ادامه مطلب

ادامه مطلب

چگونه یک صندلی آزمایشگاهی انتخاب کنیم؟

کارکنان آزمایشگاه‌ها، پرستاران و پزشکانی که در محیط‌های آزمایشگاهی به فعالیت مشغول‌اند، شرایط کاری بسیار ویژه و خاصی دارند -مدت زمان زیادی از زمان فعالیت روزانه‌شان را سرپا ایستاده‌اند، بایستی همواره روی میزهای کار و آزمایشگاهی‌شان که ارتفاع بالایی دارد، کار کنند، و مداوماً از طرف سایر همکاران به علت شرایط متفاوت صدا زده می‌شوند- به همین خاطر ترجیح‌شان استفاده از صندلی‌های آزمایشگاهی است. به همین خاطر تصمیم داریم تا شما را با دلایل انتخاب صندلی آزمایشگاهی و ویژگی‌هایی که حین خرید این نوع صندلی از مراکز فروشگاهی معتبر و فروشگاه‌های آنلاین بایستی به دنبال‌شان باشید، آشنا کنیم: 

 

 

 

صندلی آزمایشگاهی مسطح و بدون پشتی

 

چرا باید دست به انتخاب صندلی آزمایشگاهی زد؟

در ادامه به دلایل استفاده از یک صندلی آزمایشگاهی اشاره شده است:

1. تغییر آسان وضعیت نشستن

نشستن روی یک صندلی آزمایشگاهی به این دلیل بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد که کاربران‌شان می‌توانند خیلی راحت در وضعیتی بین نشستن و ایستادن قرار بگیرند و در همین حال به انجام فعالیت‌های روزانه‌شان همچون آزمایش روی نمونه‌های مختلف مشغول شوند. همین تغییرات مستمر در حین کار موجب می‌شود که مشکلات کمردرد و کوفتگی ناشی از فعالیت در ساعات طولانی به سراغ‌شان نیاید.

2. دوری از مشکلات جسمانی متعدد

دومین دلیل انتخاب صندلی آزمایشگاهی این است که برخلاف صندلی‌های معمولی که با نشستن روی آن‌ها در مدت زمان طولانی با انواع مشکلات سلامتی همچون زانودرد و کمردرد روبرو می‌شوید، در این نوع صندلی چون فشاری به پاها، زانوها یا ستون فقرات شما وارد نمی‌شود، شما را در یک وضعیت بهداشتی سالم نگه می‌دارد.

3. کاهش زمان نشستن

مسئولین آزمایشگاه‌ها و پرستاران بیش از هر قشر دیگری در جامعه حواس‌شان به سلامتی‌شان هست و شیوه فعالیت روزانه‌شان که آن‌ها را نسبت به سایر مشاغل کمتر درگیر وضعیت نشستن می‌کند، در وضعیت سلامتی و فیزیکی بهتری هم قرارشان می‌دهد. سومین دلیل انتخاب صندلی آزمایشگاهی، مدت زمان کمتر نشستن روی صندلی می‌باشد. مزیت دیگرش هم این است که شما برای نشستن روی این نوع صندلی مجبور خواهید بود، صاف و راست بنشینید و کالری کمتری مصرف کنید، در این صورت خطرات چاقی هم گریبان‌گیر شما نخواهد شد.

 

 

صندلی آزمایشگاهی انحنادار و بدون پشتی

 

یک صندلی آزمایشگاهی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در ادامه به بیان مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بایستی به آن توجه کنید، می‌پردازیم:

1. مقاومت و ایستادگی

بخش نشیمن‌گاه یک صندلی آزمایشگاهی روی یک لوله‌ فلزی مستحکم و قدرتمند نصب شده و بخش محوری و اصلی این نوع صندلی‌ها به شمار می‌رود. در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بایستی حتماً به سطح استحکام و دوام کلی صندلی توجه کنید، چون قرار است مدت زمان زیادی از وقت کارکنان‌تان به نشستن روی آن سر شود.

2. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی

ازآنجایی‌که صندلی‌های آزمایشگاهی بیشتر پشت میزهای بلند آزمایشگاه واقع می‌شوند، بایستی حتماً حین انتخاب صندلی آزمایشگاهی به قابلیت تنظیم ارتفاع‌شان به اندازه مناسب و دلخواه‌تان در محیط کار توجه داشته باشید.

3. رعایت اصول ارگونومی

برخورداری از اصول ارگونومیک در صندلی‌های آزمایشگاهی از اولویت بالایی برخوردار است. چون اگر کارکنان بخش آزمایشگاه و پزشکان در حین فعالیت‌های پزشکی‌شان که ممکن است با جان و آینده بیماران سروکار باشد، از تمرکز لازم و کافی برخوردار نباشند و بخشی از آن به نحوه نشستن‌شان در حین فعالیت بستگی دارد، پیامدهای اجتناب‌ناپذیری رخ خواهد داد. پس حتماً در انتخاب صندلی آزمایشگاهی به این اصل توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی مسطح و پشتی دار

 

4. طراحی ظاهری

طراحی ظاهری یک صندلی آزمایشگاهی مسئله‌ای سلیقه‌ای است و به چیدمان و دکوراسیون محیط یک آزمایشگاه و رنگ‌بندی بکاررفته در آن بستگی پیدا می‌کند. در انتخاب صندلی آزمایشگاهی بدانید که انواع سبک‌های طراحی با سطوح کیفی متعدد با طرح‌های بی‌نظیر و استثنایی ساخته شده که در عین سادگی از کارآمدی بالایی هم برخوردارند.

5. کیفیت ساخت

در انتخاب صندلی آزمایشگاهی کیفیت ساخت و پرداخت یک صندلی، سطح دوام و استحکام لازم، قطعات و بخش‌های آسیب‌پذیر، اهمیت بسیار زیادی دارند و اگر قصد خرید اینترنتی از فروشگاه‌های آنلاین را دارید، حتماً نظرات و پیشنهادات کاربرانی که از این انواع صندلی خریداری کرده‌اند را بخوانید و اگر هم قصد خرید حضوری از فروشگاه‌ها را دارید، پیش از اقدام به خرید با یک متخصص یا شخصی که پیشتر از این نوع محصولات خریداری کرده، صحبت کنید و از او مشورت بگیرید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی انحنادار و پشتی دار

 

در این مقاله ما شما را با دلایل و چرایی اهمیت انتخاب صندلی آزمایشگاهی در محیط فعالیت روزانه مسئولین آزمایشگاه‌ها، پرستاران و پزشکان و نیز ویژگی‌هایی که پیش از خرید باید به آن‌ها در بررسی و مقایسه انواع صندلی آزمایشگاهی توجه کنید، آشنا کردیم. اگر قصد دارید برای کارکنان‌تان دست به انتخاب صندلی آزمایشگاهی و خرید بزنید و می‌خواهید انتخاب‌تان برپایه مقایسه ویژگی‌های انواع مختلف این نوع صندلی باشد تا تصمیمی ایده‌آل و اقتصادی اتخاذ کرده باشید، پیشنهادمان به شما این است تا سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی آزمایشگاهی فروشگاه اینترنتیما بیندازید.

  

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت