ادامه مطلب

ادامه مطلب

مزایا و معایب استفاده از صندلی کودک چیست؟

احتمالاً شما که مشغول مطالعه این مطلب هستید، فرزند کوچکی دارید و خیلی از او می­شنوید که بگوید «دلم می­خواد خودم این­کارو بکنم». طبیعی هم هست. کودکان دلشان می‌خواهد مستقل باشند و ما هرگز نباید این حس استقلال‌طلبی را از آن‌ها بگیریم. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آن‌ها نمی‌توانند همه کارها را خودشان بکنند. یا قدشان به چیزی که می‌خواهند نمی‌رسد. قطعاً برایتان مهم است از این حسی که کودکتان دارد حمایت کنید و چه کاری بهتر از این که برایش صندلی‌ای مناسب خودش بخرید و در ضمن محیط امنی را برای او فراهم کنید. البته صندلی کودک، هم مزایایی دارد و هم معایبی در ادامه ابتدا به مزایای صندلی کودک خواهیم پرداخت و سپس از معایب صندلی کودک برایتان می‌نویسیم. همراهمان باشید.

 

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای انتخاب صندلی تحصیلی

 

مزایای صندلی کودک

 

 

صندلی کودک

 

در ادامه به بررسی مزایای صندلی کودک خواهیم پرداخت:

الف | مهارت‌های کاربردی مرتبط با زندگی و اخلاق پشت میز نشستن را می­آموزد!

کودکان می‌توانند به چیدن میز و بعد از آن جمع کردن وسایل روی میز کمک کنند. با خرید صندلی و میز کودک می‌توانید این امکان را به آن‌ها بدهید که چنین کارهایی را در همان سن و سال تمرین کنند. فقط مراقب باشید، چه چیزی دستشان می‌دهید و حواستان باشد که مبادا اتفاقی برایشان نیفتد.

ب | برایتان اوقات آرامی را به ارمغان می‌آورد

یکی از مزایای صندلی کودک این است که آن‌ها قرار نیست همیشه پشت آن بنشینند و غذا بخورند، بلکه می‌توانند روی آن نقاشی بکشند، کاردستی درست کنند، خمیر بازی کنند، کتاب بخوانند و خیلی کارهای دیگر که می‌توانند انجام بدهند. به جای اینکه مثل غارنشینان بدوند و خانه را به هم بریزند، صندلی کودک این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های زیادی را در سکوت انجام دهند. این‌طوری شما به عنوان مادر خانه، می‌توانید راحت سر جایتان بنشینید.

پ | به درست نشستن کودکتان کمک می‌کند

 

 

خرید صندلی کودک

 

یکی از مهم‌ترین مزایای صندلی کودک این است که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا پایشان کامل به زمین برسد و پشتشان را تکیه بدهند. علاوه بر این، کودکان می‌توانند فاصله خودشان را از میز کم یا زیاد کنند تا شانه‌هایشان در وضعیت درستی قرار بگیرد و بتوانند بهتر غذایشان را میل کنند.

ت | به مستقل شدنشان کمک می‌کند!

وقتی از مزایای صندلی کودک می‌نویسیم باید به این نکته اشاره کنیم که کودک شما خودش به تنهایی و بدون کمک شما می‌تواند روی صندلی بنشیند یا از روی آن بلند شود. به جای این که همیشه به کمک شما نیاز داشته باشد تا بتواند روی صندلی‌اش بنشیند، با استفاده از صندلی کودک دیگر لازم نیست منتظر شما بماند. خودش می‌تواند خوراکی‌اش را بخورد، بازی‌اش را بکند و هر فعالیتی که دلش می‌خواهد را روی آن انجام دهد. برای مثال، وقتی کودکان می‌خواهند نقاشی بکشند، می‌توانند بروند و کاغذشان را بردارند و با مداد رنگی مشغول کارشان شوند. بدون این که لازم باشد شما را به زحمتی بیندازند.

معایب صندلی کودک

 

 

معایب صندلی کودک

 

بالاتر، درباره هر آن چیزی که به عنوان مزایای صندلی کودک شناخته می‌شد برایتان نوشتیم. اکنون می‌خواهیم به برخی از معایب صندلی کودک اشاره کنیم.

الف | دوام و ماندگاری

دوام و ماندگاری صندلی کودک به قدری نیست که بخواهید سال‌ها از آن استفاده کنید. اگر یک وقت فرزندتان آن را جایی پرتاب کند احتمال این که بشکند یا از بین برود، وجود دارد. البته این را هم باید بگوییم که اگر صندلی کودک با کیفیت بسیار خوب خریداری کنید، می‌توانید روی طول عمر آن نیز حساب کنید. به هر حال این موضوع هم به فرزندتان بستگی دارد و هم به کیفیت صندلی‌ای که خریداری می‌کنید. حواستان به هردوی این نکات باشد.

ب | میزان تحمل

 

 

قیمت صندلی کودک

 

وقتی مسئله تحمل وزن و فشار مطرح باشد، خیلی نمی‌شود به صندلی کودک اعتماد کرد. در چنین شرایطی از قبل هم خیلی امکان اطمینان حاصل کردن از این موضوع وجود ندارد که لزوماً صندلی‌ای که خریداری می‌کنید توانایی تحمل وزن زیاد را دارد یا نه. خصوصاً اگر کودکتان از اضافه‌وزن قابل ملاحظه‌ای برخوردار باشد که در این صورت اوضاع به مراتب وخیم‌تر خواهد شد.

پ | فقط رنگشان!

برخلاف صندلی کودک چوبی که می‌توانید روی شکوه و زیبایی آن حساب کنید و از این جهت خیلی هم خوب می‌باشند، صندلی کودک پلاستیکی خیلی به لحاظ زیبایی تنوعی ندارد و تنها می‌توانید روی رنگ آن مانور دهید و با تنها عنصری که می‌توانید دل فرزندتان را به دست بیاورید، همین رنگ و لعابی است که روی برخی از صندلی‌ها می‌توانید ببینید.

ت | دوستدار طبیعت نیستند!

 

 

صندلی کودک پلاستیکی

 

اگر صندلی چوبی بخرید که آن وقت درختان زیادی برای تولید آن قطع می‌شوند و اگر صندلی کودک پلاستیکی بخرید که باید در جریان باشید قرار نیست به هیچ عنوان تجزیه یا بازیافت شوند! این یعنی صندلی کودک مناسب محیط‌زیست نیست و به هیچ وجه نمی‌توانید مدلی از آن را پیدا کنید که دوستدار طبیعت باشد. اما به هر حال این مورد نباید باعث شود که موارد بالا را که برای کودکتان بسیار اهمیت دارد، نادیده بگیرید. به هر حال باید به فکر رشد فرزندتان باشید.

اگر به فکر آینده فرزندتان هستید، صندلی کودک، ضروری است!

تیتر بالا را نمی‌شود نتیجه‌گیری مطالبی دانست که تاکنون نوشته‌ایم بلکه توصیه‌ای است مهم که باید آن را پس ذهنتان داشته باشید. به هر حال کودکتان نیاز دارد در همان سنین کمی که قرار دارد با خیلی مسائل آشنا شود و چه چیزی بهتر از خرید صندلی کودک که امکان‌های زیادی را در اختیار او می‌گذارد. در این مطلب سعی کردیم درباره مزایا و معایب صندلی کودک به طور مفصل و در عین حال یکسان برایتان بنویسیم اما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم نگوییم که خرید آن به مراتب بهتر از نخریدن آن است. همان‌طور که خودتان شاهد بودید، خرید صندلی کودک می‌تواند در جهان او، استقلال داشتن و در عین حال خلقیات مهمی را بگذارد که بعدها در زندگی‌اش به نفع او خواهد بود. هر آن چیزی که در پس استفاده از صندلی کودک می‌آموزد، امکانی است برای این که در آینده زندگی بهتری داشته باشد. به فرزندتان فکر کنید. به آینده او و خوب رشد کردنش! ما هم کنارتان هستیم.  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت