهتر است مدت زمان مورد نیاز برای از بین بردن لکه را روی یک چوب دیگر بسنجید. پس از آن، لکه‌بر چوب را با استفاده از قلم مو روی لکه‌ها قرار دهید. دقت کنید که این کار را تنها در یک جهت انجام دهید. سپس، با استفاده از دستمال پارچه‌ای لکه‌بر را از روی سطح میز پاک کنید.

مرحله ششم: سنباده‌زنی مجدد میز جلومبلی قدیمی

پس از آن که با استفاده از لکه‌بر لکه‌های روی سطح میز را پاک کردید، باید آن را مجدداً سنباده بکشید. با استفاده از یک کاغذ سنباده سطح میز را مجدداً سنباده بکشید.

 

 

مرحله هفتم: استفاده از روغن جلا

در این مرحله با استفاده از یک قلم موی تمیز روغن جلا را روی سطح میز بکشید. دقت داشته باشید که برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید باید روغن جلا را با استفاده از قلم مو تنها در یک جهت روی سطح میز بکشید. پس از آن، اجازه دهید روغن جلا خشک شود.

مرحله هشتم: سنباده‌زنی و زدودن گرد و غبار

در پایان سطح میز را مجدداً سنباده بکشید و گرد و غبار روی آن را با دستمال پارچه‌ای پاک کنید.

 

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت