ادامه مطلب

ادامه مطلب

انتخاب صندلی، متناسب با سن کودک

اگر برنامه دارید تا کودک شما زمان بیشتری از فعالیت‌های روزانه‌اش را به نشستن روی صندلی و ورق زدن و خواندن کتب، کار روی پروژه‌های هنری مثل درست کردن کاردستی‌های مختلف، خمیربازی، نقاشی و... یا بازی کردن با تبلت و اسباب‌بازی‌هایش صرف کند، بهترین راه این است که اجازه ندهید از صندلی‌های بزرگسالان استفاده کنند. شما باید به دنبال انتخاب صندلی متناسب با سن کودک خودتان باشید، صندلی که به کودکان اجازه می‌دهد به راحتی روی آن بنشیند و مراقب سلامتی‌شان باشد. اینکه پاهای کودکان‌تان آویزان باشد، روی تاب شاید مسئله سرگرم‌کننده‌ای به نظر برسد، اما در حین نشستن، پاهای کودک شما بایستی حتماً به زمین برسد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکاتی کاربردی در ارتباط با انتخاب صندلی متناسب با کودک آشنا کنیم:

 

مطلب مشابه: مزایا و معایب استفاده از صندلی کودک چیست؟

 

 

 

 

اندازه مناسب صندلی کودک چقدر است؟

کودک شما در سنین مختلف ممکن است به انواع صندلی با اندازه‌های متفاوت نیاز داشته باشد. عامل مهم تاثیرگذار در این زمینه هم فرم بدن و قدشان خواهد بود. در جدول زیر به شما نشان داده‌ایم که برای انتخاب صندلی متناسب با سن کودک چطور باید عامل ارتفاع را در بحث اندازه صندلی در نظر بگیرید:

 

سن (برحسب سال)

ارتفاع نشستن (سانتی‌متر)

0 تا 1

13

1 تا 2

17

2 تا 3

21

3 تا 4

26

4 تا 6

31

6 تا 8

35

8 تا 11

38

11 تا 14

43

بیشتر از 14

46

 

 

در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک توجه داشته باشید که حتماً باید پای کودک شما به زمین برسد و زانوهایشان موقع نشستن به حالت زاویه 90 درجه درآید. اگر یک صندلی با ارگونومی مناسب برای کودکتان تهیه کنید، خیال‌تان از بابت شکل‌گیری وضعیت بدنی‌اش در آینده کاملاً راحت خواهد بود.

 

 

صندلی کودک صورتی رنگ طرح دار

 

جنس یک صندلی کودک باید چگونه باشد؟

بیشتر صندلی‌های کودک که می‌توانید آن‌ها را در مراکز فروشگاهی و فروشگاه‌های آنلاین ببینید، از چوب یا پلاستیک ساخته شده‌اند؛ البته شاهد هستیم که صندلی‌هایی با جنس‌های دیگر هم کم کم وارد بازار می‌شوند، اما هنوز نتوانسته‌اند به محبوبیت این دو جنس برسند. در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، جنس آن خیلی اهمیت زیادی ندارد، مگراینکه شما بخواهید صندلی که خریداری می‌شود را با دکور اتاق کودک‌تان ست کنید، در آن صورت بهتر است با توجه به اولویت‌های شخصی‌تان دست به اقدام بزنید.

اما به این مسئله توجه داشته باشید که در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، جدای از سلیقه‌ای بودن جنس آن، بایستی سطح کیفی و دوام آن را در نظر بگیرید. معمولاً مراکز فروش انواع صندلی به شما بابت خریدی که از آن‌ها خواهید داشت، ضمانت‌ می‌دهند و کارآمدی جنس فروخته‌شده‌شان را در بلندمدت تضمین می‌کنند.

مسئله دیگر حائزاهمیت درخصوص دوام یک صندلی کودک به این برمی‌گردد که کودکان شما بخشی از فعالیت روزانه‌شان را غیر از انجام تکالیف یا خواندن کتب به بازی کردن اختصاص می‌دهند و در این میان امکان دارد به صندلی آسیب وارد شود و اگر در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک دقت کافی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که زود خراب یا حتی شکسته شوند.

 

 

صندلی‌های کودک آبی رنگ

 

صندلی کودک چه طرح و ظاهری باید داشته باشد؟

سومین نکته‌ای که باید در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک به آن توجه کنید، سبک طراحی است. بسته به اینکه کودک شما در چه بازه سنی قرار دارد، پسر است یا دختر، چه رنگ و طرح‌هایی دوست دارد و کاراکترهای خیالی ایرانی و غیرایرانی موردعلاقه‌اش در انیمیشن‌ها چه کسانی هستند، بایستی دست به انتخاب بزنید. اکنون در بازار انواع صندلی کودک با طراحی‌های مدرن و چشم‌نواز با رعایت اصول ارگونومی در طرح و رنگ‌های متعدد و جذاب با روکش‌های ویژه و قابل تعویض وجود دارد که می‌توانید از بین‌شان دست به انتخاب بزنید.

چه ویژگی‌های فنی در انتخاب صندلی کودک اهمیت دارد؟

برای اینکه انتخابی درست و آگاهانه داشته باشید، بایستی حتماً به رعایت اصول ارگونومی در ساخت یک صندلی توجه کنید. در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، قابلیت تنظیم ارتفاع به اندازه حداقل 10 سانتی‌متری و وجود مکانیزم فنری برای تغییر زاویه پشتی صندلی متناسب با وزن بدن کودک تا حداقل 15 درجه را حتماً بررسی کنید. با داشتن این دو ویژگی فنی، می‌توانید اطمینان داشته باشید که وضعیت سلامت کودک‌تان حین نشستن روی صندلی تماماً حفظ می‌شود.

صندلی کودک دیگر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

عده‌ای میخواهند صندلی کودک‌شان به همراه یک میز باشد، تا علاوه بر ست شدن، امکانات دیگری هم برایشان فراهم شود؛ همچون اشغال کردن فضای کمتر، تناسب بین رنگ صندلی و میز، امکان تنظیم ارتفاع متناسب با ارتفاع میز و... . اما جدای از این موارد در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک، حواستان باشد که وزن صندلی باید کم باشد و بتوان به راحتی آن را جابجا کرد.

 

 

صندلی کودک مدرن سیاه و سفید

 

در این مقاله ما شما را با ویژگی‌هایی که بایستی در انتخاب صندلی متناسب با سن کودک به آن توجه کنید، همچون اندازه، جنس، طراحی ظاهری، قابلیت تنظیم و... آشنا کردیم. اگر تصمیم دارید برای کودک‌تان متناسب با سنی که دارد که یک صندلی ایده‌آل و فوق‌العاده کاربردی را تهیه کنید، می‌توانید با در نظر داشتن نکات مطرح‌شده در فوق به سراغ فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های معتبر نیلپر در سراسر کشور بروید یا نگاهی به فروشگاه اینترنتیآن بیندازید تا از بین انواع صندلی کودک در سبک‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت، انتخابی ایده‌آل برای فرزندان‌تان داشته باشید.  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت