ادامه مطلب

ادامه مطلب

اشتباهی که مردم هنگام خرید مبل خانگی مرتکب می‌شوند

اگر خانه دارید احتمالاً ارزشمندترین دارایی شما به حساب می‌آید. شاید اتومبیل شما رتبه بعدی را داشته باشد. بعد از آن، اغلب بیشترین خرج را مبل خانگی روی دستتان می‌گذارد. مبلمان بخشی از خانه است که تا سال‌ها با آن سروکار خواهید داشت. هرچقدر مبلمان می‌تواند فضا را زیباتر کند، همان‌قدر انتخاب نامناسب فضا را از ریخت خواهد انداخت. مبل خانگی فقط ظاهر خانه را تغییر نمی‌دهد، بلکه در استفاده از فضای خانه به شکل بهینه و راحتی و آسایش شما نقشی انکارنشدنی دارد.

اگر به دنبال تغییر مبل خانه هستید یا تازه برای خانه خود به دنبال مبل مناسب می‌گردید، این راهنما را بخوانید.

 

1.اندازه‌گیری کافی نیست

 

اندازه گرفتن مبل برای فهمیدن اینکه مناسب جایی که دارید هست یا نه، کافی نخواهد بود، اگرچه می‌تواند شروع خوبی باشد. اگر مبل شما یک مبل غول‌پیکر است یا شکل غیرمعمولی دارد، لازم است که حتماً درهای ورودی را برای عبور آن چک کنید. اینکه از راهروها و ورودی‌ها می‌گذرد یا نه، مسئله مهمی است. مخصوصاً اگر در یک ساختمان بزرگ زندگی می‌کنید.

بسیاری از مردم و حتی گاهی طراحان داخلی به این مشکل برخورده‌اند که بعد از خریداری مبل در آسانسور جا نمی‌شده یا از ورودی‌ها نمی‌گذشته است. پس به وزن و طول و عرض قطعه مبلی که برای خانه می‌خرید، توجه کنید. این‌طوری هزینه‌ای برای پس فرستادن  به فروشگاه هم به شما تحمیل نمی‌شود.

مبل خانگی

 

2.مبل شما باید به خانه‌تان بیاید

 

مهم نیست که شما فکر می‌کنید خیلی خوب خانه خود را می شناسید. وقتی در محیط فروشگاه با چیدمان انواع مبل‌ها روبه‌رو می‌شوید، شاید تصور کردن آن مبل در خانه خودتان کمی سخت شود. شاید در شوروم رنگ مبل‌ها خیلی دلربا به نظر آیند ولی در هال خانه شما اصلاً آن‌طور نباشند. پیشنهاد ما این است که عکس مبلمان را در خانه تماشا کنید و در میان سایر وسایل تصورش کنید. راه حل دیگر این است که نمونه رنگ را از فروشگاه بخواهید و در خانه با رنگ بقیه اشیا بسنجید.

 

3.مبل شما باید هماهنگ با سبک زندگی شما باشد

 

بسیاری از مردم درباره این واقعیت فکر نمی‌کنند که مبلی که دلشان می‌خواهد، شاید مناسب آدم‌هایی نباشد که می‌خواهند از آن استفاده کنند. مثلاً پارچه مبل ابریشمی و براق به درد خانه‌ای که بچه خردسال یا حیوان خانگی دارد نمی‌خورد.

البته باید غیر از سبک زندگی فعلی، آینده را هم در نظر داشته باشید.

 

4.در خرید عجله نکنید

 

مردم معمولاً چند ماه برای پیدا کردن خانه وقت صرف می‌کنند و هفته‌ها برای پیدا کردن اتومبیل مناسب تلاش می‌کنند. ولی چند دقیقه‌ای می‌خواهند مبل انتخاب کنند.

خرید مبل خانگی اصلاً خریدی ضربتی نیست. حداقل یک روز زمان نیاز دارد. قبل از اینکه مبل بخرید به این فکر کنید که واقعاً می‌خواهیدش یا نه.

 

5.درباره نگهداری و دوام مبل فکر کنید

 

برخی قطعات مرغوب و باکیفیت مبل ممکن است به مراقبت زیادی احتیاج داشته باشند.  اگر چوب در آن به کار رفته باشد درباره مدت ماندگاری آن سوال کنید. بپرسید چطور باید آن را تمیز کنید. گاهی مواد تمیزکننده می‌توانند به مبل آسیب برسانند.

 

6.در محدوده قیمتی که تعیین کرده‌اید، بمانید

 

در هنگام خرید مبل خانگی هزینه‌های جانبی دیگری هم در کار است. حمل مبلمان تا منزل و شاید بیمه‌نامه یا گارانتی که فروشگاه ممکن است پیشنهاد دهد از جمله این هزینه ها می باشد. در هنگام خرید حواستان به این هزینه ها بوده تا مبلغ خریدتان از بودجه تعیین شده بالاتر نرود.

اینکه از فروشگاه بیرون بیایید و ببینید مبلغی بسیار بیشتر از پیش‌بینی برای مبلمان خانه صرف کرده‌اید، ممکن است سرتان را به درد بیاورد. مخصوصاً اگر توصیه اول ما را جدی نگرفته و به اندازه‌ها توجه نکره باشید و کاناپه شما در ورودی گیر کرده باشد و مجبور شده باشید از وسط نصفش کنید. جای امیدواری است که حداقل قرص مسکن ارزان است!

 

مبل خانگی

 
 


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت