ادامه مطلب

ادامه مطلب

انتخاب صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد

اگر در آزمایشگاه کار می‌کنید و ساعات طولانی از روز را مجبورید سرپا بایستید تا کارتان را انجام دهید، یک صندلی آزمایشگاهی بلند برای جلوگیری از کمردرد چاره مشکل شماست. شرایط کاری و محیط بسیار ویژه و اختصاصی کارکنان آزمایشگاه، پرستاران، پزشکان و متخصصانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، مجبورشان کرده مدت زمان قابل‌توجهی از زمان فعالیت روزانه‌شان را به کار پشت میزهای آزمایشگاهی با ارتفاع بالا به صورت سرپا سر کنند و یا به علت شرایط اورژانسی و اضطراری بارها از سوی همکارانشان صدا زده شوند و از جایشان بلند شوند؛ ازینرو مدیران آزمایشگاه‌ها بایستی در انتخاب یک صندلی آزمایشگاهی مناسب کارکنان زحمت‌کش‌شان به فکر سلامت جسمانی‌شان باشد و برای جلوگیری از کمردرد و سایر مشکلات احتمالی، نسبت به خرید صندلی‌های ارگونومیک اقدام کنند. در این مقاله می‌خواهیم شما را در مسیر خرید یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل و ویژگی‌هایی که پیش از خرید بایستی آن‌ها را بررسی کنید، راهنمایی کنیم:

یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد چه مزایایی دارد؟

پیش از اینکه به شما بگوییم لازم است در مراجعه حضوری یا خرید اینترنتی از فروشگاه‌های معتبر آنلاین مبل و صندلی به چه ویژگی‌هایی باید توجه کنید، می‌خواهیم شما را با مزایای یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل آشنا کنیم:

 

 

صندلی آزمایشگاهی بدون پشتی

 

1. به‌راحتی می‌توان وضعیت نشستن‌تان را تغییر دهید

یکی از مهم‌ترین مزایای یک صندلی آزمایشگاهی این است که کاربر (پرسنل آزمایشگاه، پرستار و پزشک) می‌تواند به‌راحتی در حین انجام فعالیت‌های روزانه همچون آزمایش روی نمونه‌ها و... بین وضعیت نشستن و ایستادن جابجا شود؛ این جابجایی مستمر موجب می‌شود تا دیگر مشکلات کمردرد و کوفتگی ناشی از فعالیت در ساعات طولانی گریبان‌گیرش نشود.

2. کاربرانش را در بهترین وضعیت جسمانی قرار می‌دهد

برخلاف صندلی‌های معمولی که نشستن روی آن‌ها در مدت زمان طولانی موجب بروز مشکلاتی همچون زانودرد و کمردرد می‌شود، به خاطر عدم فشار بر پاها، زانوها یا ستون فقرات، بدن کاربر در تمام مدت استفاده در یک وضعیت مناسب بهداشتی و جسمانی قرار می‌گیرد. 

 

 

صندلی آزمایشگاهی با پشتی بلند

 

3. سلامت کاربرانش را تضمین می‌کند

اینکه کاربران انواع صندلی آزمایشگاهی مدت زمان کمتری را صرف نشستن روی آن می‌کنند، موجب می‌شود تا به مانند سایر شغل‌ها با مشکلات بیش از حد ثابت و بدون تحرک در یکجا نشستن روبرو نشوند و همچنین چون استفاده از این نوع صندلی‌ها با قرار گرفتن وضعیت بدن در حالت صاف و راست همراه هست و کالری کمتری در این شرایط مصرف می‌شود، خطرات چاقی هم به سراغ کارکنان آزمایشگاه نمی‌رود.

ویژگی‌های یک صندلی آزمایشگاهی ایده‌آل چیست؟

در بخش دوم و پایانی این مقاله ویژگی‌های یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد را بررسی می‌کنیم:

1. دوام و استحکام

آن قسمت از یک صندلی آزمایشگاهی که کاربر روی آن می‌نشیند بر روی یک لوله فلزی مقاوم و بادوام نصب شده و کلیدی‌ترین بخش آن محسوب می‌شود. سطح استحکام و ماندگاری نشیمن‌گاه یک صندلی آزمایشگاهی که قرار است بیشترین تایم کارکنان روی آن صرف شود، از ویژگی‌های اصلی و قابل‌توجه در نظر گرفته می‌شود.

 

 

صندلی آزمایشگاهی ارگونومیک

 

2. ارتفاع قابل تنظیم

بیشتر انواع صندلی آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها پشت میزهای بلند واقع می‌شود و قابلیت تنظیم ارتفاع یکی از ویژگی‌های شاخص این نوع صندلی است تا کاربر بتواند به تناسب شرایط کاری آن را تغییر دهد.

3. ارگونومیک بودن

برخورداری از تمرکز و دقت کافی حین فعالیت‌های آزمایشگاهی حساس برای پزشکان و پرستاران و کارکنان آزمایشگاه‌ها حیاتی است و یک صندلی ارگونومیک این شرایط را برای‌شان فراهم می‌کند.

4. رنگ‌بندی و طراحی

اینکه صندلی آزمایشگاهی که انتخاب می‌کنید چه رنگی باید داشته باشد، کاملاً سلیقه‌ای است و به چیدمان، دکوراسیون و شرایط محیطی آن برمی‌گردد و در این زمینه بایستی بدانید که انواع سبک‌های طراحی با سطوح کیفی متعدد با طرح‌های بی‌نظیر و استثنایی ساخته شده که کارآیی و اثربخشی فوق‌العاده‌ای دارند.

5. کیفیت و ماندگاری

کیفیت ساخت و پرداخت یک صندلی آزمایشگاهی و تمام قطعات و بخش‌های سازنده‌اش در انتخاب چنین محصولی تاثیر بالایی می‌گذارد و برای اطمینان از این مسئله باید با صحبت با کارشناسان فروشگاه حضوری یا آنلاین یا بررسی نظرات و پیشنهادات کسانی‌که قبلاً از این محصول خریداری کردند، به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

 

 

صندلی آزمایشگاهی دسته دار

 

در این مقاله ما شما را با سه مزیت اصلی یک صندلی آزمایشگاهی مناسب برای جلوگیری از کمردرد و ویژگی‌هایی که پیش از خرید بایستی به آن‌ها توجه کرد، آشنا کردیم. اگر بنا دارید برای رفاه و سلامت کارکنان‌تان در آزمایشگاه یک سری صندلی آزمایشگاهی جدید و ارگونومیک تهیه کنید، بهتر است همین الان سری به نمایندگی‌ها و شعب معتبر نیلپر بزنید یا نگاهی به بخش صندلی مدیریتی فروشگاه اینترنتیما بیندازید و پس از مشورت با کارشناسان ما تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کنید و خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید. 

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت