ادامه مطلب

ادامه مطلب

خصوصیات صندلی ارگونومیک اداری

خصوصیات صندلی ارگونومیک اداری

 

اگر ساعت‌های طولانی روی صندلی اداری می‌نشینید و کار می‌کنید، تهیه یک صندلی ارگونومیک برایتان بسیار سودمند خواهد بود. شما حداقل ۸ ساعت در هر روز خود را در محل کار سپری می‌کنید. پس مجبورید مراقب بدن خود باشید. باید خیالتان آسوده باشد که نشستن طولانی‌مدت به ستون فقرات و بدن شما آسیبی نمی‌رساند.

وقتی به سراغ جست‌وجو برای یافتن صندلی ارگونومیک اداری می‌روید، با سؤال‌های زیادی روبه‌رو خواهید شد. صندلی ارگونومیک چه خصوصیاتی دارد؟ اجازه دهید که تعدادی از این مسائل را در ادامه بررسی کنیم و پاسخ دهیم.

 

نشیمن صندلی ارگونومیک چه خصوصیاتی دارد؟

 

اولین چیزی که از یک صندلی ارگونومیک انتظار می‌رود، راحتی نشیمن آن است. تا به حال افرادی را دیده‌اید که وقتی روی صندلی نشسته‌اند از یک بالشتک پشت کمرشان کمک می‌گیرند تا احساس راحتی کنند؟ این کار به این دلیل است که نشیمن صندلی متناسب با بدن آن‌ها نیست. وقتی پشت شما کاملاً مماس با پشتی صندلی است، باید بتوانید پاهایتان را به صورت موازی روی سطح زمین قرار دهید.

 

امکان بالا و پایین بردن صندلی وجود دارد؟

 

شما می‌خواهید که به راحتی بتوانید سطح صندلی خود را بالا و پایین ببرید و بنابراین قادر باشید ارتفاع صندلی را با سطوح مختلفی که ممکن است در دفتر کارتان وجود داشته باشد، میزان کنید. یک صندلی ارگونومیک استاندارد باید این امکان را به شما بدهد.

 

چرخش صندلی یک ضرورت است؟

 

صندلی ارگونومیک شما باید قابلیت این را داشته باشد که به صورت ۳۶۰درجه در هر دو جهت راست و چپ بچرخد. در روزهای کاری معمولی شما ممکن است وسایلی در هر دو طرف خود داشته باشید که به کار کردن با آن‌ها نیاز دارید. برای مثال شما باید توانایی این را داشته باشید که حین کار پشت میز کارتان در کشو و فایل‌ها جست‌وجو کنید، تلفن جواب دهید و با کامپیوتر خود کار کنید.   

 

شیب صندلی استاندارد چگونه تنظیم می‌شود؟

 

شیب صندلی شما تا جایی قابل‌تنظیم است که صندلی شما قابلیت تنظیم به سمت جلو و عقب را دارد. اگر بخواهید به پشت تکیه کنید، باید قادر باشید که مقدار خم شدن صندلی به پشت را تنظیم کنید.

 

قفل صندلی چیست؟

 

در بسیاری از اوقات شما می‌خواهید قادر باشید وضعیت صندلی را در یک پوزیشن تثبیت و قفل کنید. مثلاً وقتی که لازم است به چیزی مسلط باشید یا روی کاری تمرکز کنید، احتمالاً ترجیح می‌دهید که صندلی حالت انعطاف‌پذیری نداشته باشد و روی یک وضعیت قفل شود. صندلی ارگونومیک باید این امکان را به شما بدهد که بتوانید آن را روی حالت دلخواه ثابت و قفل کنید.

اگر به دنبال صندلی اداری راحت و حافظ سلامت هستید، یک صندلی ارگونومیک برای شما مزایای بسیاری به ارمغان می‌آورد. در این صفحه می‌توانید انواع صندلی‌های ارگونومیک نیلپر را ببینید و خصوصیات آن‌ها را بررسی کنید تا صندلی مناسب را برای محل کار خود بیابید.


 
صندلی ارگونومیک
 


 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت