ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

هفت ویژگی اصلی میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک

میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک

میز جلومبلی شاید از آن چیزهای بسیار مهمی باشد که داشتنش برای هر سالن پذیرایی‌ای یک ضرورت به حساب بیاید اما میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک چه ویژگی‌ای باید داشته باشد؟

افراد زیادی که دور و برتان هستند احتمالاً به شما بگویند که میز جلومبلی جزو اثاثیه ضروری برای مبلمان سالن پذیرایی‌تان است. شما به جایی نیاز دارید که پاهایتان و نوشیدنی‌تان را روی آن بگذارید و مهم‌تر از همه این که رکن اصلی سالنتان باشد. هرچه خانه کوچک‌تر باشد، طراحان خلاق‌تر می‌شوند و آن‌هایی که به دکوراسیون کردن علاقه دارند، بیش از هر وقت دیگری شوق و ذوق پیدا می‌کنند. جدیداً میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک شکل و شمایل تازه‌ای پیدا کرده است. اگر به دنبال امتحان کردن چیز تازه‌ای هستید، مطلبی که در ادامه برایتان آماده کرده‌ایم را بخوانید و ببینید چطور می‌شود از میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک استفاده کرد؟

کنار هم گذاشتن چند میز عسلی

 

 

انتخاب میز جلومبلی

 

خب، وقتی از میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک حرف می‌زنیم، لزوماً نمی‌شود از خود میز جلومبلی استفاده کرد. یک جفت میز عسلی را اگر به خوبی در کنار یکدیگر قرار دهید، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای میز جلومبلی سنتی باشد. همچنین این فضا را ایجاد می‌کند که انگار دارید از یک میز جلومبلی استفاده می‌کنید که می‌توانید از هم جدایش کنید. درواقع هر وقت لازم باشد، این امکان را دارید. بهترین گزینه برای پذیرایی‌های کوچکی است که نیاز به مبلمان منعطف دارند.

عثمانی

عثمانی‌ها تا حد زیادی جایگزین مناسبی برای میز جلومبلی در نظر گرفته می‌شدند. وقتی سینی بزرگی روی آن‌ها بگذارید که سطحی یکپارچه ایجاد کند، می‌توانید روی آن را پر از وسایل کاربردی یا دکوری کنید و اگر آن سینی را بردارید، این امکان را دارید که روی آن بنشینید. همچنین این امکان را دارید که انتخاب کنید می‌خواهید سطح عثمانی شما سفت باشد یا نرم. درست است که عثمانی‌ها به اندازه میز جلومبلی فوق‌العاده کاربردی نیستند اما این موضوع را می‌شود تضمین کرد که به مراتب زیباتر هستند.

صندوق‌های قدیمی شیک

 

 

خرید میز جلومبلی

 

صندوق‌های قدیمی به سالن پذیرایی کوچک شما می‌تواند چهره‌ای ببخشد که امکان ندارد یک تکه وسیله مدرن بتواند چنین کاری بکند. همچنین فضای خالی و اضافه‌ای هم برایتان به همراه خواهد داشت. فقط به خاطر داشته باشید که همین طور که بهترین امکان برای قرار گرفتن پاهایتان هستند گاهی اوقات می‌توانند سطح کروی‌ای داشته باشند که نتوانید چیزی روی آن‌ها بگذارید. پس به دنبال مواردی باشید که بتوانید وسایلی را روی آن‌ها بگذارید. الآن مسئله ما این است بتوانید میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک پیدا کنیم و این‌ها پیشنهادهایی است که ما برایتان داریم.

چهارپایه‌های باغی

 

 

انواع میز جلومبلی

 

چهارپایه‌های باغی هم بامزه هستند و هم محبوب و در عین حال کلی آدم همین حالا دارند از آن به عنوان میز جلومبلی استفاده می‌کنند و این اتفاقی است که چند سالی می‌شود دارد می‌افتد. درست به اندازه میز جلومبلی خوب نیستند اما از مزایای آن‌ها می‌توان به انطباق‌پذیری‌شان اشاره کرد چرا که می‌شود از آن‌ها در بیرون از خانه هم استفاده کرد. اگر تصمیم دارید که از چهارپایه‌های باغی به جای میز جلومبلی استفاده کنید، مطمئن شوید از دوتایشان استفاده می‌کنید چرا که یک دانه از آن‌ها احتمالاً خیلی کم و کوچک باشد و در عین حال فضای زیادی هم نداشته باشد که بتوانید چیزی روی آن‌ها بگذارید.

میز سینی‌ای

 

 

مزیت میز جلومبلی برای پذیرایی

 

درحالی که یک میز می‌تواند رکن اصلی سالن پذیرایی باشد، میز سینی نیز می‌تواند کارهایی بکند که یک میز جلومبلی نمی‌تواند. اگر به طور منظم مراسم و مهمانی داشته باشید، میز سینی می‌تواند خریدی هوشمندانه باشد. فقط مطمئن شوید خیلی سنگین نباشد که نتوانید به سادگی آن را جابجا و بلند کنید و در سرتاسر سالن جابجا کنید. میزهای سینی رنگ‌ها و طرح‌های بسیار زیبایی دارند که می‌توانند امکان دکوراسیون منحصر به فردی به شما بدهند.

نیمکت صندوقی

درست مثل عثمانی‌ها، نیمکت‌های صندوقی را نیز می‌توان به عنوان سطح میز و در عین حال فضایی برای نشستن استفاده کرد اما مزیت این تکه وسیله این است که جایی برای ذخیره کردن هم داخلش دارد. راحت می‌توانید از مدل بلند یا یک جفت کوتاهش در کنار هم استفاده کنید. کلیدش این است که هرچه بیشتر باشد، بهتر است. این گزینه نیز به عنوان جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک می‌تواند کاملاً مفید باشد.

میزهای لانه‌ای

 

 

قیمت میز جلومبلی

 

درست مثل میزهای عسلی، میزهای لانه‌ای نیز انتخاب خوبی برای پذیرایی‌های کوچک به شمار می‌رود. این نوع میز به صورت کشویی وارد یکدیگر می‌شوند و به همین خاطر جای زیادی هم نمی‌گیرند. بیشتر سعی کنید رنگ شفاف آن را از میان رنگ‌های مختلفش انتخاب کنید.

میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک، واجب است!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به معرفی 7 ویژگی اصلی میز جلومبلی برای پذیرایی‌های کوچک پرداختیم. همان‌طور که گفتیم این نوع میزها برای هر سالن پذیرایی‌ای، لازم و ضروری است اما گاهی پیش می‌آید، خانه‌ای کوچک باشد و نشود به میز جلومبلی برایش فکر کرد. در چنین شرایطی چه باید کرد؟ همه این موارد را به صورت 7 گزینه پیشنهادی برایتان نوشتیم و 7 جایگزین مناسب برای میز جلومبلی پذیرایی‌های کوچک معرفی کردیم که خرید هر کدام از آن‌ها می‌تواند سالن شما را به مراتب زیباتر کند. اگر قصد خرید میز جلومبلی را دارید تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و با چند کلیک ساده محصول موردنظرتان را انتخاب کنید و صبر کنید تا برسد دم در خانه‌تان. به همین راحتی.

ادامه مطلب

مزایای خرید اینترنتی صندلی اداری

خرید اینترنتی صندلی اداری

خرید اینترنتی صندلی اداری از آن کارهایی است که شاید تا الآن جا نیفتاده باشد اما الآن بیشتر از هر وقت دیگری به انجام این کار لازم است. دلایل کافی هم برایتان داریم.

تا همین حالا که داریم این مطلب را برایتان می‌نویسیم، مردم کشورمان دارند با بیماری‌ای به نام کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. خود شما و ما هم میدانیم اوضاع چقدر وخیم و خطرناک است. تا الآن 1.189.203 نفر در ایران به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد چیزی حدود 55 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. این ارقام، برای مرگ و میر افراد به هیچ عنوان کم نیست و تا حد زیادی نگران‌کننده است و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بیش از هر وقت دیگری به ما یادآور می‌شود. در این مطلب از وبلاگ نیلپر قرار است درباره مزایای خرید اینترنتی صندلی اداری و به طور خاص مزایای این مدل صندلی‌ها برایتان بنویسیم. همراهمان باشید که اطلاعات بسیار خوبی برایتان آماده کرده‌ایم.

خرید اینترنتی صندلی اداری | نجات از کرونا

 

 

مزایای استفاده از صندلی اداری

 

یا به تازگی شرکتی تأسیس کرده‌اید که می‌خواهید برایش صندلی اداری بخرید یا صندلی اداری قبلی‌ای که خریده‌اید، دلتان را زده و حالا می‌خواهید همه چیز را نو کنید. هر کدام از این‌ها که باشد، لازم است بلند شوید بروید فروشگاه‌هایی که صندلی اداری می‌فروشند و از آنجا انتخاب کنید و سفارش دهید و هزینه را پرداخت کنید. این یعنی کلی احتمال برای ابتلا به ویروس کرونا! خب، برای این که چنین اتفاقی رخ ندهد تنها کافی است در شرکت خودتان بمانید و وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و از میان انبوه محصولات باکیفیت نیلپر، صندلی اداری مورد نظرتان را انتخاب کنید. خرید اینترنتی صندلی اداری از آن کارهایی است که می‌تواند از شما در برابر ابتلا به ویروس کرونا کمک کند. پس آن را جدی بگیرید.

خرید اینترنتی صندلی اداری | تصویری حرفه‌ای بسازید!

 

 

انواع صندلی اداری

 

علاوه بر این که ظاهر شیک صندلی اداری در بین مشتریان و بازدیدکنندگان و همچنین کارکنان می‌تواند فوق‌العاده تأثیرگذار باشد، صندلی اداری حرفه‌ای می‌توانید محیطی بسیار جذاب بسازد و انگیزه و محرکی شود برای افرادی که در شرکت کار می‌کنند. پس این که کارکنان خودتان را در شرایط راحتی قرار دهید، رابطه مستقیم با این دارد که آن‌ها به خوبی کار کنند چرا که سلامتی و امنیت کارکنانتان اساس این است که کارهایتان به خوبی پیش می‌رود. هنگام خرید اینترنتی صندلی اداری از وب‌سایتی معتبر این امکان را دارید تا از میان محصولات مختلف انتخاب و مقایسه کنید. صندلی‌های باکیفیت را انتخاب کنید تا مطمئن شوید به لحاظ ارگونومی همه نکاتش رعایت شده و می‌تواند وزن افراد را تحمل کند.

خرید اینترنتی صندلی اداری | بهترین صندلی اداری را انتخاب کنید!

 

 

نحوه انتخاب صندلی اداری

 

صندلی‌های اداری در حالی فروخته می‌شوند که از متریال­های مختلفی مثل پارچه‌های پلی وینیل، وینیل، چرم یا پلی‌استر دوخته شده‌اند. با این حال می‌توانید صندلی‌هایی پیدا کنید که پارچه‌های آن دوستدار محیط‌زیست بوده و از بطری‌های پلاستیکی بازیافت شده درست شده‌اند. پیش از خرید حتماً به این نکته توجه کنید که سراغ مدل‌هایی بروید که کاملاً دوستدار محیط‌زیست هستند. هر کدام از این مشکلات محیط‌زیستی که برایمان پیش آمده یا در ادامه قرار است برایمان پیش بیاید دقیقاً به همین خاطر است که ما خیلی چیزها را نادیده می‌گیریم. حواسمان به محیط‌زیستمان نیست و آن وقت خیلی از حیوانات و گیاهان را از بین می‌بریم و جهان را برای خودمان به جایی غیرقابل زیست تبدیل می‌کنیم.

خرید اینترنتی صندلی اداری | حواستان به ابعاد باشد!

 

 

خرید صندلی اداری

 

وقتی از خرید اینترنتی صندلی اداری حرف می‌زنیم یکی از مواردی که باید حواستان به آن باشد ابعاد است. اگر همه کارکنان قد و وزن یکسانی داشتند، آن وقت خرید صندلی اداری کار ساده‌ای می‌شد. خوشبختانه بیشتر صندلی‌های خوب با در نظر گرفتن همین موضوع ساخته می‌شوند. این موضوع برای بازدیدکنندگان و مشتریان هم صدق می‌کند. تفاوت‌های کمی در عرض نشیمنگاه صندلی‌ها، پشتی و همچنین ارتفاع آن وجود دارد. اما صندلی‌های اداری قابل تنظیم به همین خاطر ساخته شده‌اند و همین جاهاست که به داد آدم می‌رسند.

خرید اینترنتی صندلی اداری | یک صندلی برای همه نیازهای اداره!

 

 

قیمت صندلی اداری

 

کارمندانتان ترجیح می‌دهند صندلی‌هایی داشته باشند که بتوانند دستانشان را روی دسته‌اش بگذارند و همچنین پشتی مرتفعی برای تکیه دادن داشته باشد و بشود آن را تنظیم کرد. پارچه‌ای که ترجیح می‌دهند روی صندلی به کار رفته باشد، بهتر است با توجه به دمای اداره تنظیم شده باشد. برای صندلی مهمان و بازدیدکنندگان نیز که قرار است در لابی قرار بگیرد، بهتر است صندلی‌های راحتی انتخاب کنید که تصویر مثبتی از شرکت ارائه می‌کند. هنگامی که به دنبال خرید اینترنتی صندلی اداری هستید، عامل حرکتی صندلی را نیز در نظر بگیرید. ببینید اصلاً اگر این صندلی را وارد دفتر کار کارمندانتان کنید می‌توانند از آن استفاده کنند یا نه. صندلی‌ای اداری اصولاً به شکل چرخ دار هستند تا این امکان را به کارکنان بدهند که آزادانه از آن استفاده کنند. پس حتماً حواستان باشد که سراغ چه ابعادی می‌روید.

صندلی اداری پیشنهادی ما!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به ارائه برخی مزایای خرید اینترنتی صندلی اداری پرداختیم. اول از همه گفتیم در چنین شرایطی که ویروس کرونا تا حد زیادی دارد پخش می‌شود و هنوز واکسنی برای مقابله با آن درست نشده است، بهتر است نکات بهداشتی را خودمان رعایت بکنیم. مثلاً این که برای خریدهایی مثل همین صندلی اداری نیازی نیست از خانه بیرون بیاییم. می‌توانید به‌سادگی از طریق فروشگاه اینترنتی نیلپر صندلی اداری مورد نظرتان را انتخاب کنید و بعدازآن منتظر بمانید تا ظرف مدت زمان کوتاهی دم در شرکتتان برسد. باقی مواردی که بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم، همگی به شما کمک می‌کند تا خریدی کاملاً هوشمندانه داشته باشید.

ادامه مطلب

راهکارهایی برای انتخاب صندلی مناسب کودک

انتخاب صندلی مناسب کودک

با اینکه ساده به نظر می‌رسد، اما انتخاب صندلی مناسب کودک، کار آسانی نیست. باید به موارد بسیار زیادی حواستان باشد که یک‌وقت آسیبی به فرزندتان نرسد.

کاملاً طبیعی است شما هم مثل هر پدر و مادر دیگری نگران کودکتان باشید. از مسئله تحصیلاتش گرفته تا اینکه قرار است چطور کودکی‌اش را بگذراند و درنهایت فرد مفیدی برای جامعه و خودش باشد. یکی از چیزهایی که شاید شما را نگران کند، سلامتی اوست. این که در دوران کودکی، اوضاع نشستنش و این که راحت است یا نه، مساعد است یا نه! خودتان بهتر میدانید، نادیده گرفتن این مسائل در درازمدت می‌تواند باعث بروز مشکلات جسمی مهمی شود. در این مطلب نیلپر قرار است به طور خاص درباره راهکارهایی برای انتخاب صندلی مناسب کودک برایتان بنویسیم. این که چه چیزهایی را باید در هنگام خرید صندلی کودک در نظر داشته باشید که کودکتان، حال خوبی را با آن تجربه کند. همراهمان باشید که اطلاعات مفید و مهمی برایتان داریم.

اول | کودک شما باید راحت بنشیند!

 

 

خرید صندلی مناسب کودک

 

خب این که از همین اولش معلوم است، نه؟ با این حال، نکته خیلی خاص و بغرنجی نیست که نشود آن را حل کرد. خوشبختانه، کلی کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید کودکتان روی صندلی بلندش راحت است یا نه. اول این که کودکتان اگر خیلی کوچک است نباید برای مدت زمان طولانی روی صندلی بلند بنشیند –توصیه می‌شود تا زمانی که کودکتان نتوانسته بدون کمکتان سر جایش بنشیند، سراغ صندلی بلند نروید. اما سؤال مهم این است که برای انتخاب صندلی مناسب کودک باید دنبال چه صندلی‌ای باشید؟ شاید خودتان این تجربه را داشته‌اید که روی صندلی‌ای نشسته باشید که اندازه‌اش، نیستید. یا به صندلی‌ای تکیه داده باشید که پشتی آن کوتاه باشد یا پایه‌های بلندی داشته باشد. چه حسی داشته‌اید؟ بیشتر ما روی صندلی‌های بلندی نشسته‌ایم که حس خوبی به ما نداده است. می‌توانید این حس ناخوشایند را در استخوان‌هایتان هم حس کنید. به عنوان بزرگ‌سال، برای خودمان حسابی وقت می‌گذاریم که مبلمان مناسبی برای خانه‌مان پیدا کنیم. به نظرتان نباید همین کار را برای کودکمان بکنیم؟

آیا صندلی را می‌شود تنظیم کرد؟

 

 

قیمت صندلی مناسب کودک

 

این نکته که کودکتان روی صندلی بلند بتواند راحت بنشیند، بسیار مهم است. کودکانی که 6 تا 9 ماهه هستند باید روی صندلی‌ای بنشینند که پشتی بسیار خوبی داشته باشد تا آن‌ها از رویشان پرت نشوند. پشتی باید راحت باشد و در عین حال از کودکتان هم مراقبت کند. بسیار مهم است که برای پایشان هم چیزی مثل استراحتگاه پا وجود داشته باشد –چنین چیزی به کودکتان حس امنیت بیشتری می‌دهد و باعث می‌شود به لحاظ ارگونومی به شکل درست‌تری بنشیند. به همین خاطر همیشه باید به دنبال صندلی بلندی باشید که بشود آن را همین طور که کودکتان رشد می‌کند، تنظیم کرد.

دوم | صندلی‌ای انتخاب کنید که به کودکتان اجازه دهد، کودکی کنند!

 

 

انتخاب صندلی کودک

 

کودکان حرکت می‌کنند. اگر مدتی به آن‌ها نگاه کنید، می‌فهمید همیشه مشغول انجام کاری هستند و تکان‌هایی می‌خورند. با پاهایشان، دست‌هایشان و شاید کل بدنشان. این طبیعت کودک شماست. به همین خاطر وقتی پشت میز نشسته باشند، تکان می‌خورند و برخی کودکان کمی بیشتر هم تکان می‌خورند اگر روی صندلی بلندی نشسته باشند. کاملاً هم طبیعی است. به همین خاطر هنگام انتخاب صندلی مناسب کودک، باید به این نکته توجه کنید که صندلی موردنظرتان نباید حرکات کودکتان را محدود کند. برخی صندلی‌ها دارای طناب‌هایی جلوی‌شان هستند که امکان حرکت آزادانه کودکتان را می‌دهد. همچنین به او کمک می‌کند که درست‌تر پشت میز بنشیند و همچنین نیفتد.

امنیت چه می‌شود؟

داریم درباره صندلی مناسب کودک حرف می‌زنیم و نکته مهم این است که وقتی کودکتان می‌خواهد برود بالای آن، از روی آن برنگردد و پرت نشود پایین. همچنین وقتی روی آن نشسته نیز چنین اتفاقی برایش نیفتد. عمق نشیمنگاه صندلی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باعث ثبات صندلی و همچنین جلوگیری از افتادن کودکتان می‌شود. هم‌زمان می‌توانید پایتان را زیر پایشان بگذارید و کمک کنید خودشان از صندلی بالا بروند. چنین کاری کمک می‌کند تا کم‌کم خودشان یاد بگیرند چطور سر جایشان بنشینند.

سوم | حواستان به طراحی هم باشد!

 

 

راهکار خرید صندلی کودک

 

قرار نیست این صندلی را کنار بگذارید و برای مدتی طولانی قرار است کودکتان روی آن بنشیند. درواقع برای مدت زمانی به اندازه چند سال قرار است در سالن غذاخوری خانه‌تان قرار بگیرد و بشود بخشی از این سالن. به همین خاطر ارزشش را دارد که هنگام انتخاب صندلی مناسب کودک، حتماً به ظاهرش توجه کنید و جوری انتخاب کنید که بعد از چند وقت دلتان را نزند چرا که آن وقت مجبور می‌شوید هزینه بیشتری برای خرید بپردازید.

پس متریال صندلی چه؟

 

 

صندلی کودک و انواع آن

 

بهتر است هنگام انتخاب صندلی مناسب کودک به دنبال متریالی باشید که دوام بالا و استحکام خوبی داشته باشد. این‌طوری می‌توانید مطمئن شوید که قرار است چند سال به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد بدون این که آسیبی به آن برسد. پس هنگام خرید صندلی، به هیچ عنوان عجله نکنید.

انتخاب صندلی مناسب کودک و خرید آن!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به ارائه راهکارهایی برای انتخاب صندلی مناسب کودک پرداختیم. درواقع تلاش کردیم به نکات مهمی اشاره کنیم که در خرید صندلی کودک بسیار مهم است. همچنین حواستان به این نکته نیز باشد که قرار نیست همین طوری از کنار خریدتان بگذرید. اهمیت این صندلی برای کودکتان و رشد او به حدی زیاد است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً و حتماً راهکارهای بالا را در نظر بگیرید. وقتی همه این موارد را به خوبی به ذهنتان سپردید و آماده خرید صندلی بودید، نیازی نیست از خانه‌تان بیرون بروید. تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و با یک جستجوی ساده صندلی کودک موردنظرتان را پیدا کنید و آن را سفارش دهید. ظرف مدت زمان کوتاهی این صندلی جلوی در خانه‌تان خواهد بود. خریدی هوشمندانه کنید تا خیالتان از بابت عمر محصولی که خریده‌اید راحت باشد.

ادامه مطلب

حقایقی در مورد میز جلو مبلی که ممکن از آن بی‌اطلاع باشید!

میز جلو مبلی

میز جلومبلی یکی از آن چیزهایی است که همه سالن‌های پذیرایی به آن نیاز دارند. اما این که چه شکل و شمایلی داشته باشند و رنگشان چجوری باشد، همیشه سؤال است و مسئله!

همیشه این سؤال وجود دارد که آیا سالن پذیرایی به میز جلومبلی نیاز دارد یا نه. از هر طراح داخلی و دکوراسیونی که بپرسید به شما خواهند گفت بله! چرا سالن زیبایی بسازید اگر قرار نیست از آن هیچ استفاده‌ای بکنید. به همین خاطر است که همیشه پیش از اینکه شروع به خرید کنید به این فکر می‌کنید که فلان وسیله را قرار است کجا بگذارید. برای سالن پذیرایی‌تان، احتمالاً کارهایی که می‌کنید شامل تماشای تلویزیون، مهمانداری و همچنین ریلکس کردن با خانواده باشد. پس سالن پذیرایی جایی است که قرار است راحت باشید.

حالا میز جلومبلی را وارد سالن پذیرایی‌تان کنید. بعد از این که می‌نشینید، مهم‌ترین چیز در سالنتان می‌شود چرا که این همان چیزی است که نوشیدنی‌تان را می‌توانید روی آن بگذارید، کنترل تلویزیون، کتاب، مجله و غیره و مهم‌تر از همه میز جلومبلی امکانی است برای قرار دادن پاهایتان. هر سالن پذیرایی نیاز به یک میز جلومبلی دارد و در این مطلب قرار است به حقایقی درباره میز جلومبلی بپردازیم که ممکن است پیش از این، درباره‌شان، نمی‌دانستید.

ابعاد میز جلومبلی

 

مزایای میز جلو مبلی

 

ما همیشه پیش از اینکه توصیه کنیم کدام میز جلومبلی برای سالن پذیرایی‌شان بهتر است، پیشنهاد می‌کنیم اول از همه ارزیابی کنند میز جلومبلی مورد نظرشان باید چه ابعادی داشته باشد. میز جلومبلی باید بین 35 تا 45 سانتی‌متر باشد و چیزی که مشخص است این که نباید از 60 سانتی‌متر فراتر برود. پس اگر نگاهی به سالن پذیرایی‌تان بیندازید می‌توانید ببینید به چه نوع میز جلومبلی ای نیاز دارید. برای هر سالن پذیرایی بزرگی، دو میز جلومبلی کنار یکدیگر را در نظر بگیرید. اگر سالن پذیرایی‌تان زیادی بزرگ است که باز هم می‌توانید به تعداد میز جلومبلی اضافه کنید.

حواستان به شکل آن باشد!

 

 

انواع میز جلو مبلی

 

فضاهای مختلف و نقشه‌های متفاوت سالن پذیرایی نیاز به میز جلومبلی متفاوتی دارند اما اینجا مسئله مهمی وجود دارد. برای سالن‌های پذیرایی کوچک‌تر، بهتر است سراغ میز جلومبلی مربعی یا مستطیلی بروید. اگر سالن پذیرایی‌تان بزرگ و دل‌باز است و زیاد قرار است اطراف میز جلومبلی رفت و آمد باشد، بهتر است سراغ میز جلومبلی گرد بروید. به لحاظ زیبایی‌شناسی، بهتر است تعادلی میان شکل مربعی و دایره‌ای در فضا ایجاد کنیم، به همین خاطر اگر بیشتر مبلمان و وسایل (مثلاً مبل، گلدان، شومینه و ...) مربع باشند، میز جلومبلی گرد می‌تواند تعادل ایجاد کند. در عوض، اگر مبلمان خانه‌تان گرد است و آینه بزرگ دایره‌ای شکل دارید، بهتر است میز جلومبلی مستطیلی یا مربعی استفاده کنید. با این کار، در سالن پذیرایی خانه‌تان، تعادل ایجاد می‌کنید و به لحاظ زیبایی‌شناسی، به مراتب بهتر است.

اتاق را تکمیل کنید!

 

 

انتخاب میز جلو مبلی

 

هیچ سالنی نباید همه چیزش شبیه هم باشد. درست مثل شکل که درباره‌اش بالاتر حرف زدیم. یک میز جلومبلی می‌تواند امکانی باشد برای اینکه چیز تازه‌ای را وارد فضا کنید. پس اگر مبلتان از پارچه مخملی است یا المان‌های سنتی دارید، یک میز جلومبلی پر زرق و برق می‌تواند تضاد بسیار زیبایی ایجاد کند. یا اگر اهل این هستید که بنشینید روی مبل یا کاناپه و مشغول تماشای تلویزیون شوید، سعی کنید میز جلومبلی ای انتخاب کنید که اگر پایتان را روی آن می‌گذارید، آسیبی نبیند یا خراب نشود.

چیدمان درست و حسابی میز جلومبلی

 

 

خرید میز جلو مبلی

 

وقتی میز جلومبلی خودتان را انتخاب کردید، وقتش است بروید سراغ اکسسوری­ها. برای سالن پذیرایی خانوادگی که احتمالاً در آن تلویزیون تماشا می‌شود، شما نیاز دارید که فضای کافی برای قرار دادن پا و نوشیدنی‌تان داشته باشید. میز جلومبلی با یک قفسه کوچک پایین‌تر از آن می‌تواند به خوبی این فضا را برایتان تأمین کند چرا که می‌توانید کتاب یا مجلات خود را در قفسه پایینی آن بگذارید و پا و باقی چیزها را روی میز جلومبلی. به همین سادگی. سعی کنید از اکسسوری­های کوتاه استفاده کنید چرا که باید بتوانید آن طرف میز را به خوبی ببینید. هر چیز بلند می‌تواند جلوی دیدتان را نسبت به تلویزیون بگیرد. از جمله مواردی که می‌توانید به میز اضافه کنید می‌شود به کتاب، جعبه دستمال کاغذی، کنترل تلویزیون، شمع یا هر چیزی که زیاد از آن استفاده می‌کنید، اشاره کرد.

میز عسلی

حالا این را هم بگوییم که همه خانه‌ها قرار نیست میز جلومبلی داشته باشند. به عبارت دیگر، می‌توانید از میز عسلی هم در برخی شرایط خاص استفاده کنید. مهم این است که چیزی کاربردی در سالنتان وجود داشته باشد –یک یا دو میز عسلی که داشته باشید می‌تواند کار همان میز جلومبلی را برایتان به خوبی انجام دهد. بستگی دارد که شما چه نیازهایی دارید که می‌خواهید با استفاده از میز جلومبلی برطرفشان کنید.

خود میزهای جلومبلی

 

 

قیمت میز جلو مبلی

 

برخی مبل‌ها، کنار دسته‌شان، میزهای کوچکی دارند که در این صورت احتمال رویکرد شما را در انتخاب میز جلومبلی کمی تغییر خواهند داد. بسیاری از انواع این مبل‌ها، یک یا چند طرفشان میز دارد و در این صورت دیگر نیازی نیست پایتان را روی میز جلومبلی بگذارید. فرصت و امکان بیشتری برایتان فراهم خواهد بود تا از میز شیشه‌ای یا فلزی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از میز جلومبلی کوچک‌تری استفاده کنید تا در هنگام رفت و آمدهایتان کمتر مزاحمتان شود و جلوی دست و پایتان را بگیرد. بالاتر درباره شکل میز جلومبلی گفتیم و اینجا میگوییم وقتی مراسم یا مهمانی خاصی قرار است برگزار کنید، میز گرد همیشه بهتر از میز مربعی یا مستطیلی عمل می‌کند. گوشه‌های میز مربعی می‌تواند فضای بیشتری بگیرد و در عین حال پای افراد نیز مدام به آن گیر بکند و آسیب ببینند.

خرید میز جلومبلی

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به ارائه حقایقی درباره میز جلومبلی پرداختیم. مهم‌تر از هر چیزی در این باره توضیح دادیم که داشتن میز جلومبلی چقدر برای سالن‌های پذیرایی مهم است و چقدر به لحاظ کاربردی می‌توانند برایتان مفید باشند. حالا که تصمیمتان قطعی شده و می‌خواهید میز جلومبلی بخرید، تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و از آنجا میز جلومبلی مورد نظرتان را انتخاب کنید و سفارش دهید. ظرف مدت زمان کوتاهی هم، میزتان می‌رسد و می‌توانید سالن پذیرایی‌تان را همان‌طور که می‌خواهید، بچینید. به همین راحتی.

ادامه مطلب

انتخاب مبلمان اداری متناسب با فضای کاری

مبلمان اداری متناسب با فضای کاری

نمی‌شود همین طوری چیزی را انتخاب کرد و برای فضای کار طراحی کرد. برای انتخاب مبلمان اداری متناسب با فضای کاری باید به برخی نکات توجه کرد.

خسته شده‌اید؟ استخوان‌هایتان به صدا درآمده‌اند؟ چشمانتان از کمبود خواب، اذیت شده است؟ بعد از روزهای طولانی بررسی شرکت‌های مختلف و جستجو به دنبال مبلمان اداری متناسب با فضای کاری، نتوانسته‌اید چیزی پیدا کنید که با بودجه و کسب و کارتان متناسب باشد؟ اشکالی ندارد. ما هستیم که کمکتان کنیم. انتخاب مبلمان اداری متناسب با فضای کاری، به اندازه انتخاب نوع درست دفتر کار، اهمیت دارد. نه‌تنها باعث می‌شود تا افراد بهتر کار کنند بلکه میزان بهره‌وری و راندمان را هم تا حد زیادی بالا می‌برد. به همین خاطر در ادامه این مطلب قرار است به چند نکته مهم بپردازیم که به شما در داشتن انتخابی هوشمندانه، کمک شایانی خواهد کرد.

نکته اول | هزینه‌ها!

 

 

مبلمان اداری متناسب با فضای کار

 

حسابداری استارتاپ‌ها کار ساده‌ای نیست. هر قرانی که خرج می‌شود، سرمایه‌گذاری است. باید به سرمایه‌گذاران نشان دید که پول‌ها را دارید هوشمندانه خرج می‌کنید. به همین خاطر پیش از خرید مبلمان اداری، بهتر است به هزینه آن توجه کنید. چقدر قرار است روی میز تحریر یا صندلی اداری خرج کنید. چند عدد قرار است بخرید؟ ارزیابی بودجه پیش از دست به کار شدن، بهترین کار است. برای صرفه‌جویی همیشه می‌توانید سراغ مبلمان دست دوم بروید. جستجویتان را بکنید و درنهایت تصمیم نهایی برای خرید را بگیرید. عجله‌ای در کار نیست.

نکته دوم | نیازها

 

 

نحوه انتخاب مبلمان اداری

 

کارمندان بیشتر روز را به صورت نشسته کار می‌کنند. پس فراهم کردن صندلی راحت و میز تحریر، یک الزام است. امروزه، صندلی‌ها و میزهای ارگونومی از این جهت که کار کردن را ساده کرده‌اند، بسیار محبوب شده‌اند و همچنین مراقب سلامتی افراد هم هستند. با معروف شدن این محصول در بازار و همچنین تولید انبوه آن، می‌توانید این نوع مبلمان اداری را با قیمتی مناسب خریداری کنید. علاوه بر میز و صندلی، همچنین می‌توانید دیگر مبلمان اداری‌ای که دفتر کارتان را شیک می‌کند را بسته به نوع کسب و کارتان خریداری کنید. آیا به دنبال اتمسفری کافه مانند هستید که کارمندان به سادگی بتوانند با یکدیگر ارتباط بگیرند؟ میز بزرگی با چند عدد صندلی بخرید. آیا به دنبال فضای رسمی‌تری هستید که تمرکز افراد را به همراه دارد؟ میز تحریر بخرید. برنامه‌تان هرچه هست، به خاطر داشته باشید که انتخاب شما باید دفترتان را به محیطی مفید تبدیل کند.

نکته سوم |انعطاف و کاربردی بودن!

چیز دیگری که باید به آن توجه کنید، کاربردی بودن و انعطاف مبلمان اداری است. آیا میز تحریر شما جایی برای ذخیره فایل‌ها و پرونده‌ها دارد؟ آیا می‌توانید پایتان را دراز کنید و زیر میزتان چرت کوتاهی بزنید؟ آیا آن‌قدر راحت است که بتوانید به سادگی کارتان را بکنید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای کرده‌اید. مبلمانی که چند عملکرد دارند همیشه انتخاب بهتری هستند. تعادل میان عملکرد خوب و هزینه پایین، همان چیزی است که دنبالش هستیم.

نکته چهارم | ابعاد

 

 

انواع مبلمان اداری

 

منطقی است که مبلمانی بخرید که به لحاظ ابعاد در دفتر کارتان جا شود. آوردن مبلمان بزرگ باعث می‌شود که بیشتر فضای دفتر کارتان از بین برود. در فضای شلوغ، کارمندانتان راحت نمی‌توانند جابجا شوند. بنابراین، اول از همه ابعاد دفترتان را دربیاورید و از آن طریق پیدا کنید چقدرش را می‌توانید به مبلمان اختصاص دهید. چیدمان مبلمان اداری به شیوه‌ای خاص نیز می‌تواند باعث شود تا همه چیز خوب به نظر برسد. حواستان باشد هنگام انتخاب مبلمان اداری متناسب با فضای کاری، حتماً جای اضافی برای راحت بودن اعضای گروه، بگذارید.

نکته پنجم | ارزش زیبایی شناسانه و هویت برند

 

 

قیمت مبلمان اداری

 

آن مبلمان اداری‌ای را بخرید که بتواند باعث زیبایی دفترتان شود. طراحی خوب دفتر می‌تواند حس و حال را خوب کند، استرس را کاهش دهد و بهره‌وری را بالا ببرد. برای انجام چنین کاری، داشتن سابقه‌ای در مطالعه روانشناسی رنگ می‌تواند کاملاً مفید باشد. مثلاً اگر می‌خواهید دفترتان اتمسفری پرانرژی و خلاق داشته باشد از رنگ نارنجی استفاده کنید .اگر می‌خواهید پر از خرد باشد، آبی خوب است. با این حال، حواستان به وقتی‌که چند رنگ را انتخاب می‌کنید، باشد. اگر چند رنگ مختلف را کنار هم بگذارید، می‌تواند هویت برندتان را از بین ببرد و همچنین باعث سردرد کارمندانتان بشود. علاوه بر این، سراغ مبلمان اداری‌ای نرود که فقط از رنگ و طراحی‌اش خوشتان آمده است. باید مدلی را انتخاب کنید که به برند یا شخصیت دفترتان می‌آید. مبلمان اداره شما باید به لحاظ زیبایی و راحتی، ارزش ایجاد کند. باید منعکس‌کننده فرهنگ و هویت شرکتتان باشد.

نکته آخر | تمیزی

 

 

خرید مبلمان اداری

 

اگر مبلمان دفترتان دارای 5 فاکتور بالایی باشد، خرید آن مرحله بعدی است. به خاطر داشته باشید که حتماً پیش از این که آن‌ها را وارد دفترتان کنید، ضدعفونی می‌کنید. چه از فروشگاه خریده باشید و چه از فروشگاه اینترنتی نیلپر، حتماً حتماً باید آن را ضدعفونی کنید. مبلمان تمیز، باعث سلامتی دفتر کارتان می‌شود و مریضی در اداره‌تان به مراتب کمتر خواهد شد.

حالا وقت خرید مبلمان اداری متناسب با فضای کاری، رسیده است!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به معرفی نحوه انتخاب مبلمان اداری متناسب با فضای کاری پرداختیم. از ویژگی‌هایی نوشتیم که باید هنگام خرید مبلمان اداری به آن‌ها توجه کرد. مسائل مهمی در هنگام خرید مبلمان اداری از اهمیت بالایی برخوردار است که نادیده گرفتن هرکدامشان می‌تواند باعث اتفاقات بدی بشود. داشتن خریدی هوشمندانه به این است که موارد بالا را به خوبی در نظر بگیرید. در ادامه اگر قصد خرید مبلمان اداری را دارید، می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی نیلپر بزنید و مبلمان اداری آن را ببینید و انتخاب کنید و از میانشان انتخاب کنید. ظرف مدت زمان کوتاهی هم، این مبلمان اداری دم در خانه‌تان خواهند بود. به همین سادگی.

ادامه مطلب

نکاتی جهت انتخاب صندلی آزمایشگاه

انتخاب صندلی آزمایشگاه

آزمایشگاه یکی از آن مکان‌هایی است که کار کردن در آن سختی‌های بسیاری دارد و باید ساعات طولانی را روی صندلی گذراند، به همین خاطر انتخاب صندلی آزمایشگاه، اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر تازگی‌ها به این نتیجه رسیده‌اید که آزمایشگاه شما نیاز به صندلی‌های جدیدی دارد اما در انتخاب صندلی آزمایشگاه و این که کدام مورد بهتر است، تردید دارید، نگران چیزی نباشید. گزینه‌های زیادی در فروشگاه‌ها و مراکزی که صندلی آزمایشگاه می‌فروشند، وجود دارد اما اگر به نکاتی که در ادامه می‌آید، توجه کنید آن وقت مطمئن باشید خریدی هوشمندانه خواهید داشت که مدت‌ها از آن راضی خواهید بود. هم شما و هم کسانی که قرار است در آزمایشگاهتان برایتان کار کنند. پس همراه ما باشید که اطلاعات مهم و به درد بخوری برایتان آماده کرده‌ایم.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | به ظاهر توجه کنید!

 

 

نحوه انتخاب صندلی آزمایشگاه

 

قطعاً هرکسی که صاحب آزمایشگاهی است، دلش می‌خواهد آن مکان به شکلی کاملاً حرفه‌ای به نظر برسد و ظاهری بسیار درست و جذاب داشته باشد. پس نکته مهم و اساسی در انتخاب صندلی آزمایشگاه این است که حتماً توجه کنید صندلی‌هایی که قرار است بخرید، ظاهر بسیار خوب و حرفه‌ای داشته باشند.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | حواستان به آسان تمیز شدنش باشد!

در یک آزمایشگاه، اطمینان از تمیزی و استریلیزه بودن همه چیز، یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکات است. علاوه بر این، شاید سرتان شلوغ باشد و وقت این که بیشتر زمانتان را صرف تمیز کردن صندلی آزمایشگاه بکنید را نداشته باشید. این یعنی باید هنگام انتخاب صندلی آزمایشگاه به این نکته توجه کنید که به سادگی قابلیت تمیز شدن را داشته باشد و در عین حال بشود آن را به شکلی صحیح و به طور کامل تمیز کرد. چه چیزی از این بهتر؟

انتخاب صندلی آزمایشگاه | به وزن صندلی توجه کنید!

 

 

نکات مهم در انتخاب صندلی آزمایشگاه

 

اگر آزمایشگاه شما درست مثل همه آزمایشگاه‌های دیگر باشد، این احتمال وجود دارد که افراد زیادی با ابعاد و سایزهای مختلف بخواهند در آزمایشگاهتان کار کنند. از آنجایی که صندلی آزمایشگاه، محدودیت وزنی دارد، بسیار مهم است دنبال صندلی‌ای باشید که به قدری بزرگ باشد که همه مدل کارکنان شما بتوانند روی آن بنشینند و هم امنیت کامل داشته باشند و هم بتوانند راحت باشند.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | قابلیت تنظیم آسان، مهم است!

افراد مختلف، سلایق و انتخاب‌های مختلفی دارند. به خصوص وقتی پای انتخاب صندلی آزمایشگاه وسط باشد. به همین خاطر، بهترین کار این است که دنبال صندلی‌ای باشید که بتوان به سادگی آن را تنظیم کرد. مثلاً بشود ارتفاع صندلی را بالا یا پایین برد. همین کافی است تا افراد با قد و قواره مختلف بتوانند پشت میزشان راحت بنشینند. به دنبال صندلی‌هایی باشید که گزینه‌های تنظیمی مختلفی را به افراد می‌دهد و به سادگی هم امکان تنظیم آن وجود دارد. همین موضوع سادگی تنظیم صندلی برای بسیاری از آزمایشگاه‌ها، مسئله‌ای مهم و ضروری است.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | تمرکزتان را روی راحتی بگذارید!

 

 

انواع صندلی آزمایشگاه

 

شما و دیگرانی که در آزمایشگاه کار می‌کنید لایق این هستید که در آرامش و راحتی باشید. علاوه بر این، نشستن روی صندلی راحت می‌تواند جلوی مشکلات و امراض مربوط به کمر و دیگر مشکلات را بگیرد. خصوصاً وقتی قرار است برای مدت زمانی طولانی روی آن بنشینید که دیگر اوضاع به مراتب سخت‌تر هم خواهد بود.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | به سایز صندلی آزمایشگاه فکر کنید!

 

 

قیمت صندلی آزمایشگاه

 

حتی اگر می‌خواهید صندلی آزمایشگاه شما به قدری بزرگ باشد که افراد روی آن راحت باشند، قطعاً دلتان نمی‌خواهد جا و فضای زیادی را اشغال کند. به هر حال مگر آزمایشگاهی که دارید چقدر است که بخواهید بخش اعظم آن را هم به صندلی‌ها اختصاص دهید؟ درنتیجه مقایسه ابعاد صندلی با فضایی که در اختیار دارید بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند در هنگام انتخاب صندلی آزمایشگاه، دنبال موردی باشید که به خوبی مناسب فضایی که دارید باشد.

انتخاب صندلی آزمایشگاه | همیشه چشمتان به دنبال کیفیت باشد!

 

 

خرید صندلی آزمایشگاه

 

احتمالاً درست مثل هرکس دیگری دلتان نمی‌خواهد وسایل و تجهیزاتی در آزمایشگاه خود بگذارید که کیفیت پایینی داشته باشد. به همین خاطر، حتی اگر قرار است بیشتر از چیزی که انتظارش را داشتید، هزینه کنید، توصیه می‌کنیم این کار را بکنید. خصوصاً برای شروع، چرا که این سرمایه‌گذاری، بلند مدت خواهد بود و باعث می‌شود صندلی آزمایشگاه بسیار خوبی بخرید. اگر الآن کمی بیشتر هزینه کنید، آن وقت می‌توانید مطمئن باشید که صندلی آزمایشگاهی که خریده‌اید، دوام و ماندگاری بالایی خواهد داشت و حالا حالاها برایتان کار خواهد کرد. این موضوع را فراموش نکنید.

همین حالا دست به کار شوید!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر، به ارائه نکاتی جهت انتخاب صندلی آزمایشگاه پرداختیم. نکات مهمی که اگر به همه‌شان توجه کنید، آن وقت خریدی هوشمندانه و رضایت‌بخش خواهید داشت و صندلی آزمایشگاهی می‌خرید که هم شما را راضی نگه می‌دارد و هم کارکنانتان را. مطمئن باشید مهم‌ترین چیزی که در پس ارائه همه موارد بالا در نظر گرفتیم، رضایت و حال خوب شما بود. اگر تصمیمتان برای خرید صندلی آزمایشگاه قطعی است، تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از نهایی کردن سفارشتان هم مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد تا محصول مورد نظرتان به دست شما برسد. محصولی که نیلپر ارائه می‌کند، کیفیتی تضمین شده دارد و قول سال‌ها دوام و ماندگاری را خواهد داشت. پس به نیلپر اعتماد کنید و خرید خوبی داشته باشید!

ادامه مطلب

انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل

رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل

اهمیت انتخاب رنگ مبل درست به اندازه خرید یک خانه است. به هر حال شما قرار است زمان زیادی را در سالن پذیرایی‌تان صرف کنید، پس به انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل، اهمیت دهید.

علاوه بر این که سالن پذیرایی، فضایی است برای ریلکس کردن و دور هم جمع شدن، مبل‌ها، نقطه کانونی هر سالنی هستند. با توجه به ابعاد و نحوه قرارگیری‌شان، به صورتی هستند که حتی اگر به مدل و رنگش اهمیتی ندهید هم در چشم می‌آیند. با این حال انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل نه‌تنها باعث یکپارچگی سالن می‌شود بلکه نشان از شخصیت شما خواهد داشت. همه کاری که لازم است بکنید این است که تصمیم بگیرید می‌خواهید معقولانه به نظر برسید یا از آن دسته از افرادی باشید که جسورانه دست به کاری می‌زنند؟

اول | پیش از خرید، خوب بگردید!

 

 

رنگ­های مناسب و موجود برای مبل

 

یک مجله مربوط به طراحی داخلی بردارید که برای شروع کمکتان کند. این مجلات قرار نیست راهنمایی خاصی در انتخاب رنگ به شما بدهد اما پر از عکس‌هایی است که سالن‌های پذیرایی حرفه‌ای طراحی شده را نشان می‌دهد و می‌تواند به خوبی به شما ایده بدهد. همچنین می‌توانید در سایت‌های مختلف هم جستجو کنید و ببینید چیزی گیرتان می‌آید یا نه.

دوم | برای داشتن ظاهری منسجم، از رنگ‌هایی استفاده کنید که مکمل چیدمان فعلی‌تان باشد!

یکی از راه‌های آسان انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل این است که این انتخاب را بر اساس دیگر رنگ‌های موجود در سالن انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های مکمل می‌تواند تضمین کند که قرار است یک ست جذاب ایجاد شود و به شما کمک می‌کند بهترین سایه رنگ را انتخاب کنید. مثلاً اگر لوستر، فرش یا نقاشی نارنجی‌رنگی در سالن وجود دارد پس مبل باید آبی باشد. همچنین می‌توانید رنگ‌هایی از یک خانواده را انتخاب کنید و برای چیدمان خود استفاده کنید.

سوم | با رنگ و طرح‌های برجسته، جسورانه حرف بزنید!

مبل معمولاً نقطه کانونی سالن پذیرایی است، پس سعی کنید با آن حرفتان را بزنید. سراغ رنگ‌های برجسته‌ای مثل یشمی، یاقوت سرخ یا کبود بروید. برای مثال اگر فرش سفید دارید، مبل خاکستری تیره یا کمی نزدیک به سیاه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید طرح‌های بزرگی مثل طرح گل یا خط دار انتخاب کنید که بیشتر دیده شود. حواستان به طرح‌های خاصی که انتخاب می‌کنید هم باشد. برخی پارچه‌ها می‌توانند باعث شوند که هزینه بیشتری بپردازید.

چهارم | اگر مبل خنثی انتخاب کنید با هر سالنی متناسب است!

 

 

انواع مبل

 

مبلی با رنگ خنثی مثل کرم، خاکستری یا آبی تیره به هر سالنی می‌آید. همچنین می‌توانید به راحتی ظاهر مبلتان را با اضافه کردن کوسن و بالش، عوض کنید. برای مثال، می‌توانید از مبل خاکستری خود با چند کوسن قرمز و سفید استفاده کنید. وقتی از ظاهرش خسته شدید، می‌توانید کوسن‌ها را مجدداً با رنگ‌های دیگری عوض کنید. به همین راحتی.

پنجم | رنگ مبلتان را با فضای بیرونی متناسب کنید تا سالنتان زنده شود!

اگر پنجره‌های زیادی در سالن پذیرایی‌تان وجود دارد، می‌توانید مبل خود را با هر چیزی که در فضای سبز بیرون هست، متناسب کنید. برای مثال، اگر در منطقه‌ای جنگلی زندگی می‌کنید که رنگ‌های قهوه‌ای و سبز زیادی در آن است، می‌توانید از این رنگ‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید از سایه‌های گل و گیاه نیز در طراحی مبل خود استفاده کنید. آن‌هایی که در شهر زندگی می‌کنند می‌توانند از رنگ ساختمان‌های اطرافشان استفاده کنند.

ششم | حواستان به این باشد چه کسانی قرار است از این مبل استفاده کنند؟

 

 

خرید مبل مناسب

 

پیش از انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل، باقی اعضای خانواده را در نظر بگیرید. اگر هم‌اتاقی، بچه یا حیوان خانگی دارید، شاید بهتر باشد بروید سراغ رنگ‌های تیره خنثی مثل خاکستری. برای مثال برخی بچه‌های کوچک می‌توانند خرابکاری کنند و آخرین چیزی که احتمالاً دلتان می‌خواهد این است که بیایید خانه و ببینید کل مبلتان از کثیفی پر شده است. همین وضعیت می‌تواند با حیوان خانگی مثل سگ یا گربه اتفاق بیفتد.

هفتم | به جایی که قرار است مبل قرار بگیرد، فکر کنید!

به جایی که قرار است مبلتان را بگذارید فکر کنید. برای مثال، اگر قرار است مبلتان را جلوی پنجره شیشه‌ای بزرگی بگذارید، آفتاب می‌تواند به مرور زمان پارچه‌تان را بپوساند. پس رنگ یا طرحی انتخاب کنید که به شکلی قابل توجه، رنگش نمی‌رود. مثلاً خاکستری یا کرم.

هشتم | به حس و حال کلی سالن هم توجه کنید!

 

 

قیمت مبل مناسب برای پذیرایی

 

آیا سالنی که مبل را در آن دارید قرار می‌دهید، برای ریلکس کردن، سرگرمی یا فقط برای مهمانی است؟ اگر هدف یا تم خاصی برای سالنتان وجود دارد، باید حواستان به رنگ هم باشد. اگر می‌خواهید برای سرگرمی از سالن پذیرایی استفاده کنید، رنگ‌های روشنی مثل قرمز و بنفش کاملاً مناسب است.

نهم | به شخصیت خودتان فکر  کنید!

اگر از آن نوع آدم‌ها هستید که مدام عوض می‌شوید، احتمالاً بهتر است سراغ رنگ‌های یکدستی مثل رنگ خنثی بروید. ازآنجایی‌که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما انتخاب چنین رنگی در کنار تزئینش با کوسن بهترین راه برای کسانی است که تنوع‌طلب هستند چرا که به سرعت می‌توانند کوسن‌ها را عوض کنند. مبلمان خاکستری، مشکی یا آبی تیره برای چنین شخصیتی کاملاً خوب است. همچنین می‌شود اکسسوری­های زیبایی به آن‌ها اضافه کرد. می‌توانید مبلی با روکش‌های متعدد انتخاب کنید که هرازگاهی آن‌ها را عوض کنید. برای آن‌هایی که سنتی‌تر هستند، می‌توانند هر رنگی دلشان می‌خواهد را انتخاب کنند.

دهم | پارچه‌ای انتخاب کنید که به سبک زندگی‌تان بیاید!

 

 

انتخاب مبل مناسب برای پذیرایی

 

بسته به اعضای خانواده یا نوع دوستانی که دارید، بهتر است پارچه مبلتان را انتخاب کنید. برای مثال، اگر نگران گرد و خاک و کثیفی نیستید، می‌توانید مبل کتان بخرید. با این حال اگر انتظار کلی پارگی را دارید، بهتر است سراغ پارچه‌های بادوام‌تری مثل چرم یا پشم بروید. به خاطر داشته باشید که هر پارچه قیمت مختلفی دارد.

آماده خرید مبل هستید، نه؟

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به نحوه انتخاب رنگ مبل متناسب با فضای دکوراسیون منزل پرداختیم. درباره ویژگی‌ها و امکان‌های مختلفی که هنگام انتخاب رنگ مبل دارید هم برایتان نوشتیم. حالا دیگر همه چیز برای خرید، آماده است. تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و مبل مورد نظرتان را انتخاب کنید و سفارش دهید تا همکاران ما ظرف مدت زمان کوتاهی آن را به شما برسانند. به همین سادگی، سالن پذیرایی‌تان، زیبا خواهد شد!

ادامه مطلب

معرفی انواع مدل‌های صندلی مدیریتی

معرفی انواع مدل¬های صندلی مدیریتی

مدل‌های صندلی مدیریتی بسته به ویژگی‌هایی که دارند و انتظاری که شما از آن‌ها دارید، متفاوت و متنوع هستند. پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب زیر بزنید تا با انواع آن‌ها آشنا شوید.

ویژگی‌های مختلف، کارکردهای متفاوت و میزهای کار متفاوت نیاز به صندلی‌های به خصوصی دارند. خوشبختانه، تا دلتان بخواهد مدل‌های صندلی مدیریتی متنوع و گسترده است و از این لحاظ دستتان کاملاً در انتخاب باز است. صندلی ‌ایده آل، صندلی‌ای است که ارگونومیک، راحت و کاربردی باشد و نیازهای شما را به عنوان کسی که قرار است روزی 8 تا 9 ساعت روی آن بنشینید، برطرف کند. اما در میان مدل‌های صندلی مدیریتی، واقعاً کدام یکی از آن‌ها مناسب شما خواهد بود؟ در ادامه قرار است به بررسی این موضوع بپردازیم. اصلاً این که هر کدام از صندلی‌ها چه ویژگی‌هایی دارند و مناسب این هستند که به چه کاری بیایند؟ همراهمان باشید.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های 24 ساعته

 

 

نحوه انتخاب صندلی مدیریتی

 

این صندلی‌ها برای استفاده مداوم، بسیار مناسب هستند. خصوصاً مراکزی که نیاز به پاسخگویی تماس 24 ساعته وجود دارد. آن‌ها به شکلی خاص توسط تولیدکننده‌ها درست می‌شوند تا بتوانند در برابر چنین نوع استفاده‌ای، مقاوم باشند و معمولاً چارچوب‌هایی با دوام بسیار بالا دارند و پشتی این صندلی‌ها و نشیمنگاه‌ها، بسیار ضخیم بوده و به صورت ارگونومی طراحی شده‌اند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های بلند و بزرگ

سایزهای استاندارد صندلی‌ها اصلاً خوب نیست. این صندلی‌ها، وزنی در حدود 113 کیلو را تحمل می‌کنند و فضای کافی برای افرادی دارند که وزنشان زیاد است. همچنین بلندی و بزرگی این صندلی به این خاطر است تا عمر بادوامی داشته باشد و در عین حال بر اثر کار روزانه خراب نشود.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های کامپیوتر

این صندلی‌ها که اغلب صندلی‌های وظیفه نیز نامیده می‌شوند، به طور خاص برای امور کامپیوتری طراحی شده‌اند. این صندلی‌ها اغلب دارای ویژگی ارگونومی بوده و می‌شود راحتی آن را برای هر کاربری تنظیم کرد. آن‌ها همچنین دارای چرخ بوده می‌توانید به راحتی با آن در طول محیط دفتر جابجا شوید.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های کنفرانس

 

 

صندلی­های مدیریتی و کارکرد آن

 

این صندلی‌ها به این صورت طراحی شده‌اند که شما را به جلو هل می‌دهند تا در طول کنفرانسی که دارد برگزار می‌شود، خودتان را درون حرف‌ها و بحث‌ها شرکت دهید. این نوع صندلی‌ها معمولاً قابلیت تنظیم بسیار کمی دارند و افراد نمی‌توانند برای مدت زمان طولانی روی آن بنشینند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی پیشخوان

این صندلی‌ها طراحی شده‌اند که جلوی میزهای مرتفع یا پیشخوان قرار بگیرند. بسیاری از این صندلی‌ها این قابلیت را دارند که پایتان را روی پایه‌ای افقی بگذارید یا اینکه می‌توانید ارتفاع آن را برای این که نسبتتان با سطح میزی که روبرویش هستید، درست شود، تنظیم کنید.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی ارگونومی

این صندلی‌ها از تعداد زیادی امکان تنظیم برخوردار می‌باشند که به خوبی می‌توانند از فردی که روی آن نشسته مراقبت کنند. برخی از این تنظیم‌های مهمی که روی آن‌ها تعبیه شده، عمق صندلی، ارتفاع صندلی، ارتفاع پشتی و همچنین ارتفاع دسته است.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی اجرایی

این صندلی‌ها طراحی شده‌اند که بسیار تأثیرگذار به نظر برسند و معمولاً پشتی بلندی دارند و نشیمنگاه نرم و راحتی دارند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های زانویی

صندلی‌هایی که ران فرد را در زاویه 60 تا 70 درجه قرار می‌دهند به جای اینکه به صورت نرمال و 90 درجه قرار بدهند و مثل صندلی استاندارد دفتر باشند را صندلی زانویی میگویند. این نوع صندلی‌ها برای کم کردن درد کمر طراحی شده‌اند و وزن را بین نشیمنگاه و زانو تقسیم می‌کنند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی‌های کوچک

 

 

انواع مدل­های صندلی مدیریتی

 

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، صندلی‌های استاندارد به سادگی برای همه جواب نمی‌دهند. این صندلی‌ها به طور خاص برای افراد کوچک طراحی شده‌اند تا هم راحتی کافی را تجربه کنند و همچنین در محیط کار، روی صندلی‌ای ارگونومیک بنشینند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی میله‌ای

صندلی‌های چندتایی که به صورت افقی با میله زیرشان به یکدیگر وصل می‌شوند را صندلی میله‌ای میگویند. این صندلی‌ها اسم دیگری هم دارند که به آن صندلی‌های پشت سرهمی هم گفته می‌شود.

مدل‌های صندلی مدیریتی | مبل کوچک

 

 

قیمت صندلی مدیریتی

 

این مبل‌های کوچک یا صندلی‌های راحتی معمولاً جای نشستن دو نفر به صورت هم‌زمان را دارند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | عثمانی

منظور همان صندلی‌های کوچکی است که پشتی و دسته ندارند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی سالن انتظار

صندلی‌های تک‌نفره‌ای که معمولاً در سالن انتظار از آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین به آن صندلی مهمان هم گفته می‌شود و 4 پایه هم دارند.

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی دسته کتابی

هر صندلی‌ای که سطحی داشته باشد که بشود روی یک دسته یا هر دو دسته آن نوشت می‌شود صندلی دسته کتابی. معمولاً هم این دسته‌ها را می‌شود تنظیم کرد که باز و بسته شوند یا نه!

مدل‌های صندلی مدیریتی | صندلی بدون دسته

 

 

خرید صندلی مدیریتی

 

چه در لابی و چه اداره، از این جور صندلی‌ها می‌شود استفاده کرد. این صندلی‌ها پشتی دارند اما دسته‌ای برایشان تعبیه نشده است.

این هم از این!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به معرفی انواع مدل‌های صندلی مدیریتی پرداختیم و گفتیم هر کدام از این صندلی‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. در این میان خودتان می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک از صندلی‌هایی که به شما معرفی کردیم، متناسب با نیازهای شماست و بهتر است آن را برای دفتر کارتان خریداری نمایید. این روزها که به خاطر ویروس کرونا خیلی‌ها از خانه‌هایشان بیرون نمی‌آیند، بهترین راه برای انجام خریدهای روزانه این است که به صورت اینترنتی خریدهایتان را انجام دهید. اکنون این امکان برای خرید صندلی هم برایتان فراهم است. تنها کافی است وارد فروشگاه اینترنتی نیلپر شوید و از میان محصولات موجود، محصول مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. بعد از آن ظرف مدت زمان کوتاهی محصول سفارشی شما آماده است و می‌رسد دم در خانه‌تان. به همین سادگی. 

ادامه مطلب

نکاتی جهت افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب

افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که افراد بعد از خرید سرویس خواب خود دارند این است که چه کارهایی انجام دهند تا باعث افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب شود.

احتمالاً دلایل مختلفی وجود دارد که آدم روی می‌آورد به این که دنبال افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب باشد. یکی از آن‌ها می‌تواند این باشد که تختخوابتان صدا می‌دهد یا باعث می‌شود تشکتان کیفیتش را از دست بدهد. احتمال این که در شرایط اقتصادی فعلی پول این را نداشته باشید که سرویس خوابی نو بخرید، کاملاً وجود دارد و منطقی هم هست. پس بهتر است دنبال افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب باشید تا اینکه بخواهید در فروشگاهی دنبال خرید نوی آن بگردید. در این مطلب قرار است به روش‌های مختلفی که از طریق آن می‌توانید دوام سرویس خواب خود را افزایش دهید، خواهیم پرداخت.

افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب

 

 

قیمت سرویس خواب

 

هیچ چیزی بدتر از این نیست که سرویس  خوابتان صدا بدهد یا تکان بخورد. به جای این که کلی پول صرف خرید سرویس خوابی جدید بکنید، می‌توانید خودتان دوام آن را افزایش دهید و کیفیت خوابتان را بهبود ببخشید. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی کرده‌ایم. بسته به اینکه با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنید، می‌توانید هر کدام از راه‌های زیر را استفاده کنید.

مواد لازم جهت افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب!

 

 

خرید سرویس خواب

 

دریل، پیچ و سرویس خواب!

راه اول:اولین راه این است که باید همه پیچ‌های تختخوابتان را چک کنید که یک وقت یکی از آن‌ها شل نشده باشند. حتی پایه‌ها را هم بررسی کنید. پیچ هرز یا به طور کلی هرز شدگی پیچ و مهره اتفاقی شایع است که در تختخواب‌ها می‌افتد اما خبر خوب این که به راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. تنها کافی است یک پیچ‌گوشتی یا آچار بردارید و آن‌ها را سفت کنید.

راه دوم:ممکن است بر اثر خوابیدن مدام و مستمر بر روی تختخواب، چوب‌های زیرین آن جابجا شده باشند. که طبیعی هم هست. این چوب‌ها که به آن‌ها مفاصل تختخواب هم میگویند اگر جابجا شوند می‌توانند باعث بی‌ثباتی تختخواب و درنتیجه از بین رفتن دوام سرویس خوابتان شوند و باعث شوند تشکتان تکان بخورد. بهتر است روی چوب‌ها پارچه بگذارید تا بر اثر ضربه آسیب نبینند و سپس با چکش، دوباره آن‌ها را به یکدیگر نزدیک کنید.

راه سوم:برای افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب برای تختخواب‌هایی که وسطشان تخته چوب هست، یکی از راه‌ها این است که چوب‌هایی را به وسط آن اضافه کنید و تعدادشان را بیشتر کنید. این کار جلوی جابجا شدن چوب‌ها و درنتیجه جابجا شدن تشک را می‌گیرد و وزن را بین چوب‌ها پخش می‌کند، درنتیجه دوام سرویس خوابتان بیشتر خواهد شد.

چگونه یک تختخواب شکسته را درست کنیم؟

 

 

سرویس خواب با روکش چوب

 

اگر کمی دیرتر برای افزایش دوام تختخوابتان اقدام کنید، این احتمال وجود دارد که با شکستگی تختخوابتان روبرو شوید. اما باز هم مشکلی نیست و می‌شود آن را حل کرد. همیشه امید هست. چنین مشکلی، بسیار رایج است و معمولاً در قسمت‌های میانی تختخواب رخ می‌دهد. در چنین شرایطی، بهتر است مطابق مراحلی که در ادامه می‌آید عمل کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید:

1. بعد از اینکه تشک را از تختخواب بیرون آوردید، همه لته­ها را سر جایش برگردانید و درحالی‌که دارید با آن قسمت شکسته شده سر و کله می‌زنید، سعی کنید آن را از همان جای شکستگی نصف کنید.

2. سپس کل آن قسمت را با چسب چوب به همدیگر بچسبانید.

3. سپس از یک بست استفاده کنید تا دو طرف تکه جدا شده را به یکدیگر وصل کنید. بگذارید این بست تا زمانی که این دو قسمت به یکدیگر بچسبند، همان‌جا بماند. مثلاً به مدت یک شب، خوب است.

4. روز بعد برای افزایش دوام سرویس خواب با روکش چوب، حتماً مطمئن شوید چوب‌ها را با فاصله کم از هم سر جایشان قرار دهید و از چسبیده شدن آن قسمت شکسته شده هم مطمئن شوید.

شستشوی مدام سرویس خواب می‌تواند آن را از بین ببرد!

 

 

افزایش دوام سرویس خواب

 

سرویس خواب شما چه بالش و چه روتختی و موارد دیگری که سرویس خواب را تشکیل می‌دهند، بسیار ظریف هستند. حتماً پیش از اینکه هر کدام از آن‌ها را بشویید، درباره‌شان بخوانید که از چه متریالی درست شده‌اند. مثلاً اگر ابریشم باشد، به این سادگی نیست که آن را بیندازید داخل ماشین لباس‌شویی چرا که ممکن است آن را از بین ببرد. دستورالعمل برخورد با هر سرویس خواب مثل آن یکی نیست. پس بهتر است به خوبی درباره‌شان مطالعه کنید و سپس دست به کار شوید و آن را بشویید. حواستان به این نکات باشد تا به مشکلات جدی برخورد نکنید. خیلی‌ها سرویس خوابی می‌خرند و در همان لحظه نخست تصمیم می‌گیرند، پیش از این که از آن استفاده کنند، آن را بشویند و بعد از شستشو، سرویس خوابشان از بین می‌رود. برخی از مدل‌های سرویس خواب را صرفاً باید با بخارشوی، شست و برخی دیگر را به‌سادگی می‌شود درون ماشین لباس‌شویی انداخت.

چگونه عمرشان را طولانی کنیم؟

 

 

نحوه افزایش دوام سرویس خواب

 

مسلماً هرچه بیشتر وقت بگذارید و سعی کنید، سرویس خوابتان را تمیز نگه دارید، عمری طولانی‌تر خواهد داشت. مرتب کردن مستمر آن به طور روزانه و همچنین انجام مراقبت‌هایی مثل این که چطور آن را بشویید یا چطور آن را اتو کنید یا به طور کلی چطور با آن برخورد کنید، مسائل بسیار مهمی است که به شما کمک می‌کند عمر سرویس خوابتان را افزایش دهید. این که هر از گاهی سعی کنید آن را با بخارشوی تمیز نگه دارید، از جمله کارهایی است که می‌تواند عمر محصولتان را افزایش دهد. نکته مهم بعدی این است که توجه کنید در جایی که قرار است از سرویس خوابتان استفاده کنید، دمای هوا به چه صورت است و در چه جغرافیایی هستید؟ همه این موارد می‌تواند باعث افزایش احتمال رطوبت و پوسیدگی شود.

مراقب وسایلتان باشید چرا که جبران خسارت، آسان نیست!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به این موضوع پرداختیم که چگونه می‌شود دوام سرویس خواب با روکش چوب را افزایش داد. مواردی را بالاتر مورد بحث قرار دادیم و نکاتی گفتیم که به شما در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کند. قطعاً سر و کله زدن با این مدل سرویس خواب باعث می‌شود شما هم به چیزهایی برسید که در این مطلب به آن اشاره‌ای نشده است. در صورتی که تمایل به خرید سرویس خواب دارید، تنها کافی است سری به فروشگاه آنلاین نیلپر بزنید و سرویس خواب مورد نظرتان را از میان انبوه سرویس خواب‌هایی که داریم، انتخاب کنید و ظرف مدت زمان کوتاهی، محصول مورد نظرتان را تحویل بگیرید.

ادامه مطلب

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان

روانشناسی رنگ­ها در انتخاب مبلمان

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان یکی از آن چیزهایی است که تا حد زیادی می‌تواند سالن پذیرایی خانه‌مان را به فضایی گرم و آرام یا سرد و نامناسب تبدیل کند. پس بهتر است آن را جدی بگیرید.

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان کار ساده‌ای نیست. طبیعی است که برایش استرس داشته باشید. وقتی داریم درباره هزینه خرید مبلمان خانه حرف می‌زنیم، یعنی قرار است کلی پول بدهید و درست مثل یک سرمایه‌گذاری مهم است چرا که تصمیم بزرگی برای دکور خانه‌تان به حساب می‌آید. مبلمان خانه به عنوان بزرگ‌ترین عناصر خانه، جزو چیزهایی است که رنگ آن تا حد زیادی در تعیین نحوه انتخاب دیگر اجزای دکور، تأثیر دارد. درباره رنگ مبلمان بیشتر رنگ‌های خنثی امتحان شده‌اند و جواب هم داده‌اند. اما بس است دیگر، تا دلتان بخواهد رنگ‌های خنثی دیده‌ایم، احتمالاً شما هم همین حس و حال را داشته باشید، بیایید کمی متفاوت برخورد کنیم.

سراغ روانشناسی رنگ‌های در انتخاب مبلمان که می‌روید، خوب توجه کنید!

 

 

انتخاب مبلمان بر اساس رنگ و متریال

 

وقتی سراغ انتخاب از پالت‌های رنگی موجود می‌روید، باید کار سخت تصور و تخیل را انجام دهید. البته، یک ماجرایی وجود دارد، آن هم اینکه از دیرباز این جر و بحث وجود داشته که آیا مبلمان باید به رنگ‌های خنثی باشند یا نه. تا دلتان هم بخواهد درباره‌اش مقالات مختلفی نوشته شده است. اما این بار ما قرار است بگوییم چرا هر دوی‌شان نباشد؟ رنگ خنثی به طور سنتی به این کمک می‌کند که فضای گرمی ساخته شود درحالی‌که رنگ‌های برجسته به این معناست که مبلمان خانه شما، ستاره خانه‌تان است. در عوض، ما داریم دنبال جایگزین جدیدی برای رنگ‌های خنثی می‌گردیم. حالا سؤالی که با آن این مطلب را شروع کردیم نحوه روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان بود. با نگاهی به رنگ‌های گرم، پارچه‌های براق و سخت‌افزار صیقل داده شده، می‌توانید رنگ‌های خاموش را در فضای سالن خود که رنگی است، بدون این که اغراق‌آمیز باشد، قرار دهید و چیدمان زیبایی ایجاد کنید.

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان | تناسب و ست بودن!

 

 

روانشناسی رنگ و انتخاب مبلمان

 

ست کردن مبلمانتان با رنگ دیوار خوب است و انتخابی است که احتمال پشیمانی‌تان در آن کم به نظر می‌رسد. البته، این ایده شما را به یک رنگ مبلمان یا دیوار محدود می‌کند. آن هم برای مدت زمانی طولانی. در عوض، سعی کنید به رنگ‌های مبلمان و دیوارتان به عنوان رنگ‌های اصلی پالت فکر کنید. چه رنگ خنثی‌ای را بیشتر دوست دارید؟ اگر عاشق رنگ قرمز، صورتی و نارنجی باشید، احتمالاً بهترین انتخاب، برنزه شتری ملایم باشد. به آبی تیره یا سبز مریم گلی علاقه دارید؟ سعی کنید میان رنگ‌های خاکستری با تنالیته نزدیک به آن بگردید. به جای اینکه کل سالن را حول محور یک وسیله طراحی کنید، سعی کنید روی رنگ‌هایی تمرکز کنید که به آن‌ها علاقه دارید و این‌طوری پالت رنگی خودتان را بسازید.

رنگ‌های خنثی‌ای جدید نزدیک به رنگ‌های مرواریدی هستند و از جذابیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند. مبلمان قرمز به هیچ عنوان جلب توجه نمی‌کنند در عین حال فضای سالن را گرم و راحت نشان می‌دهند. شما انتخاب‌های زیادی پیش رویتان دارید، تنها کافی است خوب فکر کنید رنگ‌هایی که به آن علاقه دارید چه­ها هستند و از میانشان انتخاب کنید.

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان | متریال مبلمان خود را در نظر بگیرید.

 

 

خرید مبلمان بر اساس روانشناسی رنگ

 

سبک زندگی شماست که تعیین می‌کند مبلمان خانه‌تان از چه متریالی ساخته شده باشد. برای این مطلب بیایید فرض را بر این بگذاریم که شما یک فرد بزرگ‌سال هستید که حواستان به همه چیز هست. چرم باکیفیت، متریالی است بادوام که سال‌ها می‌تواند برایتان عمر کند. به خوبی تمیز می‌شود و خانه‌دارهایی که بچه یا حیوان خانگی دارند، سال‌ها می‌توانند با خیال راحت از چنین مبلمانی استفاده کنند. از دیگر نکات مبلمان چرمی می‌توان به این اشاره کرد که تابستان‌ها، خنک است و در زمستان، گرم و نرم است. همچنین این امکان را به شما می‌دهد که از فضای آن به خوبی استفاده کنید. شما می‌توانید مبلمان چرمی را در انواع رنگ‌های قهوه‌ای شکلاتی تیره، برنزه شتری، سبز زیتونی و قرمز سفالی پیدا کنید. البته، چرم همیشه انتخاب مناسبی برای سبک زندگی افراد نخواهد بود.

از رنگ‌هایی استفاده کنید که مکمل دکوراسیون شما باشد. روش آسان برای انتخاب رنگ مبلمان این است که بر اساس رنگ‌هایی که در سالنتان وجود دارد، انتخاب کنید. با استفاده از رنگ‌هایی که اطرافتان است، اگر پیش بروید، قطعاً انتخابتان، دقیق و درست خواهد بود و احتمال پشیمانی‌تان کمتر خواهد بود.

روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان | می‌خواهید چه حسی داشته باشید؟

 

 

انتخاب مبلمان بر اساس رنگ

 

حالا برسیم به اصل مطلب خودمان. همیشه وقتی دارید برای خانه‌تان مبلمانی می‌خرید، از خودتان بپرسید می‌خواهید چه حسی داشته باشید؟ روانشناسی رنگ در انتخاب مبلمان می‌تواند تأثیر زیادی روی حال و احوالتان داشته باشد. برای مثال، آیا می‌توانید حس آرام و غمگینی را با استفاده از رنگ فسفری داشته باشید؟ یا فکر کنید داخل سالن سینما هستید و آن وقت از رنگ زرد خورشیدی استفاده کنید؟ رنگ‌ها به همان اندازه که در زیبایی تأثیر دارند می‌توانند روی احساسات ما نیز تأثیر بگذارند. مبلمان خانه شما، اساس خانه‌تان است که احساسات را به یکدیگر متصل می‌کند. انتخاب رنگی که حال دلخواه شما است کار ساده‌ای نیست. برای انجام این کار، لیستی از رنگ‌هایی که برای مبلمان وجود دارد پیدا کنید و ببینید هر کدام از آن‌ها به لحاظ روانشناسی چه تأثیری دارند. ما برایتان، بخشی از این کار را انجام داده‌ایم.

اول | قرمز و صورتی

اگر دنبال این هستید که کمی انرژی به فضای خانه‌تان بدهید، کافی است از تنالیته صورتی و قرمز استفاده کنید. صورتی تا حد زیادی می‌تواند احساسات، آرامش و شور را به شما منتقل کند. اگر به دنبال فضای خوشایند غیر پیچیده‌ای در سالن پذیرایی خود هستید، سعی کنید سراغ مبلمانی بروید که رنگ قرمز یا صورتی را درونش داشته باشد. رنگ قرمز که کلاً این‌طور است که انگار دارید هورا می‌کشید. احساساتی از جنس عشق، گرما و هیجان همان چیزهایی است که رنگ‌ها و تنالیته قرمز می‌تواند به شما منتقل کند.

دوم | خاکستری

رنگی بسیار کاربردی و در عین حال کلاسیک. به نظر می‌رسد بسیار خیال‌انگیز و باشکوه باشد. رنگی است خنثی با گرمایی آرامش‌بخش که خانه‌تان را به فضایی خوشایند تبدیل می‌کند. اگر به دنبال چنین حس و حالی هستید، رنگ خاکستری یا انواع تنالیته­های آن را پیشنهاد می‌کنیم.

سوم | سبز زیتونی

زندگی مدام شلوغ‌تر می‌شود. داشتن فضایی که شما را آرام کند، کاری است هوشمندانه که اگر با سالن پذیرایی‌تان انجام دهید، پشیمان نخواهید شد. سبز زیتونی از آن رنگ‌هایی است که آرامش، صلح و امید را به شما منتقل می‌کند. شاید طولانی مدت مشغول کار روی پروژه‌ای باشید یا در موسسه‌ای با بچه‌ها سر و کله می‌زنید، تصور کنید وارد خانه شوید و مبلمانتان را ببینید که به رنگ سبز زیتونی است، آرام نمی‌شوید؟

چهارم | برنزی و قهوه‌ای

 

دلتان می‌خواهد حس حمایت دریافت کنید؟ دلتان می‌خواهد سالن پذیرایی‌تان جایی باشد که بتوانید وقت‌هایی که کلافه و خسته هستید، روی آن حساب کنید؟ رنگ‌های برنزی و قهوه‌ای، همان چیزی است که نیاز دارید. اگر زندگی بی‌نظمی دارید و نیاز دارید تا سالن پذیرایی‌تان چهره‌ای داشته باشد که بتوانید به آن پناه ببرید، بهتر است سراغ رنگ برنزی و قهوه‌ای بروید.

پنجم | سیاه

آیا شما عاشق زیبایی و مدرنیته هستید؟ سیاه رنگ کلاسیکی است که اقتدار و قدرت را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید سالن پذیرایی‌تان نشان بدهد که شما شیک و با اعتماد به نفس هستید، سراغ مبلمان سیاه بروید چرا که نشان از سلیقه عالی شما خواهد داشت. مبلمان مشکی خود را تصور کنید که روی آن با صلابت تکیه زده‌اید، زیباست نه؟

ششم | آبی

اگر طرفدار رنگ سبز نیستید اما دنبال آرامش ذهنی هستید، آبی مناسب شماست. آبی همان رنگی است که به آرامش، وقار و نظم می‌شناسند. مبلمان آبی می‌تواند به لحاظ زیبایی‌شناسی به مرکز خانه شما تبدیل شود. پیشنهاد می‌کنیم حتما نیم‌نگاهی به این رنگ در هنگام انتخاب داشته باشید.

حالا آماده انتخاب هستید، شروع کنید!

در این مطلب از وبلاگ نیلپر به روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب مبلمان پرداختیم. سعی کردیم اول از همه درباره اهمیت رنگ مبلمان در سالن پذیرایی بنویسیم و سپس برخی رنگ‌های مهم و مدرن را بررسی کنیم و ببینیم هرکدامشان چه معنا و مفهومی دارند. اگر به دنبال مبلمان باکیفیتی هستید که عمری طولانی داشته باشند، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی نیلپر بزنید. قطعاً آن چیزی که دنبالش هستید را داریم.

 

 

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت