ادامه مطلب

ادامه مطلب
ادامه مطلب

مبل نئوکلاسیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ارتباط با همان مبلمان کلاسیک باید بگوییم برای مثال در سالن پذیرایی، مبل‌ها کاربری و همچنین وجه زیبایی‌شناسی سالن را تعریف می‌کنند. به همین خاطر است که میگویند حتماً چیدمان، حواستان به مبلی که انتخاب می‌کنید باشد. خصوصاً برای سالن پذیرایی‌تان. در این مقاله قرار است نکات مهمی را درباره باشکوه ساختن سالن پذیرایی برایتان بگوییم و درباره نوع خاصی از مبل به نام مبل نئوکلاسیک در چیدمانی با همان نام، نکاتی را بگوییم.

از ظرافت مبل نئوکلاسیک، الهام بگیرید!

 

 

ظرافت مبل نئوکلاسیک

 

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های چیدمان سالن پذیرایی، قطعاً مبل است و این موضوع را به هیچ عنوان نمی‌شود انکار کرد. اگر هدفتان از انتخاب مبل، راحتی قابل توجه و زیبایی‌شناسی غیر قابل انکار است، پس اجازه دهید مبل نئوکلاسیک شما را با ظرافت و شکوهش، سحر کند. نگاهی به کیفیت مبل نئوکلاسیک بیندازید و از میان انواعی که دارد یکی را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی انواع مبل نئوکلاسیک خواهیم پرداخت:

·        فانتزیا

·        ملودیا

·        لئوناردو

·        لیبرتی

انواع مبل نئوکلاسیک | فانتزیا

 

 

مبل نئوکلاسیک مدل فانتزیا

 

مبل فانتزیا، نمادی حقیقی از زیبایی و ظرافت است که از انواع مبل نئوکلاسیک به شمار می‌رود. هر عنصری از این مبل دارای خطوط مربع برجسته‌ای است، به خصوص در میز جلو مبلی‌اش، طرح و تزئینی که روی آن شده و همچنین جزئیاتی که به کار رفته را اگر به خوبی ببینید، متوجه خواهید شد همه‌شان در جهت ساخت یک مجموعه زیبایی آماده شده‌اند. از ویژگی‌های برجسته ‌این نوع مبل می‌توان به شکل نرم و طراحی راحتش اشاره کرد.

انواع مبل نئوکلاسیک | ملودیا

در هر عنصر مبل ملودیا می‌توانید ارتباط دقیقی با سبک شیک، تعادلی رسمی و همچنین برجسته شدن با استفاده از رنگ طلایی را ببینید. روی میزهای جلومبلی، میز عسلی و خود مبل‌ها، چنین چیزی بسیار واضح است. پایه‌های طلایی این مبل باعث شده تا جذابیت آن چند برابر شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مبل ملودیا این است که ظرافت را با راحتی ادغام کرده و مجموع آن را اگر با طراحی زیبایش در نظر بگیرید، می‌بینید ارزش زیبایی‌شناسی چیدمان خانه‌تان را به مراتب می‌تواند بالا ببرد. مبل‌های ملودیا، تنوع بسیار زیادی دارند و شما می‌تواند روکش‌های مختلفی را به انتخاب خودتان برای آن‌ها خریداری کنید.

انواع مبل نئوکلاسیک | لئوناردو

 

 

مبل نئوکلاسیک مدل لئوناردو

 

چیدمان سالن پذیرایی با مبل لئوناردو را هرگز فراموش نخواهید کرد چرا که حجم ظرافت و جزئیاتی که در آن به کار رفته به قدری است که امکان ندارد، کار کردن با آن را فراموش کنید. هیچ ایرادی نمی‌توانید از این مبل‌ها بگیرید. بسیار راحت بوده و روکش آن از پارچه‌های ظریفی ساخته شده است تا ظاهر مبل را زیبا، شکلش را نرم و کیفیتش را بالا ببرد.

انواع مبل نئوکلاسیک | لیبرتی

سایه‌های طلایی و عاجی به کار رفته روی مبل لیبرتی می‌تواند سالن پذیرایی شما را زنده کند. مبل لیبرتی در میان انواع مبل نئوکلاسیک قرار دارد و جزئیات به کار رفته در آن با استفاده از طلا و نقره انجام شده و همچنین پارچه به کار رفته برای روکش‌های آن از جنس مخمل است و شکل و شمایل دوره نئوکلاسیک را برایتان زنده خواهد کرد. با داشتن خطوط نرم و گرد، نشستن روی مبل لیبرتی، پرستیژ ویژه‌ای به شخص می‌دهد. نشیمنگاه بزرگ که راحتی بی‌حدی دارد و دسته‌های بزرگی که امکان راحتی بدنتان را روی مبل ایجاد می‌کند.

چگونه با استفاده از مبل نئوکلاسیک، اتمسفر سالن پذیرایی را بهتر کنیم؟

 

 

خرید مبل نئوکلاسیک

 

همان‌طور که بالاتر هم گفتیم، مبل نئوکلاسیک، به سالن پذیرایی شما شخصیت می‌بخشد. تصویری باشکوه که به خوبی می‌توانید در جزء جزء سالن ببینید. اگر می‌خواهید چنین سالنی داشته باشید و به فضایی که در آن می‌نشینید، حس و حالی بی‌نظیر بدهید و معنایی تازه ببخشید، پس 3 نکته‌ای که در ادامه آمده را دنبال کنید:

اول | حواستان به رنگی که انتخاب می‌کنید، باشد!

اگر می‌خواهید مبل نئوکلاسیکتان، سالن پذیرایی‌تان را به سبک سالن‌های دوران نئوکلاسیک بدل کند، پس ضروری است که حواستان به رنگی که انتخاب می‌کنید باشد. بهتر است سراغ رنگ‌هایی بروید که به عنوان رنگ نرم، رنگ کرم، عاجی، طلایی و نقره‌ای شناخته می‌شوند. رنگ‌هایی که بتوانند در کل سالن شما جریان داشته باشند و جان تازه‌ای به چیدمانتان بدهند.

دوم | حواستان به رنگ دیوار سالنتان هم باشد!

 

 

چیدمان مبل نئوکلاسیک

 

اگر می‌خواهید حس متحدالشکلی مربوط به دوره نئوکلاسیک را در سالن پذیرایی‌تان ایجاد کنید، توصیه می‌کنیم متناسب با مبلمان و رنگی که دارند، رنگ دیوارتان یا طرح آن را در صورت کاغذ دیواری بودن، انتخاب کنید. مثلاً رنگی برای دیوار انتخاب کنید که رنگ برجسته‌ای داشته باشد و بتواند ستون و دیگر اجزای سالنتان را مشخص‌تر کند. اگر دلتان می‌خواهد فضای صمیمی‌تری ایجاد کنید، رنگ دیوارتان را ساده انتخاب کنید.

سوم | حواستان به نورپردازی سالنتان باشد!

نورپردازی سالن پذیرایی، مهم‌ترین نقش را در ساخت اتمسفر نئوکلاسیک بازی می‌کند. در این مورد، بهتر است نگاهی به طرح‌های نئوکلاسیک موجود بیندازید و از میان آن‌ها انتخاب کنید. برای اینکه، باشکوه شوند، می‌توانید از لوسترهایی استفاده کنید که از آن‌ها جواهر یا کریستال آویزان است.

با مبل نئوکلاسیک، شکوه و ظرافت را به سالنتان برگردانید!

وقتی از عصر نئوکلاسیک صحبت می‌کنیم، یعنی شکوه و ظرافت. پس وقتی قرار است سالن پذیرایی‌تان را با مبل نئوکلاسیک، تزئین کنید، یعنی قرار است هر عنصری که در سالنتان قرار می‌گیرد را از میان بهترین مدل‌های آن برگزینید. پس حسابی حوصله به خرج بدهید و نکته دیگر اینکه باید پول خرج کنید تا آن اتمسفر و زیبایی مورد نظرتان را داشته باشید. اگر دنبال سلیقه می‌گردید، هم سری به وب‌سایت ما بزنید و جستجویی بکنید، احتمالاً به پیشنهادها و ایده‌های بسیار خوبی می‌رسید.

ادامه مطلب

معرفی انواع مبلمان اداری مدرن

معرفی انواع مبلمان اداری مدرن

به خاطر تفکر مدرن امروزی، افراد ترجیح می‌دهند مبلمانشان باشکوه، شیک و قابل ارائه باشد. و مبلمان سنگین تیره با ظاهر مرده باعث می‌شود افراد حس خوبی نگیرند و حالشان با کاری که انجام می‌دهند به هیچ وجه خوب نباشد. مبلمان اداری مدرن سبک هستند و از آهن و شیشه یا چوب ساخته شده‌اند. آن‌ها را می‌توانید با مواد اولیه، پارچه، طراحی، شکل و ابعاد جدید ببینید. قیمت مبلمان اداری مدرن بسیار اقتصادی بوده به خصوص اگر بخواهید میزان زیادی از آن را خریداری کنید. برخلاف مبلمان معاصر، مبلمان اداری مدرن سبک تازه‌ای به دفترتان می‌دهد که برای خودتان و کسی که واردش می‌شود، بسیار خوشایند خواهد بود.

با مبلمان اداری مدرن، تصویری تازه بسازید!

 

 

تصویر کسب و کار با مبلمان اداری مدرن

 

برای هر کسب و کار بسیار مهم است که تصویر خوبی از خود به مشتری ارائه کند. به همین خاطر، مهم است که کاری خلاقانه با دکور دفترتان بکنید. هرکسی می‌تواند یک لامپ و کاناپه بگذارد اما نمی‌تواند کل محیط را در نظر بگیرد تا اتمسفری حرفه‌ای بسازد. حرفه‌ای بودن ظاهر دفتر، اعتماد به نفس کارمندان را افزایش می‌دهد. چنین کاری هم به سادگی و با هزینه کم امکان‌پذیر است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید دفترتان را نوسازی کنید، بهتر است مبلمان اداری مدرن را انتخاب کنید که هم کارایی بیشتری دارند و هم از انعطاف‌پذیری بسیار خوبی برخوردار می‌باشند. راحتی و امنیت از دیگر ویژگی‌هایی است که مبلمان اداری مدرن دارند.

برای خرید مبلمان اداری مدرن، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 

 

خرید مبلمان اداری مدرن

 

باید لیست مناسبی از مبلمان مورد نیازتان تهیه کنید و بعد در فروشگاه‌هایی که مدنظرتان هستند، جستجو کنید. حوصله به خرج دهید و وقت کافی بگذارید. حواستان به این نکته هم باشد که اگر یک جا خرید کنید و مبلمان چند دفتر را بخرید، به مراتب ارزان‌تر از خرید یک یا دو وسیله جداگانه برایتان تمام می‌شود. اگر نیاز دارید نکاتی درباره مبلمان اداری مدرن بدانید، مطالب وبلاگ ما هست. از آنجایی که رقابت در میان تولیدکنندگان هر روز بیشتر می‌شود، به راحتی می‌توانید روی مبلمان اداری مدرن، تخفیف بگیرید. نکته مهمی که باید حواستان به آن باشد این است که شما طبق سلیقه، نیاز، بودجه و فضای محل کارتان باید خرید کنید. همچنین اگر بودجه زیادی ندارید، آن مواردی که ضروری است را بخرید و سپس سعی کنید آن را متناسب با وسایلی که دارید، بچینید و ترکیب کنید. احتمالاً چیز خوبی بشود.

نکاتی پیش از خرید مبلمان اداری مدرن

 

 

انواع مبلمان اداری مدرن

 

  • شما نصف زندگی‌تان را در دفترتان می‌گذرانید. پس مبلمان آن باید راحت و بادوام باشد و همچنین شرایط روانی و فیزیکی شما را در نظر بگیرد.
  • مبلمان شما باید نشان‌دهنده طبیعت کارتان باشد. چنین تناسبی این ایده را به مشتری می‌دهد که شما فرد موفقی هستید و کسب و کاری که می‌چرخانید، اوضاع خوبی دارد.
  • مبلمان اداری مدرن ظاهر بسیار جذابی دارد. به خوبی مشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تصویر موفقی از شما ارائه می‌کند.

انواع محصولات مبلمان اداری مدرن

 

 

انواع محصولات مبلمان اداری مدرن

 

در ادامه فهرستی از انواع محصولاتی که مبلمان اداری مدرن، آن‌ها را شامل می‌شوند را آورده‌ایم که شما هم‌زمان با شرایط دفترتان مقایسه کنید و ببینید به کدامشان نیاز دارید و کدامشان را می‌خواهید تغییر بدهید.

اول | مبلمان لابی

وقتی مشتریانتان به محض ورود به دفترتان، احساس راحتی بکنند، دوباره و دوباره هم برمی‌گردند. با تناسب و هماهنگی مبلمان لابی‌تان به آن‌ها خوش‌آمدی گرم بگویید. اولین مواجهه بسیار مهم است و باید در همان وهله اول خودتان را در نگاهشان بگذارید.

دوم | اتاق کار

اگر دستی به اتاق کار کارمندانتان بکشید، آن وقت می‌توانید انتظار خلاقیت از آن‌ها داشته باشید. هرچه آن‌ها احساس راحتی بیشتری بکنند، اعتماد به نفسشان بالاتر می‌رود و راندمان شما نیز افزایش خواهد یافت.

سوم |میز کار

وقتی فقط به میز کار نیاز دارید، هنوز لازم است دستی به سر و روی نورپردازی اتاق و چیزهایی که روی میزتان قرار دارد، بکشید.

چهارم | نشستنی‌ها

 

 

فروش مبلمان اداری مدرن

 

حواستان به ارگونومی صندلی‌ها باشد. هرچه راحتی‌شان بیشتر باشد، بالاتر هم گفتیم، نتیجه کاری که برایتان می‌کنند حیرت‌انگیز خواهد شد.

پنجم | اتاق‌های کنفرانس

اتاق کنفرانسی که طراحی می‌کنید، باید فضای الهام‌بخشی داشته باشد تا در جلسات مختلف این امکان را به افراد بدهد تا آزادانه نظراتشان را بگویند و احساس راحتی بیشتری بکنند.

ششم | سیستم‌های بایگانی

در هر شرکتی، لازم است همه چیز به خوبی سازمان‌دهی شود. چه کسی حوصله دارد زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک فایل به خصوص بکند؟ فضای بایگانی‌ای را تصور کنید که کاملاً مطابق نیاز شما طراحی شده باشد. آن وقت دیگر مشکلتان حل خواهد شد.

دیگر چه چیزهایی هست؟

هر چیزی که فکرش را بکنید می‌توانید در دسته مبلمان اداری مدرن پیدا کنید که در جهت رفع نیازهای شما آماده شده می‌توانید با خرید یک جای آن، هزینه منصفانه و منطقی‌ای بپردازید. ما فکر همه جایش را کرده‌ایم، شما روی آن چیزهایی که برای کارتان مهم است تمرکز کنید، طراحی و چیدمانتان را بسپارید به ما. برای خرید مبلمان اداری مدرن هم تنها کافی است سری به فروشگاه وب‌سایت ما بزنید و هر آن چیزی که نیاز دارید را از آن سفارش دهید. ظرف مدت زمان کوتاهی، این محصولات به دستتان خواهند رسید و می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، طراحی و مدل قدیمی دفترتان را به شیوه‌ای مدرن تبدیل کنید که هم شما و هم مشتریانتان از آن لذت ببرند. تنها کافی است به ما اعتماد کنید، باقی‌اش را انجام شده بدانید.

ادامه مطلب

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار در ایران چیست؟

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

یک کارمند به طور میانگین بیشتر ساعات کاری خود را در دفتر کار می‌گذارند تا در خانه. به همین دلیل است که طراحی داخلی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند؛ دکوراسیون دفتر کار بر بهداشت فردی و سلامت ذهنی و بهره‌وری افراد متخصص تاثیر می‌گذارد.

محیط کار، فضای شخصی است که هر کارمند با حضور در آن از یک اتاق یا دفتر کار مشترک لذت می‌برد. یک طراحی مناسب، حریم خصوصی، شرایط کاری بهینه و حتی شانس شخصی‌سازی را در نظر می‌گیرد و بخش جداناشدنی از طراحی داخلی یک فضای دفتری محسوب می‌شود.

در ادامه انواع بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار و دلایل سطح اهمیت و موفقیت‌شان برایتان آورده شده است:

1. اتاقک‌های دیوارکوتاه

مدل دکوراسیون دفتر کار باز، این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. این نوع طراحی، از بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار، مزایای بسیار زیاد و کمی هم معایب دارد.

طراحی داخلی که یک شرکت می‌تواند با اجرای آن به یک رویکرد دوگانه در طرح‌های محیط‌های کاری دست پیدا کند، استفاده از مدل‌‌های دفتر کار باز و اتاقکی است.

این رویکرد دوگانه در طراحی بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار شکل یک اتاقک دیوار کوتاه به خود می‌گیرد. یک اتاقک دیوار کوتاه حریم خصوصی بیشتری در اختیار کارمندان قرار می‌دهد، بدون اینکه لازم باشد آن‌ها کاملاً از باقی اعضای تیم جدا شوند.

 

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

 

چنین طراحی  یک انتخاب فوق‌العاده برای یک دفتر کار شلوغ یا تیمی خواهد بود که باید هرازچندگاهی روی یک وظیفه ویژه تمرکز کنند.

استفاده از پارتیشن‌ها برای ایجاد حریم خصوصی، یک جایگزین مناسب برای اتاقک‌های دیوار کوتاهی خواهد بود که می‌تواند نتیجه مشابه را بدون نیاز به دائمی بودن، به همراه داشته باشند.

 

 

2. فضای مشترک روی میز تحریر

فضای مشترک روی میز تحریر به صورت باز و مسطح، یکی از بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار برای دفاتری است که همکاری و تبادل سریع ایده‌ها و اطلاعات در آن، کلید موفقیت محسوب می‌شود.

در این مورد، محیط کار صرفاً به یک فرد تعلق نخواهد داشت. در این شرایط محیط کار با افراد متخصص و حرفه‌ای متعددی که شغلی مشابه و نیاز به تعامل با یکدیگر را دارند، به اشتراک گذاشته می‌شود.

 

 

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

 

فضای مشترک روی میز تحریر از آن دسته بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار است که موجب ارتقای سطح ارتباطات شفاف و صادقانه می‌شوند. همچنین، این مدل یک انتخاب فوق‌العاده برای تیم‌سازی و تشویق افراد به شناخت بهتر یکدیگر است.

مشخصاً، یک فضای مشترک از طریق استفاده از پارتیشن‌ها تقسیم شده و به هر شخص یک حریم شخصی جداگانه و شانس تمرکز بر وظایف محول‌شده‌شان را می‌دهد. در عین حال، خیلی راحت همکاران می‌توانند سرکی به کار هم بکشند و بر سر موضوعات مختلف با هم بحث و گفتگو کنند.

3. محیط کار بسته سه‌طرفه

آن دسته افرادی که به موضوعات مالی رسیدگی می‌کنند و می‌خواهند بدون وقفه به کارشان ادامه دهند، این نوع طراحی برایشان بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار خواهد بود.

این طراحی مفهومی، اصلاحیه‌ای بر اتاقک‌های سنتی است. در سه طرف از پارتیشن‌های جداکننده حریم خصوصی استفاده می‌شود. این پیکره‌بندی شرایط ایزوله‌ای را برای کارمندانی که می‌خواهند کاملاً جدای از بقیه برایشان کار کنند را فراهم نمایند.

 

 

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

 

فقدان یک دیوار و یک در، ناخودآگاه بیانگر شفافیت و چابکی در محیط کار خواهد بود. واقعاً نیازی به ایجاد یک فضای کاملاً بسته در یک دفتر امروزی در خیلی از فضاهای کاری امروزی نیست. کارمندان قدر چنین فضایی را می‌دانند. این نوع محیط کاری، از بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار در راستای داشتن یک رویکرد مدون و منظم در راستای ارتباطات و کاهش اختلالات محیط کاری است.

4. محیط‌های کاری با دسترسی آزاد

میزهای بلند همراستا با صندلی‌های اداری، کافی است این نوع از بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار را تصور کنید. چه از آن خوشتان بیاید، چه از آن تنفر پیدا کنید، این مدل مفهومی، این روزها بسیار رواج پیدا کرده است.

هدف از ایجاد چنین محیطی در دفتر کار این است که به محض رسیدن، کارمندان در اولین موقعیت دردسترس و آزاد می‌نشینند و کارشان را انجام می‌دهند؛ در این شرایط هیچ محیط کار اختصاصی وجود نخواهد داشت و کل دفتر کار مشترک خواهد بود.

 

 

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

 

هدف این طراحی این است که باید از شر سلسله‌مراتب داخل محیط کار راحت شوید. این مدل دکوراسیون، یک مدیر را کنار دستیار جزء خود می‌نشاند. افراد در چنین محیطی احساس راحتی بیشتری می‌کنند و به هم نزدیک‌تر می‌شوند. اگر به دنبال بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار برای تیم‌سازی هستید، این طرح مناسب‌ترین گزینه پیش روی شماست.

پیش از اینکه یک مدیر چنین مدل دکوراسیونی را برای خود انتخاب کند، باید به این مسئله توجه کند که آیا کارکنانش از حضور در چنین محیط کاری احساس خرسندی می‌کنند یا نه.

5. محیط‌های کاری گروهی

این طرح از بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار، مناسب محیط‌های کاری گروهی است، که در بخشی از آن افراد کنار هم به فعالیت مشغول‌اند و در بخشی دیگر در فضای جداگانه‌ای حضور پیدا می‌کنند.

راهکارهای متعدد امروزی، جذاب و فوق‌العاده‌ای برای ایجاد چنین طرح از محیط‌ کاری وجود دارد.

استفاده از میزهای تحریر و پارتیشن‌های با ارتفاع‌ قابل تنظیم به راحتی جابجا می‌شوند و این به کارمندان اجازه می‌دهد تا تصمیم بگیرند که چه گروه‌هایی باید کنار هم کار کنند و چه کسی می‌تواند کنار چه شخص دیگری حضور داشته باشد.

این بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار، یک محیط کاری چابک را برای کارمندان ایجاد می‌کند که در آن تیم‌ها می‌توانند مطابق نیازهایی که دارند، دفتر کارشان را طراحی کنند.

 

 

بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار

 

در این مقاله ما شما را با پنج دسته از انواع بهترین مدل دکوراسیون دفتر کار و ویژگی‌های‌شان آشنا کردیم. اگر می‌خواهید برای تغییر دکوراسیون دفتر کارتان اقدام کنید، می‌توانید یکی از این انواع مدل دکوراسیون دفتر کار را انتخاب کرده و برای تجهیز آن به سراغ فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر نیلپر در سراسر کشور بروید یا نگاهی به فروشگاه اینترنتیآن بیندازید تا از بین انواع میزهای تحریر و صندلی‌های اداری در سبک‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، انتخابی ایده‌آل داشته باشید.

ادامه مطلب

همه چیز درباره مبل چسترفیلد و تاریخچه ایجاد آن

مبل چسترفیلد یکی از شناخته شده ترین مدل های مبلمان در جهان است. شما به هر مکانی در سراسر جهان سفر کنید با آن روبرو می شوید، خواه در یک لابی هتل، یک دفتر یا در جاهای دیگر باشید.

از ویژگی های سبک کلاسیک مبل چسترفیلد، داشتن چرم ها و پارچه های لوکس، دکمه های عمیق، پشت مبل و بازوهای بلند است.

از باشگاه های آقایان و خانه های باشکوه امپراتوری قدیمی انگلیس گرفته، تا هر گوشه و کناری از دنیا به یکی از محبوب ترین سبک های مبلمان بدل شده اند.

ممکن است از خودتان سؤال کنید: چگونه مبل چسترفیلد توانسته است تا چنین جایگاه ویژه ای را در میان فرهنگ های گوناگون بیابد؟

پاسخ به این سؤال را می توان با ردیابی تاریخچه چسترفیلد در طی صدها سال از زمان آغاز آن یافت.

 

 

چه کسی مبل چسترفیلد را اختراع کرد؟

اصطلاح "چسترفیلد" برای اولین بار برای توصیف یک مدل از مبلمان در دهه 1800 استفاده شد، اما ما باید کمی بیشتر به عقب برگردیم تا حکایت گسترده ای از اختراع آن را کشف کنیم. متاسفانه هیچ گونه سند رسمی در مورد صحت این داستان وجود ندارد، اما گفته می شود كه این سبک در ابتدا توسط لرد فیلیپ استنهاپ، چهارمین ارل چسترفیلد (1754-1995) ساخته شده است، كه نام این نوع از مبلمان از نام سازنده آن گرفته شده است. گفته می‌شود که وی، مکانی را برای نشستن می‌خواست که لباسش را چروک نکند، از همین رو یک صنعتگر محلی را استخدام می‌کند تا یک راه حل پیدا کند و نتیجه آن تبدیل شد به اولین مبل چسترفیلد!

حال اگر این داستان واقعیت داشته باشد، اصالت رده بالای چسترفیلد هم با یک شخص، یعنی لرد فیلیپ استنهوپ، همخوانی پیدا می‌کند، چرا که لرد فیلیپ استنهوپ یک نویسنده، سیاستمدار و همچنین یکی از اشراف‌های ثروتمند بریتانیا بود. او همچنین بخاطر پیشرو بودن در عرصه‌ها و ایده‌های مختلف، از جمله مُدوفَشن مشهور بود.

چسترفیلد در دوره ویکتوریا

قبل از قرن نوزدهم، طراحی علمی مبلمان از سطح راحتی مبل مهمتر بود، ویکتوریاها روی اینکه صندلی هایشان چقدر راحت باشد تمرکز نمی کردند. در دوره ویکتوریا بود که بیشتر به ویژگی های لوکس به این سبک اضافه شد.

مبل چسترفیلد، هرچه محبوبیت بیشتری پیدا کرد، راه خود را به خانه بسیاری از خانواده های ثروتمند پیدا کرد، تا جایی که رواج گسترده ای از مبل های تزیین شده در مخمل یا چرم مجلل برای مطابقت با دکوراسیون خانه های بزرگ وجود داشت.

دکمه‌های عمیق که یکی از ویژگی‌های اصلی چسترفیلد‌های امروزی محسوب می‌شود، تا دوره ویکتوریا اضافه نشده بودند. همچنین فنر‌های پیچیده مورد استفاده برای حالت ارتجاعی مبل‌ها هم تا سال 1828(نه سال پیش از به قدرت رسیدن ملکه ویکتوریا) اصلا ثبت اختراع نشده بودند.

که با اختراع این دو ویژگی، سطح راحتی مبل‌ها بسیار بالا رفت و قدم بزرگی به سمت مبل‌های راحتی که امروزه ازشان استفاده می‌کنیم برداشته شد و از اواسط قرن نوزدهم نمونه‌های اولیه‌ای از چسترفیلد‌های راحت به تدریج وارد اثاثیه خانه‌ها شدند. (این دو ویژگی هنوز هم بسیار محبوب بوده و به عنوان بخش بسیار مهمی از ظاهر چسترفیلد‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند)

با محبوب شدن چسترفیلد‌ها، آنها راه خود را به خانه بسیاری از خانواده‌های ثروتمند پیدا کردند، تا جایی که مبل‌ها را با روکش‌هایی مخلملی یا چرمی لوکس رودوزی می‌کردند تا با دکوراسیون اشرافی اطرافشان همخوانی پیدا کنند.

کاناپه ها به عنوان کانون بسیاری از باشگاه های آقایان در لندن ، مانند وایت (به نقل از 1693) و کارلتون کلوپ (تخمینی 1832) ، تبدیل به یک مکان راحت برای تأثیرگذارترین مردان در شهر برای نشستن و گفتگو شدند. این باشگاه های اختصاصی نقش مهمی در زندگی روزمره افراد ثروتمند داشتند و مکانی را فراهم می کردند که بتوانند استراحت کنند، ناهار بخورند و معاشرت کنند. مبل های چسترفیلد در تمام این سالن ها برجسته بود و به یک انتخاب طبیعی برای طراحان داخلی تبدیل می شد. هنوز هم می توانید به برخی از باشگاه ها مراجعه کنید و مبلمان آنتیک آنها را ببینید. وجود قطعات اصلی چسترفیلد گواهی بر محبوبیت و دوام ماندگار آنها است.

 

مبل چسترفیلد

 

مبل روانشناس

یکی از نمادین ترین کاربردهای مبل چسترفیلد از دهه 1800 در دفتر زیگموند فروید، پدر روانکاوی بود. در این دوره، او پیشگام در درمان انقلابی خود بود که نقش بسزایی در شکل دادن به آینده روانشناسی به عنوان یک زمینه تحصیلی خواهد داشت. او در حالی که تکنیک خود را توسعه می داد، فهمید که مؤثرترین روش برای استخراج درونی ترین افکار و احساسات بیمار این بود که بیماران خود را بدون هیچ گونه ترسی از توبیخ، آزادانه صحبت کنند.

فروید در نزدیکی مریض‌هایش اما خارج از دیدشان می‌نشست و از حرف‌هایشان یادداشت برداری می‌کرد. موفقیت چنین درمانی ملزوم به ریلکس بودن کامل مریض بود، چیزی که وجود یک مبل راحت، نقشی کلیدی در ایفایش بازی می‌کرد. حال دانستن همین موضوع که وی از یک چسترفیلد استفاده میکرد به تنهایی کافیست تا سطح راحتی و حس لوکس بودن این سبک را ثابت کند.

چنین درمانی باعث آرامش کامل بیمار می شود - چیزی که یک مبل راحتی می تواند در دستیابی به آن نقش اساسی داشته باشد. این واقعیت که او یک چسترفیلد را برای این کار انتخاب کرد، حاکی از حجم و راحتی سبک و لوکس بودن آن است، که در یک موزه اختصاصی در لندن نمایش داده می شود.

به لطف رویکرد فروید و همکاری با بسیاری از افراد مشهور هم دوره خود، چرم چسترفیلد مترادف با روانکاوی است.

حتی اگر زیگموند به عنوان بخشی از کار خود، این سبک مبل را محبوب کرد، او آخرین فروید نبود که از آن در حرفه خود استفاده کرد. نوه وی، لوچین، یک هنرمند مشهور بود که در طول قرن بیستم کار کرد. بسیاری از آثار او چرم چسترفیلد را به عنوان زمینه ای تیره برای سوژه های خود معرفی می کنند، شاید مهمترین آنها در نقاشی بلا و استر (1988) ، که دو دختر وی را که روی یک مبل استراحت می کنند، نشان می دهد. استفاده از چسترفیلد در طول حرفه خود به استحکام بیشتر ارتباط آن با نام خانواده فروید کمک کرد.

مبل یک امپراتوری

در اواخر قرن شانزدهم و اوایل قرن 18، انگلیس شروع به گسترش سرزمینها و مستعمرات بیشتری در سراسر جهان كرد و آن چیزی را كه به عنوان امپراتوری انگلیس شناخته می شود، تشکیل داد. در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، امپراتوری به اوج خود رسید، تقریباً یک چهارم از جمعیت جهان تحت سلطه آن بودند. هر جا انگلیسی ها می رفتند، مبلمان مورد علاقه خود از جمله چسترفیلد را همراه خود می آوردند. 

 

چسترفیلد

 

مبل معاصر چسترفیلد

زمانی چسترفیلد به عنوان یک سبک مبلمان بود که فقط ثروتمندان می توانستند از آن لذت ببرند، اما اکنون با تغییر مد، مبل چسترفیلد با طراحی های متنوعی تطبیق داده شده است، اما ظاهر کلاسیک هنوز باقی مانده و قادر است تقریباً با هر نوع دکوراسیون سنتی یا مدرن هماهنگ شود. به عبارت ساده، این یکی از آن مدل های مبلمان است که هرگز از مد خارج نمی شود.

مطالب برگرفته از سایت:

 

www.timelesschesterfields.com

ادامه مطلب

مناسب ترین صندلی برای کار با رایانه

صندلی کار با رایانه

اگر حین کار با رایانه، خیلی احساس خوشایندی ندارید، پس حتماً باید فکری به حال صندلی‌تان بکنید. اگر در طول روز بیش‌تر از چهار ساعت روی همان صندلی می‌نشینید، این مسئله برای سلامت بدن‌تان اصلاً مناسب نبوده و برایتان دردسرساز می‌شود. متاسفانه، در شرکت‌ها معمولاً توجهی به صندلی کار با رایانه کارمندان نمی‌شود و خودتان باید دست به کار شوید.

پیش از اینکه بخواهید کاری در این مورد انجام دهید، باید بدانید دقیقاً چه می‌خواهید و دنبال چه چیزی هستید. همه صندلی‌ها مثل هم ساخته نمی‌شوند و انتخاب یک صندلی مناسب کار آسانی نخواهد بود، ما در این مقاله شما را با انواع بهترین صندلی کار با رایانه آشنا خواهیم کرد:

بهترین انواع صندلی برای کار با رایانه

1. صندلی کار با رایانه توری مُدوِی

یکی از محبوب‌ترین صندلی‌های کار با رایانه، صندلی‌های توری‌شکل و ارگونومیک هستند. این محصول در رنگ‌های متفاوت و با امکانات قابل تنظیم متعدد ساخته شده و نشستن را برای‌تان آرامش‌بخش می‌سازد. سیستم متکای کمری این صندلی کار با رایانه، با یک کوسن کوچک همراه شده است.

مزایا:راحتی فوق‌العاده، نشستن با قابلیت تنظیم، راحتی جابجایی

معایب:پشتی صندلی آن فاقد بالشتک است.

 

 

مُدوِی یک صندلی کار با رایانه

 

2. صندلی کار با رایانه منحنی‌طور سیهو

اگر می‌خواهید در محیط کار یا خانه حین استفاده از رایانه‌تان در کمال آرامش و آسایش خاطر به فعالیت مشغول شوید، صندلی کار با رایانه سیهو، بهترین گزینه پیش‌‌روی‌تان خواهد بود. طراحی این صندلی به خاطر پدال پایی یا قابلیت تنظیم کاملش بسیار محبوب و فوق‌العاده است. همچنین، پشتی آن بلند و بوده و کوسن آن در بخش بالایی قابلیت تنظیم دارد. نشیمن‌گاه صندلی حالت منحنی داشته و دسته‌های صندلی آن قابلیت تنظیم دارد.

 

 

مزایا: قابلیت تنظیم تمام بخش‌های صندلی، قدرتمند و بادوام

معایب: درصورت بروز مشکل برای قطعات آن، بدون وجود متخصص کاری از پیش نمی‌توان برد.

 

 

سیهو یک صندلی کار با رایانه

 

3. صندلی کار با رایانه مشبک کومِن

اگر خرید یک صندلی با ارتفاع ایده‌آل، اولویت اصلی شماست، صندلی کار با رایانه مشبک کومِن را باید در نظر داشته باشید. این صندلی کار با رایانه ارگونومیک مناسب آن دسته افرادی است که نسبت به بقیه قدشان بلندتر است، چون پشتی صندلی بلندی دارد. سیستم انحنای صندلی در طراحی‌اش کاملاً مناسب کاربرانی است که از کمردرد رنج می‌برند و ساعات متوالی را مجبورند پشت سیستم سر کنند.

مزایا: پشتی صندلی بلندتر، متکای کمری فوق‌العاده، کاملاً مناسب ساعات طولانی کار با رایانه

معایب: متکای کمری برای نشستن ندارد.

 

 

کومِن یک صندلی کار با رایانه

 

4. صندلی کار با رایانه شیاردار جایو

گاهی‌اوقات داشتن یک صندلی کار با رایانه مناسب، یعنی اینکه یک سر و گردن صندلی‌تان با بقیه همکاران‌تان تفاوت داشته باشد. این صندلی کار با رایانه مدیریتی  بسیار شیک و ایده‌آل به نظر می‌رسد و مناسب کسانی‌ است که به دنبال ظاهر مناسب و آرامش در محیط کارشان هستند.

مزایا: طراحی مدرن، تماشایی و شیک، پشتی شیاردار برای راحتی بیشتر

معایب: بالشتک نازک‌تر و سفت‌تر

 

 

جایو یک صندلی کار با رایانه

 

5. صندلی کار با رایانه مدیریتی سرتا

این صندلی کاملاً مناسب آن دسته افرادی طراحی‌ شده که با درد کمر روبرو هستند و به صندلی‌ای نیاز دارند که بالشتک نشیمنگاه و پشتی‌اش کاملاً راحت باشد. این محصول فوق‌العاده راحت و ایده‌آل و در رنگ‌بندی‌های متفاوت ساخته شده و طراحی‌اش بی‌نظیر است.

 

 

مزایا: متکای فوق‌العاده، بالشتک‌های نرم و راحت

معایب: ارتفاعدسته‌های صندلی قابلیت تنظیم ندارند.

 

 

سرتا یک صندلی کار با رایانه

 

6. صندلی کار با رایانه مدیریتی سانگمیکس

اگر به دنبال یک صندلی کار با رایانه با داوم می‌گردید که چندسالی برایتان کار کند، این صندلی با همه نیازهای شما تناسب دارد. عملکرد این صندلی در بازار به خاطر قاب سفت و محکم و بالشتک‌های نرم و راحتش زبانزد است.

مزایا: به شدت راحت و آرامش‌بخش، متکای خوب، کاملاً قابل تنظیم

معایب: تنها یک رنگ از آن ساخته می‌شود.

 

 

سانگمیکس یک صندلی کار با رایانه

 

7. صندلی کار با رایانه مخصوص بازی آندا

اگر یک صندلی کار با رایانه چندمنظوره می‌خواهید، صندلی آندا کاملاً ایده‌آل و مناسب شماست. این صندلی از یک قاب فیبر کربنی به شدت قدرتمند و مقاوم در برابر آسیب ساخته شده است. این صندلی از لایه‌های متعدد بالشتک و متکای پشتی مناسب بهره‌مند می‌باشد. همچنین، این صندلی کار با رایانه مخصوص بازی کاملاً قابل تنظیم است.

مزایا: قاب قدرتمند، کاملاً قابل تنظیم، متکای کمری راحت

معایب: گران‌قیمت بودن

 

 

 آندا یک صندلی کار با رایانه

 

در این مقاله ما شما را با 7 مدل صندلی کار با رایانه با قابلیت‌ها و امکانات مناسب و ایده‌آل برای فعالیت در محیط کار و منزل آشنا کردیم. اگر ساعات کاری‌ شما پشت رایانه بیش از چهارساعت است و با کوفتگی و درد بدن روبرو شده‌اید، زمان آن رسیده که تنبلی را کنار بگذارید و نگاهی به بخش صندلی اداری فروشگاه اینترنتیما بزنید و با مشاهده ویژگی‌ها و مقایسه مدل‌های مختلف انواع صندلی کار با رایانه آن، خریدی هوشمندانه داشته باشید.

ادامه مطلب

صندلی مناسب کار چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار

انواع صندلی مناسب کار، امروزه در بین آن دسته افرادی که به خاطر شرایط محیط کاری‌شان ترجیح می‌دهند بیشتر ایستاده باشند تا نشسته محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. در این میان اهمیت استفاده از این نوع صندلی و ویژگی‌های آن که پیش از خرید باید نسبت به آن‌ها اطلاع کافی داشته باشید در این مقاله جامع به طور کامل پوشش داده شده است:

چرا باید از یک صندلی مناسب کار استفاده کرد؟

در ادامه به دلایل استفاده از یک صندلی مناسب کار ایده‌آل اشاره شده است:

1. ارائه امکانات و ویژگی‌های بیشتر

همین‌که به راحتی می‌توانید بین نشستن و ایستادن حین فعالیت روی این نوع صندلی کار تغییر وضعیت دهید، یکی از ویژگی‌های اصلی آن محسوب می‌شود. چنین تغییر وضعیتی باعث می‌شود که دیگر با مشکلات کمردرد و کوفتگی ناشی از کار در ساعات طولانی روبرو نشوید.

 

 

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار

 

2. کاهش فشار روی مفاصل

تکیه دادن روی صندلی، فشار زیادی به پاها، زانوها و ستون فقرات شما وارد می‌کند. اما در استفاده از این دسته انواع صندلی مناسب کار، با چنین مشکلاتی روبرو نخواهید شد.

3. کاهش زمان نشستن

از آنجایی‌که این روزها تعداد افراد بیشتری نسبت به خطرات نشستن متوالی در ساعات طولانی آگاه می‌شوند، یک صندلی مناسب کار می‌تواند زمان نشستن شما را کاهش دهد. شما نهایت سعی خود را می‌کنید تا صاف و راست بنشینید و کالری کمتری مصرف می‌کنید و حتی خطرات چاقی هم گریبان‌گیر شما خواهد بود.

 

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار کدام است؟

در ادامه به بیان مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک صندلی مناسب کار باید داشته باشد می‌پردازیم:

1. استحکام و دوام

بیشتر انواع صندلی مناسب کار یک لوله دارند که از بخش نشیمن‌گاه صندلی نگهداری می‌کند. با وجود فشار زیادی که حین نشستن به این نوع صندلی وارد می‌شود، اینکه بتواند از سطح استحکام و پایداری مناسب برخوردار باشد، اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

 

 

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار

 

2. قابلیت تنظیم ارتفاع

درست همانند صندلی‌های اداری که متناسب با میز تحریر ارتفاع‌شان قابلیت تنظیم دارد، ویژگی قابلیت تنظیم ارتفاع در صندلی‌های مناسب کار نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند.

3. راحتی حین نشستن

طبیعی است که مهمترین بخش از کارایی یک صندلی مناسب کار، سطحی است که قرار است مدتی طولانی روی آن بنشینیم و راحتی و ارگونومیک بودن برای‌مان از هر چیزی بیشتر اهمیت دارد.

 

 

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار

 

4. طراحی

شاید این ویژگی کمی به سلیقه مخاطب در انتخاب ظاهر بستگی داشته باشد، اما مسئله‌ای است که به سادگی نمی‌توان از کنارش عبور کرد. انواع سبک‌های طراحی با سطوح کیفی متفاوت در بین انواع صندلی مناسب کار وجود دارد. برخی از آن‌ها دارای طراحی‌های بسیار فوق‌العاده، جسورانه و تماشایی هستند و برخی دیگر خیلی ساده و صرفاً کاربردی کار شده‌اند.

5. کیفیت

کیفیت ساخت و پرداخت یک صندلی مناسب کار چطور است؟ آیا از دوام و مقاومت لازم برخوردار است؟ کدام بخش‌ها و قطعات این صندلی پس از استفاده مستمر با مشکل مواجه می‌شوند؟ در حین بررسی نظرات و پیشنهادات کاربرانی که پیش‌تر آن محصول را خریده‌اند را باید به دقت مطالعه کنید و این سوالات را از خودتان بپرسید.

6. ارزش کلی

ارزش هم یکی از ویژگی‌های حائز اهمیت محسوب می‌شود. تعریف ما از ارزش بیش‌تر از پول و هزینه‌ای که قرار است برای یک صندلی مناسب کار خرج شود، برداشت می‌شود.

 

 

ویژگی‌های یک صندلی مناسب کار

 

در این مقاله ما شما را با دلایل و چرایی اهمیت استفاده از یک صندلی مناسب کار در محیط فعالیت روزانه‌تان و همچنین ویژگی‌هایی که پیش از خرید باید به آن‌ها در بررسی و مقایسه صندلی‌های کار موردتوجه قرار دهید، آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای کارکنان‌تان دست به خرید صندلی‌های کار بزنید و می‌خواهید انتخاب برپایه مقایسه ویژگی‌های انواع صندلی مناسب کار مختلف باشد تا تصمیمی شایسته و اقتصادی بگیرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به صندلی‌های کار فروشگاه اینترنتیما بیندازید. 

ادامه مطلب

چگونه میز تحریر خود را تمیز کنیم؟

یک میز تحریر شلوغ و برهم‌ریخته هم برای سلامت شما مناسب نیست، هم سطح بهره‌وری شما را پایین می‌آورد. درهم‌ریختگی مانع از این می‌شود که بتوانید میز تحریرتان را تمیز کنید، ازینرو گردوخاک، جرم و باکتری روی آن رشد می‌کنند و سلامت شما را به خطر میندازند. درهم‌ریختگی، نظم شما را برهم‌ میزند و باعث می‌شود قرار ملاقات‌ها و فرجه‌های کاری‌تان را ناخواسته فراموش کنید. یک میز تحریر تمیز و منظم باعث وضعیت بهداشتی بهتر و بهره‌وری بیشتر شما خواهد شد. در ادامه نکاتی برای سازماندهی و تمیز کردن میز تحریرتان آورده شده است.

نکاتی برای سازماندهی و تمیز کردن میز تحریر

1. میز تحریرتان را خالی کنید

اولین گام، خالی کردن میز است. بجای اینکه تلاش کنید میز تحریرتان را مرتب کنید، ابتدا همه‌چیز را از روی آن بردارید. هرچیزی که داخل کشوها وجود دارد را هم خالی کنید. حال نگاهی به زمین بیندازید و ببینید که چه آشفته‌بازاری شده است، اما نگران نباشید، موقتی است. هدف از این کار این است که میز تحریرتان برای مدتی پاکیزه بماند. مطمئن شوید هیچ‌چیزی روی میز تحریر باقی نمانده باشد. هر میز تحریری نیاز به یک صندلی میز تحریر مناسب نیز دارد.

 

 

تمیز کردن میز تحریر

 

2. میز تحریرتان را تمیز کنید

حال بدون توجه به آشفتگی روی زمین، میزتان را تمیز کنید. گردوخاک، جرم و باکتری را از سطح میز تحریر پاک کنید.

برای این کار ابتدا با یک دستمال پارچه‌ای خشک، تمام گردوخاک روی میز تحریرتان را بگیرید. اگر میزان کثیفی روی میز طوری است که در این مرحله صرفاً با دستمال خشک تمیز نمی‌شود می‌توانید کمی آن را تر کنید و به کارتان ادامه دهید.

سپس، روی سطح میز اسپری ضدعفونی‌کننده و تمیزکننده سطوح بزنید و با دستمال پارچه‌ای آن را پاک کنید.

در نهایت هم اگر جنس میز تحریرتان چوبی است، از یک صیقل‌دهنده چوب برای براق کردن سطحش استفاده کنید.

3. درهم‌ریختگی را مرتب کنید

مرحله بعدی توجه به درهم‌ریختگی روی زمین است. این احتمالاً زمان‌برترین مرحله از این فرایند خواهد بود. شما باید هرآن‌چیزی که روی زمین گذاشته‌اید را براساس اسناد مهم و اسناد دورریختنی و سایر وسایل روی میز تحریر مرتب کنید. چیزهایی که اضافی بوده‌اند و باید دور ریخته شوند را نیز به سطح آشغال بیندازید. اسناد مهم‌تان را در فایل‌ها یا کازیه‌های جداگانه به طور مرتب در کنار سیستم رایانه‌تان در جایگاهی مناسب قرار دهید.

 

 

تمیز کردن میز تحریر

 

4. برای هر چیزی خاصی، جای مشخصی تعبیه کنید

حال زمان آن رسیده تا همه‌چیز را سر جای خود بگذارید. برای اسناد مهم باید جای مطمئنی مانند کشوها یا فایل‌های قفل‌دار را درنظر بگیرید. باقی اسناد کم‌اهمیت‌تر نیز بهتر است در پوشه‌ها قرار بگیرند. سایر چیزهایی که روی میز تحریرتان وجود دارد، همچون جای خودکار و ساعت رومیزی و موارد این‌چنینی را هم درجای درستی بگذارید.

5. مینیمال رفتار کنید

هرچیزی که به آن روی میز تحریر احتیاج دارید را رویش قرار دهید، چیزهایی که اغلب در طول روز چندین بار به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید. چیزهایی که کمتر لازم‌تان می‌شود مانند دستگاه پانچ را داخل یکی از کشوها بگذارید.

مینیمال رفتار کنید، یعنی تا آنجایی‌که می‌شود از کشوها برای قرار دادن وسایل‌تان در آن استفاده کنید.

6. فایل‌سازی کنید و یک شیوه سازمان‌دهی داشته باشید

اگر اجازه دهید که میز تحریرتان مجدداً شلوغ شود، همه کارهایی که تا الان انجام داده‌اید، به هدر می‌رود. برای کنترل درهم‌ریختگی باید فکری اساسی داشته باشید. وسایل روی‌ میزتان را مرتب و منظم بچینید. برای کاغذهای روی میزتان یک سیستم فایل‌بندی داشته باشید تا اسنادتان را بتوانید هرچه‌ سریع‌تر پیدا کنید.

7. از کازیه‌ها و طبقه‌بندی‌شان به خوبی استفاده کنید

اگر یک کازیه چندطبقه دارید، بهتر است طبقات آن را به بخش‌های متفاوت فعالیت‌تان و کاغذها و اسناد مربوط به آن اختصاص دهید و رویش برچسب بزنید تا حواس‌تان به روال کاری پیش روی‌تان باشد.

 

 

تمیز کردن میز تحریر

 

8. میز تحریرتان باید بخش‌های متفاوتی داشته باشد

هر یک از بخش‌های میز تحریرتان باید کارکرد جداگانه‌ای داشته باشد. برای نمونه، رایانه‌تان در بخشی از میز باشد و کارهای رایانه‌ای را آن طرف انجام دهید. بخش دیگری از میز را به کارهای مرتبط با اسناد کاری و کتاب و دفتر و این‌ها اختصاص دهید و اجازه ندهید که این دو بخش با یکدیگر وسایل‌شان تداخل پیدا کنند. این کار باعث می‌شود دیگر میز تحریرتان کثیف نشود و درهم‌ریختگی پیدا نکند.

9. برای تمیز کردن میز تحریرتان برنامه‌ریزی کنید

زمان بگذارید و به طور منظم میز تحریرتان را تمیز کنید. اگر اجازه دهید گردوخاک روی میزتان جمع شود، با مشکلات تنفسی و بیماری‌های دیگر روبرو می‌شوید. زمان خاصی از روز را به تمیز کردن میز تحریرتان اختصاص دهید و خوب آن را تروتمیز کنید.

10. پایان هر روز میزتان را مرتب کنید

اگر در پایان هر روز کاری، میز تحریرتان را مرتب کنید دیگر با شرایط آشفتگی و برهم‌ریختگی در ابتدای صبح روبرو نمی‌شوید، روز خوشحال‌تری خواهید داشت و بهره‌وری‌تان هم افزایش پیدا می‌کند.

 

 

تمیز کردن میز تحریر دفتری

 

در این مقاله ما شما را با 10 مرحله مفید و کاربردی در ارتباط با چگونگی تمیز کردن میز تحریر و تمیز نگه‌داشتن آن آشنا کردیم. اگر شما هم در محل کارتان یا محل زندگی‌تان، میز تحریر دارید و با مشکل درهم‌ریختگی روبرو هستید می‌توانید با به کار بستن مراحل ده‌گانه فوق، سطح سلامتی و بهره‌وری‌تان را نسبت به قبل بهبود بخشید و افزایش دهید. همچنین، اگر قصد دارید میز تحریرتان را تعویض کنید و به فکر خرید یک مدل جدید از آن هستید می‌توانید به دفاتر نمایندگی یا شعبات فروش محصولات نیلپر یا فروشگاه اینترنتیآن سری بزنید و خریدی هوشمندانه داشته باشید. 

ادامه مطلب

راهنمای جامع معرفی صندلی‌های اپن آشپزخانه

صندلی‌های اپن آشپزخانه

آشپزخانه‌ها این روزها با افزایش سطح محبوبیت صندلی‌های اپن آشپزخانه با تغییراتی شگرفی روبرو شده‌اند. در این راهنمای جامع قصد داریم تا شما را با انواع سبک‌های صندلی‌های اپن آشپزخانه همچون سنتی، امروزی، مینیمال، اروپایی، صنعتی، آمریکایی، پست‌مدرن و... متناسب با همه سلیقه‌ها و بودجه‌ها آشنا کنیم، در این مسیر لذت‌بخش همراه‌مان باشید:

1. صندلی اپن آشپزخانه نِرد

این صندلی در جنس‌ها و رنگ‌های مختلف مناسب خانه‌های دارای سبک دکوراسیون داخلی چوبی یا مینیمالیستی است. در این صندلی در بین انواع صندلی‌های اپن آشپزخانه، جزئیات زیادی دیده نمی‌شود و در عین سادگی، جذابیت بصری بالایی داشته و با هر خانه و آپارتمان امروزی سِت می‌شود.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه نِرد از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

2. صندلی اپن آشپزخانه آیکیا دالفرد

طراحی ساده این صندلی آن را به انتخابی دوست‌داشتنی برای عاشقان دکوراسیون داخلی مدرن ساخته و آن را به کلیدی‌ترین عضو آشپزخانه شما بدل می‌کند. طراحی کلاسیک پیچی‌شکلش ظاهری صنعتی داشته و یکی از صندلی‌های اپن آشپزخانه با قابلیت تنظیم ارتفاع نیز است.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه آیکیا دالفرد از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

 

3. صندلی اپن آشپزخانه آستین

سازه صندلی آستین در بین‌های صندلی‌های اپن آشپزخانه، از چوب درختان بلوط و چنار، پایه‌های منحنی‌طور و ظاهری مینیمال، یکی از عناصر الزامی در دکوراسیون داخلی منزل شما به شمار می‌رود، بخصوص اگر سبک و سیاق تزئینات خانه‌تان چوبی باشد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه آستین از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

4. صندلی اپن آشپزخانه تالیکس ماریس

تالیکس در بین صندلی‌های اپن آشپزخانه، سبک ایده‌آل و دوست‌داشتنی دارد و کاملاً مناسب حال دکوراسیون داخلی سنتی و صنعتی است. شکل و شمایل معروف آن برای اولین بار از سوی خاویر پوچارد فلزکار در سال 1934 ساخته شده و طراحی‌اش نسل به نسل منتقل شده و به عصر امروز رسیده و هنوز هم هواداران خاص خود را دارد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه تالیکس ماریس از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

5. صندلی اپن آشپزخانه بلو دات

زاویه‌های تیز و تنوع رنگ‌بندی‌های متنوع و خیره‌کننده، این سبک خاص را در بین صندلی‌های اپن آشپزخانه به المانی چشم‌نواز برای سبک‌های دکوراسیون داخلی مدرن و جذاب بدل کرده است.  

 

 

صندلی اپن آشپزخانه بلو دات از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

6. صندلی اپن آشپزخانه بافته‌شده

اگر به دنبال اضافه کردن ظاهری تاحدودی عجیب‌وغریب، گرم و صمیمانه و رنگارنگ به دکوراسیون آشپزخانه‌تان هستید، این سبک را در بین صندلی‌های اپن آشپزخانه باید برای خودتان انتخاب کنید. این صندلی اپن آشپزخانه که طراحی‌اش به هری آلن نسبت داده می‌شود، یک گزینه خرید کاملاً شگفت‌انگیز و دست‌بافت مشابه با فرم صندلی تراکتور بوده و خیلی راحت، ایده‌آل و امروزی است.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه بافته‌شده از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

7. صندلی اپن آشپزخانه لَست مینِت

این صندلی آشپزخانه حالتی مقاوم و ساده داشته و ظاهری فریبنده و گیرا دارد. وجود بالشتک روی این صندلی از جنس روکش ابریشم برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کلاسیک و روکش چرمی آن برای سبک تزئینات مدرن خیلی کاربرد دارد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه لَست مینِت از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

 

8. صندلی اپن آشپزخانه وندلا

این صندلی برگرفته از طراحی صندلی‌های اپن آشپزخانه اواسط دهه 1990 میلادی در آمریکاست اما با ظاهر شیک و ساده‌اش کاملاً مناسب حال دنیای امروز است. این صندلی اپن آشپزخانه به خاطر راحتی و بادوام بودنش از محبوبیت‌ بسیاری برخوردار است.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه وندلا از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

9. صندلی اپن آشپزخانه سیمی برتوریا

آشپزخانه‌های با سبک دکوراسیون صنعتی بدون طراحی صندلی هری برتوریای سال 1952 هیچ ارزشی ندارند. این مدل با دقت و جزئیات تمام به نمونه‌های اولیه خود شباهت بسیاری دارد و آنقدر شیک و کاربردی هست که در هر عصر و دوره‌ای، یک انتخاب شایسته برای آشپزخانه‌تان باشد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه سیمی برتوریا از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

10. صندلی آشپزخانه بوچون

این صندلی در بین انواع صندلی‌های اپن آشپزخانه، از چوب درخت بلوط ساخته‌شده و ظاهری منحصربه‌فرد دارد و میهمانان شما با نشستن روی آن می‌توانند با آرامش کامل، لیوان‌ نوشیدنی‌های‌شان را نوش‌جان کنند. قاب برنزی برای این صندلی موردپسند همه بوده و کاملاً مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک و انتخابی مناسب علاقمندان به طرح‌های مینیمال نیز خواهد بود.

 

 

صندلی آشپزخانه بوچون از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

11. صندلی اپن آشپزخانه کارگردانی

این صندلی‌های اپن آشپزخانه کاملاً مناسب محیط خانه یا محیط‌های کاری هنری هستند و به طرق مختلف با شرایط محیط اطراف‌شان به لحاظ دکوری و ظاهری تناسب دارند. همچنین روی فضاهای بازی همچون تراس هم می‌شود از آن‌ها به خوبی بهره برد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه کارگردانی از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

12. صندلی اپن آشپزخانه کانکورد

هواداران کریم رشید این صندلی را به خاطر تمایل و وابستگی‌اش به شکل و شمایل وهم‌انگیز و خیالی و ساختارشکن می‌شناسند. صندلی کانکورد در بین انواع صندلی‌های اپن آشپزخانه در رنگ‌های روشن به مانند یک مجسمه یا آثار هنری در خانه‌تان از میهمانان‌تان دلبری خواهد کرد.

 

 

صندلی اپن آشپزخانه کانکورد از صندلی‌های اپن آشپزخانه

 

در این مقاله ما شما را با 12 مورد از بهترین و مدرن‌ترین صندلی‌‌های اپن آشپزخانه در سبک و طرح‌های تماشایی سنتی و صنعتی، امروزی و پست‌مدرن، مینیمال و غربی آشنا کردیم. برای خرید صندلی‌های اپن آشپزخانه ایده‌آل‌تان در شرایط این روزهای کرونا دو راه پیش‌روی‌تان قرار دارد؛ یا دل به دریا بزنید و به سراغ فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر فروش میز و صندلی‌های خانگی همچون برند شناخته‌شده نیلپر بروید یا با جستجوی ساده در اینترنت با مقایسه و بررسی صندلی‌های اپن آشپزخانه موردنظرتان دست به خرید اینترنتی بزنید. 

ادامه مطلب

راهکارهایی ساده برای ست کردن مبلمان منزل

ست کردن مبلمان منزل

این روزها علاقه‌مان به طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌مان بیشتر و بیشتر می‌شود و دیگر مانند گذشته کسی ‌بی‌تفاوت از کنارش عبور نمی‌کند؛ اینکه اجازه دهید ترکیبی از رنگ‌ها، نقش‌ها، بافت‌ها و شکل‌ها در انتخاب‌تان برای نشستن تاثیر بگذارند. برای اینکه این کار به درستی انجام شود، کافی است از رنگ‌ها و المان‌های درست در کنار هم استفاده کنید. طرح‌ها، پارچه‌ها و رنگ‌بندی‌هایی که دوست‌شان دارید را انتخاب کنید و به دقت آن‌ها را کنار هم بچینید. از تجربه کردن هراس نداشته باشید و چیزهای متفاوتی را امتحان کنید. ما در این مقاله شما را با راهکارهایی برای ست کردن مبلمان منزل‌تان آشنا خواهیم کرد، با ما همراه شوید:

راهکارهایی برای ست کردن مبلمان منزل

1. از انتخاب‌های متفاوت هراس نداشته باشید

اتاق پذیرایی تصویر زیر به دلایل متعددی دوست‌داشتنی است، نه فقط به خاطر استفاده از یک رنگ صورتی فوق‌العاده، بلکه وجود ترکیب مبلمانی به رنگ خاکستری‌ و قالیچه‌ تک‌رنگ باعث شده که از شدت جیغ بودن رنگ صورتی آن دو مبل تک‌نفره کاسته شود. به دنبال ایده‌ها و ترکیب‌های رنگی متفاوت در ست کردن مبلمان منزل باشید و هرکجا که در اینترنت یا مراکز خرید، چیدمان جالبی دیدید، فوراً آن را در تلفن همراه و ذهن‌تان ذخیره کنید. برای این کار نرم‌افزار پینترست یکی از بهترین گزینه‌ها برای دیدن ایده‌های متعدد از ترکیب‌های رنگی گیرا و خیره‌کننده است.

 

 

رنگ‌بندی متفاوت در ست کردن مبلمان منزل

 

2. از دو رنگ مختلف در کنار هم استفاده کنید

اگر نمی‌خواهید مانند مورد قبلی شکل‌ها و سبک‌های مختلف مبلمان در اتاق پذیرایی‌تان داشته باشید، می‌توانید از یک دست مبل با دو رنگ‌بندی متفاوت استفاده کنید. یکی از بهترین راه‌های ست کردن مبلمان منزل، استفاده از مبلمانی با دو رنگ، دو الگو یا بافت متفاوت با شکل و اندازه یکسان است. در تصویر زیر ترکیب یک دست مبلمان با اندازه یکسان را با دو رنگ زرد و خاکستری کنار هم می‌بینید که به ظاهر خانه یک حس‌وحال امروزی و فوق‌العاده جذاب بخشیده است، به همین سادگی.

 

 

رنگ‌های متفاوت با اندازه یکسان در ست کردن مبلمان منزل

 

3. رنگ‌های قدیمی را وارد بازی کنید

استفاده از ترکیب‌های رنگی بی‌رنگ و قدیمی یکی از راه‌های ست کردن مبلمان منزل است، بدون اینکه خیلی پرزرق‌وبرق به نظر برسد. ترکیب دوست‌داشتنی رنگ‌های دوغابی، نعناعی و مرجانی در کنار هم با الگوهای متفاوت در تصویر زیر، هارمونی حیرت‌انگیزی ایجاد کرده است. رنگ سبز آن مبلی که دورتر واقع شده در بالش‌های مبل کناریش دیده می‌شود و رنگ مرجانی دسته مبل همین مبل وسطی در نقش تماشایی مبل بزرگتر کار شده است.

 

 

رنگ‌های قدیمی در ست کردن مبلمان منزل

 

4. رنگ‌های مختلف را امتحان کنید

آن دسته افرادی که به استفاده از رنگ‌های خیره‌کننده علاقه دارند، این ترند را با کنار هم قرار دادن رنگ‌های جلب‌توجه‌کننده و روشن با شور و شوق پذیرا می‌شوند. می‌توانستید تصور کنید که یک مبل ارغوانی سنتی‌شکل در کنار یک صندلی خردلی تند تا این حد جذاب و شگفت‌انگیز ظاهر شود؟ نکته‌ ست کردن مبلمان منزل به این شکل در استفاده از چیزهایی است که دوست‌شان دارید، هم به لحاظ زیبایی هم راحتی تا هر روز از نشستن روی آن‌ها لذت ببرید.

 

رنگ‌های مختلف در ست کردن مبلمان منزل

 

5. استفاده از تک‌رنگ را امتحان کنید

یک پالت رنگی تک‌رنگ، حس و حال فوق‌العاده و بی‌نظیری متناسب مد روز به خانه‌تان می‌بخشد. استفاده از مبل‌های چرمی مدرن با لبه‌های نرم برای داشتن یک شمای سیاه و سفید در ست کردن مبلمان منزل، خیلی ساده و لذت‌بخش است.

 

تک‌رنگ در ست کردن مبلمان منزل

 

6. حس‌وحال قدیمی ایجاد کنید

آیا از حس‌وحال قدیمی اتاق پذیرایی تصویر زیر لذت نمی‌برید؟ مبل لوبیاسبزی کلاسیک و صندلی‌های تک‌نفره قدیمی با رنگ‌ها و شکل‌ها و جنس متفاوت با انتقال روحیه‌ای شجاعانه و سرخوشانه در ست کردن مبلمان منزل، همراه با دیوار سفید رنگ و کف چوبی، دکوراسیون خانه‌ شما را کاملاً با سایر دوستان و آشنایان‌تان متمایز خواهد ساخت. حتی می‌توانید از رنگ‌ها و نقش‌های خوش‌نقش‌ونگار در کوسن‌ها استفاده کنید.  

 

حس‌وحال قدیمی در ست کردن مبلمان منزل

 

7. از ظاهر متقارن و یکسان استفاده کنید

عاشقان تقارن، به طرح‌های متناسب با هم و کاملاً منطبق در ست کردن مبلمان منزل علاقه دارند. استفاده از طیف رنگ‌های زمینی قهوه‌ای و مشکی تند، حس‌وحالی از وقار و توزان را با شور و شوقی دراماتیک القا می‌کند. ترکیب متعادل نشستن در طراحی اتاق پذیرایی، اعتمادبه‌نفس و متانت صاحب‌خانه را به رخ میهمانانش می‌کشاند.

 

 

ظاهر متقارن در ست کردن مبلمان منزل

 

8. با یک مبل تک‌نفره متفاوت، دلبری کنید

هیچ راهکاری جز قرار دادن یک مبل بزرگ و با یک رنگ متفاوت در یک گوشه نمی‌تواند توجه دوستان و آشنایان‌تان را به خود جلب کند. در این نکته از ست کردن مبلمان منزل به این مسئله توجه داشته باشید که پیش از خرید یک مبل تک‌نفره جدید، بهتر است از سایر اتاق‌های خانه‌تان اگر صندلی‌ای دارید، بیاورید و رنگ‌بندی آن را در کنار سایر مبلمان اتاق پذیرایی‌تان چک کنید تا گرفتار خریدی غیرعادی نشوید.  

 

 

مبل تک‌نفره خاص در ست کردن مبلمان منزل

 

9. از ترکیب متفاوت رنگ و نقش بهره ببرید

اتاق پذیرایی که در تصویر زیر میبینید، سرزنده و کاملاً درخشان جلوه می‌کند، و طرح و رنگ مبلمان آن به یک اندازه فوق‌العاده و پویا به نظر می‌رسد. نکته‌ای که در این حالت از ست کردن مبلمان منزل وجود دارد این است که مبل مشکی‌رنگ، رنگ‌های تند و نقش‌های شلوغ را با رنگ‌بندی ملایم به نمایش می‌گذارد. رنگ سیاه در آینه، شومینه دیواری، آباژور و از همه‌ مهم‌تر در صندلی صورتی‌رنگ برای داشتن تاثیرگذاری بیشتر، تکرار شده است. چنین دکور شلوغی از نورپردازی و کاغذدیواری فوق‌العاده و اکسسوری‌های تماشایی هم بهره‌ می‌برد.  

 

 

ترکیب متفاوت نقش و رنگ در ست کردن مبلمان منزل

 

در این مقاله ما شما را با 9 راهکار و ایده مفید و کاربردی در ارتباط با انتخاب طرح، نقش، بافت و شکل مناسب برای ست کردن مبلمان منزل آشنا کردیم. اگر به دنبال تعویض مبلمان منزل خود هستید و می‌خواهید متناسب با کاغذدیواری و رنگ جدید اتاق پذیرایی‌تان یا خانه‌ای که تازه به آن نقل مکان کرده‌اید، خرید داشته باشید، بهتر است علاوه بر مراجعه حضوری به نمایندگی‌های فروش و مراکز معتبر نیلپر، سری هم به فروشگاه اینترنتیما بزنید و از ست‌های مبلمان منزل جدیدمان دیدن کنید. 

ادامه مطلب

رخت آویز اداری و نکاتی که باید بدانید

رخت آویز اداری

اگر به دنبال خرید یک رخت آویز اداری برای اتاقتان در محل کارتان می‌گردید، کافی است به نکات تخصصی زیر توجه کنید تا بتوانید با انتخاب رنگ و سبکی متناسب با محیط فعالیتتان، خریدی هوشمندانه را تجربه کنید:

در کجا باید از رخت آویز اداری استفاده کرد؟

رخت آویز اداری یکی از آیتم‌های کاربردی در محیط کار به شمار می‌رود و بیشتر بسته به فضایی که اشغال می‌کنند در انواع سبک‌ها و شکل‌ها طراحی و ساخته شده‌اند:

·        مشخص‌ترین جایگاه برای قرار دادن رخت آویز اداری ابتدای درب ورودی اتاق‌تان می‌باشد که به محض ورود در فصل‌های پاییز و زمستان بتوانید لباس‌های خود را روی آن آویزان کنید.

·        اگر فضای محیط کاری‌تان اشتراکی و بزرگ است، یک رخت آویز اداری ایستاده می‌تواند در نقاط متعدد، مشخص و جایی که مانع تردد کارکنان نشود، قرار گیرد.

چطور می‌شود یک رخت آویز اداری مناسب نیازهای‌‌مان پیدا کرد؟

بسته به دکوراسیون و تزئینات فضای داخلی محیط کار‌تان باید در ارتباط با سبک و سیاق ظاهری یک رخت آویز اداری تصمیم بگیرید:

·        جنس آن باید با فضای کاری‌تان تناسب داشته باشد، برای مثال یک رخت آویز اداری چوبی مناسب یک محیط اداری که از آیتم‌های چوبی کمی بهره می‌برد، انتخاب مناسبی نخواهد بود.

·        رنگ آن باید با رنگ دیوار اتاق و فضای کاری‌تان متناسب انتخاب شود. برای مثال یک رخت آویز اداری سفید یا نقره‌ای رنگ با بیشتر محیط‌های کاری جور درمی‌آید.

·        قابلیت جابجایی یک رخت آویز اداری با توجه به پایه‌های آن نیز اهمیت پیدا می‌کند که جابجایی آن در اتاق و محیط کاری کار راحتی باشد.

·        تخمین بزنید که چه تعداد کت، پالتو، کلاه و... قرار است به طور میانگین روی آن قرار بگیرد. تعداد کارکنان یک اتاق یا محیط کاری و ارباب رجوع‌های احتمالی که خواهید داشت را هم در نظر بگیرید.

·        فضایی که قرار است به رخت آویز اداری اختصاص دهید را هم در نظر داشته باشید که در انتخاب اندازه‌اش بتوانید دقت لازم را به خرج دهید.

 

خرید اینترنتی

 

کدام نوع رخت آویز اداری ظاهر فعلی محیط کارتان را حفظ می‌کند؟

شناخت انواع رخت آویز اداری به شما کمک می‌کند تا ایده‌آل‌ترین مدل را برای محیط کاری‌تان انتخاب کنید. در ادامه شش مورد از رایج‌ترین سبک‌های رخت آویز که در دو دسته‌بندی جای می‌گیرند برای‌تان آورده شده است:

1. انواع رخت آویز اداری ایستاده

این نوع رخت آویز اداری را می‌توانید به هر کجا که خواستید ببرید و جابجایش کنید. این سبک از رخت آویز اداری در محیط‌های صنعتی و سنتی کار کاملاً کارایی دارند.

الف) رخت آویز اداری ایستاده چوبی

از این رخت آویز اداری می‌توان در محیط‌های کاری خاص با طراحی داخلی چوبی مورد استفاده قرار داد تا با حال و هوای محیط کاملاً ست باشد.

 

 

رخت آویز اداری ایستاده چوبی

 

ب) رخت آویز اداری ایستاده فلزی

این سبک از طراحی‌های رخت آویز اداری در محیط‌های مینیمال کاری کاملاً فوق‌العاده هستند. از دوام و قدرت بسیار برخوردار بوده و توانایی نگهداری از اقلام سنگین را دارند. اغلب جنس این نوع رخت آویز اداری از فولاد یا آلومینیوم است. البته جنس برنجی آن هم موجود است.

 

 

رخت آویز اداری ایستاده فلزی

 

پ) رخت آویز اداری ایستاده هنری

 این نوع رخت آویز مناسب به هر اتاقی در هر محیط کاری شیک و باکلاسی، جذابیت فوق‌العاده‌ای می‌بخشند. جنس این نوع رخت آویز اداری از پلاستیک، فلز و چوب خواهد بود. ظاهرشان اغلب عجیب و متمایز می‌باشد و با هر سبک طراحی داخلی خصوصاً محیط‌های هنری جور درمی‌آیند.

 

 

رخت آویز اداری ایستاده هنری

 

1. انواع رخت آویز اداری دیواری

این نوع از رخت آویز اداری برای محیط‌های کاری که خیلی فضای زیادی ندارند مناسب می‌باشد. اندازه و شکل آن‌ها متفاوت و متنوع بوده و می‌توانید متناسب با محیط کارتان، بهترین‌شان را برای خود انتخاب کنید. اغلب، این سبک‌ها قفسه دارند و می‌توانید از آن جز برای آویزان کردن لباس، با قرار دادن کتاب‌های‌تان روی آن، نفع بیشتری ببرید و یک اتاق یا محیط کاری متفاوت و مدرن داشته باشید.

الف) رخت آویز اداری دیواری چوبی

این سبک از رخت آویز اداری نه تنها فضای زیادی نمی‌گیرند، بلکه برای محیط‌های کاری کاملاً مناسب و ایده‌آل هستند.

 

 

رخت آویز اداری دیواری چوبی

 

ب) رخت آویز اداری دیواری فلزی

این نوع از رخت آویز اداری بسیار بادوام و مقاوم است. در محیط‌های کاری با سبک و سیاق امروزی، معاصر و مینیمال، سرمایه‌گذاری روی این نوع رخت آویز اداری خیلی شیک و فوق‌العاده خواهد بود.

 

 

رخت آویز اداری دیواری فلزی

 

پ) رخت آویز اداری دیواری گوشه‌ای

این نوع رخت آویز اداری در هر اتاقی با هر اندازه‌ای کاربرد دارد. اگر هم در اتاق‌های بزرگ از آن‌ها استفاده شود، گوشه اتاق‌تان یک دکور زیبا و چشم‌نواز به خود خواهد گرفت.

 

 

رخت آویز اداری دیواری گوشه‌ای

 

در این مقاله ما شما را با نکات ضروری و لازم برای خرید رخت آویز اداری ، از جایگاه قرارگیری و انتخاب سبک و رنگ مناسب آن تا 6 مدل رایج و محبوب از آن‌ها، آشنا کردیم. اگر در محیط کاری‌تان، رخت آویز ندارید یا رخت آویز فعلی‌تان خیلی کاربردی و مناسب نیست و تصمیم دارید تا دست به تغییر و تحولات در دکوراسیون فضای فعالیت روزنانه‌تان بزنید، بهتر است نگاهی به بخش رخت آویز اداری فروشگاه اینترنتیما بزنید و پس از مشاهده ویژگی‌ها و مقایسه مدل‌های مختلف آن، نسبت به خریدی آگاهانه اقدام کنید.

ادامه مطلب


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت