ادامه مطلب

ادامه مطلب

راهکارهایی برای انتخاب صندلی تحصیلی

این روزها که بیشتر امید والدین به فرزندانشان است و این که بتوانند آینده بهتری برایشان بسازند، مسئله تحصیل آن‌ها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. به هر حال دیگر خیلی‌هایمان امیدمان را از این که برای خودمان اتفاقی بیفتد، از دست داده‌ایم و امیدواریم فرزندانمان تجربه خوشایندی داشته باشند و از آنجایی که تقریباً بیشتر ساعات روز یک دانش‌آموز یا دانشجو در محل تحصیلش می‌گذرد، بهتر است از صندلی تحصیلی مناسبی استفاده شود که به‌هیچ‌عنوان برایشان آزاردهنده نباشد. همه این حرف‌ها را زدیم که بگوییم انتخاب صندلی تحصیلی از مهم‌ترین مواردی است که اگر مدیر محیطی آموزشی هستید باید آن را در نظر بگیرید. اگر والدین هستید هم باید حواستان باشد هنگام انتخاب محیط تحصیلی فرزندتان به این نکته توجه کنید.

 

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای خرید صندلی پزشکی

 

صندلی تحصیلی چیست؟

 

 

صندلی تحصیلی

 

فرقی نمی‌کند دانش‌آموز باشید یا دانشجو؛ دبیرستانی باشید، ابتدایی باشید یا راهنمایی؛ به هر حال سر و کار شما به صورت روزانه و به مدت چند ساعت با صندلی‌هایی است که مجبور هستید روی آن‌ها بنشینید و به استاد و معلمتان گوش کنید. اگر والدینی هستید که دارید این مطالب را می‌خوانید که احتمالاً خودتان از این بابت اطلاع دارید و اگر مدیر مدرسه هستید که اصلاً خودتان روی همه چیز مشرف هستید. صندلی تحصیلی از ماندگاری و دوام بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و هرچقدر هم دانش‌آموز یا دانشجو تلاش کنند آسیبی به آن برسانند، خیلی نمی‌توانند کاری روی آن بکنند. انواع مختلفی هم برای صندلی تحصیلی وجود دارد از صندلی ساده فلزی گرفته تا صندلی‌های چرخ دار برای معلمان و صندلی‌هایی که در اتاق سایت استفاده می‌شوند. بسته به نیاز مدرسه، توسط مدیر آن باید انتخاب شود که چه نوع صندلی‌هایی خریداری شوند و این وظیفه بسیار مهمی است.

 

 

در انتخاب صندلی تحصیلی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 

 

نکات مرتبط با خرید صندلی تحصیلی

 

قطعاً به این سادگی‌ها نیست که برویم فروشگاهی و بگوییم ما فلان صندلی تحصیلی را برای دانش‌آموزان مدرسه‌مان می‌خواهیم. مواردی وجود دارد که باید همه آن‌ها را در نظر بگیرید و سپس سراغ خرید بروید و برای صندلی تحصیلی موردنظرتان هزینه کنید. برای انتخاب صندلی تحصیلی اول از همه باید به این نکته توجه کنید که ارتفاع صندلی متناسب با پایه تحصیلی‌ای باشد که قرار است برایشان صندلی تهیه کنید. مثلاً برای بچه‌های دبستانی باید صندلی تحصیلی‌ای بخرید که ارتفاع آن 35 سانتی‌متر باشد. اگر دنبال صندلی مناسب برای پایه راهنمایی و دبیرستان هستید که احتمالاً صندلی تحصیلی با ارتفاع 45 سانتی‌متر به دادتان برسد. بعد از این باید به نوع پایه‌های صندلی اهمیت بدهید که بسیار مهم است.

دیگر موارد مهم در انتخاب صندلی تحصیلی

 

 

راهکار خرید صندلی تحصیلی

 

بیشتر مدارس از صندلی تحصیلی 4 پایه یا پایه سورتمه‌ای استفاده می‌کنند. هر کدام از این مدل‌ها، با چیزهای مختلفی روی زمین قرار می‌گیرند و تماس دارند. برخی از آن‌ها با پلاستیک‌های نایلونی، برخی دیگرشان با چیزی شبیه چرخ و برخی هم با چرخ روی زمین قرار می‌گیرند. از میان انواع مختلف صندلی تحصیلی، بیشتر افراد از نوع 4 پایه ساده آن استفاده می‌کنند که روی زمین فیکس می‌شود و نه چرخ دارد و نه چیزی که با آن سر بخورد. درواقع باید ببینید هدفتان از انتخاب این صندلی چیست؟ می‌خواهید از آن در کجا استفاده کنید؟ همه این موارد می‌تواند در این که چه نوع پایه‌ای به کارتان می‌آید، دخیل باشد. مثلاً آن‌هایی که پایینشان پلاستیکی است برای این که صدایی نداشته باشند، کاملاً مناسب هستند و آن‌هایی که شبیه سورتمه هستند، مناسب مکان‌هایی است که نمی‌خواهید به کف آن هیچ‌گونه آسیبی برسد. بیشتر مناسب کلاس‌های کامپیوتر است.

کدام ترکیب صندلی تحصیلی مناسب‌تر است؟

 

 

ترکیب مناسب صندلی تحصیلی

 

برای این که در جا و پول صرفه‌جویی شود، بسیاری از مدارس از صندلی‌های تحصیلی ترکیبی استفاده می‌کنند. رایج‌ترینشان هم ترکیب صندلی و میزتحریر است. چنین چیزی باعث می‌شود که نیازی به خرید صندلی و میزتحریر جداگانه نباشد و گزینه مناسب‌تری است. درواقع از هر جهت که نگاه کنید به صرفه‌تر تمام می‌شود. میزتحریر معمولاً، مربع کوچکی است که به صندلی چسبیده و از یک طرف صندلی باز می‌شود. برخی صندلی‌ها که جای دسته‌شان، میز قرار دارد هم برای برخی کلاس‌ها مناسب است و مراکز برگزاری آزمون مثل همین مراکزی که کنکور در آن برگزار می‌شود از این صندلی‌ها استفاده می‌کنند. مدل چپ‌دست این صندلی‌ها هم وجود دارد اما تعداد تولید آن به مراتب کمتر است.

در انتخاب صندلی تحصیلی، جنس آن چقدر مهم است؟

 

 

جنس صندلی تحصیلی

 

خیلی مهم. تولیدکنندگان از مواد اولیه متفاوتی برای تولید صندلی‌های تحصیلی استفاده می‌کنند. برخی از رایج‌ترین مواد اولیه‌ای که در ساخت صندلی به کار می‌رود، فلز، چوب، وینیل، پارچه و پلاستیک است. درواقع جنس صندلی تحصیلی از مهم‌ترین مواردی است که هم روی راحتی و هم روی ماندگاری محصول تأثیر مستقیم دارد. اغلب صندلی‌های بادوامی که احتمالاً دیده‌اید از چوب یا فلز ساخته شده‌اند چرا که می‌توانند در مقابل کارهایی که دانش‌آموزان می‌کنند دوام بیاورند و سالم بمانند. به هر حال شما به عنوان مدیر یک محیط تحصیلی قرار نیست هر سال برای صندلی‌های مجموعه خود هزینه کنید، لذا باید مراقب باشید روی چه جنسی هزینه می‌کنید و چقدر برایتان کارایی خواهد داشت.

پوشش فلزی رایجی که برای صندلی تحصیلی به کار می‌رود، چیست؟

دو مدل پوشش فلزی رایج وجود دارد که برای صندلی تحصیلی استفاده می‌شود و آن هم کروم و پودری است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا باید از روکش فلزی استفاده شود. یکی از این دلایل، زیبایی‌شناختی است. پوشش فلزی باعث می‌شود صندلی زیباتر به نظر برسد. مهم‌ترین دلیل آن با این حال، کاربردش است، پوشش فلزی کمک می‌کند تا صندلی در مقابل آسیب‌ها یا خراش‌ها سالم بماند.

به همه این موارد حسابی دقت کنید!

در این مطلب از وبلاگمان سعی کردیم راهکارهای مناسب برای انتخاب صندلی تحصیلی را به شما معرفی کنیم. هنگام خرید، حتماً و حتماً باید به مواردی که بالاتر گفتیم توجه کنید تا نتیجه خوب و مطلوبی از خریدتان بگیرید. به هر حال کار ساده‌ای در پیش نخواهید داشت. البته این در حالی است که خودتان تنهایی دست به کار شوید. امکان دیگری که پیش رویتان است، فروشگاه نیلپر است. به‌سادگی می‌توانید از طریق فروشگاه ما، محصول مورد نظرتان را به هر تعداد و رنگی که خواستید انتخاب کنید و به صورت اینترنتی خریداری نمایید. ظرف مدت زمان کوتاهی هم محصولتان، به دستتان می‌رسد و می‌توانید از آن استفاده کنید. 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت